Setari Cookie-uri

Cursuri zumba

Buna dragii mei.Stie cineva unde as putea obtine un atestat pentru instructor aerobic?Sunt interesata de fapt sa predau Zumba dar nu am atestat.Eu lucrez in domeniul bancar, am practicat insa aerobic vreo 5 ani si zumba un an de zile in SUA.Va multumesc
kudika054183
Postat pe 23 Iulie 2009 12:10
De la: kudika054183, la data 2009-07-23 12:10:04Buna dragii mei.Stie cineva unde as putea obtine un atestat pentru instructor aerobic?Sunt interesata de fapt sa predau Zumba dar nu am atestat.Eu lucrez in domeniul bancar, am practicat insa aerobic vreo 5 ani si zumba un an de zile in SUA.Va multumesc


ce-i aia ...zumba!?
un amestec de rumba si zombi?
geo_x
Postat pe 23 Iulie 2009 12:28
incearca la eurocor ei au tot felu de cursuri imposilib ar fi daca nu ar avea si acest curs .
piper
Postat pe 30 Iulie 2009 20:07
Iti recomand sa obtii un atestat de instructor aerobic de la FEDERATIA "SPORTUL PENTRU TOTI", dupa care te poti specializa in ce stil vrei tu. Zumba se preda in putine sali, daca ai talent si materiale aduse din SUA este un avantaj.SUCCES!
imolagizela
Postat pe 11 August 2009 23:49
Zumba este un amestec de pasi de dans latino si miscari de gimnastica aerobica. Este foarte eficient. Poate mergi la cursurile date de kudika054183 sa experimentezi.
DarkTear
Postat pe 13 August 2009 16:53
Zumba este gimnastica pura te pacaleste cu cativa pasi de dans ( latino , hip-hop ) dar tot gimnastica este

Poti da un search pe google si vezi cu ce se mananca
E de dorit sa mergi sa practici zumba intr-o sala impreuna cu alte persoane pentru ca nu risti sa lasi totul balta si sa faci pauza asa cum ai putea avea tendinta sa o faci cand esti singura acasa

iris_4_ever
Postat pe 13 August 2009 18:38
UNDE SI CAND SE TIN ACESTE CURSURI??? AS FI INTERESATA!
purpple_kiss
Postat pe 20 August 2009 13:36
zumba la Baia Mare se practica?si eventual stie si unde?
kudika097357
Postat pe 24 Decembrie 2009 23:35
Pe mine m-ar interesa cursuri de zumba. Ai gasit o modalitate de a obtine atestat? Ai inceput sa tii cursuri?
LaviniaCook
Postat pe 5 Martie 2010 15:20
Intra pe www.zumbaromania.ro si ai acolo toate detaliile.
Echipa Zumbaromania
zumbaromania
Postat pe 20 Aprilie 2010 23:27
Cursuri autorizate Zumba LLC deocamdata in tara sunt la Sibiu si Oradea in rest sunt imitatii de pe net care nu respecta filozofia Zumba.Detalii pe site zumbaromania.ro sau zumba.co

Echipa Zumbaromania
www.zumbaromania.ro
zumbaromania
Postat pe 20 Aprilie 2010 23:30
De la: zumbaromania, la data 2010-04-20 23:30:52Cursuri autorizate Zumba LLC deocamdata in tara sunt la Sibiu si Oradea in rest sunt imitatii de pe net care nu respecta filozofia Zumba.Detalii pe site zumbaromania.ro sau zumba.co

Echipa Zumbaromania
www.zumbaromania.ro


Buna!
Eu sunt interesata in a deveni instructor de ZUMBA, sunt din Brasov, cui ma adresez? Unde ma duc? Nu am vazut astfel de informatii pe zumbaromania.ro
Multumesc.
glamvintage
Postat pe 22 Mai 2010 10:36
Buna!
Pentru a fi instructor autorizat de ZUMBA trebuie sa urmezi cursul organizat de organizatia ZUMBA Fitness (vezi zumba.com). Din pacate in Romania nu exista cursuri. Eu le-am facut in Italia si acum predau la BodyExprim. Desi multa lume zice ca oricine stie sa faca zumba, nu e adevarat. Zumba are secretele ei. Enjoy!
allexy
Postat pe 11 Iunie 2010 13:31
Buna,

Eu merg la o sala in Bucuresti, in Pipera, deschisa recent, mie imi este foarte la indemana ca lucrez aproape. Rezultatele sunt uimitoare la zumba, dupa fiecare sedinta in parte te simti extraordinar, este greutz asa ...ca na e antrenament cardio..se transpira ff mult , eu una zici ca ies de la sauna dupa. Dar va recomand sa mergeti pentru ca tipa care preda se ocupa cu adevarat de fiecare in parte, adica nu exosta cineva care sa nu fcaa coregrafia corect sau ceva de genul asta se implica foarte mult si ii pasa..asta e cel mai important. Pentru detalii intrati pe site...zumbabucuresti.ro
nuni
Postat pe 18 Iunie 2010 23:12
Eu fac de 3 luni Zumba si nu ma mai pot lasa:) creeaza dependenta:)) ma simt mult mai bine dupa fiecare antrenament, in loc sa fiu obosita , simt ca debordez de energie. M-am imprietenit si cu instructoarea, care e o fata super. Sala e in zona Piata Muncii, pe strada Delea Veche, la Joie de Vivre Dance Studio. Daca vreti sa vedeti ceva poze intrati pe www.jdvdance.ro
EmamE
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Avorturile spontane 2 De la: V_mariana 17 Ianuarie 2009 18:16
bratarica rosie 5 De la: piscolino 14 Septembrie 2011 15:46
Revelion 2 De la: metal 22 Decembrie 2008 16:05
Stergere cont 6 De la: roz5blue6lila7 28 Mai 2010 13:24
Cum sa scap de blocajul psihologic in timpul actului sexual? 62 De la: scorpio67 31 Martie 2010 08:03