Setari Cookie-uri

Voi ce parere aveti?

Buna tuturor, am 24 de ani si m-am mutat de curand in UK, mai exact vara trecuta. Am avut o relatie de 6 ani cu un tip cu care am si locuit timp de 3 ani in casa mea (amandoi suntem din Bucuresti). Parintii mei au fost de acord sa locuim impreuna (ei erau deja stabiliti in Anglia, eu ramasesem sa imi termin facultatea, urmand dupa aceea sa imi schimb si eu resedinta); mi-au lasat casa pe maini, sora mea mi-a lasat masina, eu lucram, totul era frumos, eram indragostiti unul de celalat, parea ca totul merge bine intre noi pana la un moment dat cand el si-a schimbat job-ul (a fost promovat ca agent de vanzari pe tara, pana atunci avea ca zona Bucurestiul). Din acel moment totul s-a schimbat. Pleca timp de 4 zile pe saptamana si se intorcea vineri seara obosit si plictisit peste masura. Sambata si duminica erau zile obisnuite, de mers la cumparaturi, curatenie, o bere la terasa sau intr-un pub, ne intalneam cu prietenii sau cateodata mergeam la familia lui, care nu ma suporta de altfel. Cel putin sora lui nu imi suporta prezenta, dar fiind o fire foarte perversa (ca toata familia lui de altfel), reusea sa lase senzatia celor din jur si bineinteles lui, ca este foarte draguta cu mine. Cand eram impreuna permanent il suna sa vada ce face, daca a mancat, cum e la serviciu, si asa mai departe (desi este casatorita si am putea spune ca ar fi avut deja o preocupare). In fine, el tine foarte mult la familia lui, ceea ce mi se pare si normal, nu am intentia sa il despart de ei, dar nu pot sa accept ca ei, mai exact sora lui, sa se amestece in viata noastra la infinit si el sa nu zica nimic. A inceput asadar ca relatia noastra sa nu mai mearga. Ne certam foarte des din cauza lui sau a familiei sale, faceam sex o data pe luna, era permanent plictisit si obosit. Am incercat sa discut cu el sa vedem ce se intampla, daca pot sa il ajut cu ceva. Nimic...El era foarte obosit si stresat, invocand motivul asta si pentru inactivitatea sexuala si certurile noastre (precizez ca nu il verificam cand era plecat, nu il stresam cu telefoanele pentru ca si eu lucram, eram ocupata si sincer aveam incredere in el). Dar increderea asta a disparut o data ce am descoperit ca in casa mea si pe laptopul meu el accesa site-uri de matrimoniale pentru orasele in care lucra el. Bineinteles ca de fata cu familia mea, care era in vizita in Bucuresti (mama mea a descoperit site-urile accesate de fapt, si mi-a spus) nu a recunoscut nimic din ce facuse. In fine, relatia noastra a continuat in acelasi ritm pana in iulie. Atunci am plecat din tara si am stabilit ca ramanem impreuna, desi nu prea mai era cazul dupa ce trecusem deja prin 5 despartiri in 6 ani. Tineam legatura pe messenger sau vorbeam la telefon, urmand ca in februarie sa se mute cu mine in Anglia. Ideea este ca in septembrie m-am gandit eu sa imi fac un id de messenger cu nume de domnisoara si sa incerc sa vorbesc cu el ca si cum as fi fost o admiratoare de-a lui, tentata sa aiba o relatie cu el (eu nu mai aveam incredere in el, de aceea am facut asta). Bineinteles ca am reusit sa aflu lucruri noi despre el. Avea alte id-uri de messenger de care eu nu stiam, cu mine nu vorbea dar cu admiratoarea lui da, pana la 2-3 dimineata chiar, ii dadea intalniri, timp in care pe mine ma trata cu dispret, lipsa de interes. I-am spus pana la urma ca eu sunt acea tipa de fapt, si foarte impertinent mi-a spus ca stia acest lucru, ca voia sa imi faca jocul si ca pana la urma ce am vrut sa demonstrez cu asta. Ne-am despartit bineinteles (in septembrie) si acum ma cauta (din februarie inca) si imi spune ca ma iubeste, ca vrea sa il las sa imi demonstreze ca eu sunt ceea ce isi doreste el, ca are speranta ca vom fi din nou impreuna.
bond_gabriela007
Postat pe 7 Aprilie 2009 12:30
tipul asta si-a cam luat nasul la purtare...gaseste-ti un alt barbat care sa te aprecieze la adevarata ta valoare..daca te iubea cu adevarat se comporta ca atare cu tine..corect?
kudika009316
Postat pe 27 Mai 2009 09:56
u stii cel mai bn dak el cu adevarat t iubeste sau nu eu una zic ca nu merita dar u dak il iubesti si vrei sa fii in continuare cu el potzi sa ii mai acorzi o sansa da una si potzi si sa ii spui si dak va intelegeti e bn dak nu lasa-l tata ca baieti sunt destui.faci cum crezi u ca e mai bn u stii cel mai bn cum a fost totul.poop

Postat pe 27 Mai 2009 15:24
Parerea mea ar fi ca ar trebui sa il lasi sa iti demonstreze ca te iubeste cu adevarat si dupa aceea sa te gandesti bine daca vei continua relatia cu el.Mult succes si astept sa ne spui daca v-ati impacat.
Catalina_Zamfir
Postat pe 27 Mai 2009 16:06
ca stia ca esti tu.....sa o crezi tu. asta este scuza barbatului prins.nu cred ca merita. cu siguranta poti gasi mai bine decit un dom' plictisit de "cursele " prin tara.asta e doar o parere. si stai calma, nu trebuie sa il prinzi cu dinsa intr-insa, te- a inselat....si nu o data......
alckimist
Postat pe 31 Mai 2009 00:15
Lumea nu s-a terminat pentru tine! Viata iti aduce intotodeauna o consolare ,stii vorba? Timpul le vindeca pe toate ! SA FII FERICITA!
saiury
Postat pe 31 Mai 2009 09:59
Stii ce? Eu cred ca in momentu in care i-ai spus ca esti tu, i-a cazut fata pe tastatura. Iti spun eu.


Cat despre faptul ca te cauta de nush cate luni, e fix egal cu 0. E simplu, privit din afara: nu te merita! Da-l naibii.

Si hai sa-ti mai spun ceva: faza cu baiatu' lu' mama si al lu' sora mai mare e cat de cat reala, am intalnit si eu. Zicem ca treaca mearga de la noi. Dar pentru ce puii mei de crocobalaur a inceput sa-si caute gagici pe net?

Ca doar nu l-o fi pus sora-sa, nu? Asa ca da-l naibii si uita-te in jurul tau, sigur vei gasi ceva mai bun.
amr2009
Postat pe 31 Mai 2009 11:13
nici nu te obosi sa iti mai irosesti timpul. ti-e suficient 5ani...
poate stia ca esti tu si a vrut sa iti faca jocul,dar sa fim serioase... de ce mai multe id de mess??
asa am si eu niste prieteni ,casatoriti...ea avea mai multe id de mess si la 1 an dupa chestiile astea a divortat si e cu un tip mai mic decat ea cu 6ani....agatat la sala si continuat pe mess.bineinteles pe alta id... mentionez ca se cunosteam de 12 ani,casatoriti de 5,,, deci asa sta treaba cu mai multe id


mult succes dincolo si nu intoarce capul mai bine tine-l ridicat;)
nic0leta
Postat pe 31 Mai 2009 14:14
NU MERITA! NU TE LASA MINTITA!!! TE PUPIC
1212
Postat pe 31 Mai 2009 18:35
exista atatia baieti care posibil ar vrea sa fie cu tine..chiar daca ai o relatie de 6 ani..asta nu te impiedica sa fi fericita alaturi de altcnv deodata ce partenerul de viata nu te mai satisface din nici un punct de vedere sh se poarta asa de urat...nu merita nici o atentie..nici macar un gand de al tau...refa'ti viata alaturi de o persoana care te respecta,care cu adevarat te'ar iubi si ti'ar fi fidel...e un sfat bun...de care ar trebui sa ti cont..nu ierta la infinit k s'ar putea sa ajungi bataie de joc....
b3auty_island
Postat pe 16 Iulie 2009 01:02
poate i'ai lipsit mult si s'a schimbat,probabil si'a dat sema ca nu poate fara tine:...iar tu daca il iubesti,parerea mea ii ca ar trebuii sa il ierti pentru ca mai tarziu sa nu regreti:)...si daca el isi bate joc de sufletul tau,stai linistita,Dumnezeu exista si vorba aceea:"nu doarme"...El va avea grija de tine...
tayita
Postat pe 20 Iulie 2009 02:33
Buna draga mea!Ti-am citit povestea! . . . Sincer nu se mai merita,tu meriti ceva mai bun,mai ales ca esti in Anglia, nu mai esti aproape de el.
Ti-o spun ptr. ca si eu am trecut printr-o poveste de "dragoste" cu multi ani in spate de relatie.Ce e drept nu e asemanatoare povestea mea cu a ta.Dar odata ce a cautat in alta parte "consolare" si familia lui nu te suporta, nu mai ai la ce sa te intorci!Daca vrei sa vbm mai multe si ai nevoie de o prietena,sunt disponibila oricand sa vb cu tine,vrea sa le fac pe fete/femei care au o asemenea situaite in relatie, sa treaca peste ele si vreau de fapt sa le arat propria lor valoare.
Stiu ce inseamna sa iti pierzi increderea, sa crezi ca tu nu esti ptr el . . s.aletele.!

Ai grija de tine. . .
Te pup dulce!
selena_diana
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:23
stiu ca a trecut ceva timp.... dar eu sunt de parere ca e un oportunist!
La cos cu el!
kitty_krieger
Postat pe 12 Noiembrie 2009 17:48
..nu se merita atata timp cat nu stie sa te aprecieze, am trecut si eu prin asa ceva, am iertat si drept rasplata, dupa un timp am ramas singura ca domnul inca mai vb cu cate cineva pe mess, si chiar la telefon si eu iar am aflat...nu stiu daca s-a meritat, a fost frumos, s-a terminat, gata...
blue_moonbutterfly
Postat pe 12 Noiembrie 2009 18:01
De la: blue_moonbutterfly, la data 2009-11-12 18:01:13..nu se merita atata timp cat nu stie sa te aprecieze, am trecut si eu prin asa ceva, am iertat si drept rasplata, dupa un timp am ramas singura ca domnul inca mai vb cu cate cineva pe mess, si chiar la telefon si eu iar am aflat...nu stiu daca s-a meritat, a fost frumos, s-a terminat, gata...


Asta e cumva nenea pt care ti-ai deschis topicul cu reaprinderea pasiunii?
miss_darine
Postat pe 12 Noiembrie 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM UN NODUL IN PARTEA STANGA...NU MA DOARE ,DAR E CEVA GRAV??? 15 De la: aura09 19 Mai 2010 21:43
Ce-mi recomandati sa citesc pt a incepe psihologia?? 1 De la: CrAiSsA 29 Septembrie 2009 16:51
pantofi.. 3 De la: mimi_ca29 13 Mai 2011 21:19
:| 2 De la: kudika119944 2 Mai 2010 02:09
O MANA DE AJUTOR, VA ROG! 83 De la: Diavolyta_ 14 Mai 2009 00:08