Setari Cookie-uri

eu taur el leu...

peste tot aud ca se inteleg ca si soarecele cu pisica...noi suntem abia la inceput...ce credeti?
ellyssa
Postat pe 19 Martie 2009 15:21
tocmai vroiam s deskid si yo un topic cu aceasta intrebare....
credeti k este posibil k o tauroaika s se inteleaga cu un leu?????
si k s iti raspund si tie ellyssa: yo am o relatie d 3 ani si un pic cu un leu, ne iubim enorm, la inceput am crezut k este d ajuns iubirea asta mare, insa p parcurs am realizat k in viatza iubirea nu este d ajuns... (greu d crezut, stiu). el e extrem d orgolios (cel mai mare defect al leilor) iar eu... hmmm.. dak simt k imi ataka un pic makar persoana, nu stiu s ma abtin si uite asa iese mereu skandal.... sar scantei... :P c s zic... trebuie s il iubesti mult si el la fel k s rezistati impreuna, desi si asa este destul d greu.... noi kiar ne dorim o viatza impreuna, desi vedem clar k inainte d asta trebuie s invatam amandoi s lasam d la noi (si nu o data, d doua ori.. ci la infinit). doar asa vom putea merge inainte...
ce sa`ti zic... MULTA BAFTA!!!!!! si incearka s ii mai gadili din kand in kand ego`ul ala imens si s ii arati mereu ceea ce simti, niciodata s nu il inseli( leii sunt foarte, foarte posesivi cu ce`i al lor si gelosi din kale afara.. ).
astept noutati!!! si pareri....
onlyangelscanfly
Postat pe 24 Martie 2009 13:07
multumesc pentru raspuns onlyangelscanfly....ce sa zic, de cand am deschis eu subiectul s-au mai schimbat unele lucruri....si nu in bine...eu care intotdeauna am fost o persoana controlata, echilibrata care a stiut ce vrea si cum vrea de la viata...acum efectiv nu mai stiu ce sa fac.
Azi e dragastos cu mine si dulce exact asa cum isi doreste o femeie un barbat iar alteori am impresia ca uita de existenta mea...si pe mine indiferenta lui ma omoara.
nu cred ca mai vreau sa continui cu aceasta relatie bolnavicioasa pentru mine, dar inima nu ma lasa inima, chiar imi doresc acest barbat in viata.

Poate ca tu sti mai bine cum se coporta un leu, stai de atata timp cu unul...poate ma ajuti cu niste sfaturi...cum as putea sa "fac fata"...acestui barbat
ellyssa
Postat pe 24 Martie 2009 17:02
c sfat sa`ti dau... dekat s ai rabdare si s i te arati si u putin, dar putin indiferenta... pana la urma indiferenta asta e k sarea si piperul intr`o relatie... un leu este mereu fff sigur p el si tocmai d aceea isi si permite s se arate indiferent ori de kate ori doreste... insa dak va simti k si el iti este tie indiferent... orgoliul sau nemasurat va lua masuri, va cere explikatii, se va agita s vada cum d ti`ai permis s faci tu una k asta... :P insa niciodata s nu exagerezi cu asta si ku atat mai putin s nu ii arati vreodata k nu il iubesti, k nu tii la el...k atunci kiar k se va sfarsi rau...
dak stii s fii exact p placul lui si s ii arati kat d mult il iubesti, atunci cu siguranta va ajunge si el s te iubeaska... :X iar dak ai parte d dragostea lui, crede`ma k ai totul.. atata timp kat nu`i ranesti orgoliul...
practic, in relatia cu un leu totul se invarte in jurul orgoliului sau nemasurat!... (din nefericire as zice eu... sau, cine stie, poate din fericire.. :P depinde cum privesti situatia )nu uita niciodata s ii dau un msj de noapte buna sau s ii urezi o zi frumoasa k el dimineatza knd pleaka... crede`ma, detaliile astea conteaza, kiar dak el nu`ti va arata asta... iar in momentul in kare nu mai faci lucrurile astea, fii sigura k iti va atrage atentzia si abia atunci iti vei da seama k pt el erau importante toate lucrurile astea marunte...
dupa 3 ani d relatzie cu domnul leu :P am ajuns la concluzia k lucrurile marunte si nesemnificative fac si desfac relatzia. ce vreau s spun ku asta este k toate certurile noastre (care apropo sunt aproape zilnice - asta dupa primul an) incep din nimikuri.... am obiceiul s ii spun atunci knd ne certam k nimikurile astea ne`au distrus si intr`o zi ne vor desparti pt totdeauna... :| Doamne fereste! imi spun in gand insa vreau k el s isi dea seama k nu e bn s se enerveze din orice lucru banal... in atata timp nu ne`am certat niciodata dintr`u n motiv serios( infidelitate, minciuni, etc.) ci doar din NIMICURI!!!!
eu zic s te gandesti bine si dak e cum zici k iti doresti acest barbat in viatza ta, eu zic s nu renuntzi!! (dekat in kazul in kare iti da un motiv serios).
te pup!!! si astept vesti!
onlyangelscanfly
Postat pe 25 Martie 2009 23:12
La mine este invers, eu sunt leu si el taur, suntem la inceput, am avut o singura intalnire .... dar de trei zile nu a mai dat niciun semn de viata ..... si fierb ... ma gandesc sa-l sun sa nu-l sun..... ma scuzati fetelor ca am intrat si eu asa ... dar ... va pup ..
daniella_rona
Postat pe 2 Iulie 2009 15:04
ufff, adevarul este ca trebuie sa ai multa rabdare dar multaaaaaaaaaa...:) , dar merita sa lupti pt relatia cu un leu daca il gasesti pe cel potrivit, eu pe al meu il ador, desi indiferenta lui atunci cand se ia cu lucru ma omoara , dar e totusi singurul barbat cu care ma simt intradevar femeie din toate punctele de vedere....si vai cand il privez de atentie ...asa cu micile nimicuri ale vietii se supara...aoleo....si are o vointa...dar merita sa luptam pt. noi ca si cumplu suntem de neinvins, bafta fetele,;)
leonesse
Postat pe 25 Noiembrie 2009 22:06
Yes! Leii ar za best! iar leoaicele ar za veri best in taun!
miss_darine
Postat pe 25 Noiembrie 2009 22:09
se poate...cu multa toleranta si intelegere. mare grija la aspect si personalitate! daca iti neglijezi aspectul sau dai dovada de nesiguranta leul va pleca,fara regrete,fara mila fara nimic,e destul de egoist atunci cand nu i se mai ofera ce are nevoie.in rest...multe complimente,o sa-l faci sa toarca... rasfata-l dar arata-i ca intotdeauna mai are ceva de cucerit la tine.
sakura_7777777
Postat pe 2 Aprilie 2010 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii misogini 84 De la: kudika377539 24 Mai 2011 23:59
femeia pesti si barbatul balanta 29 De la: 17 Octombrie 2013 14:20
eu vreau sa stiu cum recuceresti o fecioara....? 57 De la: Deeyux 13 Septembrie 2011 22:20
Compatibilitate Balanta - Rac 19 De la: wildlife 28 Iulie 2010 00:58
BUNA 3 De la: Gabriela_iubita 16 August 2009 18:55