Setari Cookie-uri

cum il cuceresti

buna ziua! sunt f.curioasa cum reusesti sa cuceresti un barbat ,sa se uite doar la tine?sunt femei care pot pastra un barbat langa ele?care e secretul cucerii unui barbat?eu sunt cu cineva cu 10 mai mare decat mine si el e idealul meu ca barbat ,dar cum pot cuceri un om care poate e satul de femei ?sa fii indiferenta,sa fii tandra..sau sa fii tu?
evelyn50
Postat pe 26 Martie 2009 09:56
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 09:56:10buna ziua! sunt f.curioasa cum reusesti sa cuceresti un barbat ,sa se uite doar la tine?sunt femei care pot pastra un barbat langa ele?care e secretul cucerii unui barbat?eu sunt cu cineva cu 10 mai mare decat mine si el e idealul meu ca barbat ,dar cum pot cuceri un om care poate e satul de femei ?sa fii indiferenta,sa fii tandra..sau sa fii tu?


tocmai acum ascultam la radio o chestie tare interesanta.....................cica "conform unui studiu" unui barbat ii trebuie doar 8 secunde (da ai citit bine) sa se indragosteasca de o femeie atunci cand o cunoaste .....................banuiesc ca au trecut cele 8 secunde asa ca...................................
donttouch
Postat pe 26 Martie 2009 09:58
Si eu ma intreb acelasi lucru!!!
Cum reusesc unele sa obtina mereu ce vor si pe cine vor!
Daca aflii solutia scrie-mi!!!
parauanana
Postat pe 26 Martie 2009 10:02
Instructiuni atragere barbati

1. Studiaza mult. Barbatii sunt atrasi de femeile educate. Fiind inteligenta si cu cunostinte elevate te vei expune unei mari varietati de barbati pe care nu ai fi putut sa ii atragi.
2. Ai incredere in tine, aceasta este o metoda prin care devii mai atractiva, indiferent cine esti. Fii fericita cu tine insati si ceilalti vor observa.
3. Invata sa gatesti. vechea zicala e adevarata; cel mai scurt drum spre inima unui barbat trece prin stomac. Este o caracteristica importanta pt un barbat daca ai cunostinte culinare.
4. Urmareste ultimile tendinte in moda. Chiar daca nu ai haine de milioane de lei pt a atrage barbatii, trebuie sa intelegi ultimile noutati in moda.
5. Zambeste cand esti in public. Barbatii sunt atrasi de femeile prietenoase. Daca zambesti, asta denota ca esti multumita si de obicei deschide o conversatie.
6. Concetreaza-te sa devii sigura pe tine. Daca te sustii singura financiar si emotional, acest lucru este foarte atractiv. Te va ajuta sa ai mai multa libertate in viata. Nu vrei sa depinzi de alta persoana pt bunastare.

Spor la treaba.
G_Bogdan
Postat pe 26 Martie 2009 10:31
De la: G_Bogdan, la data 2009-03-26 10:31:17Instructiuni atragere barbati

1. Studiaza mult. Barbatii sunt atrasi de femeile educate. Fiind inteligenta si cu cunostinte elevate te vei expune unei mari varietati de barbati pe care nu ai fi putut sa ii atragi.
2. Ai incredere in tine, aceasta este o metoda prin care devii mai atractiva, indiferent cine esti. Fii fericita cu tine insati si ceilalti vor observa.
3. Invata sa gatesti. vechea zicala e adevarata; cel mai scurt drum spre inima unui barbat trece prin stomac. Este o caracteristica importanta pt un barbat daca ai cunostinte culinare.
4. Urmareste ultimile tendinte in moda. Chiar daca nu ai haine de milioane de lei pt a atrage barbatii, trebuie sa intelegi ultimile noutati in moda.
5. Zambeste cand esti in public. Barbatii sunt atrasi de femeile prietenoase. Daca zambesti, asta denota ca esti multumita si de obicei deschide o conversatie.
6. Concetreaza-te sa devii sigura pe tine. Daca te sustii singura financiar si emotional, acest lucru este foarte atractiv. Te va ajuta sa ai mai multa libertate in viata. Nu vrei sa depinzi de alta persoana pt bunastare.

Spor la treaba.



citesc si zambesc!
cate am de invatat!
ella_c
Postat pe 26 Martie 2009 10:44
De la: G_Bogdan, la data 2009-03-26 10:31:17Instructiuni atragere barbati

1. Studiaza mult. Barbatii sunt atrasi de femeile educate. Fiind inteligenta si cu cunostinte elevate te vei expune unei mari varietati de barbati pe care nu ai fi putut sa ii atragi.
2. Ai incredere in tine, aceasta este o metoda prin care devii mai atractiva, indiferent cine esti. Fii fericita cu tine insati si ceilalti vor observa.
3. Invata sa gatesti. vechea zicala e adevarata; cel mai scurt drum spre inima unui barbat trece prin stomac. Este o caracteristica importanta pt un barbat daca ai cunostinte culinare.
4. Urmareste ultimile tendinte in moda. Chiar daca nu ai haine de milioane de lei pt a atrage barbatii, trebuie sa intelegi ultimile noutati in moda.
5. Zambeste cand esti in public. Barbatii sunt atrasi de femeile prietenoase. Daca zambesti, asta denota ca esti multumita si de obicei deschide o conversatie.
6. Concetreaza-te sa devii sigura pe tine. Daca te sustii singura financiar si emotional, acest lucru este foarte atractiv. Te va ajuta sa ai mai multa libertate in viata. Nu vrei sa depinzi de alta persoana pt bunastare.

Spor la treaba.
interesant ce ai scris tu.dar o femeie cum se cucereste?ai instructiuni si pt asta?
dana_mv
Postat pe 26 Martie 2009 10:45
De la: donttouch, la data 2009-03-26 09:58:34
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 09:56:10buna ziua! sunt f.curioasa cum reusesti sa cuceresti un barbat ,sa se uite doar la tine?sunt femei care pot pastra un barbat langa ele?care e secretul cucerii unui barbat?eu sunt cu cineva cu 10 mai mare decat mine si el e idealul meu ca barbat ,dar cum pot cuceri un om care poate e satul de femei ?sa fii indiferenta,sa fii tandra..sau sa fii tu?


tocmai acum ascultam la radio o chestie tare interesanta.....................cica "conform unui studiu" unui barbat ii trebuie doar 8 secunde (da ai citit bine) sa se indragosteasca de o femeie atunci cand o cunoaste .....................banuiesc ca au trecut cele 8 secunde asa ca...................................

aia a dragoste la prima vedere adica doar o atractie foarte puternica , dragostea adevarata apare in timp .... si cateodata are loc instantaneu
SweetDadyD
Postat pe 26 Martie 2009 14:54
De la: dana_mv, la data 2009-03-26 10:45:45
De la: G_Bogdan, la data 2009-03-26 10:31:17Instructiuni atragere barbati

1. Studiaza mult. Barbatii sunt atrasi de femeile educate. Fiind inteligenta si cu cunostinte elevate te vei expune unei mari varietati de barbati pe care nu ai fi putut sa ii atragi.
2. Ai incredere in tine, aceasta este o metoda prin care devii mai atractiva, indiferent cine esti. Fii fericita cu tine insati si ceilalti vor observa.
3. Invata sa gatesti. vechea zicala e adevarata; cel mai scurt drum spre inima unui barbat trece prin stomac. Este o caracteristica importanta pt un barbat daca ai cunostinte culinare.
4. Urmareste ultimile tendinte in moda. Chiar daca nu ai haine de milioane de lei pt a atrage barbatii, trebuie sa intelegi ultimile noutati in moda.
5. Zambeste cand esti in public. Barbatii sunt atrasi de femeile prietenoase. Daca zambesti, asta denota ca esti multumita si de obicei deschide o conversatie.
6. Concetreaza-te sa devii sigura pe tine. Daca te sustii singura financiar si emotional, acest lucru este foarte atractiv. Te va ajuta sa ai mai multa libertate in viata. Nu vrei sa depinzi de alta persoana pt bunastare.

Spor la treaba.
interesant ce ai scris tu.dar o femeie cum se cucereste?ai instructiuni si pt asta?

pai cred ca tot aceleasi , daor sa mai adaug ca barbatul sa aiba un simt al umorului dezvoltat
parerea mea
SweetDadyD
Postat pe 26 Martie 2009 14:59
hmm.mi-a placut ce am vazut.bun sfat bogdan..cred k ar trecui eu sa adaug:RABDARE ,MULTA RABDARE CU EL!in rest pot spune k am sanse ...oricum ramane de vazut
evelyn50
Postat pe 26 Martie 2009 16:19
Intotdeauna fii tu...asa cum esti...cu bune si rele..si mai ales nu incerca sa fii pe placul cuiva...cine nu te place asa cum esti ..nu este pentru tine....
coffeeta
Postat pe 26 Martie 2009 19:14
Coffeeta, subscriu Cred si eu ca e foarte important sa ne pastram personalitatea, nu sa ne schimbam felul de-a fi dupa cum bate vintul
cckitty
Postat pe 26 Martie 2009 21:10
De la: ccKitty, la data 2009-03-26 21:10:14Coffeeta, subscriu Cred si eu ca e foarte important sa ne pastram personalitatea, nu sa ne schimbam felul de-a fi dupa cum bate vintul

pai este si foarte logic , sunt persoane cu o groaza de gusturi , si nu poti sa placi la toata lumea dar poti sa atragi persoanele care te plac pentru ceia ce esti , daca te ascunzi sub o masca o sa atragi persoane care le place de masca ta , nu de tine
SweetDadyD
Postat pe 26 Martie 2009 21:27
Fii femeie!!!!E simplu!
Marlen2006
Postat pe 26 Martie 2009 21:29
poarta`te natural, arata-i cat de important este el pentru tine si iti va raspunde cu aceeasi moneda, asta in cazul in care nu e prea afemeiat
priest
Postat pe 27 Martie 2009 16:14
parerea mea este ca nu trebuie sa ii demonstrezi mereu ceva...nu iti fa un tel din a-i arata cat e de important e pentru tine mereu.ai sa obosesti intr-o zi si o sa fie dezamagit crezand k iubirea ta a disparut.un barbat nu il tii langa tine oricate calitati ai avea,un barbat atunci cand te iubeste sta langa tine si singur si iti accepta si defectele,nu iti cere perfectiunea,nu asta cauta la tine.sunt de 6 ani cu iubitul meu si in curand ne asteapta o nunta.nu il tin langa mine decat prin faptul ca il iubesc si ma iubeste.suntem compatibili,ne aducem completari unul celuilalt.desi am trecut prin multe transformari el e langa mine mereu si ma sustine indiferent ce se intampla.eram slabuta cand m-a cunoscut,intre timp sunt plinuta,dar in ochii lui asta nu are importanta...se vede in privirea lui ca ma iubeste orikum.nu am un manual cu instructiuni pentru a-l pastra langa mine.nu exista asa ceva.important e ca intre voi sa existe acel ceva de la inceput,scanteia cum se spune,care se pastreaza in timp.si sa nu renuntati de la primul conflict,sa va acordati timp,spatiu si rabdare,sa va descifrati unul pe celalalt si sa nu lasati iubirea sa se piarda...
vio_tzuk
Postat pe 30 Martie 2009 13:28
Din cate mi-am dat eu seama, in zilele de astazi, barbatul nostru a incepu sa cam evolueze, ( din pacate ) a inceput sa aiba grija singur de el ( sa isi faca mancare si sa isi spele ). La ce ar mai avea nevoie de o femeie dc se descurca singur?

Intr-adevar, la toti barbatii le plac femeile inteligente ..dar nu mai inteligente decat ei, ca la urma urmei inca se mai cred cocosi.

Pentru a-l atrage trebuie sa fii tu insuti, cat mai naturala, sa stii sa le vorbesti si nu in ultimul rand..sa stii sa "dansezi in pat " ( stiti voi la ce ma refer - asta e cam pe primul loc pentru ei intr-o relatie - inca nu am dezvaluit de ce? )
cristinik21
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:42
scurteaza-tzi fustele si scoate pieptul in fatza.........
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:56
De la: just_laura, la data 2009-04-28 16:56:24scurteaza-tzi fustele si scoate pieptul in fatza.........


Putem sa filosofam cat vrem, dar in cele din urma cam la asta se reduce totul
Iradiatu_
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:00
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 17:00:21
De la: just_laura, la data 2009-04-28 16:56:24scurteaza-tzi fustele si scoate pieptul in fatza.........


Putem sa filosofam cat vrem, dar in cele din urma cam la asta se reduce totul


normal,nu avea rost sa bat campii....nu ca nu m-as pricepe de minune....
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:01
eu intotdeauna am asociat controlul cu atractia, asa ca banuiesc ca e ideal sa fii mereu cu un pas inainte (subtil). cred ca noutatea atrage cel mai mult (pe mine, cel putin, ma impresioneaza cel mai mult persoanele care imi pot aduce lucruri noi in vedere, 'initiatii'). asta si pentru ca frecventez persoanele mai in varsta decat mine. sunt un vampir
Laurelin
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-e greu sa fac primul pas 19 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 21:03
Traditie sau modernism a la "Sex and the city"? 20 De la: franziska_eu 29 Decembrie 2011 01:13
Cum il faci sa te vrea!? 15 De la: kudika057107 24 Noiembrie 2009 20:45
Vreau un amant de culoare din Bucuresti 44 De la: kudika_955567 1 Noiembrie 2014 17:34
care e faza cu mana prin par. 32 De la: Ian504087 16 Aprilie 2012 15:24