Setari Cookie-uri

Prietenii,,,,, ce sunt ei???!!

Cel mai bun prieten este acela care-ti spune , despre erorile facute cel mai bun prieten este acela care,atunci cand te comporti ca un prost, el stie ca,,,,, Nu v-a fi mereu asa! Prietenii adevarati sunt aceia care , nu se amesteca ( nu se baga ) in viata voastra! Prietenia adevarata este la fel de sacra, precum o casnicie fericita. Cand un prieten ,are o problema, nu exista maine! Un prieten adevarat este acela care,, intra, atunci cand ,,toata lumea iese. Viata este ;;nimic:: fara prieteni. Un prieten adevarat ,este acela care, este langa tine mereu cand tu ai nevoie! TOATA SPLENDOAREA LUMII, NU FACE CAT O ,,,PRIETENIE ADEVARATA,,,!!!!
Rodri
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:45
asa este!E MARE LUCRU SA AI MACAR UN PRIETEN CU ADEVARAT PRIETEN!
monaq
Postat pe 7 Mai 2009 14:47
prietenii,,,,, ce sunt ei???!!

uite aci'

PRIÉTEN, -Ã, prieteni, -e, s.m. ºi f. Persoanã de care cineva este legat printr-o afecþiune deosebitã, bazatã pe încredere ºi stimã reciprocã, pe idei sau principii comune; amic. ♦ Amant, iubit. [Pr.: pri-e-. – Var.: (reg.) priétin, -ã s.m. ºi f.] – Din sl. prijatelĩ.

simplu nu??
Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 15:12
...diavolyto ...uneori imi par o tipa cu bun simt si inteligenta. Insa ai momente in care ...pur si simplu esti superficiala si egocentrica.
NU TE OBOSI SA CAUTI IN DEX EXPLICATIILE CUVINTELOR.
Cred ca majoritatea oamenilor de pe acest forum stiu cum sa caute pe google sau ntr-o carte.
Daca nu esti capabila sa dai raspunsuri pertinente si de bun simt la teme mai serioase decat sex si porcarii legate de aceasta tema...incearca sa te abtii.
Cat despre prieteni...
Well...prietenul adevarat ...este o piatra rara. Uneori dura si neslefuita...alteori plina de stralucire si glam.
Problema e ...care varianta o alegi.
Cea necizelata...care spune lucrurilor pe nume...si te face sa intelegi ca iti atrage atentia pentru ca asa crede de cuviinta...si pe care o poti suna la orice ora din noapte pentru a-ti spune of-ul (chiar daca asta presupune stat la taclale cateva ore)...
Sau se prefera diamantul cizelat care da sfaturi intr-una ...care isi spune parerea in baza a ce doresti TU sa auzi ...si care este disponibil de la ora H la ora H.
Pot sa spun ca sunt o norocoasa.
Am cativa prieteni care sunt diamante dure.
Si pe care pot sa ontez si cand mi-e greu si imi vine sa plang ...si cand mi-e bine si vreau sa ma bucur :).
Va doresc sa aveti parte doar de pietre rare ...in stare bruta ...care sa se cizeleze o data cu voi.

Numai bine:)

A.
angelofsorrow
Postat pe 10 Mai 2009 10:26
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 19:04
paaaaaaaaa
deelisha
Postat pe 13 Mai 2009 19:07
Bine,nu stiu sa raspund recunosc,dar cred caci in fiecare om am putea gasi un prieten.
Mada02
Postat pe 16 Mai 2009 16:08
Nu cred ca exista o explicatie clara si exacta care sa confirme intocmai ceea ce simtim, sau intensitatea sentimentelor. Cred ca ceea ce simtim e mai presus de toate definitiile si explicatiile stintifice. Anyway....."Adevarata prietenie este precum luna. Nu o vedem zilnic dar stim ca este tot timpul pe aproape."
Andr33_
Postat pe 30 August 2009 22:32
Prietenia aduce fericire, indeparteaza tristetea, inmultind bucuriile si impartind tristetile. Un prieten, iti stie cantecul inimii si ti-l canta atunci cand tu l-ai uitat! Dintre toate lucrurile intelepte, prin care -ti poti face viata fericita , cel mai bun lucru este sa ai un prieten! (( Nu iubit)) PRIETEN!!
kudika017520
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:20
Parerea mea este ca prietenia adevarata este extrem de rara si desi uneori poti fi inconjurat de zeci de persoane ce s-ar zice ca-ti sunt prieteni...adevarata prietenie,dupa cum stie toata lumea se cunoaste la nevoie. E foarte aiurea cand investesti incredere,iar atunci cand ai probleme si apelezi la cei ce credeai ca te vor ajuta cand "iti vor pieri visele",se arata indiferenti si-ti zic ca au si ei pe-ale lor,n-au timp de tine.Am avut neplacuta ocazie de multe ori sa trec prin situatiii din astea si de fiecare data imi tot zic ca nu-mi voi mai pun baza in nimeni.Dar tot timplul este la fel..cei care trec prin viata mea...mai intai ma dezamagesc profund...Fostul meu prieten mi-s zis ca sunt mult prea toleranta si prea saritoare,ca ajut oameni care nu merita,ca iert prea usor si ca ar trebui sa ma schimb pentru ca altfel voi avea de suferit mai tare in viitor.
aNcUtA_p
Postat pe 26 Februarie 2010 00:00
sall...ai dreptate..prietenii adevarati sunt rari, eu cred k nimeni nu iti e prieten cu adevarat...singurul tau prieten iti esti tu si atat,nu poti avea incredere in nimeni..asta o spun din proprie experienta..
myrelutza_myra
Postat pe 10 Mai 2010 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fiul unui seic 13 De la: Criss_M 4 Martie 2012 22:58
Banc accident :) 54 De la: Criss_M 14 Aprilie 2012 17:18
ce este sxsul??? 20 De la: alegro6543 26 Noiembrie 2010 17:40
carte de indentitate sau pasaport? 8 De la: Full_Metal_Jacket 14 Aprilie 2009 14:56
naice 15 De la: greierash_is_back 21 Octombrie 2009 00:08