Setari Cookie-uri

capricorn-fecioara

daca eu sunt capricorn,iar el e fecioara,avem vreo sansa de reusita impreuna?Cu toate ca am 4 ani impreuna cu el nu sunt sigura ca vom ramane impreuna.
simonica_yo
Postat pe 19 Februarie 2009 22:55
Am fost intr-o relatie cu un barbat fecioara (eu fiind capricorn). La inceput as fi putut sa jur ca nu ne vom despartii vreodata,el era afectios,iubitor,imi respecta orice decizie,un dulce...cu toate astea avea nevoie de libertate,de viata lui ... cu fircare zi ce trecea ma convingeam ca era departe de ce imi doream.
Poate u vei avea mai mult norc,eu nu am putut fi fericita langa el. Desi recunosc ca acel barbat are ceva ce nu voi gasi la nimeni altcineva.
lovely_ginutza
Postat pe 23 Februarie 2009 12:23
Cu parere de rau, trebuie sa-ti spun ca nu va merge. Eu sunt capricorn, el fecioara si sunt multe diferente intre noi. La inceput a fost ok, dar cu timpul se accentueaza defectele fecioarei (critic, nemultumit, perfectionist.....s.m.a.) si n-o sa-l mai suporti. Eu sunt casatorita de 16 ani si daca nu sunt de acord cu el indiferent de actiuni, cearta e gata si nu vorbim cate-o saptamana. Nu spun ca poate fi si la voi aceeasi relatie, insa fecioarele sunt dificile si noua, capricornilor, ne place sa conducem iar ele, fecioarele, nu se lasa conduse. Acum, e alegerea ta. Bafta!
Mionely
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:45
Buna fetelor!!!
eu traiesc cu o fecioara de 7 ani.am multe sa va spun despre aceasta compatibilitate!!
capricornii sunt compatibili cu taurii si fecioarele.este tare greu cu fecioarele.stii cum e....zic ca tine si fac ca ei.vor sa fie liberi sa nu ii lege nimic...satraiasca in lumea lor..sa nu i se impuna savina la o anumita ora,sa faca ei ce vor.stiu in schimb sa iubeasca,si cand iubesc o fac pentru mult timp.dar sunt iresponsabili,egoisti,gagicari,laudarosi...
eu zic asa daca cineva este la inceput de relatie cu o fecioara sa se impuna foarte tare ,sa faca niste reguli si sa ii dea libertate si lui dar si ea sa aiba libertate.uite eu spre exemplu...acum 7 ani eram libera sa fac ce vreau...dar de cand am facut copilul...avand el siguranta ca sta fata cu copilul si sta numai acasa...si-a facut de cap...ar fi multe dar nici nu stiu de unde sa incep.astept intrebari !!!

Postat pe 20 Aprilie 2009 15:02
nu o sa mearga deloc relatia.. despartiti`va pana nu e prea tarziu
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 16:15
ahhh.si eu am deschis un topic pe tema asta:P compatibilitatea intre capricorni si fecioare...si eu sunt capricorn si el e fecioara...si sincer va spun ca ne intelegem de minune...acuma conteaza si persoana si educatia...si da am obsrvat ca fecioarele sunt niste persoane care critica f mult si putin egoiste...dar daca il accepti asa cum e s-ar putea sa mearga:D pe mine una ..nu ma deranjeaza nmk la el...inca nu a calcat pe bec :D
lilone
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:24
simonica_yo de ce crezi asta? simti ca nu te mai iubeste? sau ce? fecioarele in general sunt foarte iubitoare si protectoare:P acuma depinde si de om:P
lilone
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:31
buna
teoretic ar merge relatia.. asa spun astrele despre compatibilitati insa realitatea e alta..
nu prea merge.. barbatii fecioara sunt prea libertini si in acelasi timp foarte gelosi..desi el te inseala, si tot el e gelos
in plus, nu le place sa fie constransi in niciun fel, din niciun punct de vedere
eu am fost casatorita 10 ani cu un barbat fecioara..si acum imi pare rau de timpul pierdut!
carmen15
Postat pe 27 Mai 2009 09:36
carmen...ce zodie esti?
lilone
Postat pe 27 Mai 2009 22:26
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 22:27
capricorn..nu despre asta era vb?:-d
carmen15
Postat pe 29 Mai 2009 10:22
sa imi ziceti daca ma insel asta cu capricornul si fecioara nu suna a dana si capricornul ei
yumy
Postat pe 29 Mai 2009 10:25
Dar despre impacarea intre un capricorn si o fecioara ... Ce puteti sa-mi spuneti ?
Cum poate o fecioara a fi recastigata ? cum o poti impresioana si surprinde ?
kudika129251
Postat pe 25 Decembrie 2010 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia leu, barbatul berbec 55 De la: pickard 29 Ianuarie 2011 08:13
salut 1 De la: mihai_sufletist 24 Iunie 2010 20:08
Femeia pesti cu si barbatul capricorn 12 De la: alex_dede 2 Aprilie 2016 00:14
intrebare 66 De la: kudika_928578 25 Iulie 2013 10:29
eu scorpie, el taur 9 De la: kudika076489 23 Octombrie 2009 13:54