Setari Cookie-uri

CUM SA PARI MEREU TANARA SI FRESH ?


Atunci cand ne uitam la fetele starurilor hollywoodiene,cel putin doua atribute "ne fac cu ochiul" :
tinerete si prospetime.Ele pur si simplu nu isi "permit" sa arate obosite sau blazate.Interesul central,in privinta felului in care se prezinta pe covorul rosu,este acela de a arata mereu tinere,odihnite si stralucitoare.
Daca ele pot,si noi putem!!!
Care sunt secretele tale de camuflare a oboselii?
ancatuchel
Postat pe 5 Iulie 2009 15:59
iar?????????
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 16:01
daca nu ai tenul gras incearca jumatate ulei de masline sau ulei de samburi presat la rece si jumatate ulei de migdale presat la rece. Se gasesc la plafar, 10 ron 50ml+50 ml. Aplicate ca si crema de noapte...dimineata tenul este mult mai luminos si mai fresh..eu folosesc amestecul asta si pe tot corpul de maximn 2 ori pe saptamana si am scapat de pielea mea mereu mult prea uscata (pielea devine foarte elastica si stralucitoare daca aplici uleiul la maxim 10 minute dupa baie, si il lasi toata noaptea pe corp, iar a doua zi mergi la sauna uscata). Plus multe fructe.
In plus, poti sa folosesti cosmetice minerale http://cosmeticeminerale.blogspot.com/
kudika053639
Postat pe 21 Iulie 2009 01:15
Eu merg la cosmetica lunar si fac tratamentul aromatic de la Guinot.Este o adevarata desfatare!!Merita sa-l incercati!!!
kudika056125
Postat pe 3 August 2009 14:18
foarte simplu !!!
sa inghitzi
matracucu
Postat pe 3 August 2009 14:38
iar dak ai tenul gras?
nikky21
Postat pe 28 Mai 2010 21:26
Pentru orice tip de ten exista tratamente, masti si etc
Acele vedete de care zici tu merg la cosmetica cel putin o data pe luna pt un tratament de curatare, pt o masca etc
In timp, daca te tii de sfaturile cosmeticienei, poti sa pari mereu tanara si fresh :)
kudika120668
Postat pe 4 Iulie 2010 22:08
E, pe naiba! 8 ore de somn pe noapte, miscare 30 de minute pe zi, creme cu SPF si gata! ce tot atatia bani aruncati la saloane!
kitty_krieger
Postat pe 5 Iulie 2010 18:01
Nu toate femeile raspund la fel ideii tale, ma refer la somn 8 ore si miscare etc
Am multe cliente care fac aerobic zilnic, dorm cat e suficient si totusi arata aiurea
....
kudika120668
Postat pe 6 Iulie 2010 18:02
eu una incerc sa dorm cat trebuie si odata pe saptamana imi curat fata cu o felie de lamaie si pisca de numa apoi ma spal.. dupa ma ung cu ulei de masline extra virgin pe toata fata si pe gat pentru hidratarea pielii ... apoi curat si la final ma dau pe fata cu miere de salcam naturala 100 % si stau asa vreo 15 min ...la final clatesc cu apa calduta,rezultatele sunt uimitoare tenul devine mult mai curat si mai luminos incercati
bumbu83
Postat pe 7 Iulie 2010 13:51
ca sa fim tinere si frumoase tre sa ne ingrijim f mult sa dormim cel putin 8 ore ,sa evitam praful,si sa avem timp pt noi .Eu sincer nu am timp deloc pt mine ,si nici nu am timp sa ma ingrijesc pt ca tot timpul gasesc alte lucruri mai importante de facut
Cristina_Ramona
Postat pe 7 Iulie 2010 17:37
Recomandarea zilei, doamna Greta Frunza de la Centrul Shakti.. este cel mai bun cosmetolog din Bucuresti..Bafta!
kudika_21695
Postat pe 21 Noiembrie 2012 00:20
Ani de zile m-am luptat cu ridurile care nu numai ca imi dadeau cativa ani in plus, dar imi stricasera foarte mult si increderea in mine, asa ca voiam sa gasec neapart o solutie, indiferent de cat de costisitoare era. Am aflat despre Teosyal si m-am hotarat sa-mi comand si eu de la ei de la categoria de cosmeceutice un advanced filler , de fapt o crema care contine aceeasi cantitate de acid hialuronic ca si injectiile cu acid hialuronic. Asa ca am zis ca daca la alte femei a functionat, de ce nu ar functiona si la mine. L-am cumparat acum doua luni si l-am folosit zilnic si acum incerc sa dau vestea mai departe cat mai multor femei care au aceeasi problema ca si mine, pentru ca la mine chiar a ameliorat cu mult aspectul tenului. Eu imi simt pielea mult mai proaspata si ma simt mult mai confortabila, lucru care se vede si in exterior. Asa ca recomand cosmeceuticele de la teosyal, este o investitie nu atat de accesibila precum sunt cosmeticele de pe piata, dar sa va ganditi ca noi suntem cele mai importante, nu alte lucruir materiale.
Ana128
Postat pe 31 Octombrie 2016 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
peelingul facial 5 De la: kudika_1001304 12 Februarie 2016 10:50
Face 1 De la: promovare_sanatate 2 Septembrie 2010 10:25
MARY COHR TRATAMENT RAPID PENTRU COSURI 1 De la: Inna30 8 Martie 2010 14:53
Dependenta de cortizon pe fata 19 De la: 27 Martie 2014 17:04
cosmetice 4 De la: awesome 5 Mai 2010 15:57