Setari Cookie-uri

Pe ce criterii ne alegem salteaua?

Buna ziua la toata lumea.

Citeam la topicul despre somn si sunt efectiv surprinsa ca asa de multa lume are probleme cu odihna. Odihna este foarte foarte importanta in viata unui om, iar mai ales noi, femeile, trebuie sa ne odihnim cat se poate de bine pentru a amana imbatranirea tenului, pentru a putea face fata stresului.

Unul dintre cele mai importante elemente pentru a avea un somnic linistit este salteaua pe care dormim, pernele, pilotele. Pe ce criterii va alegeti voi aceste accesorii de pat? trebuie sa fie ieftine? de calitate? fabricate intr-o anume tara?

Eu am dat pe salteaua mea 800 de euro, e gama Klimatherm de la med care.Am dat exact cat mi-am putut perminte, maximum. Am ales-o pentru ca:
-e fabricata in Germania si stiu ca nemtii fac calitate
-am testat-o si e un sentiment incredibil de confortabil cand stai pe ea
-mi-a recomandat-o o prietana care si-o luase inaintea mea si mi-a spus ca este SUPER
-are husa detasabila cu fermoar si o pot spala linistita(sunt alergica la acarieni)

Mai are la interior ceva structuri, monofilamente le spune, cu strat de aer pt ventialtie completa.

Sotul meu m-a certat, ca am dat atatia bani pe o saltea . Acum tace malc, nu mai are probleme cu spatele si salele de cand dormim pe ea. Asadar, noi mergem pe criteriul CALITATE, cand e vorba de somnic.


Marga1900
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:39
ma duc in magazin si aleg una ma uit daca e de calitate si o testez
_dulcik_
Postat pe 1 Mai 2009 23:26
mama tot timpul spune ca pentru coloana e bine ca salteaua patului sa fie mai tare si mai tot timpul am avut paturi tari. insa pentru odihna eu cred ca paturile moi sunt cele mai bune pentru ca de fiecare data cand merg la tara caut patul cel mai moale si dorm foarte bine

la urma urmei depinde de nevoi
alinushcka
Postat pe 3 Mai 2009 15:50
pai atunci cand e noua salteaua e tare dar dupa ani de zile devine moale .. eu prefer sa dorm pe o saltea tare
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 00:13
sa nu fie cu arcuri ca scartaie
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Picaturi pt ochi obositi 17 De la: zaneti 26 Iunie 2014 02:47
sal, 44 De la: florinursulet 30 Martie 2009 16:45
un sfat.. 2 De la: d4rk_coma 20 Ianuarie 2009 05:25
de ce mananc cand sunt stresata? 4 De la: everything_for_you 7 Iunie 2009 19:36
Pentru doamnele si domnisoarele din Timisoara 1 De la: carmen_joy 7 Ianuarie 2011 12:50