Setari Cookie-uri

Pro sau contra Reductil? (pastile pentru slabit)

Buna! Nici nu stiu cum sa incep.Am deschis acest subiect pentru ca sunt intr-o totala dilema, nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ati auzit de pastilele de slabit Reductil de 10mg si 15 mg. Eu am folosit acum 6-7 luni Reductil 10, iar in 3 luni am slabit aproximativ 8 kg. Mi-a folosit mult acea scadere in greutate, dar insa, vreau sa va spun, ca acum am pus la loc kg de care am scapat atunci. Nu faceam absolut nici un sport. Mie acele pastile mi-au fost recomandate de un nutritionist.
Acum o luna jum, am folosit iar Reductil, dar de data aceasta de 15mg, dar vreau sa va spun ca nu au avut absolut nici un rezultat!
Sunt intr-o mare dilema, eu nu am avut reactii advrese de la aceste pastile...dar...avand in vedere ca cele de 10 au dat rezultate in cazul meu, as incerca din nou. Ar cam trebui sa slabesc in jur de 10 kg sa arat exact asa cum mi-as dori. Acum am 75 kg...
Ma tot chinuie gandul sa iau din nou acele pastile...dar nu stiu ce sa fac. De luni cred ca ma voi apuca sa iau din nou.
Sper sa am rezultate!
elenitagrig
Postat pe 17 Martie 2009 19:03
si eu am folosti reductil , dar nu am slabit nici un gram si chiar am luat in 2 randuri, dar degeaba poate din cauza ca nu prea aveam ce sa slabesc avand in vedere ca am 62 kg la o inaltime de 177 cm ,cine stie , chiar nu stiu ce sa ti zic... aaaaaa, am uitat , m am cam umplut de cosuri cat am luat pastilele astea,tu ai avut problema asta???
catch_a_fire
Postat pe 17 Martie 2009 19:24
Eu nu am avut nici o reactie adversa de la pastilele astea...am mai auzit persoane care nu au avut nici un rezultat de la ele...cine stie, eu cred ca depinde mult de organismul fiecaruia....mai am cateva zile si ma apuc s le iau, sper sa mai am inca o data rezultate
elenitagrig
Postat pe 19 Martie 2009 09:19
Cred ca cea mai buna metoda este sa incercam sa mancam sanatos, cate putin la ore relativ fixe si chiar daca nu avem posibilitatea si disponibilitatea de a face sport, macar sa incercam sa mergem pe jos pe cat posibil mai mult (in loc sa ne urcam in autobuz in drum spre casa, macar 1 statie - 2 sa le parcurgem pe jos). Am le serviciu colege care au incercat regimul disociat si a dat rezultate. Trebuie vointa. Lasati pastilele.
luchianramona
Postat pe 19 Martie 2009 09:34
pai nu mai au rezultat pt ca organismul s-a obisnuit prea repede cu ele..asa am patit si eu dupa 2 luni deja nu mai aveau efect...si acum vrea sa mi le prescrie iar..nu le mai vreau..pt ca mai multi doctori au zis ca cel mai sanatos este sa slabesti 1 kg pe luna nu 3-5...pt ca le pui repede inapoi si iti distrugi si echilibrul din organism...asa ca mancare sanatoasa si sport si se cunoaste ...
coffeeta
Postat pe 19 Martie 2009 09:38
De la: catch_a_fire, la data 2009-03-17 19:24:14si eu am folosti reductil , dar nu am slabit nici un gram si chiar am luat in 2 randuri, dar degeaba poate din cauza ca nu prea aveam ce sa slabesc avand in vedere ca am 62 kg la o inaltime de 177 cm ,cine stie , chiar nu stiu ce sa ti zic... aaaaaa, am uitat , m am cam umplut de cosuri cat am luat pastilele astea,tu ai avut problema asta???


exact asa am patzit si eu dupa ce am luat lindaxa,care in mare masura e tot un fel de reductil.Au urmat vizite la dermatolog si tot felul de analize......
da,aceste pastile dau rezultate insa platesti un pretz.

acum sunt contra acestora pt ca se poate slabi si prin alte metode,sigur,rezultatele nu sunt imediate,insa nici efecte adverse de asemenea anvergura nu vor fi.
matracucu
Postat pe 19 Martie 2009 09:47
daca aceste pastile ti-au fost recomandate de un nutritionist , acesta nu-i nutritionist . acela treb sa stie ca noi trebui sa hranim celula nu stomacul. daca a dat rezultate , anunta-ma ce se intimpla dupa ce nu le vei mai consuma .ai slabit 8 kg, sunt sigura ca atunci cind nu le vei mai lua , ai sa pui pe tine 16kg.
miki51
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:26
eu sunt pro dieta sanatoasa si echilibrata si mult sport.slabesti mai greu este adevarat ,dar slabesti mult mai frumos. : am incercat si eu fel si fel de pastile''minune'' dar mi-am dat seama ca daca ma tin de un regim si fac sport slabesc fara sa mai pun la loc ceva kg.trebuie doar sa ai vointza.
ETE_EU
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:29
intra pe situl ..HERBALIFFE, studiaza, analizeaza, hotaraste. acum poate esti tinara dar dupa 40 de ani nimic nu te poate ajuta ,decit o nutritie sanatoasa si miscare .tine-ma la curent .eu am 53 de ani ,consum produse HERBALIFFE de 4 luni ,am slabit 10 kg, am intinerit, ma simt excelent si nu -mi trece prin cap sa renunt la aceste produse extraordinare.ani de zile am tinut o sumedenie de cure, am luat orice auzeam ca-i bun de slabit , si m-am ales cu anemie,am distrus fierea si am ajuns sa ma operez, mi-am distrus stomacul si eram la un pas de ulcer ,dar de 4 luni am descoperit aceste produse si mi-am zis..... ca cite am incercat ,ce-mi strica inca o incercare. ii multumesc domnului ca mi-a dac mintea si curajul sa le incerc si acum sunt sigura ca nu voi renunta la ele toata viata
TE MAI ASTEPT CU VESTI. SUCCES
miki51
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:38
parerea mea este sa stai in banca ta .nu mai lua reductil.are anfetamina.eu m-am ingrasat de la 63 kg la 97kg.crezi ca este bine?crezi ca este sanatos?eu zic ca nu.este cea mai mare prostie a vietii mele.te pup .incearca altceva.

Postat pe 23 Aprilie 2009 22:56
Da este destul de periculos Reductilul...e derivat de amfetamina si actioneaza pe sistemul nervos..si nu e indicat sa "il superi" ca nu stii dupa in ce complicatii dai...
Clarinol nu ai incercat? macar el nu are efecte adverse cum are Reductilul un intreg pomelnic..
happy_face
Postat pe 23 Aprilie 2009 23:27
eu cred ca nu lai luat in fircare zi ca nu se poate sa nu dai macar un kg eu am luat si de la 94 de kg am ajuns in 6 luni la 77 de kg si nu am avut nimic

Postat pe 28 Aprilie 2009 22:55
De la: aby_lary, la data 2009-04-28 22:55:16 elenite
eu cred ca nu lai luat in fircare zi ca nu se poate sa nu dai macar un kg eu am luat si de la 94 de kg am ajuns in 6 luni la 77 de kg si nu am avut nimic

Postat pe 28 Aprilie 2009 22:57
De la: elenitagrig, la data 2009-03-17 19:03:03Buna! Nici nu stiu cum sa incep.Am deschis acest subiect pentru ca sunt intr-o totala dilema, nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ati auzit de pastilele de slabit Reductil de 10mg si 15 mg. Eu am folosit acum 6-7 luni Reductil 10, iar in 3 luni am slabit aproximativ 8 kg. Mi-a folosit mult acea scadere in greutate, dar insa, vreau sa va spun, ca acum am pus la loc kg de care am scapat atunci. Nu faceam absolut nici un sport. Mie acele pastile mi-au fost recomandate de un nutritionist.
Acum o luna jum, am folosit iar Reductil, dar de data aceasta de 15mg, dar vreau sa va spun ca nu au avut absolut nici un rezultat!
Sunt intr-o mare dilema, eu nu am avut reactii advrese de la aceste pastile...dar...avand in vedere ca cele de 10 au dat rezultate in cazul meu, as incerca din nou. Ar cam trebui sa slabesc in jur de 10 kg sa arat exact asa cum mi-as dori. Acum am 75 kg...
Ma tot chinuie gandul sa iau din nou acele pastile...dar nu stiu ce sa fac. De luni cred ca ma voi apuca sa iau din nou.
Sper sa am rezultate!




nu mai lua pastile de slabit.....toate reclamele atrag oamenii care vor sa obtina ceva foarte usor...sa sti ca ceea ce te face mandru, si ceea ce e frumos se obtine greu.Cu vointa, si rabdare...iti zic eu intr-o vara am muncit ca ajutor de ospatar....si dimineata mergeam sa fac curatenie ina cel restaurant 2 ore...si lucram ajutor ospatar de la 6 la 12 , unu noaptea....sa iti zic...ma trezeam dimineata ma duceam la munca 1 km cu bicicleta, mancam acolo o canuta de lapte fara zahar si cu 3 biscuiti simpli, ii inmuiam in lapte.......faceam curatenie in restaurant, in timp ce ascultam muzica ceea ce ma impingea sa am o stare pozoitiva....apoi dupa cele 2 ore de curatenie, mergeam acasa tot cu bicicleta, mancam pe la ora 11 un mar, sau o caisa, sau un iaurt slab mic.apoi mergem la plaja 4 km cu biciclta, acolo inotam mult si ma masam in apa peburta, fese, fund, picioare.........si apoi statea si la soare sa ma bronzez, pe la ora 2 mancam pranzul o salata cu o carne la gratar slaba.in salata pui decat o lingurita de ulei masline si un varf de sare.....sau mancam 80 g ( vine cam 60 bucati) de pene cu sos de rosii ( sosul il faceam din o rosie taiata cubulete , si o lg de ulei masline ) ...sau orez cu fructe de mare....apoi la ora 4 un fruct sau iaurt slab....iar la ora 7 mancam la munca cu totii ceva slab, o salata , sau altceva ....dar sa nu aibe multe calorii....si beam zilnic 2 l apa plata, chiar mai mult...dar asta pt ca mi-era sete rau..deci ...e nevoie si de un sport. macar gaseste unul sa iti placa , ex plimbare cu bicicleta.....sau rolele...sau..nu stiu.....tennis...ce vrei tu , sport in casa, la sala fitness...mult succes

Postat pe 19 Mai 2009 16:56
si eu sunt full de cosuri de la pastile de slabit :( si mentionez k nu am avut probleme cu cosurile niciodata :((
babycera
Postat pe 13 August 2009 00:08
i'll give you a little advice PUT DOWN THE FORK !!!!!
de ce te mai miri ca dupa ce nu ai mai luat pastile si nu ai facut miscare + dieta sanatoasa te'ai ingrasat?
felixcat
Postat pe 13 August 2009 16:19
De la: , la data 2009-04-28 22:55:16eu cred ca nu lai luat in fircare zi ca nu se poate sa nu dai macar un kg eu am luat si de la 94 de kg am ajuns in 6 luni la 77 de kg si nu am avut nimic

Sal!
Iau Reductil de doua saptamani, fac si nitel sport si sunt atenta la ce mananc .In prima saptamana nu am slabit nici macar 100 gr,iar acum nu mai m-am cantarit,dar observ o scadere in centimetrii la talie si solduri.
Nu am reactii advere,totul e ok pana acum,
sper sa slabesc si eu 10 kg in 3-4 luni.pup
chiva
Postat pe 20 August 2009 15:30
De la: elenitagrig, la data 2009-03-17 19:03:03Buna! Nici nu stiu cum sa incep.Am deschis acest subiect pentru ca sunt intr-o totala dilema, nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ati auzit de pastilele de slabit Reductil de 10mg si 15 mg. Eu am folosit acum 6-7 luni Reductil 10, iar in 3 luni am slabit aproximativ 8 kg. Mi-a folosit mult acea scadere in greutate, dar insa, vreau sa va spun, ca acum am pus la loc kg de care am scapat atunci. Nu faceam absolut nici un sport. Mie acele pastile mi-au fost recomandate de un nutritionist.
Acum o luna jum, am folosit iar Reductil, dar de data aceasta de 15mg, dar vreau sa va spun ca nu au avut absolut nici un rezultat!
Sunt intr-o mare dilema, eu nu am avut reactii advrese de la aceste pastile...dar...avand in vedere ca cele de 10 au dat rezultate in cazul meu, as incerca din nou. Ar cam trebui sa slabesc in jur de 10 kg sa arat exact asa cum mi-as dori. Acum am 75 kg...
Ma tot chinuie gandul sa iau din nou acele pastile...dar nu stiu ce sa fac. De luni cred ca ma voi apuca sa iau din nou.
Sper sa am rezultate!

iubita orice pastila luata chiar daca ajuta la slabit dupa pui mai mult la loc...incercati fara pastile..exercitii in fiecare zi macar 30 min ,mers pe jos...si seara dupa 6 nu mai mincati nimic este mai simplu..si sanatos
cristiana_cris
Postat pe 20 August 2009 15:34
De la: elenitagrig, la data 2009-03-17 19:03:03Buna! Nici nu stiu cum sa incep.Am deschis acest subiect pentru ca sunt intr-o totala dilema, nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ati auzit de pastilele de slabit Reductil de 10mg si 15 mg. Eu am folosit acum 6-7 luni Reductil 10, iar in 3 luni am slabit aproximativ 8 kg. Mi-a folosit mult acea scadere in greutate, dar insa, vreau sa va spun, ca acum am pus la loc kg de care am scapat atunci. Nu faceam absolut nici un sport. Mie acele pastile mi-au fost recomandate de un nutritionist.
Acum o luna jum, am folosit iar Reductil, dar de data aceasta de 15mg, dar vreau sa va spun ca nu au avut absolut nici un rezultat!
Sunt intr-o mare dilema, eu nu am avut reactii advrese de la aceste pastile...dar...avand in vedere ca cele de 10 au dat rezultate in cazul meu, as incerca din nou. Ar cam trebui sa slabesc in jur de 10 kg sa arat exact asa cum mi-as dori. Acum am 75 kg...
Ma tot chinuie gandul sa iau din nou acele pastile...dar nu stiu ce sa fac. De luni cred ca ma voi apuca sa iau din nou.
Sper sa am rezultate!


dar de ce nu mergi inapoi la acel dr. care ti le-a recomandat????
gongonica
Postat pe 20 August 2009 15:42
De la: miki51, la data 2009-04-02 19:38:32intra pe situl ..HERBALIFFE, studiaza, analizeaza, hotaraste. acum poate esti tinara dar dupa 40 de ani nimic nu te poate ajuta ,decit o nutritie sanatoasa si miscare .tine-ma la curent .eu am 53 de ani ,consum produse HERBALIFFE de 4 luni ,am slabit 10 kg, am intinerit, ma simt excelent si nu -mi trece prin cap sa renunt la aceste produse extraordinare.ani de zile am tinut o sumedenie de cure, am luat orice auzeam ca-i bun de slabit , si m-am ales cu anemie,am distrus fierea si am ajuns sa ma operez, mi-am distrus stomacul si eram la un pas de ulcer ,dar de 4 luni am descoperit aceste produse si mi-am zis..... ca cite am incercat ,ce-mi strica inca o incercare. ii multumesc domnului ca mi-a dac mintea si curajul sa le incerc si acum sunt sigura ca nu voi renunta la ele toata viata
TE MAI ASTEPT CU VESTI. SUCCES

sincer HERBALIFE.........e mai rau decat pastilele reductil .....si costa cumplit de mult........si treb sa consumi tot timpul herbalife........e o prostie....nu va pacaliti fetelor.....
gongonica
Postat pe 20 August 2009 15:46
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-20 15:34:04
De la: elenitagrig, la data 2009-03-17 19:03:03Buna! Nici nu stiu cum sa incep.Am deschis acest subiect pentru ca sunt intr-o totala dilema, nu stiu ce sa fac. Nu stiu daca ati auzit de pastilele de slabit Reductil de 10mg si 15 mg. Eu am folosit acum 6-7 luni Reductil 10, iar in 3 luni am slabit aproximativ 8 kg. Mi-a folosit mult acea scadere in greutate, dar insa, vreau sa va spun, ca acum am pus la loc kg de care am scapat atunci. Nu faceam absolut nici un sport. Mie acele pastile mi-au fost recomandate de un nutritionist.
Acum o luna jum, am folosit iar Reductil, dar de data aceasta de 15mg, dar vreau sa va spun ca nu au avut absolut nici un rezultat!
Sunt intr-o mare dilema, eu nu am avut reactii advrese de la aceste pastile...dar...avand in vedere ca cele de 10 au dat rezultate in cazul meu, as incerca din nou. Ar cam trebui sa slabesc in jur de 10 kg sa arat exact asa cum mi-as dori. Acum am 75 kg...
Ma tot chinuie gandul sa iau din nou acele pastile...dar nu stiu ce sa fac. De luni cred ca ma voi apuca sa iau din nou.
Sper sa am rezultate!

iubita orice pastila luata chiar daca ajuta la slabit dupa pui mai mult la loc...incercati fara pastile..exercitii in fiecare zi macar 30 min ,mers pe jos...si seara dupa 6 nu mai mincati nimic este mai simplu..si sanatos

Dap! suna mai bine , e mai sanatos! dar fara pastile nu am slabit chiar daca nu mai papam seara dupa 17:30!nu ca acum as fii slabit cu reductil nu stiu ce se intampla cu organismul meu ,dar parca nu reactioneaza la nimic, nici la dieta , nici la sport ,nici la pastile de slabit!

chiva
Postat pe 20 August 2009 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help please ! 23 De la: iubi7a_lui 18 Ianuarie 2009 18:44
helppp me help my brain decide 45 De la: mandache 5 Decembrie 2010 16:23
vreau o herghelie!!!! 554 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:46
ti-ai saruta sotul daca ai sti ca tocmai i-a tras o limbuta secretarei 59 De la: kudika024853 22 Aprilie 2010 16:47
complexul virginitatii 76 De la: cinealtcineva 28 Februarie 2009 11:55