Setari Cookie-uri

CUM PROCEDATI ATUNCI CAND CINEVA VA FACE RAU FARA MOTIV?

AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ
PUREKKA
Postat pe 10 Martie 2009 13:07
in ce fel te maltrata psihic?
Lucia1971
Postat pe 10 Martie 2009 13:09
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ

in primul rand nu as tipa..a scrie cu litere mari= a tipa in scris...
crezi ca dupa ce ai sa te razbuni ai sa te simti mai bine?! te inseli...
ar trebui sa iti vezi de viata ta..roata se intoarce singura nu trebuie ajutata
coffeeta
Postat pe 10 Martie 2009 13:10
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ



o sa plateasca mai devreme sau mai trziu,nu trebuie sa te preocupi tu de asta:)
SweetHappyButterfly
Postat pe 10 Martie 2009 13:10
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ


te-a marcat foarte mult comportamentul ei sunt sigura de un lucru si de vei avea ocazia sa-i faci rau sau sa te comportzi exact ca ea nu o vei face
donttouch
Postat pe 10 Martie 2009 13:11
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ

Cum te maltrata ? Ce-ti facea ? si de ce-ti facea ? care erau motivele pentru care te "maltrata" ?Poate aveai gura "mare", poate erai prea "revolutionara", poate ii era frica ca ii vei lua locul, poate....lista ramane deschisa...asa doar, pur si simplu nu are nimeni treaba cu tine...sa te maltrateze....
ocs
Postat pe 10 Martie 2009 13:14
din fericire seful meu e neamtz si e un tip super de treaba.in general atunci cand lucrezi alaturi de romani in strainatate in loc sa fim uniti ne muscam de fund uni pe ceilalti.mai bn ma inteleg cu nemti si indieni decat cu romani Sti cum se spune ''razbunarea e arma prostului''mai bn treci peste asta ,iar ea isi va primi rasplata.
ETE_EU
Postat pe 10 Martie 2009 13:17
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ


n-are rost sa te gandesti la razbunare ka-ti mananci energia.Mai bine demonstreaza-i k evoluiezi profesional mai mult k ea si sigur asta o s-o roada ,mergi inainte cu capul sus fara sa privesti spre ea.In comunitatea de romani vestile circula repede toti se intereseaza ce face ala ,ce face celalalt, nu cumva s-o duca mai bine k mine si dak se poate sa-i iau locul.
lacrasar
Postat pe 10 Martie 2009 13:17
In momentul cand o sa uiti o sa fii vindecata si o sa-ti fie bine ! Serios ! te pup
__LL__
Postat pe 10 Martie 2009 13:42
Draga mea..........;;;mie cind cineva imi face rau eu ii platesc cu bine!!!!!!!!!!!!!!! oricum tot ce facem rau platim cu virf si indesat!Dumnezeu are grija de toti!
FRANNNCE
Postat pe 10 Martie 2009 13:59
Va multumesc pentru parerile voastre
Ca sa intelegeti mai bine,ea fiind sef de sala avea o anumita autoritate ma punea sa fac un lucru de 3-4 ori
''aici ai spalat'' eu raspundeam dar ai vazut ea imi zicea ''mai spala o data ''inca data inca o data
in nici un caz nu aveam gura mare sau eram revolutionara eram singura de acolo care rezistase atat de mult in locul ala de munca (eram ospatara)
Problema ei era ca ma invidia,era geloasa pe mine intrun timp atat de scurt reusisem sa imi fac prietenii primeam felicitari de toate evenimentele anului
O macina faptul ca ea de 4 anii acolo nu a primit nimik(sa mentionez ca ea nu zambea niciodata fata ei era ca atunci cand manca lamaie)
Intradevar aveti dreptate sa imi vad de viata mea ca Dumnezeu nu doarme
In ciuda faptului ca eram demoralizata,nimeni nu putea sa imi reproseze ceva
Cand am plecat de acolo am plecat cu capul in sus
PUREKKA
Postat pe 10 Martie 2009 16:26
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 16:26:36
Problema ei era ca ma invidia,era geloasa pe mine intrun timp atat de scurt reusisem sa imi fac prietenii primeam felicitari de toate evenimentele anului

Cand am plecat de acolo am plecat cu capul in sus

e, vezi? te-ai razbunat!
las-o sa moara de ciuda
am lucrat si eu in domeniul asta, dar am invatat sa fac ca mine si sa zic ca seful/sefa si crede-ma ca am avut foaaarte multi sefi... chiar a fost o situatie in care o sefa a incercat sa-mi faca rau, dar m-am dus peste capul ei la seful ei si a invatat sa nu se mai puna cu mine...
kitty_krieger
Postat pe 10 Martie 2009 16:37
Scuza-ma ca ti-o zic, dar e vina ta. Tu te-ai lasat tratata prost, n-ai niciun motiv sa te plangi.
Kathara
Postat pe 10 Martie 2009 20:32
nu trebuie sa devii razbunatoare.nu e bine.
dana_mv
Postat pe 10 Martie 2009 20:35
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 16:26:36Va multumesc pentru parerile voastre
Ca sa intelegeti mai bine,ea fiind sef de sala avea o anumita autoritate ma punea sa fac un lucru de 3-4 ori
''aici ai spalat'' eu raspundeam dar ai vazut ea imi zicea ''mai spala o data ''inca data inca o data
in nici un caz nu aveam gura mare sau eram revolutionara eram singura de acolo care rezistase atat de mult in locul ala de munca (eram ospatara)
Problema ei era ca ma invidia,era geloasa pe mine intrun timp atat de scurt reusisem sa imi fac prietenii primeam felicitari de toate evenimentele anului
O macina faptul ca ea de 4 anii acolo nu a primit nimik(sa mentionez ca ea nu zambea niciodata fata ei era ca atunci cand manca lamaie)
Intradevar aveti dreptate sa imi vad de viata mea ca Dumnezeu nu doarme
In ciuda faptului ca eram demoralizata,nimeni nu putea sa imi reproseze ceva
Cand am plecat de acolo am plecat cu capul in sus

Vezi, ti-ai dat singura raspunsul...ii era frica de tine...trebuia si tu sa zambesti mai cu folos...macar sa stii de ce ai rabdat-o si sa-i dai un sut in fund...
ocs
Postat pe 10 Martie 2009 22:22
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 16:26:36Va multumesc pentru parerile voastre
Ca sa intelegeti mai bine,ea fiind sef de sala avea o anumita autoritate ma punea sa fac un lucru de 3-4 ori
''aici ai spalat'' eu raspundeam dar ai vazut ea imi zicea ''mai spala o data ''inca data inca o data
in nici un caz nu aveam gura mare sau eram revolutionara eram singura de acolo care rezistase atat de mult in locul ala de munca (eram ospatara)
Problema ei era ca ma invidia,era geloasa pe mine intrun timp atat de scurt reusisem sa imi fac prietenii primeam felicitari de toate evenimentele anului
O macina faptul ca ea de 4 anii acolo nu a primit nimik(sa mentionez ca ea nu zambea niciodata fata ei era ca atunci cand manca lamaie)
Intradevar aveti dreptate sa imi vad de viata mea ca Dumnezeu nu doarme
In ciuda faptului ca eram demoralizata,nimeni nu putea sa imi reproseze ceva
Cand am plecat de acolo am plecat cu capul in sus


pai vezi?? ideea e k nu trebuie sa gandesti asa, faptul k lumea te apreciaza ar trebuii sa-tzi fie de ajuns. din astea sunt cu nemiluita, tu sa fii mandra de tine. si asa cred ca e destul de pedepsita prin felul de a fii. un om fara prieteni, nu e om
cristi_nne
Postat pe 11 Martie 2009 12:03
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ
Nu e bn sa sti...odata ce ai decis sa pleci pai plecata esti si ai uitat-o si pe ea dar,dak tu tii neaparar dorinta asta sa te razbuni inseamna ka-ti faci rau singura si te maltratezi singura psihic... stiu cum e senzatia aia de noduri in stomac sa nu poti sa spui,dorinta aia s-o ai in fata ta si sa te ''descarci'' dar asta e!.Trebuie sa intelegi k femeia aia e o femeie bolnava nu k e smechera,fiecare om e rau in felul lui...poate k nu suferea de sefie,poate era invidioasa pe tine Razbunarea nu duce nicaieri...si sti cum se zice: RAZBUNAREA-I ARMA PROSTULUI,CAND NU MAI ARE ARMA...OK! Deci renunta!
Gyana4u
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:30
s-a raspund la intrebare ,,,,,,,,,,,,,
Il bat cu atata ura ca ii rup toti dinti din gura si il las fara dantura ,,iar daca e femeie nu o bat dar o injosesc in asa fel incat nu mai vrea niciodata s-a ma cunoasca ,,
prieteni mei stiu de ce
sarutama
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:40
ma cracesc si dau din fund
matracucu
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:41
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:40:47s-a raspund la intrebare ,,,,,,,,,,,,,
Il bat cu atata ura ca ii rup toti dinti din gura si il las fara dantura ,,iar daca e femeie nu o bat dar o injosesc in asa fel incat nu mai vrea niciodata s-a ma cunoasca ,,
prieteni mei stiu de ce


de ce?
de ce??
de ce???
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:44
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-13 19:44:04
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:40:47s-a raspund la intrebare ,,,,,,,,,,,,,
Il bat cu atata ura ca ii rup toti dinti din gura si il las fara dantura ,,iar daca e femeie nu o bat dar o injosesc in asa fel incat nu mai vrea niciodata s-a ma cunoasca ,,
prieteni mei stiu de ce


de ce?
de ce??
de ce???

BERGENBIER
sarutama
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:48
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:48:39
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-13 19:44:04
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:40:47s-a raspund la intrebare ,,,,,,,,,,,,,
Il bat cu atata ura ca ii rup toti dinti din gura si il las fara dantura ,,iar daca e femeie nu o bat dar o injosesc in asa fel incat nu mai vrea niciodata s-a ma cunoasca ,,
prieteni mei stiu de ce


de ce?
de ce??
de ce???

BERGENBIER


cu alcool sau fara??
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:51
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-13 19:51:17
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:48:39
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-13 19:44:04
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:40:47s-a raspund la intrebare ,,,,,,,,,,,,,
Il bat cu atata ura ca ii rup toti dinti din gura si il las fara dantura ,,iar daca e femeie nu o bat dar o injosesc in asa fel incat nu mai vrea niciodata s-a ma cunoasca ,,
prieteni mei stiu de ce


de ce?
de ce??
de ce???

BERGENBIER


cu alcool sau fara??

fara eu nu consum alcool
sarutama
Postat pe 13 Aprilie 2009 19:59
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:59:21
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-13 19:51:17
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:48:39
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-13 19:44:04
De la: sarutama, la data 2009-04-13 19:40:47s-a raspund la intrebare ,,,,,,,,,,,,,
Il bat cu atata ura ca ii rup toti dinti din gura si il las fara dantura ,,iar daca e femeie nu o bat dar o injosesc in asa fel incat nu mai vrea niciodata s-a ma cunoasca ,,
prieteni mei stiu de ce


de ce?
de ce??
de ce???

BERGENBIER


cu alcool sau fara??

fara eu nu consum alcool


sigur ca da!!!
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:33
Si mie mi s-a intamplat, si nu o data. Dar eu nu sunt genul care sa taca si sa inghita asa ca le-am scos peri albi si m-am plans si eu cat am putut la sefii mai mari.
Nu zic acum ca trebuia sa o astepti cu bata dupa munca( desi daca ma gandesc mai bine... ) dar nici sa lasi mereu capul jos pt. ca vezi acum iti pare rau ca tea-i lasat mereu umilita.Cere-i explicatii dc sa faci inca odata acelasi lucru daca l-ai facut bine.Cheama un sef mai mare si demonstreaza-i ca tu ai dreptate si ca ea te hartuieste fara motiv. Mai ales in strainatate e treaba serioasa chestia asta cu hartuirea la locul de munca.Asta e, alta data o sa stii ce ai de facut.
De oameni rai o sa tot dai in viata, nu te lasa ingenuncheata de ei !!
Apropo stiai ca daca fierbi un dop de pluta in cafea cine bea din ea o sa stea pe WC vreo 2 zile?!! Doar o idee !!
diana1981
Postat pe 2 Septembrie 2009 20:39
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-10 13:10:37
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE
MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA CARE EA ERA SEF DE SALA
AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE
INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA
AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZII O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ



o sa plateasca mai devreme sau mai trziu,nu trebuie sa te preocupi tu de asta:)


Asa este, tot binele si tot raul ce-l faci in viata ti se intoarce, sa fi sigura ca si rautatea ei va avea o pedeapsa pe masura , intre timp...singurul lucru care tu il poti face..e sa mergi mai departe, si dai totul uitarii,altfel ai sanse mari sa innebunesti
lasa furia in urma, doar tie iti faci rau...
cantafabule
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:01
De la: vol_claudia, la data 2009-03-10 13:07:39AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE. MUNCEAM IN STRAINATATE CU O ROMANCA. EA ERA SEF DE SALA. AM MUNCIT CU EA 1 AN 6 LUNII. IN TOT ACEST TIMP MA MALTRATA PSIHIC FARA CA EU SA II DAU MOTIVE. INTODEAUNA TACEAM SI FACEAM CE IMI ZICEA. AM PLECAT DE ACOLO DAR CU DORINTA DE INTR-O ZI O SA O PLATEASCA
ACUM NUMAI ASTA VISEZ


fixed.

Cum a zis Kathara, e vina ta ca te-ai lasat calcata in picioare.
anushkha
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:29
Razbunarea e arma prostului.Trebuia sa ii zici atunci vreo 2 de dulce.Acuma e prea tarziu.gandeste'te la altceva.
ayyryynn
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
speranta??????????? 16 De la: forever_me 9 Iulie 2009 12:01
Adopt Pisiscutzaa 32 De la: alfredodecurtofreco 2 Noiembrie 2010 20:35
Panelurile online 2 De la: kudika_33873 17 Aprilie 2013 18:20
Trump presedinte 22 De la: kudika_991915 4 Martie 2016 13:22
Lenjerie Intima 4 De la: scorpyoW 16 Iunie 2009 22:52