Setari Cookie-uri

berbec + scorpion = ??? credeti ca va merge???

credeti ca exista sanse? suntem doua persoane vulcanice, incapatanate si agitate ... ne cam batem cap in cap! help!
pufuleata
Postat pe 2 Iunie 2009 11:01
DRAGA, CU TOATA SINCERITATEA, NU SUNT OPTIMISTA IN PRIVINTA BERBECULUI CU SCORPIONUL...BERBECUL VA AVEA INTOTDEAUNA CEVA DE OBIECTAT SI IL VA FACE PE SCORPION SA SE DESCONSIDERE......SUCCES
dora_make_up
Postat pe 2 Iunie 2009 18:21
hai mai...iar zodii???Draga mea depinde foarte mult si de ascendent nu numai de zodie...daca imi spui ora, localitatea,data de nastere a voastra pot eu sa va spun daca va potriviti sau nu...asa doar cu zodiile mai greu....De obicei nu se potrivesc zodiile astea dar acum depinde de mai multe nu numai de asta...
camelusha83
Postat pe 2 Iunie 2009 19:45
De la: camelusha83, la data 2009-06-02 19:45:53hai mai...iar zodii???Draga mea depinde foarte mult si de ascendent nu numai de zodie...daca imi spui ora, localitatea,data de nastere a voastra pot eu sa va spun daca va potriviti sau nu...asa doar cu zodiile mai greu....De obicei nu se potrivesc zodiile astea dar acum depinde de mai multe nu numai de asta...


scz ma...stai in copou in gaudeamus cumva?:)
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 19:48
Nu...stau in Tatarasi...am stat in Copou 2 ani...dar nu in Gaudeamus...De ce intrebi?
camelusha83
Postat pe 2 Iunie 2009 19:55
De la: camelusha83, la data 2009-06-02 19:55:43Nu...stau in Tatarasi...am stat in Copou 2 ani...dar nu in Gaudeamus...De ce intrebi?


cred ca te-am vazut la cineva intr-o poza...:)
monaq
Postat pe 2 Iunie 2009 20:00
pai, eu m-am nascut la ora 21:10 Sibiu in data de 21 noiembrie 1984... iar berbecul in data de 13 aprilie 1983, Sibiu ora 1 si ceva ...
pufuleata
Postat pe 3 Iunie 2009 16:21
la mine nu a mers de nici un fel - eu sunt scorpion , el era berbec
danylor29
Postat pe 6 Iunie 2009 23:31
Draga mea iti spun din propria experienta ca merge chiar foarte bine,numai daca berbecul mai lasa din incapatanare iar scorpionul din orgoliu.la inceput a fost greu chiar nu mergea deloc dar cu timpul am invatat ca daca iubesti cu adevarat si primesti aceleasi sentimente merita incercat pt ca scorpionul este o zodie tare din toate punctele negre dar se poate imblinzi culmea ironiei nu am vazut scorpion imblanzit dar ...merge... mai ales ca scorpionul este pt iubire si cui nu-i place asa ceva...incearca cu calm si rabdare chiar daca asta nu este punctul forte al berbecului....ai sa ai numai de castigat...
iety
Postat pe 27 Iunie 2009 19:41
nu, iubita, nu se poate!!! doar daca e vorba de o aventura, pentru ca amandoi sunt foarte pasionali.... altfel o relatie lunga e exclusa pt ca berbecul este mereu nesatisfacut, nemultumit si se aprinde repede, este si pesimist! iar scorpionul cauta liniste intr-o relatie, se ataseaza repede si vrea sa-i faca pe plac partenerului dar sa fie si intors gestul lui.
bineinteles, exista si exceptii :) iti doresc succes si sa fii fericita!!!
aglaya
Postat pe 27 Iunie 2009 21:52
De la: pufuleata, la data 2009-06-02 11:01:32credeti ca exista sanse? suntem doua persoane vulcanice, incapatanate si agitate ... ne cam batem cap in cap! help!


nu nici o sansa,next
scorpyoW
Postat pe 27 Iunie 2009 21:54
chiar sunt intereseata de raspuns in ceeace priveste berbec +scorpion deoarece eu sunt berbec pe 16.04.78ora 24 gaesti iar el scorpion 31.10.74ora 12 bucuresti iar parerea mea este ca merge dar foarte foarte greu eu vorbesc dintr-o experienta de 10 ani
kudika045308
Postat pe 28 Iunie 2009 11:34
Eu sunt scorpion ,iar el este berbec,din momentul in care am lasat garda jos a inceput sa preia controlul......in cazul in care nu o sa lasi de la tine...probabil o sa va bateti in parte...:)) asta in cel mai fericit caz.Dar,poate exista si cazuri mai fericite k al meu....Apropo,el e berbec cu ascendent in scorpion=))
roxcherryscorp
Postat pe 28 Iunie 2009 14:15
De la: scorpyoW, la data 2009-06-27 21:54:16
De la: pufuleata, la data 2009-06-02 11:01:32credeti ca exista sanse? suntem doua persoane vulcanice, incapatanate si agitate ... ne cam batem cap in cap! help!


nu nici o sansa,next


subscriu.berbecii au o atitudine care ma scoate din pepeni
GreenScorpio
Postat pe 28 Iunie 2009 17:27
daca exista iubire invata fiecare sa cedeze in favoarea celuilalt si gataaaaaaaaaa dar daca nu exista acceepti pozitia dorita :de victa sau de ........spune tu
kudika045308
Postat pe 28 Iunie 2009 17:35
Sigur nu va merge, eu sunt berbec el este scorpion, suntem de 18 ani împreunã, amândoi suntem foarte vulcanici, relaþia este bunã dacã o consideri "relaþie de prietenie". Dacã când e vorba de sentimente nu e bine. Cel puþin la noi dupã 18 ani, încerc sã vãd aºa relaþia pentru cã altfel unul din noi ar trebui sã plece din casã, ºi sigur nu sunt eu aia care pleacã.
Ne certãm foarte des, certurile sunt epuizante, pentru cã el criticã ºi foarte mult, jicneºte mult ºi gratuit, iar eu nu mã las nici moartã dominatã de el. Dupã o ceartã eu nu vorbesc cu el deloc decât strict ce þine de copil (cãci avem ºi un bãieþel de 10 ani), cam o sãptãmânã nu vorbim, acasã mãnâncã singur, îºi ia singur din frigider în concluzie fiecare cu ale lui.
Cred cã merge totuºi dacã dragostea este destul de puternicã , pentru cã numai dragostea puternicã va face , ºi va atenua "divergenþele" dintre un berbec ºi scorpion, dar gândeºte-te cã ºi dragostea se duce cu trecerea anilor, dacã relaþia este de lungã duratã.
Eu la început nu mã gândeam la relaþie din punct de vedere zodiacal, aveam altele în cap, dar acum se simte acut lucrul ãsta.
Mã rog sunt mai multe de spus , eu am etalat "în mare" câte ceva.
Baftã
Bita68
Postat pe 30 Iunie 2009 10:38
Eu am o experienþã de 18 ani, eu berbec el scorpion. Eu zic sã "ne unim într-un fel" noi care avem aceste relaþii cu scorpionii ºi sã discutãm între noi, cred cã ne-ar ajuta mult , nu neapãrat la o bere, dar mãcar discuþiile aici sã fie mai dese, s-au nu ºtiu poate existã vreo soluþie.
Este într-adevãr greu sã trãieºti cu un scorpion, al meu mai este ºi crescut în ardeal ºi dupã ce cã este scorpion mai are ºi o educaþie austerã datã de bunica lui.
Bita68
Postat pe 30 Iunie 2009 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu gemeni, el scorpion 12 De la: vitamina_c 15 Martie 2011 12:43
Eu balanta...el rac... 14 De la: sile 24 Martie 2009 14:45
eu-Capricorn...el-Varsator 2 De la: valivieru96 22 Iulie 2009 02:38
cum sa prevenim ingrasarea rapida a parului...... 5 De la: kudika018192 15 Iulie 2009 15:24
RELATIA DINTRE O FECIOARA SI UN BERBEC 14 De la: kudika448320 8 Octombrie 2011 08:44