Setari Cookie-uri

relatii de prietenie

Buna. citesc de ceva timp cam toate discutiile de pe acest forum si vad ca se gasesc raspunsuri diverse dar se gasesc cam la toate subiectele.
As vrea sa va pun si eu o intrebare. Sunt divortata, am o minune de baiat, dar chiar daca tot universul meu se invarte in jurul acestui copil, mai trebuie sa ma gandesc si la mine. Din pacate plec dimineata la birou si ma intorc seara. Adica timp pentru a iesi la o plimbare nu prea am. Nu cred in site-uri de matrimoniale. Cum fac sa cunosc si eu pe cineva? Aveti cateva sfaturi pentru mine? Multumesc.
green_eyes41
Postat pe 5 Iunie 2009 10:34
pai nu site de matrimoniale ...dar sunt n site-uri unde iti poti face prieteni virtuali ..si dupa o selectie si dupa conversatii ai putea sa gasesti pe cineva
coffeeta
Postat pe 5 Iunie 2009 10:40
De la: green_eyes41, la data 2009-06-05 10:34:19Buna. citesc de ceva timp cam toate discutiile de pe acest forum si vad ca se gasesc raspunsuri diverse dar se gasesc cam la toate subiectele.
As vrea sa va pun si eu o intrebare. Sunt divortata, am o minune de baiat, dar chiar daca tot universul meu se invarte in jurul acestui copil, mai trebuie sa ma gandesc si la mine. Din pacate plec dimineata la birou si ma intorc seara. Adica timp pentru a iesi la o plimbare nu prea am. Nu cred in site-uri de matrimoniale. Cum fac sa cunosc si eu pe cineva? Aveti cateva sfaturi pentru mine? Multumesc.


donttouch
Postat pe 5 Iunie 2009 10:52
De la: donttouch, la data 2009-06-05 10:52:25
De la: green_eyes41, la data 2009-06-05 10:34:19Buna. citesc de ceva timp cam toate discutiile de pe acest forum si vad ca se gasesc raspunsuri diverse dar se gasesc cam la toate subiectele.
As vrea sa va pun si eu o intrebare. Sunt divortata, am o minune de baiat, dar chiar daca tot universul meu se invarte in jurul acestui copil, mai trebuie sa ma gandesc si la mine. Din pacate plec dimineata la birou si ma intorc seara. Adica timp pentru a iesi la o plimbare nu prea am. Nu cred in site-uri de matrimoniale. Cum fac sa cunosc si eu pe cineva? Aveti cateva sfaturi pentru mine? Multumesc.



ce ai patiti donty????
anca0704
Postat pe 5 Iunie 2009 10:53
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nimic doar ma dadeam cu capul de tocul usii poate imi vine vreo idee cum s-o ajutam pe fata asta
donttouch
Postat pe 5 Iunie 2009 10:55
sers` anca
v_raluca_c
Postat pe 5 Iunie 2009 10:55
e cam greu sa gasesti pe cineva in conditiile date...in asemenea cazuri in general iti gasesti prin amici, cunostinte etc...dar gandestete bine k pt tine un barbat poti gasii dar tata la copil e un pic mai greu...bafta
bruneagra25
Postat pe 5 Iunie 2009 10:57
Iti spun eu ca nici prima varianta nu e usoara. La a doua cu tata pentru copil ,nici nu ma gandesc. Daca tatal lui nu se gandeste la el, cum crezi ca as crede vreo data ca s-ar putea atasa de el un strain.
green_eyes41
Postat pe 5 Iunie 2009 16:47
pai prin rude sau prietene,prieteni...daca dai vestea poate iti gaseste cineva un barbat...cine stie altfel este cand il cunosti prin cineva cunoscut, avand in vedere ca ai un copil. bafta !
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 19:12
De la: green_eyes41, la data 2009-06-05 16:47:28Iti spun eu ca nici prima varianta nu e usoara. La a doua cu tata pentru copil ,nici nu ma gandesc. Daca tatal lui nu se gandeste la el, cum crezi ca as crede vreo data ca s-ar putea atasa de el un strain.


Unii barbati au simtul patern, altii nu. Sa stii ca am vazut cazuri in care tatalui biologic nu i a pasat de copil, dar tatal adoptiv a fost un tata adevarat. Nu trebuie sa ai idei preconcepute. Exista si barbati fff buni pe lumea asta, si care iubesc copiii. In ceea ce priveste gasirea unui iubit, nu ti face planuri. Poate o sa l gasesti cand esti cu baietelul in parc, poate cand esti cu o prietena la cinema, poate la coada la supermarket. Nu stii niciodata, si asta e partea frumoasa. Bucura te de spontaneitatea vietii, si dragostea o sa vina de la sine
inamina
Postat pe 9 Iunie 2009 09:58
Ai dreptate sunt oameni si oameni, nu vreau sa se inteleaga ca am o parere proasta despre toti barbatii. Multumesc mult pentru cuvintele frumoase.
green_eyes41
Postat pe 9 Iunie 2009 16:39
De la: green_eyes41, la data 2009-06-05 10:34:19Buna. citesc de ceva timp cam toate discutiile de pe acest forum si vad ca se gasesc raspunsuri diverse dar se gasesc cam la toate subiectele.
As vrea sa va pun si eu o intrebare. Sunt divortata, am o minune de baiat, dar chiar daca tot universul meu se invarte in jurul acestui copil, mai trebuie sa ma gandesc si la mine. Din pacate plec dimineata la birou si ma intorc seara. Adica timp pentru a iesi la o plimbare nu prea am. Nu cred in site-uri de matrimoniale. Cum fac sa cunosc si eu pe cineva? Aveti cateva sfaturi pentru mine? Multumesc.


Prin aceeasi situatie am trecut si eu, m-am dedicat exclusiv fiului meu, da, el era universul meu.Anii au trecut, copilul a crescut, si-a terminat studiile, s-a casatorit si isi vede de viata lui - lucru absolut normal! Iar eu... eu m-am trezit dintr-o data singura... parca nu mai m nici un rost pe lumea asta... e foarte greu... Sfatul meu este sa nu uiti de tine, sa nu te neglijezi, ocupa-te si de viata ta! Daca n-o faci acum, s-ar putea sa regreti mai tarziu... Si mie mi se spunea, dar nu intelegeam atunci... Acum sunt mandra si ma bucur de succesele fiului meu, dar viata mea e goala... singuratatea e urta si grea. Mult noroc!
carinio10
Postat pe 12 Iunie 2009 10:52
Multumesc pentru raspuns. Ai perfecta dreptate. Stiu ca anii trec si copilul creste. Acum e langa mine dar va avea viata lui la un moment dat. Tocmai aici apare problema mea. Sunt constienta ca trebuie sa ma ocup putin si de mine dar imi vine destul de greu acest lucru. E destul de greu de pus in practica. Dar nu imposibil si de aceea sunt aici.
green_eyes41
Postat pe 12 Iunie 2009 11:10
De la: green_eyes41, la data 2009-06-12 11:10:29Multumesc pentru raspuns. Ai perfecta dreptate. Stiu ca anii trec si copilul creste. Acum e langa mine dar va avea viata lui la un moment dat. Tocmai aici apare problema mea. Sunt constienta ca trebuie sa ma ocup putin si de mine dar imi vine destul de greu acest lucru. E destul de greu de pus in practica. Dar nu imposibil si de aceea sunt aici.



eu cred ca ai putea intalnii un om care sa-ti iubeasca copilul si care o sa-l vada ca pe al lui. tatal meu a avut parintii divortati. bunica mea,adica mama lui,si-a gasit in final jumatatea si s-a recasatorit. asa am avut un bunic vitreg,care iubea enorm copiii si familia. deci se poate,in lumea asta mare ai sa gasesti
dorina_77
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
http://oceantravel.bloggratis.ro/index.htm 1 De la: kudika086908 26 Noiembrie 2009 15:03
Tabara Medievala pentru Copii 1 De la: Medieval 12 Ianuarie 2010 20:52
BILETE DE AVION 2 De la: miss_darine 6 Ianuarie 2010 13:32
Helsinki 1 De la: car3less 11 Iulie 2009 00:35
Pensiune canina si felina Oradea 1 De la: kudika311502 15 Septembrie 2010 15:50