buna ....vreau un sfat...o parere nu critici

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine
Raporteaza abuz de limbaj

1 mesaj

De la: bebe4puiut, la data 2009-07-03 18:10:02buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine
scz vreau

1 mesaj

_oktober_ Avatarul lui _oktober_

7593 mesaje
Oras: arad

el cati ani are?
dar de ce esti tu asa de stresanta?daca ma dau cu parerea vei spune ca te critic...
scorpyoW Avatarul lui scorpyoW

2054 mesaje

De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:19:57el cati ani are?
dar de ce esti tu asa de stresanta?daca ma dau cu parerea vei spune ca te critic...

buna intrebare, cu siguranta el are 17 si ea 14,dar mai bine sa ne spuna ea
am fost si voi ramane acelasi baiat cuminte cu o minte nu prea cuminte...
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.

7593 mesaje

scorpi ...nu te+am pupat de mult.....ea are 17 cred....

7593 mesaje

De la: yumalai, la data 2009-07-05 10:29:46pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii

la asta m-am gandit si eu.....dar nu am vrut sa vin cu rautacisme

2054 mesaje

De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:31:27scorpi ...nu te+am pupat de mult.....ea are 17 cred....

pup si yo dar asa
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:32:28
De la: yumalai, la data 2009-07-05 10:29:46pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii

la asta m-am gandit si eu.....dar nu am vrut sa vin cu rautacisme

da nu sunt rea sunt doar realista pana la urma asta e parerea mea
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.

2054 mesaje

vaiiiiiiiiiiiiiiiiiii da ce rea esti
Fosta membra Kudika.ro
De la: bebe4puiut, la data 2009-07-03 18:10:02buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine
poi daca il iubesti si faci orice pt el,scimba-te ca tot pt el o faci nu?
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: scorpyoW, la data 2009-07-05 10:36:58

vaiiiiiiiiiiiiiiiiiii da ce rea esti

da nu sunt rea mi se pare logic ca daca ea o sa devina mai rece... si sentimentele se cam racesc si daca nu o sa mai tina atata la el ce rost o sa mai aibe sa stea cu el deci ii spune by
kudika043944 Avatarul lui kudika043944

5 mesaje

Da, e intr-adevar o problema delicata in relatia ta..a te purta cu caldura si daruire e normal pt.tine, asta e modul tau sincer de a-ti manifesta sentimentele fatza de el si poate nu te-ar deranja daca el s-ar purta la fel ca tine.Din pacate, barbatii (sau baietii,cum vrei s-o iei),au acest sentiment de independenta-nu vor sa se simta "sufocati",ii sperie o femeie care le-ar putea darui totul-au senzatia ca sunt restrictionati , ca se pune stapanire pe gandurile si actiunile lor.In plus, au si ceva trasaturi de vanator innascut, care prefera sa pandeasca, sa haituiasca "prada";cu cat aceasta se ascunde mai bine sau alearga mai repede, cu atat provocarea si satisfactia de a o prinde, sunt mai mari...In realitate..ei au mari probleme..in primul rand, sunt in contradictie cu ei insisi. Oscileaza deseori intre libertate si "sclavie".Lucruri care "azi" ii intriga, "maine" ii pot incanta.(Sa citesti Invitatie la vals de Mihail Drumes-o carte care mie mi-a placut f.mult, in care un barbat se portretizeaza pe sine destul de realist si prin el, ii descrie poate fara sa vrea, pe atatia altii-inclusiv pe prietenul tau).
Sfatul meu ar fi sa-ti calci un pic (mai mult) pe inima,si sa faci ce ti-a recomandat el..plus oferta din partea casei..adica ceva mai multa raceala, ca sa-i placa...Dupa un timp, ai sa vezi ca va veni singur dupa tine, si va incepe el sa te "sufoce",saturandu-se de atata raceala si chiar reprosandu-ti ca nu-l mai iubesti!..(Ideea e sa fii constanta si sa mentii distanta, sa nu observe ca cedezi).
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

stai sa inteleg....voi ati avut o miniproblema. el a gasit rezolvarea si tu ne intrebi ce sa faci? nu pot sa ma abtin sa nu te critic....dar esti stupid!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces

1 mesaj

De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:19:57el cati ani are?
pai eu am 17 ani fac 18 in curand ia el are 21 face 22 in iarna

1 mesaj

ai dreptate...asa ar fi cel mai bine...tocmai azi mia spus ca nu ar vea sa ma piarda iar eu i-am raspuns ca deja ma pierde...ma rog incepe sa functioneze indiferenta...am decis sa o luam de la 0

1 mesaj

De la: kudika043944, la data 2009-07-05 11:17:38 Da, e intr-adevar o problema delicata in relatia ta..a te purta cu caldura si daruire e normal pt.tine, asta e modul tau sincer de a-ti manifesta sentimentele fatza de el si poate nu te-ar deranja daca el s-ar purta la fel ca tine.Din pacate, barbatii (sau baietii,cum vrei s-o iei),au acest sentiment de independenta-nu vor sa se simta "sufocati",ii sperie o femeie care le-ar putea darui totul-au senzatia ca sunt restrictionati , ca se pune stapanire pe gandurile si actiunile lor.In plus, au si ceva trasaturi de vanator innascut, care prefera sa pandeasca, sa haituiasca "prada";cu cat aceasta se ascunde mai bine sau alearga mai repede, cu atat provocarea si satisfactia de a o prinde, sunt mai mari...In realitate..ei au mari probleme..in primul rand, sunt in contradictie cu ei insisi. Oscileaza deseori intre libertate si "sclavie".Lucruri care "azi" ii intriga, "maine" ii pot incanta.(Sa citesti Invitatie la vals de Mihail Drumes-o carte care mie mi-a placut f.mult, in care un barbat se portretizeaza pe sine destul de realist si prin el, ii descrie poate fara sa vrea, pe atatia altii-inclusiv pe prietenul tau).
Sfatul meu ar fi sa-ti calci un pic (mai mult) pe inima,si sa faci ce ti-a recomandat el..plus oferta din partea casei..adica ceva mai multa raceala, ca sa-i placa...Dupa un timp, ai sa vezi ca va veni singur dupa tine, si va incepe el sa te "sufoce",saturandu-se de atata raceala si chiar reprosandu-ti ca nu-l mai iubesti!..(Ideea e sa fii constanta si sa mentii distanta, sa nu observe ca cedezi).
multumesc pt sfat

1 mesaj

De la: greierash, la data 2009-07-05 11:21:06

stai sa inteleg....voi ati avut o miniproblema. el a gasit rezolvarea si tu ne intrebi ce sa faci? nu pot sa ma abtin sa nu te critic....dar esti stupid!
sunt fata in primul rand deci as fi stupida iar in al 2-lea rand am cerut un sfat...
Fosta membra Kudika.ro
mai lasa tava deoparte....si incearca sa nu il mai sufoci....fi putin mai intepata....incearca sa nu il mai stresezi prea mult lasa-l liber putin....ai incredere in iubirea voastra.....dupa cum spune el....il stresezi...fi mai rece...
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE
bianka__benet_helwa Avatarul lui bianka__benet_helwa

27 mesaje

Toti care au scris referitor intrebarii tale au dreptate,ar trebui sal lasi mai liber,sa nu te lipesti asa tare de el,sa fii mai nepasatoare,sal mai lasi si pe el sa vina la tine...in ziua de azi daca sufoci un baiat cu iubire se plictisesc si te lasa...mai traiesteti si tu viata si lasal sa vina el la tine..
biianka
Fosta membra Kudika.ro
Nu mai te deschide asa mult in fata lui si nu mai fi atat de atenta si de afectuoasa cu el.

Il iubetsi si nu apreciaza?

Foarte bine, atunci schimba foaia, fii exact invers.

Calda si afectuoasa nu e bine? Perfect! Atunci fii rece si istanta

Dulce si buna nu e ok? Bun! Atunci fii dezinteresata si arata-i ca tu contezi si ca nu iti bati tu capul cu problemutele lui.

Fii RECE si in felul asta ii vei da peste nas si ii vei indeplini dorinta.

Sau mai bine, gaseste-ti un altul, mai frumos, mai destept, mai care sa se tina dupa tine, nu sa se planga.
Fosta membra Kudika.ro
De la: just_annna, la data 2009-07-23 14:51:36Nu mai te deschide asa mult in fata lui si nu mai fi atat de atenta si de afectuoasa cu el.

Il iubetsi si nu apreciaza?

Foarte bine, atunci schimba foaia, fii exact invers.

Calda si afectuoasa nu e bine? Perfect! Atunci fii rece si istanta

Dulce si buna nu e ok? Bun! Atunci fii dezinteresata si arata-i ca tu contezi si ca nu iti bati tu capul cu problemutele lui.

Fii RECE si in felul asta ii vei da peste nas si ii vei indeplini dorinta.

Sau mai bine, gaseste-ti un altul, mai frumos, mai destept, mai care sa se tina dupa tine, nu sa se planga.

ce-mi place de tine :)) :P
ElainaD Avatarul lui ElainaD

93 mesaje

Buna !

Ai primit sfaturi utile dupa parea mea , acum nu ai decat sa le inerci- pune in practica . Tot zici ca esti tanara , te poti schimba , poti incerca .... incearca si-ai sa vezi ... oricum tu vei simti rezultatul comportamentului tau ... Dar daca poti ar fi indicat sa te si racesti in relatia cu el .... ca doar nu-ti cere sa mergi la polul nord!

Dupa ploaie vine soare......

!!!!! Spune-ne ce ai hotarat sa faci ..... sau nu , daca nu vrei si nu ai placerea asta ...

felixcat Avatarul lui felixcat

1388 mesaje

a fost suficient sa vad poza ta de la avatar si faptul ca el iti spune iubi si restul textului nu a mai avut relevanta.
kudika nu google, google kudika :->

5640 mesaje

Majoritatea barbatilor vor o iubita care sa nu-i sufoce,chiar daca tu esti bine intentionata.Si apoi mai rarut e mai dragut.O ralatie se mentine daca lasi lesa lunga.Uneori mai mult mister si mai putine efuziuni pe fata chiar ii starnesc interesul mai mult.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga

5640 mesaje

Si daca vrei o atitudine amicala pe forumul asta Nu NE MAI TRATA CU FUNDUL,e de prost gust.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
cristiana_cris Avatarul lui cristiana_cris

2672 mesaje

putina indiferenta nu strica
Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you One thing you can be sure of I'll never ask for more than your love Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you The world may change my whole life through But nothing's gonna change my love for you
Fosta membra Kudika.ro
De la: scorpio67, la data 2009-07-31 21:42:14Si daca vrei o atitudine amicala pe forumul asta Nu NE MAI TRATA CU FUNDUL,e de prost gust.

Fund unde?