Setari Cookie-uri

Barbati Sagetatori..Pareri ?:)

Ok eu sunt barbat sagetator si vreau sa aflu ce pareri aveti, voi femeile, despre majoritatea barbatilor in aceasta zodie.
Pe mine ma amuza faptul ca pe majoritatea siturilor spun numai porcarii despre aceasta zodie. Cel putin eu nu ma recunosc in descrierile de acolo.
Da imi place sa fiu libertin, sa fac ce vreau cateodata, sa nu fiu terorizat mereu cu telefoane din 5 in 5min "ce faci unde esti?".
Este adevarat si faptul ca ne place aventura, dar asta pana cand dai de o fata care sa iti puna capac:) . Se spune ca fugim in directia opusa altarului daca auzim de casatorie, poate ca da, fug, asta daca am indoieli ca fata respectiva nu e potrivita pt mine. Consider ca trebuie sa am cat mai multe lucruri in comun cu persoana respectiva ca sa pot face acest pas, dar niciodata n-am respins din start ideea ca nu o voi face niciodata. (mi s-a intamplat ce-i drept sa fiu presat cu casatoria si nu era momentul potrivit, prea tanar, cum ar fi sa ma insor si sa stau cu chirie?foarte tare, eu cel putin caut siguranta inainte sa fac asta). Nu ma pot insura cu cineva daca nu am toate conditiile minime necesare nu? Cum ar fi sa imi sun ai mei parinti sa le zic "da`mi bani de chirie ca nu`mi ajung" sau ca vreau sa ii iau un cadou sotiei. In fine asta a fost o mica paranteza.
Inca ceva era o vorba ca opusul se atrage, legea asta functioneaza doar in fizica, la magneti. Ca sa poti sa ai o relatie stabila sunt de parere ca trebuie sa fie cat mai multe lucruri in comun, pt ca eu cel putin ca sagetator ma plictisesc teribil daca eu vreau sa fac ceva si pers de langa mine nu accepta acest lucru pt ca nu ii place.
Am citit pe formuri diverse compatibilitatea dintre femeia taur si barbatul sagetator si anume ca ar fi imposibila o relatie de durata. WELL va zic ca va inselati amarnic cei care scriu tot felul de tampenii.
Conteaza foarte mult caracterul unei persoane apoi chestia cu zodiile. Ce`i drept de multe ori se potriveste dar asta nu inseamna ca daca sunt nascut intr`o anumita perioada a anului sub un anumit semn nu ma pot intelege cu alta pers, doar pt ca altii spun, prin generalizare ,ca e imposibil. ( cautati peste tot compatibilitate Sagetator barbat - femeie taur)
Pana la urma la toti barbati le fug ochii dupa femei, nu numai sagetatorilor dar asta nu inseamna ca o sa si insel. Daca o relatie nu mai merge nu e din cauza incompatibilitatii zodiilor, ci pt ca acele doua persoane nu se mai suporta sau nu mai exista nimic intre ei, probabil din cauza monotoniei. In fine bat spre alt subiect asa ca o sa ma limitez.
Astept remarci la ce am zis eu aici:)

Numai bine

P.S Rog pe careva care poate sa faca asta, sa modifice titlul, am mancat un "i" :D
arrowman0909
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:49
O sa las putin la o parte astrologie aici , mai ales ca ai spus si tu ca nu esti de acord cu ceea ce se scrie pe majoritatea websiteurilor , si o sa vorbesc despre barbatul sagetator din propria mea experienta.Am avut ocazia sa cunosc destul de bine doi barbati sagetatori pur si simplu la poli opusi. Primul , afla spre sfarsitul zodiei , in ultimele zile ale celei de-a doua decade , un barbat extrem de superficial , libertin , aventuriei si insensibil.Cu greu i-as putea gsi o calitatea , in afara de inteligenta pe care chiar o avea. Celalalt Sagetator , nascut in mijlocul zodiei , un barbat si un prieten extraordinar , sensibil , stabil si fidel , genul de persoana pe care te poti baza oricand.Doi oameni nascuti in acelasi semn , complet diferiti.Acum pot recunoaste ca nu am studiat harta natala a niciunuia dintre ei ca va vad ce aspecte ii determina exact sa fie la poli opusi,dar iata ca exista oameni si oameni si e mai mult deca clar ca doar aspectul zodiacal nu spune totul despre un nativ.
Amora
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:41
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24247/Despre-barbati-Cum-seduci-un-barbat-dupa-zodie-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:47
sauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html

daca esti curios sa vezi cu cine te potrivesti
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:51
De la: arrowman0909, la data 2009-04-30 17:49:48Ok eu sunt barbat sagetator si vreau sa aflu ce pareri aveti, voi femeile, despre majoritatea barbatilor in aceasta zodie.
Pe mine ma amuza faptul ca pe majoritatea siturilor spun numai porcarii despre aceasta zodie. Cel putin eu nu ma recunosc in descrierile de acolo.
Da imi place sa fiu libertin, sa fac ce vreau cateodata, sa nu fiu terorizat mereu cu telefoane din 5 in 5min "ce faci unde esti?".
Este adevarat si faptul ca ne place aventura, dar asta pana cand dai de o fata care sa iti puna capac:) . Se spune ca fugim in directia opusa altarului daca auzim de casatorie, poate ca da, fug, asta daca am indoieli ca fata respectiva nu e potrivita pt mine. Consider ca trebuie sa am cat mai multe lucruri in comun cu persoana respectiva ca sa pot face acest pas, dar niciodata n-am respins din start ideea ca nu o voi face niciodata. (mi s-a intamplat ce-i drept sa fiu presat cu casatoria si nu era momentul potrivit, prea tanar, cum ar fi sa ma insor si sa stau cu chirie?foarte tare, eu cel putin caut siguranta inainte sa fac asta). Nu ma pot insura cu cineva daca nu am toate conditiile minime necesare nu? Cum ar fi sa imi sun ai mei parinti sa le zic "da`mi bani de chirie ca nu`mi ajung" sau ca vreau sa ii iau un cadou sotiei. In fine asta a fost o mica paranteza.
Inca ceva era o vorba ca opusul se atrage, legea asta functioneaza doar in fizica, la magneti. Ca sa poti sa ai o relatie stabila sunt de parere ca trebuie sa fie cat mai multe lucruri in comun, pt ca eu cel putin ca sagetator ma plictisesc teribil daca eu vreau sa fac ceva si pers de langa mine nu accepta acest lucru pt ca nu ii place.
Am citit pe formuri diverse compatibilitatea dintre femeia taur si barbatul sagetator si anume ca ar fi imposibila o relatie de durata. WELL va zic ca va inselati amarnic cei care scriu tot felul de tampenii.
Conteaza foarte mult caracterul unei persoane apoi chestia cu zodiile. Ce`i drept de multe ori se potriveste dar asta nu inseamna ca daca sunt nascut intr`o anumita perioada a anului sub un anumit semn nu ma pot intelege cu alta pers, doar pt ca altii spun, prin generalizare ,ca e imposibil. ( cautati peste tot compatibilitate Sagetator barbat - femeie taur)
Pana la urma la toti barbati le fug ochii dupa femei, nu numai sagetatorilor dar asta nu inseamna ca o sa si insel. Daca o relatie nu mai merge nu e din cauza incompatibilitatii zodiilor, ci pt ca acele doua persoane nu se mai suporta sau nu mai exista nimic intre ei, probabil din cauza monotoniei. In fine bat spre alt subiect asa ca o sa ma limitez.
Astept remarci la ce am zis eu aici:)

Numai bine

P.S Rog pe careva care poate sa faca asta, sa modifice titlul, am mancat un "i" :D


sunt total d acord cu ce ai spus
jolie_pisi
Postat pe 16 Iulie 2009 09:55
Nu stiu ce sa spun despre chestia asta cu zodiile ca nu prea cred in ele dar iti spun din propria experianta ca prietenul meu e sagetator si un lucru pot spune cert despre el : e ciudatzel tare de tot.
In general e o persoana realista, muncitoare, vorbaret, cu simtul umorului dezvoltat, ii plac distractiile, ii place sa fie inconjurat de prieteni.....etc, in concluzie e plin de calitati pozitive.in ceea ce priveste relatiile sentimentale se schimba treaba. Umbla din "floare-n floare" dar treptat renunta la toate pentru ca se indragosteste foarte repede (asa de tare incat simte fluturi in stomac), dar ii si trece foarte repede pentru ca niciuna nu indeplineste conditiile lui (nu le indeplineste pe toate cumulat). ii place sa fie sunat nonstop, zapacit cu mesaje, laudat pt cat de bun este in pat (si intr-adevar este bun), le cumpara si ele trebuie sa se lase cumparate ca pentru asta are el bani (dar pana la sfarsit se razgandeste, caci totusi i-ar placea o fata muncitoare langa el, nu vre-o intretinuta dependenta de saloane). In momentul in care a gasit persoana la care el s-a hotarat sa aiba pretentii (chiar si numai ca prietena/amica) e de rau; nu rateaza nici o sansa de ai reprosa si de a da vina pe ea ca da cu bata in balta, ca ea e de vina pt orice situatie, ii scoate ochii pt tot ce nu-i convine, o santajeaza emotional daca poate, o testeaza nonstop daca ii este alaturi, indiferent de situatie. Daca nu-l suni, de ce nu-l suni, daca-l suni ,iti vb rece si repezit (de-ti taie tot cheful de a-l mai suna). daca-i ceri ajutorul se ofera sa te ajute si apoi te pandeste sa te gresesti ca sa-ti spuna ca nu te mai ajuta pt ca ai fost rea.................si as putea sa-ti povestesc exemple pana maine ca as avea de povestit, crede-ma.
Dar per total il consider o persoana pentru care merita sa lupti si cu care ai putea pleca la drum lung. Totul e sa reusesti performanta de a-i demonstra ca numai cu tine poate face absolut orice in viata si vei fi alaturi indiferent de cat de grea va fi soarta cateodata.
Oare asa sunt toti sagetatorii???????/
Astept sa imi confirmi sau sa ma contrazici!!!
kudika010241
Postat pe 16 Iulie 2009 10:00
Chiar ma gandeam zilele trecute ca as vrea sa vad un subiect de genul asta. Prietenul meu este sagetator si intr-adevar este ciudatel si pe cine am mai intrebat, fete/femei care au avut d aface cu sagetatori (ma refer acum la orice varsta) au spus acelasi lucru. Citez "Sa te astepti ca dupa 6 luni d relatie perfecta sa-ti spuna k defapt nu te iubeste si la scurt timp dupa sa se razgandeasca" . Bine, adevarul e k mi s-a parut initial superb, apoi dificil ....skimbator.... insa compenseaza de fiecare data. Trebuie sa dai dovada de muuuuulta rabdare, dar vei primi acelasi lucru din partea lui. In orice caz am ajuns la concluzia ca nu prea conteaza....skimbatori sunt oamenii in general, la partea k sunt critici, asa suntem toti mai mult sau mai putin. Toti oamenii isi doresc libertate in aceeasi masura in care isi doresc si atentie. Doar ca la unele persoane e mai evident/pronuntat dekt la altele. Oricum, sagetatorii vor starnii intotdeauna atentia, vor fura spotlightul cu o foarte mare usurinta, d multe ori fara sa isi doreasca. Sunt niste persoane foaaaarte norocoase .
Dar...astea sunt doar generalitati...difera foaaaaarte mult d la o persoana la alta, de la un mediu la altul. Totul e sa ai rabdare sa descoperi
asteka
Postat pe 16 Iulie 2009 10:45
Am cunoscut o gramada de sagetatori barbatii cu unii am avut relatii de prietenie, cu altii,de munca sau imi erau rude...au cateva puncte comune;inteligenta, superficialitate si zgarcenie.Pe de alta parte sunt baieti de treaba, foarte de gasca( cum s-ar spune).Si de fiecare data ramaneam uimita de inteligenta lor!!!Eu sunt scorpioanca, deci va dati seama ca sunt pretentioasa de felul meu.Am chiar acum o relatie cu un sagetator, sunt buni la pat si in acelasi timp brutal de sincerii.Voi vedea cum va evolua relatia asta.Cum scorpionii sunt firi extrem de emotionale(desi nu par)imi este frica sa nu fiu ranita, dar in final asta e viatza nu te poti feri de ea.Oricum constat ca sunt o gramada de sagetatori barbati atrasi de femei scorpion.Mi-am pus intrebarea de ce? Nu stiu sa explic.Poate ca pt.ca zodia sagetatrorului e o zodie masculina prin definitie, iar a scorpionului feminina? Horoscopul zice ca nu suntem compatibili.Eu nu mai cred chiar atat de mult in asta.Sper sa fie bine, caci mi-au ajuns 2 sagetatori care m-au ranit.
kudika002418
Postat pe 16 Iulie 2009 10:45
tot din experienta...
acum un an si jumate sau mai mult am avut o ”relatie” de vreo 8 luni cu un tip sagetator...
la 2 saptamani dupa ce m-am despartit de el... am acceoptat sa fiu partenera unui vechi prieten (pe care l-am cunoscut exact in aceeasi perioada ca si pe cel dinainte doar k in loc de ”relatie d amor” am fost simpli amici)...coincidenta face ca cei doi sa fie nascuti in aceeasi zi si acelasi an dar in mediul familial comlet diferit ... in continuare am observat ca al doilea avea exact aceleasi replici si folosea unele freaze identic, cuvant cu cuvant, exact, exact ca si cum lar fi citat pe primul desi cei doi nu s-au intalnit niciodata...alte asemanari ar fi ca nici unul nu stia si nu cunoaste termenul de punctualitate, cat despre promisiuni, acum is obisnuita ca sa promita ceva si a doua zi ori sa nu isi aminteasca ori sa se razgandeasca...o diferenta era doar faptul ca primul era ”antiromantism”... si ca mi-a aratat de la inceput ca pentru el nu conteaza decat banii si dupa restu... in timp ce al doilea zice ca eu nu sunt destul de romantica si ca el e... si la faza cu bani : ”NU AM MAI VAZUT PE NIMENI CARE SA ARUNCE IN HALU ASTA BANI PE FEREASTRA!!!, fata de primul care era cel mai mare zgarcit” oricum amandoi considera ca banii aduc fericirea... si amandoi au vrut sa se casatoreasca cu mine :)) doar preste jumate an :))

eu nu stiu daca sa rad sau... :-?? dar sunt o gramada de coincidente si acestea doar la defecte...ciudat rau...
Dark_Roxana
Postat pe 16 Iulie 2009 11:11
ce vrei,nimeni nu-i perfect
Daca urmaresti numai defectele oamenilor,nu stiu daca o sa gasesti pe cineva fara...
Si da,sagetatorii tin mult la independenta si libertate...si se plictisesc repede,cauta mereu noi provocari.Daca o persoana ii plictiseste,nu le ofera nimic interesant,nu vor sta prea mult langa ea...Oricum,mai devreme sau mai tarziu oricine se plictiseste de partener,cred...mai ales atunci cand nu au foarte multe in comun.
Atat.Nu stiu daca astea-s neaparat defecte.Depinde cum privesti.Nu se vor intelege niciodata cu o persoana care vrea sa-i sufoce si sa le controleze si cel mai neinsemnat aspect al vietii!Pentru sagetatori dragoste nu inseamna baby-sitting,cum e pentru alte zodii!
Cat despre lipsa de punctualitate,tineri de promisiuni,etc...astea sunt defecte pe care le poate avea oricine.
va doresc o zi frumoasa!
bgd74
Postat pe 16 Iulie 2009 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
merge relatia dintre o femeie pesti si un barbat fecioara...??suntem impreuna de 2 ani si 3 luni dar ne ciondanim mai tot timpul... 29 De la: indriekrisztina 28 Iunie 2009 12:29
relatie 22 De la: raduv 2 Noiembrie 2010 18:52
compatibilitate dintre femeia leu si barbatul pesti 8 De la: kudika_29937 19 Februarie 2013 20:18
EL BALANTA EU SAGETATOARE 12 De la: frenchiegirl 2 Februarie 2010 20:26
Stimate Doamne, Stimati Domni, ce parere aveti despre relatia: "Femeie Leu & Barbat Leu"... 18 De la: babycosmina 22 Iulie 2009 12:32