Setari Cookie-uri

dermatita

buna, sunt iulia
sotul meu are un fel de dermatita pe pelvis coate si zone ale gambei
a facut analiza, sunt bune, a facut tratament in repetate randuri a parut sa stopeze, dar au aparut ( un fel pete rosii care-l mananca rau)
ce ziceti stiti ceva despre asta?
kudika_iuli
Postat pe 26 Martie 2009 15:59
Cand il mananca sa nu se scarpine pentru ca face mai mult rau decat bine si risca sa se intinda! Dermatita este cauzata de o ciuperca, si se intensifica in perioade de stres. Din cate am inteles nu se vindeca niciodata, dar se poate tine sub control. Eu am dermatita seboreica si am niste pete rosii pe fata. Doctorul mi-a recomandat antibiotice si o crema , Pimafucin. Daca spui ca a facut un tratament si i-a revenit, cel mai bine se duce din nou la doctor si poate ii da alte creme. A observat cumva cand se inrosesc mai tare petele? De exemplu la mine se inrosesc mai tare atunci cand mananc gras si inainte de menstruatie. Pentru ca petele sa se mai estompeze este recomandat sa elimine si toxinele din organism. Poate sa tina o cura cu ceai Trei frati patati! Succes
Janinne2
Postat pe 28 Martie 2009 10:08
Intra pe adresa de mail rodilantos@yahoo.com,pentru ati recomanda ce anume sa ia pentru problema pe care o are.O zi buna!
rodilantos
Postat pe 30 Martie 2009 18:34
a incercat Dermovate ?


e f bun


l-am folosit si eu si tatal meu..........


la el a avut efecte mai bune
buzulici
Postat pe 22 Iulie 2009 16:52
Dermatita poate fi tinuta sub control, dupa o detoxifiere coracta a organismului cu produse de calitate si o crema de calitate (crema o folositi numai cand este accentuata aceasta dermatita, crema sa nu fie agresiva). In cunostinta de cauza, va spun aceste lucruri. Va pot consilia cu mare drag si pe mess daca este urgent. Succes.
ionelcrestez
Postat pe 23 Iulie 2009 11:31
daca aceasta dermatita este cu origini alergice se poate trata cu TRANSFER FACTOR TRIFACTOR , un produs ce este un excelent imunomodulator,are capacitatea de a educa sistemul imunitar ca acesta sa poate stii cand sa actioneze si cand sa nu reactioneze violent in cazuri in care nu este nevoie de asa ceva( in cazul alergiilor )
silviu_m74
Postat pe 23 Iulie 2009 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Internship pe afara... 2 De la: blue07scorpion 26 August 2009 10:53
castiga bani de acasa 5 De la: sahista 8 Februarie 2011 20:24
Castig/Workshop foto 1 De la: skyu_ro 8 Decembrie 2009 20:18
CULTURA FAMILIEI DE ORIGINE SI INFLUENTA SA: 12 FEB. 1 De la: kudika310794 27 Ianuarie 2011 13:04
SPECIFICUL INTERVENTIEI PSIHOLOGICE IN ADICTII: 9-10 APRILIE. 1 De la: kudika310794 12 Martie 2011 16:14