Setari Cookie-uri

V-ati face opearatia LASIK sau LASEK pt corectarea miopiei?

pe mine ma tenteaza sa fac opeartia asta cu laser pt a scapa de miopia mare care o am - 4 ...numai k imi e frik desi am citit ca nu doare ca e procedura usora si bla bla dar totusi?
voi ce parere aveti?
viviana23
Postat pe 18 Mai 2009 19:56
Ma numesc Daniela Catlabuga si as dori sa impartasesc experienta mea, tuturor persoanelor care au probleme oculare.Am fost diagnosticata cu o miopie de -3,50 ochiul stang / -5,00 ochiul drept .
Mi-a fost recomandata o clinica din Bucuresti,Oculus ,asta dupa ce am fost la 10 clinici , unde doctorii mi-au spus ca nu pot face nimic pentru mine deoarece am ochii foarte mici.Pana si pupila , normal este de 13 , a mea este de 9 , chiar dupa ce mi-au pus picaturile.Asadar,oriunde am fost in Romania, doctorii se balbaiau cand trebuiau sa-mi dea pana si dioptriile , d-apai sa mai fac si operatia… nici o sansa mi-au spus.In afara de asta, mi-au cerut un 38 milioane lei vechi pentru un ochi.deci in total 76 milioane lei. De mentionat ca purtam ochelari ,chiar si asa cu ochiul drept vedeam in ceata .am citit pe un forum (softpedia parca) de cei de la EyeStar Institute, au chiar si un site in limba romana ( www.eyestar.ro ) .Erau foarte multe persoane care recomandau aceasta clinica asa ca m-am decis sa contactez unii din cei care s-au operat la EyeStar.Astfel,am aflat de minunile pe care cei de la EyeStar le-au facut .Asa m-am decis sa-i contactez.Vreau sa mentionez faptul ca ei sunt din Istanbul.Asa ca i-am contactat, m-am programat, mi-am luat bilet de tren si m-am dus cu prietena mea la Istanbul.Pachetul costa 1090 euro ; au cel mai rapid laser din lume, Wavelight Allegretto Wave Eye-Q care lucreaza la 400hz.
Am platit 1090 euro pentru acest pachet, care a inclus :,
1. Tratamentul EyeSTAR: Optimizat Wavefront cu tehnologie de ultima ora.
2. Toate examinarile si medicatiile.
3. Asigurarea EyeSTAR, care acopera vederea mea pe tot parcursul vietii
4. Transferurile de/la aeroport, hotel si EyeSTAR.
Am ramas uimita cand am vazut profesionalismul cu care lucreaza doctorii , felul in care te trateaza personalul.. ( pai sa mergi la un spital in Romania sa vezi cum nu stiu doctorii nostri sa-ti scoata mai repede bani din buzunar si sa te dea afara pe usa…  )
Deci am fost tratata ca un VIP …. Au si personal care vorbeste in limba romana,asa ca nu am avut dificultati in comunicare, si ceilalti vorbesc limba engleza.Este o D-ra ,Florentina, care vorbeste limba romana a fost tot timpul langa mine, chiar si in momentul operatiei mi-a explicat tot ceea ceea c ese intampla acolo.. –eram cam speriata cand m-am trezit inconjurata de atatia doctori ..parca eram la spitalul de urgenta… Insa totul a fost perfect … Deci le multumesc , si le recomand tuturor cu incredere sa mearga , a 2-a zi am putut sa merg singura la cumparaturi.Puteti sa ma contactati pentru mai multe detalii la danielacatlabuga@yahoo.com



kudika082304
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:52
Nu va mai frecomand aceasta clinica. DEsi s-au purtat exceptional mi-au crescut iar dioptriile la - 1,25. nu vor sa ma opereze din nou , cica siunt prea mici - desi am garantie de la ei !!! In plus chiar daca Maria Buza s-a operat acolo si Gigi Netoiu - ambii poarta ochelari la citit.. lucru confirmat :( deci ... nu mergeti la Eyestar !
kudika082304
Postat pe 10 Iunie 2011 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
situatie cam neclara..ma puteti ajuta cu o parere? 3 De la: BillieJean 13 Decembrie 2009 19:49
Medic ginecolog care sa aiba cunostinte de sexologie 1 De la: kudika_930493 10 August 2013 16:01
Invitatie 1 De la: elisabeth_12 20 Martie 2012 10:05
INTREBARE-ESCAPELLE 1 De la: Mutzatzana 5 Ianuarie 2010 22:20
testul papa nicolau 46 De la: kudika365084 8 Februarie 2011 21:28