Setari Cookie-uri

buna ....vreau un sfat...o parere nu critici

buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine

Postat pe 3 Iulie 2009 18:10
De la: bebe4puiut, la data 2009-07-03 18:10:02buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine
scz vreau

Postat pe 3 Iulie 2009 18:11

Postat pe 5 Iulie 2009 09:56
el cati ani are?
dar de ce esti tu asa de stresanta?daca ma dau cu parerea vei spune ca te critic...
_oktober_
Postat pe 5 Iulie 2009 10:19
De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:19:57el cati ani are?
dar de ce esti tu asa de stresanta?daca ma dau cu parerea vei spune ca te critic...


buna intrebare, cu siguranta el are 17 si ea 14,dar mai bine sa ne spuna ea
scorpyoW
Postat pe 5 Iulie 2009 10:26
pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii
yumy
Postat pe 5 Iulie 2009 10:29
scorpi ...nu te+am pupat de mult.....ea are 17 cred....
_oktober_
Postat pe 5 Iulie 2009 10:31
De la: yumalai, la data 2009-07-05 10:29:46pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii


la asta m-am gandit si eu.....dar nu am vrut sa vin cu rautacisme
_oktober_
Postat pe 5 Iulie 2009 10:32
De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:31:27scorpi ...nu te+am pupat de mult.....ea are 17 cred....


pup si yo dar asa
scorpyoW
Postat pe 5 Iulie 2009 10:34
De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:32:28
De la: yumalai, la data 2009-07-05 10:29:46pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii


la asta m-am gandit si eu.....dar nu am vrut sa vin cu rautacisme

da nu sunt rea sunt doar realista pana la urma asta e parerea mea
yumy
Postat pe 5 Iulie 2009 10:36
De la: yumalai, la data 2009-07-05 10:29:46pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii


vaiiiiiiiiiiiiiiiiiii da ce rea esti
scorpyoW
Postat pe 5 Iulie 2009 10:36
De la: bebe4puiut, la data 2009-07-03 18:10:02buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine
poi daca il iubesti si faci orice pt el,scimba-te ca tot pt el o faci nu?
kudika030058
Postat pe 5 Iulie 2009 10:45
De la: scorpyoW, la data 2009-07-05 10:36:58
De la: yumalai, la data 2009-07-05 10:29:46pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii


vaiiiiiiiiiiiiiiiiiii da ce rea esti

da nu sunt rea mi se pare logic ca daca ea o sa devina mai rece... si sentimentele se cam racesc si daca nu o sa mai tina atata la el ce rost o sa mai aibe sa stea cu el deci ii spune by
yumy
Postat pe 5 Iulie 2009 10:47
Da, e intr-adevar o problema delicata in relatia ta..a te purta cu caldura si daruire e normal pt.tine, asta e modul tau sincer de a-ti manifesta sentimentele fatza de el si poate nu te-ar deranja daca el s-ar purta la fel ca tine.Din pacate, barbatii (sau baietii,cum vrei s-o iei),au acest sentiment de independenta-nu vor sa se simta "sufocati",ii sperie o femeie care le-ar putea darui totul-au senzatia ca sunt restrictionati , ca se pune stapanire pe gandurile si actiunile lor.In plus, au si ceva trasaturi de vanator innascut, care prefera sa pandeasca, sa haituiasca "prada";cu cat aceasta se ascunde mai bine sau alearga mai repede, cu atat provocarea si satisfactia de a o prinde, sunt mai mari...In realitate..ei au mari probleme..in primul rand, sunt in contradictie cu ei insisi. Oscileaza deseori intre libertate si "sclavie".Lucruri care "azi" ii intriga, "maine" ii pot incanta.(Sa citesti Invitatie la vals de Mihail Drumes-o carte care mie mi-a placut f.mult, in care un barbat se portretizeaza pe sine destul de realist si prin el, ii descrie poate fara sa vrea, pe atatia altii-inclusiv pe prietenul tau).
Sfatul meu ar fi sa-ti calci un pic (mai mult) pe inima,si sa faci ce ti-a recomandat el..plus oferta din partea casei..adica ceva mai multa raceala, ca sa-i placa...Dupa un timp, ai sa vezi ca va veni singur dupa tine, si va incepe el sa te "sufoce",saturandu-se de atata raceala si chiar reprosandu-ti ca nu-l mai iubesti!..(Ideea e sa fii constanta si sa mentii distanta, sa nu observe ca cedezi).
kudika043944
Postat pe 5 Iulie 2009 11:17
De la: bebe4puiut, la data 2009-07-03 18:10:02buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine



stai sa inteleg....voi ati avut o miniproblema. el a gasit rezolvarea si tu ne intrebi ce sa faci? nu pot sa ma abtin sa nu te critic....dar esti stupid!
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 11:21
De la: _oktober_, la data 2009-07-05 10:19:57el cati ani are?
dar de ce esti tu asa de stresanta?daca ma dau cu parerea vei spune ca te critic...
pai eu am 17 ani fac 18 in curand ia el are 21 face 22 in iarna

Postat pe 5 Iulie 2009 19:59
De la: yumalai, la data 2009-07-05 10:29:46pey umeaza-i sfatul fii rece si cand nu o sa mai tii la el ii dai papucii
ai dreptate...asa ar fi cel mai bine...tocmai azi mia spus ca nu ar vea sa ma piarda iar eu i-am raspuns ca deja ma pierde...ma rog incepe sa functioneze indiferenta...am decis sa o luam de la 0

Postat pe 5 Iulie 2009 20:06
De la: kudika043944, la data 2009-07-05 11:17:38 Da, e intr-adevar o problema delicata in relatia ta..a te purta cu caldura si daruire e normal pt.tine, asta e modul tau sincer de a-ti manifesta sentimentele fatza de el si poate nu te-ar deranja daca el s-ar purta la fel ca tine.Din pacate, barbatii (sau baietii,cum vrei s-o iei),au acest sentiment de independenta-nu vor sa se simta "sufocati",ii sperie o femeie care le-ar putea darui totul-au senzatia ca sunt restrictionati , ca se pune stapanire pe gandurile si actiunile lor.In plus, au si ceva trasaturi de vanator innascut, care prefera sa pandeasca, sa haituiasca "prada";cu cat aceasta se ascunde mai bine sau alearga mai repede, cu atat provocarea si satisfactia de a o prinde, sunt mai mari...In realitate..ei au mari probleme..in primul rand, sunt in contradictie cu ei insisi. Oscileaza deseori intre libertate si "sclavie".Lucruri care "azi" ii intriga, "maine" ii pot incanta.(Sa citesti Invitatie la vals de Mihail Drumes-o carte care mie mi-a placut f.mult, in care un barbat se portretizeaza pe sine destul de realist si prin el, ii descrie poate fara sa vrea, pe atatia altii-inclusiv pe prietenul tau).
Sfatul meu ar fi sa-ti calci un pic (mai mult) pe inima,si sa faci ce ti-a recomandat el..plus oferta din partea casei..adica ceva mai multa raceala, ca sa-i placa...Dupa un timp, ai sa vezi ca va veni singur dupa tine, si va incepe el sa te "sufoce",saturandu-se de atata raceala si chiar reprosandu-ti ca nu-l mai iubesti!..(Ideea e sa fii constanta si sa mentii distanta, sa nu observe ca cedezi).
multumesc pt sfat

Postat pe 5 Iulie 2009 20:10
De la: greierash, la data 2009-07-05 11:21:06
De la: bebe4puiut, la data 2009-07-03 18:10:02buna am nevoie de un sfat o parere...iubind prea mult am gresit am dat totul pe tava si alartaieri iubitul meu mi-a spus ceva ce ma socat ...citez:"iubi sti veau sa iti spun ceva este spre binele relatiei noastre...iti multumesc k ma iubesti enorm te iubesc si eu dar cateodata simt ca ma sufoci cu dragostea ta...mi-ai dat tot si nu o sa imi ajunga toata viata sa te rasplatesc pt cat ma iubesti dar vreau sa te schimbi esti naiva...vreau sa fi mai rece sa ma faci sa las totul pt tn...sa numai fi asa stresanta...".stiu ca ma iubeste si eu il iubesc chiar daca am o varsta frageda stiu ca el este tot ce vreau...!problema e ca am nevoie de un sfat merita sa ma schimb sau cum as putea sa ma schimb??? offf complicatii va pupacesc numai bine



stai sa inteleg....voi ati avut o miniproblema. el a gasit rezolvarea si tu ne intrebi ce sa faci? nu pot sa ma abtin sa nu te critic....dar esti stupid!
sunt fata in primul rand deci as fi stupida iar in al 2-lea rand am cerut un sfat...

Postat pe 5 Iulie 2009 20:12
mai lasa tava deoparte....si incearca sa nu il mai sufoci....fi putin mai intepata....incearca sa nu il mai stresezi prea mult lasa-l liber putin....ai incredere in iubirea voastra.....dupa cum spune el....il stresezi...fi mai rece...
pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 11:56
Toti care au scris referitor intrebarii tale au dreptate,ar trebui sal lasi mai liber,sa nu te lipesti asa tare de el,sa fii mai nepasatoare,sal mai lasi si pe el sa vina la tine...in ziua de azi daca sufoci un baiat cu iubire se plictisesc si te lasa...mai traiesteti si tu viata si lasal sa vina el la tine..
bianka__benet_helwa
Postat pe 21 Iulie 2009 15:48
Nu mai te deschide asa mult in fata lui si nu mai fi atat de atenta si de afectuoasa cu el.

Il iubetsi si nu apreciaza?

Foarte bine, atunci schimba foaia, fii exact invers.

Calda si afectuoasa nu e bine? Perfect! Atunci fii rece si istanta

Dulce si buna nu e ok? Bun! Atunci fii dezinteresata si arata-i ca tu contezi si ca nu iti bati tu capul cu problemutele lui.

Fii RECE si in felul asta ii vei da peste nas si ii vei indeplini dorinta.

Sau mai bine, gaseste-ti un altul, mai frumos, mai destept, mai care sa se tina dupa tine, nu sa se planga.
ana_pietraru
Postat pe 23 Iulie 2009 14:51
De la: just_annna, la data 2009-07-23 14:51:36Nu mai te deschide asa mult in fata lui si nu mai fi atat de atenta si de afectuoasa cu el.

Il iubetsi si nu apreciaza?

Foarte bine, atunci schimba foaia, fii exact invers.

Calda si afectuoasa nu e bine? Perfect! Atunci fii rece si istanta

Dulce si buna nu e ok? Bun! Atunci fii dezinteresata si arata-i ca tu contezi si ca nu iti bati tu capul cu problemutele lui.

Fii RECE si in felul asta ii vei da peste nas si ii vei indeplini dorinta.

Sau mai bine, gaseste-ti un altul, mai frumos, mai destept, mai care sa se tina dupa tine, nu sa se planga.



ce-mi place de tine :)) :P
morticia_adams
Postat pe 24 Iulie 2009 08:54
Buna !

Ai primit sfaturi utile dupa parea mea , acum nu ai decat sa le inerci- pune in practica . Tot zici ca esti tanara , te poti schimba , poti incerca .... incearca si-ai sa vezi ... oricum tu vei simti rezultatul comportamentului tau ... Dar daca poti ar fi indicat sa te si racesti in relatia cu el .... ca doar nu-ti cere sa mergi la polul nord!


Dupa ploaie vine soare......

!!!!! Spune-ne ce ai hotarat sa faci ..... sau nu , daca nu vrei si nu ai placerea asta ...



ElainaD
Postat pe 27 Iulie 2009 15:36
a fost suficient sa vad poza ta de la avatar si faptul ca el iti spune iubi si restul textului nu a mai avut relevanta.
felixcat
Postat pe 31 Iulie 2009 17:52
Majoritatea barbatilor vor o iubita care sa nu-i sufoce,chiar daca tu esti bine intentionata.Si apoi mai rarut e mai dragut.O ralatie se mentine daca lasi lesa lunga.Uneori mai mult mister si mai putine efuziuni pe fata chiar ii starnesc interesul mai mult.

Postat pe 31 Iulie 2009 21:40
Si daca vrei o atitudine amicala pe forumul asta Nu NE MAI TRATA CU FUNDUL,e de prost gust.

Postat pe 31 Iulie 2009 21:42
putina indiferenta nu strica
cristiana_cris
Postat pe 17 August 2009 10:56
De la: scorpio67, la data 2009-07-31 21:42:14Si daca vrei o atitudine amicala pe forumul asta Nu NE MAI TRATA CU FUNDUL,e de prost gust.


Fund unde?
kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi gasi vreodata pe cineva care sa vrea sa ma pastreze? 40 De la: geo_reincarcat_iara 29 Aprilie 2010 22:06
Satena cu ochi verzi 26 De la: Armain 5 August 2013 08:55
Oameni Frumosi 14 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 11:50
Unde si cum il gasim pe Fat-Frumos? 416 De la: kudika353852 3 Februarie 2019 18:09
Tatal lui contra...mea 42 De la: JeSsiCaaa 24 Februarie 2012 08:51