Setari Cookie-uri

Intrebareeeeeeeee:)

Chiar sunt curioasa ce culori la machiaj folositi?Stilul natural,extravagant?etc...iar barbati cum prefera femeia de langa ei?
bruneta21
Postat pe 3 Mai 2009 01:17
"iar barbati cum prefera femeia de langa ei?"

Sa fie cat mai naturala
Diavolyta_
Postat pe 3 Mai 2009 02:34
In timpul zilei un machiaj mai discret, adica rimel, anticearcan daca e cazul, putin blush, si lip gloss. Nu ti recomand sa folosesti fond de ten ziua, decat daca e absolut necesar ( daca ai ten cu probleme)
Seara un machiaj mai puternic, adica la cel de zi, adaugi si un tus sau creion de ochi, fard de ochi, un ruj intr o culoare mai intensa. In ceea ce priveste culorile, depinde de ce culoare au ochii tai, dar in principiu acelasi principiu se aplica, adica ziua culori mai pale, noaptea mai inchise.
Barbatii au gusturi diferite, dar cred ca tuturor le plac femeile aranjate. Cel mai bine e sa l intrebi pe el ce i place
inamina
Postat pe 29 Mai 2009 18:06
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-03 02:34:30"iar barbati cum prefera femeia de langa ei?"

Sa fie cat mai naturala


ca sa nu se sperie, completez eu, dimineata cand se trezesc.
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 18:10
eu cred ca..la orice barbat ai place sa aiba linga ei o femeie cit mai naturala.....eu una folosesc culori deschise...pale....extravagant niciodata....am ochii verzi..si imi sta bine cu mov,auriu,verde pal...maro deschis....
pamela_1
Postat pe 9 Iunie 2009 16:35
si am uitat...fond de ten cit mai putin...ceva pal daca se poate..si un luciu de buze natural....
pamela_1
Postat pe 9 Iunie 2009 16:36
folosesc machiajul numai atunci cand vreau sa fiu mai frumoasa sa scot ceva in evidenta cand sunt trista sau vesela il adaptez starii mele de spirit si nu ma machiaj excesiv incerc sa nu umplu tenul cu produse de machiat pt ca oricat de scumpe si de firma ar fii tot contin substante chimice ce-l pot afecta
yumy
Postat pe 14 Iunie 2009 07:07
De la: bruneta21, la data 2009-05-03 01:17:10Chiar sunt curioasa ce culori la machiaj folositi?Stilul natural,extravagant?etc...iar barbati cum prefera femeia de langa ei?


Eu una nu ma fardez de fel , deci nu am un raspuns la primele doua intrebari.
Cat despre cum prefera barbatul femeia de langa el...depinde de barbat . Cred ca ingrijita.Fardata extravagant ,natural ori deloc.
ella_c
Postat pe 14 Iunie 2009 08:28
De la: bruneta21, la data 2009-05-03 01:17:10Chiar sunt curioasa ce culori la machiaj folositi?Stilul natural,extravagant?etc...iar barbati cum prefera femeia de langa ei?



poi eu cred ca le`ar placea cat mai naturala . Si in plus .. daca nu sti cum sa te machezi .. si daca te mai machezi si extravagant poti sa cazi in vulgaritate . Insa sa sti ca conteaza foarte mult si caracteru` tau . Nu hainele si nici machiaju` nu`l face pe om ! .
kudika1308
Postat pe 23 Iunie 2009 13:48
...nu fac pe om dar il ajuta...dupa ce am fost la un make up artist si am invatat ce tr pt tenul meu ...efectul e si mai si...daca muncesti la o scoala ,nu te vei machia k la o petrecere...insa baza e sa arati cat mai naturala...ceea ce se obtine cel mai greu...
deci...fond de ten...fard maro la culoarea pielii ...dermatograf negru cat mai aproape de linia genelor si doar pe pleopa de sus ...rimel ..doar 2 staturi
fara ruj ...daca vrei poti pune si gloss...insa nuanta f deschisa...important e sa fie super bine aplicat ...sa nu se vada ...si iarasi sa intrebi un expert ...
Have fun...si fii cat mai naturala...dar nu nemachiata decat dak Mama Natura te a lasat Afrodita...
kudika019015
Postat pe 23 Iunie 2009 16:16
De la: bruneta21, la data 2009-05-03 01:17:10Chiar sunt curioasa ce culori la machiaj folositi?Stilul natural,extravagant?etc...iar barbati cum prefera femeia de langa ei?


Un barbat puternic, care stie ce vrea si reuseste in viata, prefera feminitatea, femeia ingrijita, aspectuaoasa, cu care se mandreste in societate si e fericit in intimitate, iar daca e si frumoasa, cu atat mai bine.
Dar stiti si voi: o femeie cu adevarat frumoasa este cea care are mainile ingrijite, parul curat si sanatos, tenul ingrijit, machiajul si parfumul bine alese, in functie de orele zilei si ocazie.
"O femeie care nu se machiaza si nu se parfumeaza e o femeie fara viitor", declara cea mai puternica regina a modei, celebra COCO CHANEL. Si daca nici ea nu v-a convins, cautati prin statistici: vedeti vreo diva sexy fara machiaj, ba chiar si extensii de par si gene au, ca sa nu vorbim de botox! (cu care nu prea sunt de acord!).
La plaja si la picnic nu e necesar decat un balsam de buze, un fond de ten protector SPF 20 si rimel. Dar in societate evdentiati-va ochii cu fard de pleoape adecvat, eyeliner, mascara, ruj in nunate potrivite tenului si vastimentatiei, contur de buze daca e cazul si parul cat mai modern coafat, sau lasat liber, dar nunatat si stralucitor.Cat despre parfum...pe alt topic, aici e treaba serioasa si atentie!
Barbatii prefera femeile care se ingrijesc, va asigur!
Fericirea
Postat pe 24 Iunie 2009 14:25
De la: bruneta21, la data 2009-05-03 01:17:10Chiar sunt curioasa ce culori la machiaj folositi?Stilul natural,extravagant?etc...iar barbati cum prefera femeia de langa ei?



iti raspund pe rand : uneori nu folosesc nici un fel de machiaj (pentru k nu am timp sa ma mai machiez,sau pur si simplu nu am chef ) .dar cand am si timp si chef,ma machez in functie de ora din zi in care ma aflu,de imbracamintea ce o port...


cat despre barbati...stii cum e faza? sunt si ei pe toane... era o vorba .: ca barbatii isi dorec o buna bucatareasa in bucatarie si o buna mama pentru copii-deci sa fie naturala - o doamna eleganta pe strada -cat mai extravagant- si o adevarat fiara in pat - deci cat mai sexy -. depinde de barbat ;)
lilutza09
Postat pe 23 Iulie 2009 19:19
sfat:daca pui accent pe machiajul ochilor adica iti dai un machiaj intr-o culoare mai intensa la ochi pe buze trebuie neaparat sa dai o un ruj sau un gloss natural.si invers.daca ai chef de un ruj rosu pe buze ai grija ca la ochi sa fii machiata foarte foarte discret.mi se pare o chestie excelenta si usor de urmat ca sa nu cazi in extrema cealalta a machiajului vulgar.si da cred ca barbatilor le plac femeile machiate dar nu excesiv ci machiajul care le subliniaza trasaturile nu le acopera.suces!
digital_chocolate
Postat pe 12 Septembrie 2009 01:06
De la: Lore_lorena, la data 2009-09-12 01:06:22sfat:daca pui accent pe machiajul ochilor adica iti dai un machiaj intr-o culoare mai intensa la ochi pe buze trebuie neaparat sa dai o un ruj sau un gloss natural.si invers.daca ai chef de un ruj rosu pe buze ai grija ca la ochi sa fii machiata foarte foarte discret.mi se pare o chestie excelenta si usor de urmat ca sa nu cazi in extrema cealalta a machiajului vulgar.si da cred ca barbatilor le plac femeile machiate dar nu excesiv ci machiajul care le subliniaza trasaturile nu le acopera.suces!


Sfat:pune-þi nasul roºu în centru feþei,e perfect aºa!
MIS0GIN
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 3 De la: kudika334634 26 Februarie 2014 21:49
Parfumul preferat 1 De la: deedee_23 24 Septembrie 2009 17:12
Parfum Chalon 2 De la: Tudorache_Ana_Claudia_1 28 Decembrie 2011 19:26
Parfumuri ieftine!!!Branduri consacrate!!! www.cosmetx.cabanova.com 1 De la: yonutzscorpyon 16 Octombrie 2010 21:37
VAND PARFUMURI ORIGINALE ADUSE DIN ANGLIA 1 De la: anna201989 17 Septembrie 2011 16:43