Setari Cookie-uri

Iubirea... Iubirea... Iubirea...

Incurcate sunt caile vietii iar societatea de astazi pare sa accepte cam orice. Insa un singur lucru este si va fi mereu pus in lumina: relatiile dintre doua ( sau mai multe ) persoane. Ei bine ceea ce ma tot tine ingandurata de cateva zile este relatia dintre o femeie de 29 de ani si un barbat de 21. Ce parere aveti despre o asemenea relatie? Vi se pare normala? Poate fi o relatie de durata? Poate aceasta relatie sa aduca ceva bun in viata lor? Cineva foarte drag mie se indreapta cu pasi repezi, poate chiar alergand, spre o asemenea relatie si am o nevoie disperata de afla si parerile voastre inainte de a ma pronunta in ceea ce priveste aceasta legatura sentimentala. Nu vreau sa ranesc pe nimeni, nu vreau sa judec pe nimeni si consider ca fiecare trebuie sa faca propriile greseli pentru ca asta inseamna sa traiesti si de aceea am nevoie de voi si de parerile voastre. Mie personal, desi pana acum cateva zile credeam ca pot accepta cam tot ce se intampla in societatea romaneasca, mi se pare ceva usor deplasat... E un shoc chiar si pentru mine deoarece e prima data cand nu pot fi total deacord cu ceva iesit din tipare. Multumesc daca imi raspude-ti, multumesc daca cititi ce am scris aici, multumesc daca ignorati! In fiecare dintre cazuri imi sunteti de ajutor !
wews
Postat pe 30 Iunie 2009 12:41
eu tot nu inteleg care e probl. ca el e cu 8 ani mai mic decat ea? de ce ar fi o probl?
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:51
De la: wews, la data 2009-06-30 12:41:34Incurcate sunt caile vietii iar societatea de astazi pare sa accepte cam orice. Insa un singur lucru este si va fi mereu pus in lumina: relatiile dintre doua ( sau mai multe ) persoane. Ei bine ceea ce ma tot tine ingandurata de cateva zile este relatia dintre o femeie de 29 de ani si un barbat de 21. Ce parere aveti despre o asemenea relatie? Vi se pare normala? Poate fi o relatie de durata? Poate aceasta relatie sa aduca ceva bun in viata lor? Cineva foarte drag mie se indreapta cu pasi repezi, poate chiar alergand, spre o asemenea relatie si am o nevoie disperata de afla si parerile voastre inainte de a ma pronunta in ceea ce priveste aceasta legatura sentimentala. Nu vreau sa ranesc pe nimeni, nu vreau sa judec pe nimeni si consider ca fiecare trebuie sa faca propriile greseli pentru ca asta inseamna sa traiesti si de aceea am nevoie de voi si de parerile voastre. Mie personal, desi pana acum cateva zile credeam ca pot accepta cam tot ce se intampla in societatea romaneasca, mi se pare ceva usor deplasat... E un shoc chiar si pentru mine deoarece e prima data cand nu pot fi total deacord cu ceva iesit din tipare. Multumesc daca imi raspude-ti, multumesc daca cititi ce am scris aici, multumesc daca ignorati! In fiecare dintre cazuri imi sunteti de ajutor !



nu cred ca varsta ar fi o problema..............................conteaza aceasta diferentza de varsta?
desteapta_si_frumoasa
Postat pe 30 Iunie 2009 12:53
Nu spun ca varsta ar fi o problema. Dar nu ar fi altfel daca el ar avea 25 si ea 33?
wews
Postat pe 30 Iunie 2009 16:24
pai..nu cred ca o sa mearga prea mult ..
totusi are 21 de ani ce experienta sa aibe el? si mai ales nu cred ca stie ce vrea de la viata..sau ma rog...poate o fi altfel...
coffeeta
Postat pe 30 Iunie 2009 20:40
eu zic sa lasi persoana in cauza sa isi ea hotararea, si sa il sustii indiferent care ar fi ea. doar spui ca ti la el...........atunci cand ti la o persoana, o sustii in ceea ce isi doreste.........
cat despre relatie, daca va tine sau nu, doar timpul si ei pot sa spuna, dar oricum e mult mai sanatos sa de-a chiar el cu capul de prag, si sa fi acolo langa el, sa-l sustii, decat sa iti retragi sprijinul pentru ca indrezneste sa riste pentru femeia pe care o doreste, indiferent cati ani ar avea ea............parerea mea
_diana_
Postat pe 30 Iunie 2009 21:04
Multumesc mult pentru ca mi-ati acordat atentie!!! M-ati ajutat enorm!
wews
Postat pe 2 Iulie 2009 22:27
cindva o prietena a mea sa amorezat de un tip de 22 de ani .......in conditiile in care ea avea 30.lumea a birfit o perioada ,iar mama tipului a zis ca ce daca este mai mare decit el ca doar nu o pune in oala la fiert! acum sint casatoriti de 5 ani si au un bebelus. se iubesc la fel si se inteleg foarte bine! deci nu conteaza diferenta de virsta in toate cazurile iar fiecare om are dreptul sa incerce sa-si caute fericirea oriunde ar fi ea!
FRANNNCE
Postat pe 2 Iulie 2009 23:12
Daca se iubesc cu adevarat, nu conteaza diferenta de varsta.Iubirea adevarata nu se gaseste la fiecare colt de strada.
dany1971
Postat pe 3 Iulie 2009 00:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vacanta 4 De la: yumalai 28 Iunie 2009 10:00
buna sera 4 De la: yumalai 11 Februarie 2010 18:47
simo 1 De la: simonik84 17 Iunie 2011 11:27
aerobic 13 De la: mirabela30 19 August 2009 16:11
iubit fals 3 De la: Dor_a 27 Februarie 2010 10:30