Setari Cookie-uri

credeti in vraji?

am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?
gandacel_
Postat pe 18 Iunie 2009 00:45
De la: gandacel_, la data 2009-06-18 00:45:50am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?


OMG....incearca sa nu te panichezi....la urma urmei sunt lumanari....eu zic sa le aprinzi si sa spui o rugaciune sau ...nush spune...ca le aprinzi pt cei ce le-au lasat acolo sa le lumineze D-zeu mintea si sa te apere de ei....Parerea Mea....
monaq
Postat pe 18 Iunie 2009 00:48
nu te lasa speriata de asemenea lucruri!trebuie sa gandesti k in fiecare dintre noi exista o particica din Duhul Sfant!D-zeu nu te lasa daca tu nu-L lasi!
kudika040876
Postat pe 19 Iunie 2009 15:10
in general crucile sunt un semn al protectiei, iar lumanarile neaprinse sunt semnul lipsei de credinta, aprinzandu-le nu faci decat sa iti protejezi credinta
yumy
Postat pe 19 Iunie 2009 15:19
inseamna ca cineva e cu capu' si atat...
bgd74
Postat pe 19 Iunie 2009 18:29
De la: gandacel_, la data 2009-06-18 00:45:50am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?


da .........iubita mea ma vrajit de nu stiu cei cu mine
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 19:31
De la: 592777, la data 2009-06-19 18:29:02inseamna ca cineva e cu capu' si atat...


Da : TU.
nocturnalia
Postat pe 22 Iunie 2009 15:08
De la: gandacel_, la data 2009-06-18 00:45:50am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?


Un raspuns real ti-l poate da doar un preot in cazul in care crezi in "vraji". Nu mai asculta de toate babele si nici toate sfaturile,opiniile unor neaveniti
nocturnalia
Postat pe 22 Iunie 2009 15:10
De la: nocturnalia, la data 2009-06-22 15:08:06
De la: 592777, la data 2009-06-19 18:29:02inseamna ca cineva e cu capu' si atat...


Da : TU.

Ma refeream la ala care a facut "vrajile".Dar nici cei care cred in asa ceva nu-s mai departe!
Eu nu inteleg cum pot sa creada unii tot felul de povesti de adormit copiii.Adevarul e ca iti trebuie si multa inteligenta sa faci parte din categoria asta.
bgd74
Postat pe 22 Iunie 2009 18:01
De la: gandacel_, la data 2009-06-18 00:45:50am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?

Nu te lasa intimidata de asta.Daca exista "vraji",nu te pot atinge atata timp cat tu nu le lasi sa te atinga.'Vrajile" pot fi energii negative aruncate spre tine de cineva ce-ti vrea raul,dar ce nu stie persoana respectiva care le face e ca se intorc inapoi cu o mai mare fortza ,chiar impotriva ei.Am mai auzit de chestii de gen,cu lumanari,cu argintul viu,dar nush eu prefer sa cred ca pe mine nu ma pot atinge si ca Dzeu e mai puternic decat orice ghicitoare sau vrajitoare.Oricum,incearca sa nu atingi obiecte pe care le gasesti asa puse aiurea si care te "sperie".
luyyzz
Postat pe 27 Iunie 2009 15:45
De la: luyyzz, la data 2009-06-27 15:45:56
De la: gandacel_, la data 2009-06-18 00:45:50am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?

Nu te lasa intimidata de asta.Daca exista "vraji",nu te pot atinge atata timp cat tu nu le lasi sa te atinga.'Vrajile" pot fi energii negative aruncate spre tine de cineva ce-ti vrea raul,dar ce nu stie persoana respectiva care le face e ca se intorc inapoi cu o mai mare fortza ,chiar impotriva ei.Am mai auzit de chestii de gen,cu lumanari,cu argintul viu,dar nush eu prefer sa cred ca pe mine nu ma pot atinge si ca Dzeu e mai puternic decat orice ghicitoare sau vrajitoare.Oricum,incearca sa nu atingi obiecte pe care le gasesti asa puse aiurea si care te "sperie".


greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 15:47
De la: greierash, la data 2009-06-27 15:47:39
De la: luyyzz, la data 2009-06-27 15:45:56
De la: gandacel_, la data 2009-06-18 00:45:50am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?

Nu te lasa intimidata de asta.Daca exista "vraji",nu te pot atinge atata timp cat tu nu le lasi sa te atinga.'Vrajile" pot fi energii negative aruncate spre tine de cineva ce-ti vrea raul,dar ce nu stie persoana respectiva care le face e ca se intorc inapoi cu o mai mare fortza ,chiar impotriva ei.Am mai auzit de chestii de gen,cu lumanari,cu argintul viu,dar nush eu prefer sa cred ca pe mine nu ma pot atinge si ca Dzeu e mai puternic decat orice ghicitoare sau vrajitoare.Oricum,incearca sa nu atingi obiecte pe care le gasesti asa puse aiurea si care te "sperie".





Foarte bine spus si absolut corect! Mai e un aspect si acum vorbesc la general,fara referire la cineva anume,vizavi de persoanele care pretind ca au avut farmece facute:e cel mai ushor mod de a nu-ti asuma responsabilitatea unor esecuri din viata ta,unor ratari,ori nereusite,motivand doar ca ,,ti s-au facut vraji!",deci nu ai nici o vina ,nu e vina ta ca ai dat-o in bara...Eu nu contest ca exista energii negative si oameni ticaloshi,care gandesc de rau,invidiosi fiind,rauvoitori,cu care mai bine sa nu ai tangentza,nici vorba sa le mai spui eventual planurile tale ,ori ceea ce-ti propui pt viitor,dar indiferent ce ritualuri sau misticisme pun acestia in practica,nu trebuie sa le dai importanta,pt ca in ceea ce nu crezi ,nu te poate atinge si trebuie sa te gandesti numai la ajutorul lui Dumnezeu,mereu.Succes!
lumimari
Postat pe 29 Iunie 2009 08:03
De la: scorpyoW, la data 2009-06-19 19:31:21
De la: gandacel_, la data 2009-06-18 00:45:50am gasit zilele trecute la poarta casei mele,4 lumanari puse cate 2 sub forma unei cruci. ce poate inseamna?


da .........iubita mea ma vrajit de nu stiu cei cu mine

vrajitule
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:16
Cele mai interesante (¿) vraji mi se par cele in care el devine peste noapte "posedat" de amanta, nu-l mai recunosti, incepe sa lipseasca noptile de acasa, nu mai da bani in casa, nu mai face sex cu nevasta, ba mai mult!!! i-a dat si o palma! Iar nevasta... gaseste ca singura explicatie a comportamentului sotului... vrajile!!! Si, desigur ca fiind vrajit... solutia e dezlegarea. Adic amers la o ghicitoare (musai tiganca), dat cu banul ..., lasat verigheta (obligatoriu de aur), budigaii domnului si plecat de acolo cu o sticluta care poate contine, dupa caz... argint viu, sange de gaina neagra, par si saliva de pisica neagra si, desigur. ceva tamaduitor cu care sa-i stropeasca domnului "camesile".

Se spune ca numai cei care cred in asa ceva.. pot fi afectati. Logica imi scapa...
rashela
Postat pe 29 Iunie 2009 08:28
inca din vec
De la: rashela, la data 2009-06-29 08:28:50Cele mai interesante (¿) vraji mi se par cele in care el devine peste noapte "posedat" de amanta, nu-l mai recunosti, incepe sa lipseasca noptile de acasa, nu mai da bani in casa, nu mai face sex cu nevasta, ba mai mult!!! i-a dat si o palma! Iar nevasta... gaseste ca singura explicatie a comportamentului sotului... vrajile!!! Si, desigur ca fiind vrajit... solutia e dezlegarea. Adic amers la o ghicitoare (musai tiganca), dat cu banul ..., lasat verigheta (obligatoriu de aur), budigaii domnului si plecat de acolo cu o sticluta care poate contine, dupa caz... argint viu, sange de gaina neagra, par si saliva de pisica neagra si, desigur. ceva tamaduitor cu care sa-i stropeasca domnului "camesile".

Se spune ca numai cei care cred in asa ceva.. pot fi afectati. Logica imi scapa...

e vorba de puterea gandului cu cat crezi mai mult in chestia aia se intampla asa cel putin eu kdn incep sa cred ca voi face aia si cred cu toata fiinta cam asa se intampla dar nu cred ca sunt vrajitoare inca din vechi timpuri se stia ca puterea gandului poate face multe de aia toti iti zic ca daca nu crezi sa nu vii la ei
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 08:31
Asa ceva nu exista,dar daca crezi in ele se pot intampla,! tot e in puterea mintii
nagia
Postat pe 12 Iulie 2009 20:38
nagia
Postat pe 12 Iulie 2009 20:39
dupa parerea mea , eu cred ca nu exista vraji doar pentru cei care cred ca exista asa ceva si care cred in ele. Daca nu crezi in ele atunci nu te afecteaza cu nimik
candy_sweet
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Varsator, el Capricorn !! 2 De la: jusm 20 Noiembrie 2010 18:00
horoscop 6 De la: __anca_alexandra__ 8 Iunie 2011 14:41
salutare 28 De la: _oktober_ 19 Mai 2009 23:55
eu varsator...el varsator!!!!!!!! 17 De la: just_heaven 27 Mai 2009 09:54
Cum flirteaza barbatul scorpion? Sunt atat de periculosi precum se spune? 12 De la: kudika_12925 20 August 2012 19:53