Setari Cookie-uri

Cum il fac sa aiba incredere in mine?

Suntem impreuna de o luna si ceva..si am incercat intro zi sai spun cate ceva..si mia spus ca nu ma crede..dar eu spuneam adevarul..iam spus ca nu ar avea motive sa nu aiba incredere in mine..iar el mia spus ca increderea trebuie sa io castig..bun am inteles asta..dar cum? este o pers mai ciudata si cu toate astea il iubesc mult de tot...datimi un sfat..cum il fac sa aiba incredere in mine? cum?
catutza
Postat pe 25 Iunie 2009 21:39
Spune-i sa creada ce vrea. Tu i-ai spus adevarul. Nu?
Nu ai cum sa dovedesti. Fii tu insati si atat.
lonely_soul
Postat pe 25 Iunie 2009 21:40
Increderea...se castiga usor si se pierde destul de usor...esti sigura cal iubesti dupa o luna si cv???si inca mult d tot... ....parerea mea e sa fi sincera mereu cu el si sa nu calci stramb ..cu timpu isi va da seama ca poate avea incredere in tn...cat timp vede ca nu lai mintit cu nimic
lavy_girl92
Postat pe 26 Iunie 2009 00:20
De la: catutza, la data 2009-06-25 21:39:07Suntem impreuna de o luna si ceva..si am incercat intro zi sai spun cate ceva..si mia spus ca nu ma crede..dar eu spuneam adevarul..iam spus ca nu ar avea motive sa nu aiba incredere in mine..iar el mia spus ca increderea trebuie sa io castig..bun am inteles asta..dar cum? este o pers mai ciudata si cu toate astea il iubesc mult de tot...datimi un sfat..cum il fac sa aiba incredere in mine? cum?


incredere se castiga in timp,nu intr'o luna
scorpyoW
Postat pe 27 Iunie 2009 18:06
De la: scorpyoW, la data 2009-06-27 18:06:49
De la: catutza, la data 2009-06-25 21:39:07Suntem impreuna de o luna si ceva..si am incercat intro zi sai spun cate ceva..si mia spus ca nu ma crede..dar eu spuneam adevarul..iam spus ca nu ar avea motive sa nu aiba incredere in mine..iar el mia spus ca increderea trebuie sa io castig..bun am inteles asta..dar cum? este o pers mai ciudata si cu toate astea il iubesc mult de tot...datimi un sfat..cum il fac sa aiba incredere in mine? cum?


incredere se castiga in timp,nu intr'o luna


..aa cum?prin fapte nu prin vorbe..
rahella
Postat pe 27 Iunie 2009 18:08
cam tot ce s-a spus plus un pic de paranoia! daca pleci de la premisa ca toti de mint, ca au ceva cu tine, ca vor sa te tradeze etc..nu mai legi nicio prietenie! nu strica putina vigilenta...insa atentie la linie! eu zic sa-l lasi in plata domnului! daca nu vrea sa inteleaga ca nu ai de ce sa minti...de ce sa te lupti pt un paranoic?
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 18:16
De la: catutza, la data 2009-06-25 21:39:07Suntem impreuna de o luna si ceva..si am incercat intro zi sai spun cate ceva..si mia spus ca nu ma crede..dar eu spuneam adevarul..iam spus ca nu ar avea motive sa nu aiba incredere in mine..iar el mia spus ca increderea trebuie sa io castig..bun am inteles asta..dar cum? este o pers mai ciudata si cu toate astea il iubesc mult de tot...datimi un sfat..cum il fac sa aiba incredere in mine? cum?


de cratima ai auzit ca ma dor ochii si n-am inteles o iota...

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 18:29
Cu multa rabdare si dialog.
Ai rabdare sa va cunoasteti mai bine.
Obisnuiti-va sa discutati orice.
Faceti-va mici promisiuni (casnice, familiale, amicale, etc) si demonstrati-va reciproc ca v-ati indeplinit cu succes si drag promisiunea.
Faptele in timp vor cimenta vorbele.
Are dreptate el sa nu te creada dupa o luna, cand traim intr-o lume plina de fitoase profitoare.

Cine stie cine, cand si cum l-au facut atat de sceptic!
Stii zicala: cu radbare treci muntii!
Inca e valabila!
90701
Postat pe 9 Iulie 2009 11:35
poti sa-i castigi increderea, dovedindu-i prin fapte adevarul din cuvintele tale.
DirtyDianna
Postat pe 9 Iulie 2009 11:39
De la: catutza, la data 2009-06-25 21:39:07Suntem impreuna de o luna si ceva..si am incercat intro zi sai spun cate ceva..si mia spus ca nu ma crede..dar eu spuneam adevarul..iam spus ca nu ar avea motive sa nu aiba incredere in mine..iar el mia spus ca increderea trebuie sa io castig..bun am inteles asta..dar cum? este o pers mai ciudata si cu toate astea il iubesc mult de tot...datimi un sfat..cum il fac sa aiba incredere in mine? cum?


Nu-i mai spune, arata-i
bad_witch
Postat pe 19 Iulie 2009 23:34
prietenul meu nu are incredere in mine nici dupa 4 ani... si niciodata nu l-am inselat si nici n-am vrut, crede-ma ca nu ai tu ce sa faci, problema e la el, nu la tine.
diana3289
Postat pe 20 Iulie 2009 02:13
am avut si eu pe cineva,timp de 4 ani,,(pe care acum ii regret),si desi nu i dadeam nici un motiv sa creada ca il mint,mereu venea cu replica , "eu nu am incredere in femei" asa ca ,poti sa te zbati tu cat vrei,dar daca e genul asta de tip,mai bine las o balta!
ella_tody
Postat pe 22 Iulie 2009 20:25
De la: catutza, la data 2009-06-25 21:39:07Suntem impreuna de o luna si ceva..si am incercat intro zi sai spun cate ceva..si mia spus ca nu ma crede..dar eu spuneam adevarul..iam spus ca nu ar avea motive sa nu aiba incredere in mine..iar el mia spus ca increderea trebuie sa io castig..bun am inteles asta..dar cum? este o pers mai ciudata si cu toate astea il iubesc mult de tot...datimi un sfat..cum il fac sa aiba incredere in mine? cum?

Scuze dar de ce ai zjuns la concluzia ca nu are incredere in tine ? iai dat ceva motiv ...??

Eh trebuie doar ca sa ai rabdare sa nu ii dai motive de a fi neincrezator ( .Nu e ca el o fi doar upic gelos ?

PS: e cam putin la intrebarea asta pt a putea analiza si a da un raspuns (( parerea mea (
Pentru a putea castiga increderea cuiva, trebuie sa comunici pe aceeasi lungime de unda, sa fii sincera si sa iti exprimi liber sentimentele. Increderea se bazeaza pe sentimentul de iubire, asteptari implinite, onestitate, respectul reciproc, loialitatea.
AndrEEA515
Postat pe 22 Iulie 2009 22:59
De la: AndrEEA515, la data 2009-07-22 22:59:51
De la: catutza, la data 2009-06-25 21:39:07Suntem impreuna de o luna si ceva..si am incercat intro zi sai spun cate ceva..si mia spus ca nu ma crede..dar eu spuneam adevarul..iam spus ca nu ar avea motive sa nu aiba incredere in mine..iar el mia spus ca increderea trebuie sa io castig..bun am inteles asta..dar cum? este o pers mai ciudata si cu toate astea il iubesc mult de tot...datimi un sfat..cum il fac sa aiba incredere in mine? cum?

Scuze dar de ce ai zjuns la concluzia ca nu are incredere in tine ? iai dat ceva motiv ...??

Eh trebuie doar ca sa ai rabdare sa nu ii dai motive de a fi neincrezator ( .Nu e ca el o fi doar upic gelos ?

PS: e cam putin la intrebarea asta pt a putea analiza si a da un raspuns (( parerea mea (
Pentru a putea castiga increderea cuiva, trebuie sa comunici pe aceeasi lungime de unda, sa fii sincera si sa iti exprimi liber sentimentele. Increderea se bazeaza pe sentimentul de iubire, asteptari implinite, onestitate, respectul reciproc, loialitatea.

mda...trebuia sa citesc si eu asta inainte de ce am patit.
clau_clau
Postat pe 22 Iulie 2009 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare se va schimba, stiti cazuri? 36 De la: ana_camyy 31 Martie 2014 12:15
tot despre o fosta a prietenului meu 131 De la: kudika_01 2 Iulie 2012 02:31
Nu pot continua relatia 12 De la: healthy013396 31 Iulie 2010 22:09
M-a inselat sotia ! 10 De la: kudika_1016740 8 August 2016 07:17
Gelozie? 15 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 00:03