Setari Cookie-uri

STIU CA VIATA E GREA DAR FERICIREA MEA UNDE E?

am pt.ce sa fiu recunoscatoare...sunt tanara ,nu sunt sluta,sunt la fac.,am un job k,niste colegi de treaba,am o casa ,am un prieten dar totul le am cu un pret ,toate astea le am facut singura si cu ajutorul lui d-zeu ....am crescut intr-o fam.dastramata unde parintii mei au fost fratii mei si tot ce am ii datorez lui d-zeu .cu toate ca am atatea simt ca imi lipseste ceva,si tot incersc sa-mi dau seama ce!parca viata mea a devenit fara culoare ...ma simt rece ,nu ma misca mai nimic,nu ma impresioneza nimic! de curand m-am logodit si mare lucru nu simt,iar ideea de casatorie mi se pare doar o complicatie...stresul...responsabiltitatile,datoriile si-au pus amprenta mult pe mine si cu toate ca ma uit in oglinda si vad un om obosit dar cu constiinta impacata .am mare incredere in fortele mele si in d-zeu ,am pricipii puternice,ambitii , sperante dar nu mai am sentimente1 sper totusi sa fie o mica depresie care va trece si sa nu uita-ti sa bucurati de viata!
evelyn50
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:58
si tu acum vroiai sa te lauzi sau ce??
Diavolyta_
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:00

asa o fi...daca spui tu!?
ella_c
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:04
Bine, la mai mare!
Dor_a
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:09
Mai rele sunteti,nu vroia sa se laude ci doar sa spuna ca a muncit foarte mult de una singura ca sa aiba tot ce are ea astazi.Probabil si-ar fi dorit sa aiba niste parinti care sa o sprijine,sa o ajute.Este foarte greu sa te descurci de una singura,mai ales ca femeie.Acum cand are tot ce si-a dorit simte ca ii lipseste fericirea adevarata,aceea pe care o ai de la zambetul unui copil ,de la o felie de pepene dulce si rece intr-o zi de vara calduroasa,de la imbratisarea iubitului intr-o seara friguroasa de decembrie sub bradutul impodobit.Sunt oameni care atat de preocupati de datorii,munca,decizii,probleme si chiar si de rutina zilnica,uita sa se bucure de lucrurile simple ale vietii.Asa si Evelyn50,a fost prinsa in tumultul vietii moderne si al realizarilor profesionale incat dupa ce si-a atins scopurile si-a dat seama ca de fapt nu prea a stiut sa se bucure de insusi viata ei si asta o face sa fie deprimata si sa se simta neimplinita.
Sfatul meu pentru tine Evelyn este pur si simplu sa "pui frana",sa-ti iei o vacanta mai lunga si sa pleci undeva singura,undeva sa-ti poti petrece timpul doar pentru tine,unde sa fii doar tu cu gandurile tale,unde sa te impaci cu ceea ce ai facut pana acum si ceea ce ai de facut de acum inainte. Nu uita sa te bucuri de albastrul cerului,de razele calde ale soarelui,de mirosul ierbii proaspete,inchide ochii si asculta sunetul naturii:vajaitul vantului,zumzaitul insectelor.
Iti urez succes si sper sa-ti regasesti eu-ul,zambetul si seninatatea!
diana1981
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:22
De la: diana1981, la data 2009-04-13 21:22:37Mai rele sunteti,nu vroia sa se laude ci doar sa spuna ca a muncit foarte mult de una singura ca sa aiba tot ce are ea astazi.Probabil si-ar fi dorit sa aiba niste parinti care sa o sprijine,sa o ajute.Este foarte greu sa te descurci de una singura,mai ales ca femeie.Acum cand are tot ce si-a dorit simte ca ii lipseste fericirea adevarata,aceea pe care o ai de la zambetul unui copil ,de la o felie de pepene dulce si rece intr-o zi de vara calduroasa,de la imbratisarea iubitului intr-o seara friguroasa de decembrie sub bradutul impodobit.Sunt oameni care atat de preocupati de datorii,munca,decizii,probleme si chiar si de rutina zilnica,uita sa se bucure de lucrurile simple ale vietii.Asa si Evelyn50,a fost prinsa in tumultul vietii moderne si al realizarilor profesionale incat dupa ce si-a atins scopurile si-a dat seama ca de fapt nu prea a stiut sa se bucure de insusi viata ei si asta o face sa fie deprimata si sa se simta neimplinita.
Sfatul meu pentru tine Evelyn este pur si simplu sa "pui frana",sa-ti iei o vacanta mai lunga si sa pleci undeva singura,undeva sa-ti poti petrece timpul doar pentru tine,unde sa fii doar tu cu gandurile tale,unde sa te impaci cu ceea ce ai facut pana acum si ceea ce ai de facut de acum inainte. Nu uita sa te bucuri de albastrul cerului,de razele calde ale soarelui,de mirosul ierbii proaspete,inchide ochii si asculta sunetul naturii:vajaitul vantului,zumzaitul insectelor.
Iti urez succes si sper sa-ti regasesti eu-ul,zambetul si seninatatea!


citeste intai si celelalte topic`uri deschise de ea si apoi fa`ne rele
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:25
De la: diana1981, la data 2009-04-13 21:22:37Mai rele sunteti,nu vroia sa se laude ci doar sa spuna ca a muncit foarte mult de una singura ca sa aiba tot ce are ea astazi.Probabil si-ar fi dorit sa aiba niste parinti care sa o sprijine,sa o ajute.Este foarte greu sa te descurci de una singura,mai ales ca femeie.Acum cand are tot ce si-a dorit simte ca ii lipseste fericirea adevarata,aceea pe care o ai de la zambetul unui copil ,de la o felie de pepene dulce si rece intr-o zi de vara calduroasa,de la imbratisarea iubitului intr-o seara friguroasa de decembrie sub bradutul impodobit.Sunt oameni care atat de preocupati de datorii,munca,decizii,probleme si chiar si de rutina zilnica,uita sa se bucure de lucrurile simple ale vietii.Asa si Evelyn50,a fost prinsa in tumultul vietii moderne si al realizarilor profesionale incat dupa ce si-a atins scopurile si-a dat seama ca de fapt nu prea a stiut sa se bucure de insusi viata ei si asta o face sa fie deprimata si sa se simta neimplinita.
Sfatul meu pentru tine Evelyn este pur si simplu sa "pui frana",sa-ti iei o vacanta mai lunga si sa pleci undeva singura,undeva sa-ti poti petrece timpul doar pentru tine,unde sa fii doar tu cu gandurile tale,unde sa te impaci cu ceea ce ai facut pana acum si ceea ce ai de facut de acum inainte. Nu uita sa te bucuri de albastrul cerului,de razele calde ale soarelui,de mirosul ierbii proaspete,inchide ochii si asculta sunetul naturii:vajaitul vantului,zumzaitul insectelor.
Iti urez succes si sper sa-ti regasesti eu-ul,zambetul si seninatatea!



bine spus nu toti avem ce ne dorim si lumea asta este rea daca exista o persoana ce nu te cunoaste nu iti va da sfat niciodata decat in batjocora nici cei care te cunosc nu toti te sfatuesc nu toti te inteleg asta e viata e grea si cum ai trecut pana acum de tot cum pana acum ai depasit tot mergi cu capul in sus ca vei reusi si acum va veni si soare pe strada ta
bruni_eu
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:28
multumesc pt.vorbele frumoase,diana!ai scris exact ce trebuia!sunt multe in viata mea pe care trebuie sa pun in locul lor sau eventual sa le scot,multi pitici pe creier, stres! din nefericire nu pot pleca pe nicaieri pana in vara dar o sa incercsa gasesc un loc de liniste unde pot gandi si lua decizii.
evelyn50
Postat pe 6 Mai 2009 14:07
Cu multa placere !!
diana1981
Postat pe 6 Mai 2009 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIIE 3 De la: Fulg-de-nea 20 Martie 2016 12:11
Imi puteti da niste sfaturi?am mare nevoie de ele 101 De la: iulia640 29 Iulie 2009 22:58
EURO 2008 60 De la: Georgia99 12 Septembrie 2008 12:48
:) 24 De la: steffy91 8 Decembrie 2011 17:31
LA MULTI ANI! 1 De la: Maramuresanca 1 Ianuarie 2010 09:09