Setari Cookie-uri

Ce sa fac...?

Buna...Ma aflu intr'o ipostaza foarte nasoala...De mult timp ies la un club,si acolo e un dj tare scump...si de cateva luni a inceput sa'mi placa mult de el...Cea mai buna prietena a mea,era mereu ku mn,oriunde ma duceam...Am facut rost de nr dj'ului...si am inceput sa vb prin mesaje si la tel foarte mult,o singura convorbire dura cel putin 3 ore,imi daduse atatea sperante kum ca vom fi impreuna...dar ce nu mi'am dat seama decat cand era prea tarziu era k lui ii placea mai mult de prietena mea cea mai buna...parerea ei despre el era k e foarte antipatic,ca e salbatic,poponar...etc...kum k nu'l suporta delok...si...in fine...si ceva timp m'am chinuit s'o fac sa'si schimbe parerea despre el in foarte bine...am avut enorm de pierdut pe urma asta...apoi...a urmat sa'i scap nr ei te telefon lui,au vb la tel..s'au intalnit...si...s'au combinat...mi s'a rupt inima knd i'am vazut impreuna...Prietena mea cea mai buna...care stia k'mi place enorm de el....mi'l i'a de sub nas..macar din respect putea sa n'o faca...Nu i'am gresit ku nimik niciodata...Akum am ramas aceeasi prietena,fidela...doar pentru ea...cateodata ies ku amandoi la suc...la o plimbare...ma inteleg foarte bine ku ei...dar el traieste ku sentimentul k yo as vrea sa'i despart...Am incercat sa'i dovedesc lui,k nu vreau decat sa le fie bine...Akum am ajuns sa tin prea mult la el...chiar dak nu'i al meu...nush ce sa fac...Ce ma sfatuiti...?
p_corina18
Postat pe 29 Martie 2009 14:25
nu te baga...e clar ca nu te vrea pe tine...lasa copii sa se joace si tu vezi de viata ta...
_oktober_
Postat pe 29 Martie 2009 17:31
Primul meu instinct a fost sa te intreb cum "ai scapat " si i-ai dat numarul ei de telefon..Nu mai zic ca te-ai chinuit sa-i schimbi ei parerea despre el...
Apoi mi-am dat seama ca indiferent daca faceai sau nu asta , el tot pe ea o voia si pana la urma ajungea la ea cu sau fara ajutorul tau.Din pacate mai patim si de-astea ,dragoste cu sila nu se poate..
Inghite in sec si mergi mai departe ,nu mai incerca sa-i dovedesti lui nimic.
Uneori trebuie sa acceptam ca am pierdut ,daca nu stim ...invatam!
ella_c
Postat pe 29 Martie 2009 18:54
De la: p_corina18, la data 2009-03-29 14:25:14Buna...Ma aflu intr'o ipostaza foarte nasoala...De mult timp ies la un club,si acolo e un dj tare scump...si de cateva luni a inceput sa'mi placa mult de el...Cea mai buna prietena a mea,era mereu ku mn,oriunde ma duceam...Am facut rost de nr dj'ului...si am inceput sa vb prin mesaje si la tel foarte mult,o singura convorbire dura cel putin 3 ore,imi daduse atatea sperante kum ca vom fi impreuna...dar ce nu mi'am dat seama decat cand era prea tarziu era k lui ii placea mai mult de prietena mea cea mai buna...parerea ei despre el era k e foarte antipatic,ca e salbatic,poponar...etc...kum k nu'l suporta delok...si...in fine...si ceva timp m'am chinuit s'o fac sa'si schimbe parerea despre el in foarte bine...am avut enorm de pierdut pe urma asta...apoi...a urmat sa'i scap nr ei te telefon lui,au vb la tel..s'au intalnit...si...s'au combinat...mi s'a rupt inima knd i'am vazut impreuna...Prietena mea cea mai buna...care stia k'mi place enorm de el....mi'l i'a de sub nas..macar din respect putea sa n'o faca...Nu i'am gresit ku nimik niciodata...Akum am ramas aceeasi prietena,fidela...doar pentru ea...cateodata ies ku amandoi la suc...la o plimbare...ma inteleg foarte bine ku ei...dar el traieste ku sentimentul k yo as vrea sa'i despart...Am incercat sa'i dovedesc lui,k nu vreau decat sa le fie bine...Akum am ajuns sa tin prea mult la el...chiar dak nu'i al meu...nush ce sa fac...Ce ma sfatuiti...?


nu te supara ca itzi spun dar nu a fost nimic intre voi, asta e daca el a preferat-o pe ea . nu lasa un baiat sa va desparta, dar daca as fi eu in locul tau as avea o discutzie foarte serioasa cu ea, la modul sa nu intervina nimic intre voi si sa discutatzi de acum inainte k?
lasa sa treaca o perioada de timp, nu te mai intalnii cu ei doi. mai ales ca tzie itzi face rau.
si gandeste-te daca ar fi fost invers? itzi spun k am patzit si eu acelasi lucru, am discutat cu prietena mea si i-am spus k imi place, dar nu este nicio problema daca se combina cu el, mai ales ca nu se intamplase nimic intre noi. asa k stai linistita, k nu este mare tragedie. doar, tzi-am spus, discutatzi si nu mai lasatzi sa intervina nimic intre voi. te pup .
cristi_nne
Postat pe 30 Martie 2009 08:51
Buna...ms mult pt sfaturi....intr'adevar,nu s'a intamplat nimik intre noi...doar k el sustinea mereu k ma place mai mult p mn si k decat sa se combine ku ea...mai bn se combina ku mn si sta linistit,si kum k i'ar placea sa ne mutam impreuna...eram p punctul de a incepe o relatie ku el...si ku ea am discutat foarte serios....nu'i port pica delok...ea vroia sa renunte la el...i'am zis sa n'o faca...k yo si'asa nu am de gand sa stau ku el...dupa ce s'a intamplat...suntem foarte buni prieteni...ne sfatuim,iesim la un suc...nu's geloasa...nu are rost...fiecare isi vede de viata lui...m'am resemnat...Asta e...o place p ea...a vrut'o...akum o are...si ma bukur k se iubesc si k se inteleg bine...Va pup si o zi superba...
p_corina18
Postat pe 31 Martie 2009 10:32
De la: p_corina18, la data 2009-03-31 10:32:50Buna...ms mult pt sfaturi....intr'adevar,nu s'a intamplat nimik intre noi...doar k el sustinea mereu k ma place mai mult p mn si k decat sa se combine ku ea...mai bn se combina ku mn si sta linistit,si kum k i'ar placea sa ne mutam impreuna...eram p punctul de a incepe o relatie ku el...si ku ea am discutat foarte serios....nu'i port pica delok...ea vroia sa renunte la el...i'am zis sa n'o faca...k yo si'asa nu am de gand sa stau ku el...dupa ce s'a intamplat...suntem foarte buni prieteni...ne sfatuim,iesim la un suc...nu's geloasa...nu are rost...fiecare isi vede de viata lui...m'am resemnat...Asta e...o place p ea...a vrut'o...akum o are...si ma bukur k se iubesc si k se inteleg bine...Va pup si o zi superba...


bleah..decat cu unul ca asta, mai bine singurik. pai ce face? stai sa vad pe care o aleg pa ea sau pe tine??
cristi_nne
Postat pe 31 Martie 2009 10:40
Ai dreptate..mai bn singura decat ku unu' k asta...La inceput imi zicea k el nu renunta la niciuna...si k ne vrea p aman2...evident k asa ceva nu se intampla din partea mea...si a ales'o p ea...si akum ma bukur...k n'am fost yo..k e foarte gelos..si mie nu'mi plac delok gelosii...si plus de asta...nu gandeste prea mult... Va pup...
p_corina18
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:51
De la: p_corina18, la data 2009-04-01 11:51:36Ai dreptate..mai bn singura decat ku unu' k asta...La inceput imi zicea k el nu renunta la niciuna...si k ne vrea p aman2...evident k asa ceva nu se intampla din partea mea...si a ales'o p ea...si akum ma bukur...k n'am fost yo..k e foarte gelos..si mie nu'mi plac delok gelosii...si plus de asta...nu gandeste prea mult... Va pup...


AUZIII...da el vroia vreun menaje-au-trois? aaa?? hai zii...
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:21
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 13:21:33
De la: p_corina18, la data 2009-04-01 11:51:36Ai dreptate..mai bn singura decat ku unu' k asta...La inceput imi zicea k el nu renunta la niciuna...si k ne vrea p aman2...evident k asa ceva nu se intampla din partea mea...si a ales'o p ea...si akum ma bukur...k n'am fost yo..k e foarte gelos..si mie nu'mi plac delok gelosii...si plus de asta...nu gandeste prea mult... Va pup...


AUZIII...da el vroia vreun menaje-au-trois? aaa?? hai zii...
As zice k da...dupa exprimarea lui....Zicea ceva de genu'..."Yo nu vreau sa o pierd p niciuna din voi...Vreau sa stau ku amandoua"... ...E jalnic omu' asta...tare ma mai bukur k mi'am dat seama...
p_corina18
Postat pe 2 Aprilie 2009 08:51
De la: ella_c, la data 2009-03-29 18:54:41Primul meu instinct a fost sa te intreb cum "ai scapat " si i-ai dat numarul ei de telefon..Nu mai zic ca te-ai chinuit sa-i schimbi ei parerea despre el...
Apoi mi-am dat seama ca indiferent daca faceai sau nu asta , el tot pe ea o voia si pana la urma ajungea la ea cu sau fara ajutorul tau.Din pacate mai patim si de-astea ,dragoste cu sila nu se poate..
Inghite in sec si mergi mai departe ,nu mai incerca sa-i dovedesti lui nimic.
Uneori trebuie sa acceptam ca am pierdut ,daca nu stim ...invatam!
Ella...scz pt intarziere...cand mi'am dat seama k de fapt p ea o place mai mult...nu m'am mai chinuit asa tare sa'i atrag atentia...stiam k nu ajung decat sa ma ranesc singura...facandu'mi sperante..asa k in timp ce vb la tel ku el...l'am intrebat in graba dak vrea nr ei de tel...el a zis k nu...k dak se supara ea(ea mi'a zis de f.multe ori sa nu'i dau nr ei de tel)...da' yo i l'am dat...si i'am zis lui...k dak intreaba ea de unde are nr ei...sa'i zik k de la mn...si apoi m'a intrebat cum sa faca s'o convinga sa se combine ku el..k ea nu vrea decat sa fie amici poate...si i'am ajutat...in primu' rand i'am schimbat parerea despre el..apoi..le'am "aranjat" o intalnire...si a doua zi s'au combinat....Deci...dak yo nu ma implicam sa'i schimb parerea despre el...totul ar fi fost altfel...Oricum...nu'mi pare rau k a aleso p ea...mie mi'e tare bn si singura.. Pup...
p_corina18
Postat pe 2 Aprilie 2009 08:59
De la: p_corina18, la data 2009-04-02 08:59:26
De la: ella_c, la data 2009-03-29 18:54:41Primul meu instinct a fost sa te intreb cum "ai scapat " si i-ai dat numarul ei de telefon..Nu mai zic ca te-ai chinuit sa-i schimbi ei parerea despre el...
Apoi mi-am dat seama ca indiferent daca faceai sau nu asta , el tot pe ea o voia si pana la urma ajungea la ea cu sau fara ajutorul tau.Din pacate mai patim si de-astea ,dragoste cu sila nu se poate..
Inghite in sec si mergi mai departe ,nu mai incerca sa-i dovedesti lui nimic.
Uneori trebuie sa acceptam ca am pierdut ,daca nu stim ...invatam!
Ella...scz pt intarziere...cand mi'am dat seama k de fapt p ea o place mai mult...nu m'am mai chinuit asa tare sa'i atrag atentia...stiam k nu ajung decat sa ma ranesc singura...facandu'mi sperante..asa k in timp ce vb la tel ku el...l'am intrebat in graba dak vrea nr ei de tel...el a zis k nu...k dak se supara ea(ea mi'a zis de f.multe ori sa nu'i dau nr ei de tel)...da' yo i l'am dat...si i'am zis lui...k dak intreaba ea de unde are nr ei...sa'i zik k de la mn...si apoi m'a intrebat cum sa faca s'o convinga sa se combine ku el..k ea nu vrea decat sa fie amici poate...si i'am ajutat...in primu' rand i'am schimbat parerea despre el..apoi..le'am "aranjat" o intalnire...si a doua zi s'au combinat....Deci...dak yo nu ma implicam sa'i schimb parerea despre el...totul ar fi fost altfel...Oricum...nu'mi pare rau k a aleso p ea...mie mi'e tare bn si singura.. Pup...


daca am intzeles bine...te aflii intr-o ipostaza naspa pe care tzi-ai creat-o singura...deci??? nu intzeleg... hotaraste-te e naspa, or ba?
cristi_nne
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:42
eu cred ca ea prietena ta vazand ca tie iti place de el iar ei la fel cred numai ca cuvintele la adresa lui poponar urat etc a fost numai o incercare ptr tine te-a provocat in asa fel incat sa cedezi tu iar tu asa ai facut iai dat nr lui de telefon iai usurat munca prietenelei tale asa el a sunat-o iar ea a acceptat nepasandu-i ca il iubesti sau invers daca tu iai dat nr lui prietenelei tale ei daca nu ii placea de el nici macar nu accepta nr de telefon dar ea asta astepta sa faci un gest bun de prietenie ptr ea sa te dai la o parte nu vroia sa te faca sa crezi ca se baga intre voi acum ce mai ramane este sa te dai tu la o parte si sa-i lasi sa-si traiasca povestea lor de iubire in ghilimelenu te mai duce cu ei in oras tu singura cu ei ca nu e frumos lasa-i singuri
bruni_eu
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:50
Intr'adevar....yo am facut ca totul sa fie asa...dar totzi 3 suntem vinovati pt ce s'a intamplat...La inceput nu stiam ce sa fac...chiar eram intr'o situatie nashpa...p parcurs mi'am dat seama k nu are rost sa'mi fac atatea ganduri..sau sa sufar...Pt el chiar n'are rost...Knd am vazut k el insista sa se combine ku ea...am ales sa'i ajut decat sa ma chinui sa'i indepartez...pt k nu aveam nimik de castigat...si cu prietena mea...chiar s'a tipat la mn knd i'am zis k i'am dat nr ei...lui...nush cat a fost prefacatorie si kt nu...nu l'am iubit.,..doar m'am atasat de el...Si nu's yo aia kare se tine dupa ei...ei sunt aia care insista sa merg ku ei...Ne intelegem super bine...Ne ajutam kum putem...Situatia asta de akum chiar imi place...
p_corina18
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:16
Aia nu se numeste prietena.
corina_ina
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:00
De la: p_corina18, la data 2009-04-03 09:16:55...Ne ajutam kum putem...Situatia asta de akum chiar imi place...


Totul e bine cand se termina cu bine!
ella_c
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:36
ce aberatie de problema.......
ionutcosmin2003
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:33
e bine ca macar tu i-ai rams prietenei tale fidele,ai dat dovada de intelepciune..iti doresc succes in continuare
kudika028624
Postat pe 22 Mai 2009 16:26
...barbati se gasesc pe toate drumurile,nu cred ca prietena ta e de vina ca sunt inpreuna daca lui a placut mai mult de ea nu ai ce sa faci,si poate pe el la atras indiferenta ei (asta are un succes ffff mare la barbati INDIFERENTA)nu neaaparat frumusetea ,nu crea concurenta intre voi 2........si daca el crede ca vrei sa ii desparti nu are decat sa faca tot posibilul sa nu poti sa o faci iar daca reusesti 1-0 pt tine ......VIATA E MULT PREA COMPLICATA CA SA O FACI SI TU MAI RAU.......papusa barbati sunt o mie PRIETENE adevarate gasesti doar odata in viata (daca esti norocoasa)
geo_geo822000
Postat pe 19 Iunie 2009 14:17
retrage-te discret...lasa impresia ca ai avea pe cineva..numai nu sta in preajma lor:)
rody_snow
Postat pe 20 Iunie 2009 14:18
poi u fata draga de ce iai dat nr ei de telefon daka stiai ca el pe ea o place nu ti-ai inchipuit ca vrea sa se combine cu ea si u suporti.trebuia sa nu il dai si sa il faci sa ii placa de u.da acuma e deja prea tarziu,i-ati gandul de la el, mai sunt baieti

Postat pe 24 Iunie 2009 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
baiatu Capricorn 9 De la: andra_ale 8 Septembrie 2009 12:37
femeie berbec -barbat gemeni!!! 13 De la: kudika397662 6 Mai 2011 10:32
concurs silan 6 De la: aliciuc 21 Mai 2009 10:11
ROMENGLEZA 13 De la: Max2 7 Decembrie 2011 09:32
Din judetul tau 42 De la: coffeeta 14 Aprilie 2009 09:33