Setari Cookie-uri

Ten gras si deshidratat?

Buna fetelor,

Am un ten gras cu puncte negre si pori dilatati.Culmea este ca la suprafata pilelea se descuameaza inclusiv pe pleoape catre baza nasului aparandu-mi si iritatii). am incercat toate cosmeticele, am fost la cosmeticiana ani de zile si se pare ca nu gasesc deocamdata nici un remediu ptr. fata mea cu probleme. poata sa-mi spuna si mie cineva ce fel de ten am????
kudika017413
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:18
Eu am reusit sa scap cu masca :drojdie de bere de 2 ori pe saptamana ,inainte de a pune masca fa un gomaj cu malai si un gel de curatare le amesteci si dai pe fata cu miscari circulare ,dupa aplici masca cu drojdia de bere ...succes!
himerra
Postat pe 7 Octombrie 2009 01:00
si dispar asa punctele negre???
lao_kudika
Postat pe 7 Octombrie 2009 01:06
De la: kudika017413, la data 2009-04-27 15:18:43Buna fetelor,

Am un ten gras cu puncte negre si pori dilatati.Culmea este ca la suprafata pilelea se descuameaza inclusiv pe pleoape catre baza nasului aparandu-mi si iritatii). am incercat toate cosmeticele, am fost la cosmeticiana ani de zile si se pare ca nu gasesc deocamdata nici un remediu ptr. fata mea cu probleme. poata sa-mi spuna si mie cineva ce fel de ten am????

am si eu problemele astea, mai ales iarna....incearca dermatocosmeticele...pt ten sensibil si gras...o crema buna e Apidermin, e ieftina si buna.e buna pt ca nu irita pielea, dar e cam grasa, de asta e bine sa o folosesti mai ales iarna, cand e ff frig.
mkdisk
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:24
poate n-ar fi rau sa iti mai lasi in pace tenul din cand in cand...nu folosi prea multe cosmeticale, nu umbla toata ziua la fata ta..si incearca sa le scoti acasa...punctele negre.....eu asa am facut, pentru ca oriunde ma duceam, la orice salon, imi ramaneau niste iritatii de toata frumusetea dupa extragerea lor....chir daca iti mai raman cateva, nu-i bine sa fii prea brutala cand le scoti.
mkdisk
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:27
bea multa apa si tine un regim alimentar...fara picanterii, fara prea multa carne, fara muraturi, grasimi, etc
mkdisk
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:30
daca nici asa nu merge, mergi la dermatolog pt un tratament medicamentos.pot fi niste cauze interne.
mkdisk
Postat pe 9 Octombrie 2009 13:33
Si eu am aceeasi problema de cand am ramas insarcinata; am fost la o farmacie Sensiblu si in urma sfatului unei fete de acolo am luat o crema de la Avene pentru ten gras si sensibil. Este cam scumpa, intr-adevar, dar isi face treaba foarte bine; la inceput am aplicat-o de doua ori pe zi (dimineata si seara), iar acum o aplic doar dimineata. Tenul este hidratat, nu se mai ingrasa in zona T si am scapat si de descuamarea neplacuta....
evyme
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Skinoren 1 De la: kudika_993567 12 Februarie 2016 12:39
nu pot sa-l uit:(( 10 De la: rashela 12 Septembrie 2009 06:33
CUM SA PARI MEREU TANARA SI FRESH ? 14 De la: kudika_975304 7 Decembrie 2016 12:33
am ten naspa 75 De la: danjah_ss 22 Martie 2016 02:47
riduri la 26 de ani 101 De la: kudika_1040184 23 August 2021 04:19