Setari Cookie-uri

machiaj pentru ochi verzi

sall... ce machiaj mi-ati putea recomanda pentru ochii verzi, ten deschis si par blond spre roscat? :D
adina_m11
Postat pe 16 Mai 2009 16:51
nuante tari de turquoise spre albastru ar fi o optiune pentru un machiaj de seara reusit. sau nuante dulci de violet sidefate eventual. in orice caz trebuie sa creezi contrast asa ca fereste-te de culorile mate, lipsite de stralucire si consistenta care nu te-ar pune in valoare.
the_she_devil
Postat pe 29 Mai 2009 00:06
si pentru oki caprui stiti cumva ce culori s-ar potrivi ?un caprui deskis
cherry_pie
Postat pe 29 Iulie 2009 17:12
parul il am saten deskis cam ca si culoarea okilor
cherry_pie
Postat pe 29 Iulie 2009 17:17
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:13
Pentru ochii verzi cele mai potrivite nunante sunt cele care au tonuri de rosu: roz, maro, caramiziu, si nunantele de gri si auriu se mai potrivesc.
La ochii caprui vine bine verde, albastru...
bad_witch
Postat pe 25 Septembrie 2009 00:14
De la: the_she_devil, la data 2009-05-29 00:06:03nuante tari de turquoise spre albastru ar fi o optiune pentru un machiaj de seara reusit. sau nuante dulci de violet sidefate eventual. in orice caz trebuie sa creezi contrast asa ca fereste-te de culorile mate, lipsite de stralucire si consistenta care nu te-ar pune in valoare.

imi pare rau so contrazic pe madame dar asa vei arata ca data cu bidineaua.acum se poarta machiajul natural.incearca nuantele de bej, maro inchis si sidefate si mate. nuante de roz dar roz frumos sidefa.incearca asa da o baza pe toata pleopa mai deschisa dupa care fa un contur cu un creion mai moale pe pleoapa superioara si deschide ochiul tare astfel incat se te murdaresti iar dunga creata va fi un reper pe care vei aplica o nuanta mai inchisa pt a crea o umbra dupa care sub spranceana aproape de arcada da cu o nuanta deschisa si apoi rimel.vei arata super.cat mai natural cat mai frumos
melka
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:20
si eu am ochii verzi...dkt k sunt bruneta..dar noo cred k conteaza nuantza parului...cred k tzi'ar sta bn coo un violet sau roz la ochii....sa'tzi scoata in evidentza nuantza de verde...parerea mea
Zo0zo0ck
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:43
da....zozo....ti-ar sta foarte bine.nuantele dfe roz,mov,sau caramiziu scot in evidenta ochii verzi,si dak esti bruneta cu atat mai bine
FLORY_DULCIK
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PERMANENT MAKE-UP by Cristina Sarbu 1 De la: 2 Noiembrie 2009 23:30
Rujul rosu... cum sa il alegi corect?? 23 De la: anca_buzea 25 Mai 2010 21:26
Vand farduri BarryM Anglia 1 De la: Beautybylily 6 Februarie 2010 00:50
make-up profesional 10 De la: kudika057107 29 Octombrie 2009 22:14
L'AMOUR PASSION sau CLUBUL INIMILOR ZDROBITE 173 De la: Nolwenn 16 Octombrie 2009 14:03