Setari Cookie-uri

Ce credeti ca ar trebui sa fac sa-mi creasca mai mult parul?


Salut tuturor, as dori sa intreb ce as putea sa fac , in primul rand sa nu-mi mai cada parul si in al doilea rand sa creasca mai repede...de vreo 2 ani am aceeasi lungime la par,sunt bruneta cu parul lung ondulat (vreo 15 cm de la umar in jos) deoarece cum creste putin trebuie sa-l tund pentru ca se despica la varfuri...am incercat fel de fel de sampoane, balsame, pantene,glisskur...ce am auzit si eu ca sunt bune .
Un timp intr-adevar parca era mai bine, dar apoi aceeasi problema revenea. Multi spun ca e din cauza stresului sau a alimentatiei nepotrivite, sincer nu ma simt prea stresata insa e adevarat ca nu mananc foarte mult. Aveti vreo idee ce as putea face? As dori sa pot sa am si eu par mai lung si frumos,sanatos,etc Help! (ms anticipat)
kudika86
Postat pe 3 Iunie 2009 07:35
ai incercat un google?
l_diana_c
Postat pe 3 Iunie 2009 07:39
Da, am incercat...am cautat multe,dar in mare tot aceleasi produse imi pareau pe care le-am folosit deja...
kudika86
Postat pe 3 Iunie 2009 16:12
incearca la un dermatolog
bestiutza_relouded
Postat pe 3 Iunie 2009 16:26
uleiul de ricin este f bun dar trebuie sa tii o cura alimentara in acelasi timp cu tratamentul de ulei de ricin cca 3 saptamani cu o pauza de 1 luna pt a dezobisnui parul de ulei
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 19:15
il aplici intr-o seara cand nu pleci a doua zi devreme de acasa il aplici pe par facandu-i masaj la radacina il invelesti intr-o punguta iar peste un prosop pt a evita variatiile de temperatura a doua zi te speli pe cap cu un sampon degresant iar daca nu ai sampon degreasant foloseste unul pt par normal si in apa cu care te limpezesti pui putina zeama de lamaie dar fara sa contina pulpa sau bucati de pulpa sa fie doar sucul de la lamaie
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 19:22
Ok, voi incerca, ms de raspuns...dar de unde iau ulei din acela? si in fiecare seara trebuie aplicat timp de 3 sapt?
kudika86
Postat pe 9 Iunie 2009 22:49
Incearca si tu sampoane pe baza de cofeina(cafeina) caci aceasta stimuleaza cresterea parului si ia si niste capsule de Revalid sau Viaderm de la Walmark..
Da e bun si uleiul de ricin...il gasesti in farmacii sau la plafar..
happy_face
Postat pe 9 Iunie 2009 23:38
nu zi de zi dar o data de doua ori pe saptamana cred ca se poate
everything_for_you
Postat pe 10 Iunie 2009 22:41
De la: kudika86, la data 2009-06-03 07:35:22
Salut tuturor, as dori sa intreb ce as putea sa fac , in primul rand sa nu-mi mai cada parul si in al doilea rand sa creasca mai repede...de vreo 2 ani am aceeasi lungime la par,sunt bruneta cu parul lung ondulat (vreo 15 cm de la umar in jos) deoarece cum creste putin trebuie sa-l tund pentru ca se despica la varfuri...am incercat fel de fel de sampoane, balsame, pantene,glisskur...ce am auzit si eu ca sunt bune .
Un timp intr-adevar parca era mai bine, dar apoi aceeasi problema revenea. Multi spun ca e din cauza stresului sau a alimentatiei nepotrivite, sincer nu ma simt prea stresata insa e adevarat ca nu mananc foarte mult. Aveti vreo idee ce as putea face? As dori sa pot sa am si eu par mai lung si frumos,sanatos,etc Help! (ms anticipat)

Buna,si eu am av aceeasi problema,defapt o am in fiecare primavara,imi cade parul si nu-i deloc placut pt k il am fff lung,mai jos un pic de mijloc si daca se rareste nu mai are farmec.Uite mie mi-a recomandat coafeza mea o lotiune revitalizanta,chiar asa se numeste de la londa,produs care se gasestew numai in saloane si nu costa deloc mult(25 ron),pe mine m-a ajutat mult nu-mi mai cade iar de unde a cazut creste ff repede,s-a indesit.Nu vreau sa-i fac reclama dar i-am luat unui prieten bun care avea fff putin par,ii se vedea chelia si acum dupa 2 luni de folosire(nu-ti imagina ca are plete)acolo unde avea chelie i-a crescut puf si mai apoi par!Daca te intereseaza da-mi un mesaj si iti sp si salonul de unde mi-am cumparat.
bebe_Cristina
Postat pe 11 Iunie 2009 09:22
ulei de ricin si petrol
pissy
Postat pe 9 Septembrie 2009 18:43
INCEARCA CU UNT DE SHEA.UN TRATAMENT NATURAL100%.FOLOSESTE-L DUPA FIECARE SPALARE.LASA-L SA ACCTIONEZE 10-20 MINUTE APOI CLATESTE BINE.
DACA NU ESTI O FIRE RABDATOARE DUPA SPALAREA PARULUI PUNE O CANTITATE MICA DE UNT DE SHEA IN PALME SI APOI INTINDE-L PE PAR.
MULT SUCCES!
DETALII AICI:

WWW.UNTULDESHEA.WORDPRESS.COM
kudmr
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:21
Si eu am patit-o, m-a tuns prea scurt si in trepte din pacate.
Mi-am luat ceaiuri si altele. Uite aici ceva mai complet:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/
Andy_Cumul_1
Postat pe 11 Iunie 2012 15:44
Extractele din plante din produsele Herbal Aloe îmbunãtãþesc vizibil starea pãrului dupã o singurã folosire
http://nutritiezilnica.ro/index.php?route=product/product&path=84_95&product_id=112
sorinporojan
Postat pe 29 August 2012 08:41
De la: kudika86, la data 2009-06-03 07:35:22
Salut tuturor, as dori sa intreb ce as putea sa fac , in primul rand sa nu-mi mai cada parul si in al doilea rand sa creasca mai repede...de vreo 2 ani am aceeasi lungime la par,sunt bruneta cu parul lung ondulat (vreo 15 cm de la umar in jos) deoarece cum creste putin trebuie sa-l tund pentru ca se despica la varfuri...am incercat fel de fel de sampoane, balsame, pantene,glisskur...ce am auzit si eu ca sunt bune .
Un timp intr-adevar parca era mai bine, dar apoi aceeasi problema revenea. Multi spun ca e din cauza stresului sau a alimentatiei nepotrivite, sincer nu ma simt prea stresata insa e adevarat ca nu mananc foarte mult. Aveti vreo idee ce as putea face? As dori sa pot sa am si eu par mai lung si frumos,sanatos,etc Help! (ms anticipat)

Extractele din plante din produsele Herbal Aloe îmbunãtãþesc vizibil starea pãrului ºi a tenului dupã o singurã folosire.
Pãrul este de 10 ori mai puternic, dupã o singurã utilizare
http://nutritiezilnica.ro/index.php?route=product/product&path=84_95&product_id=112
sorinporojan
Postat pe 29 August 2012 08:42
Sampon Franck Provost nutritiv pentru un par lung si sanatos http://www.azida.ro/product.php?pd_id=162
kudika_2407
Postat pe 16 Februarie 2013 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iritatii 5 De la: snakewoman 29 Septembrie 2009 12:52
buna !!! dc va interes produse ieftine si super eficiente.... nu ezitati !!! 2 De la: kudmr 22 Aprilie 2010 14:31
Caut reprezentant Life Care 2 De la: kudika381523 5 Aprilie 2011 15:06
S.O.S sini moi si lasati in jos 16 De la: criss84 2 Noiembrie 2010 22:58
Hainute bio pentru copii... 1 De la: danielatontsch 24 Noiembrie 2009 13:18