Setari Cookie-uri

50 de ani!

Doamnelor , va rog sa-mi dati niste idei noi cu privire la organizarea unei sarbatoriri.In curand implinesc 50 de ani si as dori sa mai vad si alte idei de meniuri pentru un asa eveniment.Nu ca n-as sti ce sa fac dar am nevoie si de idei noi . Deci ce se poate pregati pentru ca sa ai o masa buna si ca musafirii sa se simta bine?
va multumesc anticipat1

Postat pe 28 Februarie 2009 09:20
De la: xeniapetrescu, la data 2009-02-28 09:20:39Doamnelor , va rog sa-mi dati niste idei noi cu privire la organizarea unei sarbatoriri.In curand implinesc 50 de ani si as dori sa mai vad si alte idei de meniuri pentru un asa eveniment.Nu ca n-as sti ce sa fac dar am nevoie si de idei noi . Deci ce se poate pregati pentru ca sa ai o masa buna si ca musafirii sa se simta bine?
va multumesc anticipat1


Depinde de spatiul care iti sta la dispozitie, buget, capacitatea si creativitatea ta (sau a persoanelor care pregatesc dineul) in bucatarie etc...pana la preferintele tale si a musafirilor..sau dorinta ta si a musafirilor sa faca noi experimente culinare....

Sushi ...imi vin spontan ca idee...
As incerca sa-i dau dineului o tema...Binenteles ca decorul trebuie sa fie adecvat subiectului...
Eu "as face" o calatorie culinara...Incepand cu aperitive din romania si terminand undeva...
Sau o exemplificare istorica, incepand cu mancaruri din antichitate pana la exemple din gastronomia moleculara...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Februarie 2009 11:30
In primul rand La multi ani !

Acum depinde de cati invitati ai .

Daca poti sa faci felurile de mancare manual sau sa le cumperi .

Daca vrei sa ii dai pe spate , drept tort ai putea face un trenulet cu 50 de vagonase , din diferite ingrediente ( ciocolata ,frisca , cremsnit etc. ) , cate o lumanare pe fiecare iar fiecare vagon sa fie o portie pentru 1 pers .
Sa nu uiti sa legi toate vagoanele cu un fir de ciocolata intre ele si de locomotiva !

Daca vrei sa faci masa interesanta , ai putea trece pe modelul japonez , unde se sta pe jos cu picioarele sub masa . ( trb facut rost de masa ) . Niste mancare chinezeasca , apoi ceva indian , culminand cu ceva mexican iar ca desert trenuletul .
un1_simplu_baiat
Postat pe 28 Februarie 2009 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dezvoltare Personala / Art of Living 1 De la: kudika031380 29 Mai 2009 23:10
anul 2012-Sfarsitul sau un nou inceput 126 De la: catyboy69 21 Februarie 2010 17:43
Decodificarea Dinamicii in Cuplu 1 De la: Sic_Cogito 5 Decembrie 2010 19:16
INVITATIE la o Suuuper Petercere KANGOO JUMPS !!! 1 De la: kudika072146 2 Octombrie 2009 17:53
COPILUL STRATEGIC - sesiune deschisa cu dr. Cristian Andrei 18 De la: coffeeta 9 Iunie 2009 12:10