Setari Cookie-uri

MAI AVEM SANSE SA FIM IMPREUNA SI SA NE FIE BINE?

Sunt cu prietenul meu de aproximativ 2 ani. Ne-am despartit o data cam anul trecut pe vremea asta pt ca el a vrut sa fie cu alta (nu mi-a zis bineinteles, am aflat eu dupa ce am plecat de la el). A fost 3 luni cu tipa respectiva, timp in care ma cauta inca si pe mine. Pt ca l-am iubit f mult si am dorit sa ne impacam am acceptat sa ma vad cu el si sa-l recuceresc. S-a despartit de tipa respectiva si ne-am impacat. In ultima vreme insa el este f nehotarat si am banuieli case mai vede si cu alte tipe. Eu stau la el, insa cand ne certam tot imi reproseaza diverse chestii si imi spune ca abea asteapta sa plec sa scape de mine, sau alta data imi zice ca mai bine ramanea cu tipa respectiva. Zilele trecute am aflat ca a luat legatura cu sora ei... eu nu mai stiu ce sa mai cred, tipul asta se joaca cu mine sau ce face? Nici nu stiu ce sa mai cred, avem momente cand ne e f bine impreuna, e atent si dragastos cu mine, dar pe de alta parte si simt ca parca nu e multumit cu mine. si cut ma straduiesc sa ii fiu mai mult pe plac, cu atat parca el face mai multe figuri. Eu m-am hotarat sa plec de la el si sa plec in strainatate la lucru pt o perioada, sa ma rup putin de el. Ce credeti, mai avem sanse? Mai sunt sanse sa salvam relatia asta? Ca eu am obosit sa tot lupt... si parca nici maica-sa nu ma place, tot timpul s-a bagat intre noi, si niciodata nu era multumita de mine. Simt ca toti si totul imi este impotriva... mai e ceva de facut sau asta a fost tot?
pisicuta_trista
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:47
si eu de unde vrei sa stiu?
vrei sa decid eu pt voi?
cand intr-o relatie deja intervine o a-3 persona e ceva putred la mijloc nu?
bestiutza_relouded
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:22
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-24 18:47:43imi spune ca abea asteapta sa plec sa scape de mine, sau alta data imi zice ca mai bine ramanea cu tipa respectiva.


Cand un barbat iti spune asa ceva de mai multe ori (e suficient si o data) ,pai sa-l crezi!
Oricum va "scapa" de tine .Este doar o chestie de timp...
ella_c
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:32
Deci inseamna ca nu mai sunt sanse, ca e chiar hotarat sa scape de mine. si eu ma gandeam sa-l scutesc sa mai imi spuna asta si sa ma car singura, acum cat o mai pot face cu demnitate. Alte sugestii? Mai pot face ceva sau mai bine zis tipul asta mai merita a ii mai dau sanse? Ca i-am tot dat si degeaba....
pisicuta_trista
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:04
Eu voiam doar o alta parere sau sugestie din partea unei persoane din exterior...
pisicuta_trista
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:05
Draga mea...Poti sa-i dai foc! Dca ti-a spus de mai multe ori k abia asteapta sa pleci, tu dc ai mai stat cu el?! Iti place sa-ti faci rau singura? Eu sincer te cred k il iubesti, dar nu se merita sa te umilesti in fata lui. Mie dak mi-ar spune sa plec sau ar face o aluzie " discreta", in secunda 2 sunt in masina si am plecat unde vad cu ochii ( acasa, mai bine spus ) si il las cu mam'sa si cu tat'su sa-si bata capu cu el! Si dak isi gaseste pe altcineva...si mai bine . Important e k tu scapi de corvoada asta, de a fi persona non grata, iar alta iti va lua locul tot pe pozitia asta. Fii sigura pe tine si nu ceda orice ti-ar spune.
amr2009
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:14
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-24 20:04:21Deci inseamna ca nu mai sunt sanse, ca e chiar hotarat sa scape de mine. si eu ma gandeam sa-l scutesc sa mai imi spuna asta si sa ma car singura, acum cat o mai pot face cu demnitate. Alte sugestii? Mai pot face ceva sau mai bine zis tipul asta mai merita a ii mai dau sanse? Ca i-am tot dat si degeaba....



Pentru ce sa-i mai sanse ?

Il iubesti ?
Okay ....daca il iubesti si il vrei in continuare desi el te trateaza atat de urat atunci fa ceva in acest sens si acest ceva nu consta in a accepta in continuare ca el sa-si bata joc de tine !
Momentan parerea lui despre tine este foarte proasta asta pentru ca tu ii permiti toate magariile si stie ca orice ti-ar face tu esti acolo pentru el .
Pune piciorul in prag si chiar cu riscul de a nu-l mai vedea niciodata pleaca ....sau desparte-te pur si simplu de el si lasa-l in pace o perioada.

Daca te iubeste isi va da seama ca a gresit si probabil ( sau nu ) te va cauta .
Cand te va cauta s-ar putea sa fie prea tarziu si tu deja sa fii bine merci casatorita si fericita alaturi de cineva care te merita ....daca nu ...inseamna ca ati fost sortiti unul altuia si o puteti lua de la capat.

Eu personal clar nu as accepta sa stau cu un tip care nu ma respecta si care colac peste pupaza imi mai si spune ca vrea sa scape de mine
iris_4_ever
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:21
Da, desi e dureros, ai mare dreptate. Stiu ca asta e solutia, dar nu stiu de ce de fiecare data can imi iau inima in dinti sa plec, parca se intoarce el si se moaie si ma intoarce si pe mine. E siret baiatul... dar acum sunt hotarata sa plec, si vreau chiar sa-i spun ca daca vrea sa fie fericit cu alta nu are de cat, eu nu il mai incurc. Sunt constienta ca nu mai are nici un fel de consideratie sau respect fata de mine si de aceea trebuie sa-mi gasesc putearea sa imi fac bagajul si sa plec. Acum doar trebuie sa gasesc o masina si... pe-aci ti-e drumul. Si eu zic ca daca e sa fim impreuna, vom fi canva si va fi bine. Dar pentru moment nu mai suport umilinta. Baiatul asta se joaca cu sentimentele mele si profita de ele
pisicuta_trista
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:19
De ce oare femeile vor mereu sa "salveze" relatia???

Draga mea, din cate spui tu el te cam desconsidera si nu se merita sa stai intr-o relatie care nu-ti aduce decat durere in suflet. Nu-i nici o nenorocire, oamenii se mai si despart...asta e viata...

Asa ca sfatul meu e: NEEEEEXTTTT
kitty_krieger
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:28
incearca si pleaca pentru o perioada de timp si vezi dak o sa t caute inseamna k te iubeste.incearca sa o faci si p asta sa vezi c iese.dak t iubeste cu adevarat o sa t caute ai sa vezi. sper sa fie cat mai bine pentru tine.
kudika016124
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:30
daca el e si cu alte tipe ... degeaba mai incerci pentru ca el pare sa nu mai fie indragostit de tine dupa ce spui .. ca a fost si q alte tipe ... ca iti repeta ca vrea sa scape de tine... asta e dureros intr-o relatie... plus ca va si certati si daca u pleci fara ca EL sa stie.. si te cauta ...te iubeste si poate aveti o sansa impreuna decide u ce ai sa faci sper doar ...sa fie decizia corecta...
nebuna94
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:35
E clar fetelor, e cam unanima parerea, cea mai buna decizie este sa plec... si mi-o tot repet ca sa imi intre bine in cap si sa nu mai dau inapoi. Si chiar asa, sunt si eu curioasa: oare ma mai iubeste baiatul asta? Numai plecand pot afla
pisicuta_trista
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:47
eu zic ca o sa te caute si daca nu te iubeste, ca e mai comod sa ai in casa pe cine sa-ti versi nervii si frustrarile decat sa dai bani la psiholog.


eu zic sa pleci cat mai departe de un magar care te desconsidera si habar n-are sa respecte o partenera de viata, si chiar daca o sa te caute (si sunt convinsa ca o sa o faca, doar nu o sa accepte sa-l parasesti tu pe el), sa-l ti pe jar pana invata sa te respecte, lasa-l sa lupte pentru tine, sa te merite, si cu cat o sa te recupereze mai greu cu atat o sa te respecte mai mult.......si mai indelung.
_diana_
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:59
De la: _diana_, la data 2009-04-24 21:59:04eu zic ca o sa te caute si daca nu te iubeste, ca e mai comod sa ai in casa pe cine sa-ti versi nervii si frustrarile decat sa dai bani la psiholog.



Da, asa ziceam si eu si i-am zis si lui asta, dar nu recunoaste, zice ca eu sunt crizata si nebuna... dar omul asta chiar ma duce in pragul nebuniei daca mai stau mult cu el... are o placere morbida din a ma enerva si a ma sacai intr-una, se hraneste cu asta, pt ca e un frustrat....
pisicuta_trista
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu el peste.... 5 De la: danielaburghelea 11 Martie 2009 17:54
cel mai neinspirat cadou primit... 10 De la: bestdevilinside 4 Ianuarie 2009 05:24
Castiga dand click pe cuburi 1 De la: Darrisha 14 Februarie 2010 00:17
emma 2 De la: Roco 27 Decembrie 2008 11:27
Job part-time ideal pentru toata lumea... 2 De la: flocoryna 23 Septembrie 2008 10:34