Setari Cookie-uri

Despre destinaþii sigure de vacanþã ºi date sigure

Poate pãrea doar o coincidenþã, dar vã asigur cã este mai mult decât o banalã coincidenþã, e o tacticã. În fiecare an, reprezentanþii high life-ului de top îºi iau concediu primãvara ºi toamna. Luna septembrie este o lunã de sezon plin în Caraibe ºi îndeosebi Mustique. Nu e cool sã te afli în New York la acea datã. Nimeni de autenticã relevanþã operativã nu se mai aflã acolo dupã Ziua catolicã a Muncii (prima luni din septembrie) ºi pânã la Sãrbãtorile evreieºti de toamnã (Anul Nou). Deloc întâmplãtor, profeþiile apocaliptice au scadenþa fixatã în aceastã perioadã. Mesajul meu blog se doreºte a reprezenta un avertisment de care e bine sã þineþi cont. Evident, în mãsura posibilitãþilor.
ileanaadrianastan
Postat pe 7 Aprilie 2009 08:15
De la: ileanastan, la data 2009-04-07 08:15:36Poate pãrea doar o coincidenþã, dar vã asigur cã este mai mult decât o banalã coincidenþã, e o tacticã. În fiecare an, reprezentanþii high life-ului de top îºi iau concediu primãvara ºi toamna. Luna septembrie este o lunã de sezon plin în Caraibe ºi îndeosebi Mustique. Nu e cool sã te afli în New York la acea datã. Nimeni de autenticã relevanþã operativã nu se mai aflã acolo dupã Ziua catolicã a Muncii (prima luni din septembrie) ºi pânã la Sãrbãtorile evreieºti de toamnã (Anul Nou). Deloc întâmplãtor, profeþiile apocaliptice au scadenþa fixatã în aceastã perioadã. Mesajul meu blog se doreºte a reprezenta un avertisment de care e bine sã þineþi cont. Evident, în mãsura posibilitãþilor.

Multumesc de informatii, dar era deajuns sa le fi scris doar pe blog
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:54
de acord

insa nu stiu de unde a luat tipa informatiile, dar sunt eronate.
Luna septembrie ca si celelalte luni de toamna sunt f aglomerate in Caraibe, pentru ca e mai ieftin si este inca destul de cald pentru a face plaja. Presupun ca reprezentatii high-life-ului isi permit un concediu in plin sezon... daca ii vedeti prin vreo destinatie exotica in afara lunilor normale de concediu, ei bine, se afla acolo trimisi de firma, ori in interes de afaceri (da, se fac afaceri si in Caraibe), ori pe la vreun teambuilding, conferinta, ceva
kitty_krieger
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:50
PS: in jur de 11 septembrie, nu zboara aproape nimeni, sunt chiar companii aeriene care nu au nici un zbor pe aceasta data sau zboruri reduse tocmai din cauza acestui fapt.
kitty_krieger
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:52
Bine, poate sa-mi explice si mie - ca-s mai inceata, asa... - ce are vacanta cu Apocalipsa?
Dor_a
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:54
Hello,
Eu am gasit informatii folositoare legate de posibilitati de cazare pe www.trulyfrog.ro
blondekid
Postat pe 4 Iunie 2009 02:46
De la: Dor_a, la data 2009-04-07 14:54:35Bine, poate sa-mi explice si mie - ca-s mai inceata, asa... - ce are vacanta cu Apocalipsa?


Suntem incete amandoua atunci pt ca nici mie nu mi-a picat fisa
iris_4_ever
Postat pe 4 Iunie 2009 04:52
Romania oricum e cu 100 de ani in urma celorlalte civilizatii asa ca, precum zice bancul, o veni si sfarsitul lumii dupa 100 de ani- Logic!! Lasanad intamplarea si fatalitatea la o parte..
azalis
Postat pe 4 Iunie 2009 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna tuturor...o rugaminte...raspundeti, realizez o cercetare.multumesc 9 De la: mkdisk 24 Aprilie 2009 12:58
salutare 13 De la: greierash_is_back 31 Decembrie 2009 16:47
2012 7 De la: ana18 28 August 2009 02:36
Craciunul!!! 4 De la: adaeva 19 Decembrie 2009 14:37
LA CAFENEUA VECHE : ) 762 De la: 31 Martie 2012 13:05