Setari Cookie-uri

Probabil sunt de vina cu ceva?

Buna fetelor! De ceva vreme ma confrunt cu o problema,dar nu am avut niciodata posibilitatea sau curajul de a discuta cu cineva despre acest lucru.Sunt logodita de 4 ani si jumatate cu un tip mai mare cu 5 ani ca mine( el are 27,eu 22)Suntem mutati impreuna de 2 ani.Problema este ca de aproximativ 1 an se intampla ceva ciudat cu el.De fiecare data cand vine vb sa facem sex trebuie sa trag eu de el ,sa vin eu la el,sa incep eu...etc. Mentionez ca am ajuns sa o facem odata pe luna,maximum 2 ori ! Intrebarea mea este...SUNT EU CUMVA DE VINA CU CEVA? Ma tot gandesc destul de serios sa ne despartim....Voi ce parere aveti?
kudika029831
Postat pe 26 Mai 2009 21:49
De la: kudika029831, la data 2009-05-26 21:49:16Buna fetelor! De ceva vreme ma confrunt cu o problema,dar nu am avut niciodata posibilitatea sau curajul de a discuta cu cineva despre acest lucru.Sunt logodita de 4 ani si jumatate cu un tip mai mare cu 5 ani ca mine( el are 27,eu 22)Suntem mutati impreuna de 2 ani.Problema este ca de aproximativ 1 an se intampla ceva ciudat cu el.De fiecare data cand vine vb sa facem sex trebuie sa trag eu de el ,sa vin eu la el,sa incep eu...etc. Mentionez ca am ajuns sa o facem odata pe luna,maximum 2 ori ! Intrebarea mea este...SUNT EU CUMVA DE VINA CU CEVA? Ma tot gandesc destul de serios sa ne despartim....Voi ce parere aveti?


dai batai,ori are pe cineva(i'mi pare rau sa o spun)ori e homo,

discuta cu el daca se poate daca nu dai papuci
scorpyoW
Postat pe 26 Mai 2009 21:54
nu ai cum sa fii tu de vina , scaderea libido-ului la varsta asta e datorata stressului sau plusului de j'de kg puse strategic pe burta, sau ambelor.
discutati subiectul, exista rezolvare.
googoodoll
Postat pe 26 Mai 2009 21:54
Chesti ca ar avea pe cineva mi-a venit prima in minte dar nu prea am cum sa-l verific...De discutat tot incerc sa deschid subiectul si de fiecare data ma in in ras,cu toate ca i-am dovedit mereu ca nu sunt o incuiata si ca putem vb orice si imi poate spune deschis daca are pe altcineva si daca vrea sa ne despartim,,,aia e!!!! nu e un capat de tara.
kudika029831
Postat pe 26 Mai 2009 22:02
nu spune nimeni ca sexul nu ar fi important intr-o relatie, insa parerea mea este ca nu sexul aduce fericirea deplina , ci intelegerea dintre cei doi.Sexul este important dar nu determinant. Te-ai simti mai bine daca nu te-ar iubi si ai avea parte de sex nebun? Sau te simti mai bine stiindu-te iubita si respectata de persoana de langa tine?
loreen
Postat pe 26 Mai 2009 22:04
De la: loreen, la data 2009-05-26 22:04:47nu spune nimeni ca sexul nu ar fi important intr-o relatie, insa parerea mea este ca nu sexul aduce fericirea deplina , ci intelegerea dintre cei doi.Sexul este important dar nu determinant. Te-ai simti mai bine daca nu te-ar iubi si ai avea parte de sex nebun? Sau te simti mai bine stiindu-te iubita si respectata de persoana de langa tine?






Aici ai mare dreptate si iti multumesc,dar toata chestia este ca traiesc cu frica ca ar avea pe altcineva din moment ce se poarta asa.Cat despre intelegere...pffff...cred ca a disparut de mult!!!
kudika029831
Postat pe 26 Mai 2009 22:08
trebuie sa discutati cat mai repede si sa rezolvati problema.
ilona2
Postat pe 26 Mai 2009 22:09
De la: loreen, la data 2009-05-26 22:04:47nu spune nimeni ca sexul nu ar fi important intr-o relatie, insa parerea mea este ca nu sexul aduce fericirea deplina , ci intelegerea dintre cei doi.Sexul este important dar nu determinant. Te-ai simti mai bine daca nu te-ar iubi si ai avea parte de sex nebun? Sau te simti mai bine stiindu-te iubita si respectata de persoana de langa tine?



u esti casatorita???
raspunde si mie sincer la o intrebare:cum poti gandi in felu asta?????
scorpyoW
Postat pe 26 Mai 2009 22:16
Incearca sa vorbesti deschis cu el ,daca accepta,pentru ca in general barbatii evita subiectul asta,ai putea eventual sa discuti cu el despre problemele de zi cu zi si sa iti dai seama ce il apasa ....poate are probleme de alta natura serviciu, familie....sunt multiple cauze.Aveti ceva timp de cand sunteti impreuna tu esti singura in masura sa iti dai seama daca s-a schimbat ceva in atitudinea lui vis-a vis de tine sau nu si aici nu ma refer doar la partea cu sexul.
loreen
Postat pe 26 Mai 2009 22:18
De la: scorpyow, la data 2009-05-26 22:16:03
De la: loreen, la data 2009-05-26 22:04:47nu spune nimeni ca sexul nu ar fi important intr-o relatie, insa parerea mea este ca nu sexul aduce fericirea deplina , ci intelegerea dintre cei doi.Sexul este important dar nu determinant. Te-ai simti mai bine daca nu te-ar iubi si ai avea parte de sex nebun? Sau te simti mai bine stiindu-te iubita si respectata de persoana de langa tine?



u esti casatorita???
raspunde si mie sincer la o intrebare:cum poti gandi in felu asta?????

Nu am inteles unde e dilema ta?
Exista si alte preocupari si alte lucruri pe care sa le faci cu o persoana de sex opus decat sex...
loreen
Postat pe 26 Mai 2009 22:20
De la: loreen, la data 2009-05-26 22:20:28
De la: scorpyow, la data 2009-05-26 22:16:03
De la: loreen, la data 2009-05-26 22:04:47nu spune nimeni ca sexul nu ar fi important intr-o relatie, insa parerea mea este ca nu sexul aduce fericirea deplina , ci intelegerea dintre cei doi.Sexul este important dar nu determinant. Te-ai simti mai bine daca nu te-ar iubi si ai avea parte de sex nebun? Sau te simti mai bine stiindu-te iubita si respectata de persoana de langa tine?



u esti casatorita???
raspunde si mie sincer la o intrebare:cum poti gandi in felu asta?????

Nu am inteles unde e dilema ta?
Exista si alte preocupari si alte lucruri pe care sa le faci cu o persoana de sex opus decat sex...


adica te culci in pat langa ea si vb despre tot felu de chesti,

atunci nu mai bine dormi separat??sa faci sex la 1 2luni,chear ca e o nebunie
s'au cu mai bine o partida de table si apoi son
hai ca esti penibila
scorpyoW
Postat pe 26 Mai 2009 22:28
Fiecare isi face viata cum ii place si cum vrea...ma cunosti de undeva pentru ati permite sa spui dak sunt sau nu penibila?
poate intr-o zi persoana pe care o iubesti chiar va avea o problema si nu va mai sex cu tine...ce faci o parasesti doar pentru ca pe tine te mananca non-stop?
daca asta e erarhia valorilor la tine nu ai decat si daca tu nu poti decat sa joci table sau sa spui povesti iarasi chiar nu ma intereseaza...
loreen
Postat pe 26 Mai 2009 22:33
Cred ca discutia a degenerat si nu are rost.
kudika029831
Postat pe 26 Mai 2009 22:36
De la: loreen, la data 2009-05-26 22:33:14Fiecare isi face viata cum ii place si cum vrea...ma cunosti de undeva pentru ati permite sa spui dak sunt sau nu penibila?
poate intr-o zi persoana pe care o iubesti chiar va avea o problema si nu va mai sex cu tine...ce faci o parasesti doar pentru ca pe tine te mananca non-stop?
daca asta e erarhia valorilor la tine nu ai decat si daca tu nu poti decat sa joci table sau sa spui povesti iarasi chiar nu ma intereseaza...


u ai citit atenta topicul????
scorpyoW
Postat pe 27 Mai 2009 16:28
eu una m-as desparti....sigur are pe alta

Postat pe 1 Iunie 2009 15:43
sunt 2 motive care imi vin in cap:

1. e cam plictisit de relatia voastra sexuala si ar vrea o schimbare si astepta sa vina schimbarea din partea ta.
2. e plicitist de relatia voastra si are pe alta.

anderson
Postat pe 3 Iunie 2009 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare mai sunt virgina? 194 De la: Lucia38 9 Februarie 2011 08:56
Sarcina saaau NU ? 17 De la: kudika_969396 23 Iunie 2014 16:30
CARTI SUPER despre SEX-pentru cei carora le place sa faca SEX 25 De la: yumalai 22 Ianuarie 2010 10:39
Pt Dindirel si Kudika 282 - sex oral si vitaminizare!!!!!!! 278 De la: Tycu 22 Iulie 2011 19:08
Sex oral. 2 De la: kudika_1016394 28 Iulie 2016 19:44