Pe ce criterii ne alegem salteaua?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Pe ce criterii ne alegem salteaua? : (5 din 1 vot)

Marga1900 Avatarul lui Marga1900

6 mesaje

Buna ziua la toata lumea.

Citeam la topicul despre somn si sunt efectiv surprinsa ca asa de multa lume are probleme cu odihna. Odihna este foarte foarte importanta in viata unui om, iar mai ales noi, femeile, trebuie sa ne odihnim cat se poate de bine pentru a amana imbatranirea tenului, pentru a putea face fata stresului.

Unul dintre cele mai importante elemente pentru a avea un somnic linistit este salteaua pe care dormim, pernele, pilotele. Pe ce criterii va alegeti voi aceste accesorii de pat? trebuie sa fie ieftine? de calitate? fabricate intr-o anume tara?

Eu am dat pe salteaua mea 800 de euro, e gama Klimatherm de la med care.Am dat exact cat mi-am putut perminte, maximum. Am ales-o pentru ca:
-e fabricata in Germania si stiu ca nemtii fac calitate
-am testat-o si e un sentiment incredibil de confortabil cand stai pe ea
-mi-a recomandat-o o prietana care si-o luase inaintea mea si mi-a spus ca este SUPER
-are husa detasabila cu fermoar si o pot spala linistita(sunt alergica la acarieni)

Mai are la interior ceva structuri, monofilamente le spune, cu strat de aer pt ventialtie completa.

Sotul meu m-a certat, ca am dat atatia bani pe o saltea . Acum tace malc, nu mai are probleme cu spatele si salele de cand dormim pe ea. Asadar, noi mergem pe criteriul CALITATE, cand e vorba de somnic.

Raporteaza abuz de limbaj
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

ma duc in magazin si aleg una ma uit daca e de calitate si o testez
alinushcka Avatarul lui alinushcka

27 mesaje
Oras: bistrita

mama tot timpul spune ca pentru coloana e bine ca salteaua patului sa fie mai tare si mai tot timpul am avut paturi tari. insa pentru odihna eu cred ca paturile moi sunt cele mai bune pentru ca de fiecare data cand merg la tara caut patul cel mai moale si dorm foarte bine

la urma urmei depinde de nevoi
optimistul e un prost fericit, desigur pesimistul e doar prost
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

pai atunci cand e noua salteaua e tare dar dupa ani de zile devine moale .. eu prefer sa dorm pe o saltea tare
Fosta membra Kudika.ro
sa nu fie cu arcuri ca scartaie