Setari Cookie-uri

lindaxa&alcool

buna ziua! as avea nevoie de cateva informatii daca se poate! Am aproximativ 2 luni de cand iau lindaxa la recomandarea endocrinologului, in prima luna am luat o pastila la 2 zile iar apoi am luat o pastila la 3 zile. Peste 2 zile am un majorat si vreau sa consum alcool si eventual sa ma si ametesc umpic....as dori sa stiu ce se intampla daca consum alcool in timpul tratamentului! Mentionez ca nu am obiceiul sa consum alcool ,ultima data cand m-am ametit a fost acum un an.....! As dori un raspuns cat mai promt ca sa stiu ce sa ii spun prietenei mele daca pot sa vin sau nu la majorat! va multumesc enorm de mult!
kudika006405
Postat pe 4 Aprilie 2009 19:50
vad ca nu imi zice nimeni nimic! chiar nu a luat nimeni lindaxa....e un medicament ffffff bun eu am slabit 6 kg in prima luna si acum s-a ivit ocazia sa beau imi zice si mie cineva daca sa beau sau nu?! haideti fetelor am nevoie de un sfat ce naiba!
kudika006405
Postat pe 5 Aprilie 2009 19:28
se pare ca nu a mai folosit mineni acest produs intreaba la farmacie..........
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 19:30
buna eu am folosit reductil care am inteles ca are acelasi efect ca si lindaxa ........am avut si eu o petrecere si am intrebat DR. daca pot sa consum alcool......si mi-a zis ca da 2-3 pahare nu-i problema ....dar eu am baut normal ca la o petrecere ......toata noaptea ...nu am avut probleme .........chiar deloc ...cert e ca se zice ca nu mai isi fac efectul in ziua respectiva........dar tu i-a totusi pastila si stai linistita.........si incearca sa nu te imbeti prea tare........mult succes si distractie placuta!!!!!!
gongonica
Postat pe 2 Iulie 2009 12:41
Buna! Eu am luat Lindaxa timp de 3 luni inainte de nunta. Aveam 75 de kg inainte de tratament si in ziua nuntii am avut 61. Aratam splendid, ce pot spune, poate cu exceptia cearcanelor (insomniile date de sibutramina din reductil). M-am casatorit acum 2 ani (aprox.) si in momentul de fata ma lupt ingrozitor cu kg in plus. Fac sport, incerc sa mananc putin si des si sa evit alimentele calorice pe cat posibil, dar acest medicament mi-a dat organismul peste cap. De vreo 6 luni am 92 de kg si ma bucur ca pot sa ma mentin macar, pentru ca am avut o perioada cand ma ingrasam foarte rapid. Am ramas doar cu pozele de la nunta in care aratam ca un ingeras in rochie de mireasa si cu imaginea mea de acum in oglinda in care arat hidos. Nu recomand nimanui Lindaxa sau Reductil. Eu am facut o prostie pe care o regret amarnic, dar e prea tarziu...
Loredana_M_
Postat pe 3 Iulie 2009 15:12
Loredana, depinde de organism eu cunosc persoane apropiate mie care au luat reductil acum un an si nu sau mai ingrasat dupa ce a terminat tratamentul cu reductil................Am intrat si pe forum si am vazut ca erau fffff multe persoane care erau multumite si nu sau mai ingrasat. Acum, mai depinde si ce mananci si cum mananci...........majoritatea erau multumiti.............
gongonica
Postat pe 3 Iulie 2009 16:48
sincer eu sunt foooarte multumita de lindaxa. luna aceasta voi intrerupe tratamentul la recomandarea doctorului endocrinolog. multumesc pentru sfaturi adevarul este ca a trecut acea petrecere dar cu siguranta vor mai fi si altele multumesc foarte mult inca odata! sa nu va pierdeti nici odata incredere in voi,fetelor, pentru ca totul are o rezolvare,numai moartea nu o are! capul sus si speranta moare ultima succes!
kudika006405
Postat pe 3 Iulie 2009 16:55
De la: kudika006405, la data 2009-07-03 16:55:45sincer eu sunt foooarte multumita de lindaxa. luna aceasta voi intrerupe tratamentul la recomandarea doctorului endocrinolog. multumesc pentru sfaturi adevarul este ca a trecut acea petrecere dar cu siguranta vor mai fi si altele multumesc foarte mult inca odata! sa nu va pierdeti nici odata incredere in voi,fetelor, pentru ca totul are o rezolvare,numai moartea nu o are! capul sus si speranta moare ultima succes!

BV, foarte bine, sa ne spui si noua dupa un tipm daca te-ai ingrasat sau ai avut unele transformari........multumim!!!!
gongonica
Postat pe 4 Iulie 2009 11:27
buna,sunt Luxa si va recomand din toata inima un program de slabit fara efecte agresive asupra sanatatii organismului, gasiti informatii pe http:luxa.dlb.ro/
luxxy_2007
Postat pe 10 Iulie 2009 00:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pstilele de slabita "LIDA"...ati incercat? 17 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:10
re-code -italia sirop de reglare hormonala si slabit 124 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:08
Secretul slabitului :) 135 De la: Ele_ely 17 Noiembrie 2013 10:40
lam parasit el s-a combinat cu alta dar.. 12 De la: concordia 11 Noiembrie 2009 09:00
DUOSLIM 49 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:12