Setari Cookie-uri

Spa la noi acasa

CE parere aveti despre produsele de ingrijire si intretinere a corpului?Care sunt marcile preferate si cat conteaza raportul calitate-pret?
Incep prin a spune ca m-am indragostit de untul de corp cu grepfruit de la The Body Shop si gelul de corp cu extract din samburi de struguri de la L'Occitane,pe care le consider doua din cele mai bune branduri de profil,dar din pacate aici se gasesc f.greu sau deloc.
Asa ca multumesc cu gelurile de dus Aromatherapy de la Palmolive,Nivea sau unele produse spa Avon(cele pe baza de ceai alb si ulei de masline).
Voi ce preferati?
De mare efect sunt uleiurile esentiale care fac minuni atunci cand suntem obosite,stresate sau vrem un pic de relaxare.Punem 10 picaturi de ulei esential de menta(preferatul meu),lavanda sau portocale in cada si dupa 20 min.vom fi fresh.Ati incercat?
'
adennyelle
Postat pe 21 Iulie 2009 17:11
nu stiu cat de fresh ...la mine are efect o cafea mare din pacate aromaterapia nu ma prea ajuta ...din toate produsele vazute l'occitane sunt cele mai ok si ca diversitate si calitate si tot ce vrei ..numa ca sunt dupa cum ai spus mai greu de gasit plus ca nu sunt kiar ieftinutze ...eu momentan sunt fan nivea cu aroma de caise (gelul de dus ) .chiar daca nnu e f scump te inveseleste putin mirosul acela fructat care chiar tine pe piele un timp dupa baie (verificat ) .
cherry_pie
Postat pe 26 Iulie 2009 16:17
Produsele de ingrijire a corpului sunt minunate!Am o parere buna despre ele si le folosesc.Acum depinde si de cat de multe am incercat sau daca le-am gasit pe cele potrivite pt noi ,poate nu mai vrem sa testam altele.
Nu vreau sa critic marcile pe care le-a enumerat initiatoarea topicului,dar daca tot ai vb de pret,iti spun ca indiferent de produs in Romania il cumperi cu mult mai scump decat daca l-ai lua din afara,de aceea atentie la data expirarii-pt ca multe zac nevandute si puteti avea surprize.
Eu am gasit un gel de dus f revigorant si o crema fina pt corp cu sare de mare care vreau sa va spun ca nu-s scumpe deloc(gelul 10lei&crema la 250ml-15lei),sunt aduse din Germania si mai am multe alte produse pe care le folosesc (pe baza de plante) de la aceeasi firma-cu efecte minunate nu numai pt frumusete ci si pt tratament!
Deci sunt multumita de ele,de efectele si mirosurile lor si nu le voi schimba prea curand!
luyyzz
Postat pe 7 August 2009 03:52
De la: luyyzz, la data 2009-08-07 03:52:19Produsele de ingrijire a corpului sunt minunate!Am o parere buna despre ele si le folosesc.Acum depinde si de cat de multe am incercat sau daca le-am gasit pe cele potrivite pt noi ,poate nu mai vrem sa testam altele.
Nu vreau sa critic marcile pe care le-a enumerat initiatoarea topicului,dar daca tot ai vb de pret,iti spun ca indiferent de produs in Romania il cumperi cu mult mai scump decat daca l-ai lua din afara,de aceea atentie la data expirarii-pt ca multe zac nevandute si puteti avea surprize.
Eu am gasit un gel de dus f revigorant si o crema fina pt corp cu sare de mare care vreau sa va spun ca nu-s scumpe deloc(gelul 10lei&crema la 250ml-15lei),sunt aduse din Germania si mai am multe alte produse pe care le folosesc (pe baza de plante) de la aceeasi firma-cu efecte minunate nu numai pt frumusete ci si pt tratament!
Deci sunt multumita de ele,de efectele si mirosurile lor si nu le voi schimba prea curand!

P S-NU e reclama" ,de aceea nici n-am precizat firma,ca sa nu se interpreteze!
luyyzz
Postat pe 7 August 2009 03:53
pai :-?
mie imi place foarte mult GARNIER Skin Naturals Hidratare intensiva pentru piele foarte uscata :-?
pe mine chiar m-a ajutat :)
vi-l recomand cu caldura fetele :*
vonsabinne
Postat pe 7 August 2009 08:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Promotii la bijuteriile din pietre semipretioase 7 De la: kiss_my_ass 6 Octombrie 2011 11:13
MAGAZIN VINTAGE 3 De la: greenie 16 Ianuarie 2009 13:39
Incaltaminte de Dama la Reducere 1 De la: TocToc_Incaltaminte 18 Februarie 2012 12:49
Orice donatie conteaza! 2 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:20
Mari reduceri pe www.ebijoux.ro!!!!! 1 De la: inimaranita 14 Ianuarie 2011 10:01