Setari Cookie-uri

ma place dar nu face nimic

Salutare!

Am nevoie de ajutorul vorstru!

Pe EL il unosc de aproape un an, fiind colegi de munca din aceeasi perioada. Prima data ne-am vazut la un teambuilding de 3 zile la munte, la sfarsitul verii 2008. Eu pe vremea aceea aveam prieten, si oricum sunt foarte timida. EL a fost cel care a declansat totul - priviri intense, indelungi, gesturi deosebite, complimente, atingeri discrete, coincidente intentionate, etc. Eram foarte contrariata de comportamentul lui si tineam la iubitul meu. Insa nu i-am spus LUI, poate aici am gresit... EL era foarte hotarat si sigur pe el, un adevarat cuceritor. In acele 3 zile mai mult de un sarut pe buze pe care mi l-a oferit, nu s-a intamplat. M-a rugat sa ne ferim de ochii colegilor (asta si voiam, doar aveam prieten!!!).

Intorsi al Bucuresti, farmecul creat intre noi nu a durat mult pt ca usor-usor lucrurile au inceput sa iasa la suprafata - m-am trezit povestind colegelor despre revelionul petrecut in viena pe dunare cu iubitul meu; aveam si poze pe internet cu iubitul meu....Tot in luan in care l-am cunoscut pe EL, am plecat cu iubitul meui in Grecia....EL a aflat, bineinteles, si au urmat cateva saptamani crunte, ma evita in toate modurile posibile...

Incepuse sa ma intrige reactiile LUI, eram oarecum atrasa de EL-cred. Astfel ca ajunsesem sa vreau cu orice pret sa incepem sa comunicam iar. Asadar, am profitat de prima cearta cu iubitul mea, chiar daca insignifianta, si am avut grija sa afle tot departamentul. Si tot asa.....astfel ca am ajuns sa ne apropiem iar, ne faceam tot felul de confidente, el era foarte interesat de viata mea personala dar si profesionala, si imi tot descria femeia ideala in viziunea lui...Eu ma lasam prinsa in mrejele lui, fara sa-mi doresc in mod sigur acest lucru si fara sa fac ceva in mod deosebit pentru a-l cuceri... Doar ca voiam sa-i creez despre mine imaginea unei femei singure.. (ii tot spuneam ca ne-am despartit si ca nu mai locuiesc cu iubitul meu... - dar...nu era adevarat).

Intr-o seara de toamna am iesit cu colegi de munca, iubitul meu fiind plecat din bucuresti in acel weekend. Inevitabilul s-a intamplat...oricat de retinuta am incercat sa par, totusi era clar ca incepusem sa vreau si eu acelasi lucru.... M-a rugat sa pastram cele intamplate pentru noi...

Au urmat zile crunte pt mine...eram atat de confuza si contrariata...imi placea atat de mult!!! dar in acelasi timp il apreciam foarte mult pe iubitul meu si nu puteam sa-l fac sa sufere, ne stim din copilarie...Relatia cu prietenul incepuse sa fie din ce in ce mai subreda, incepuse sa vada ca sunt mai distanta, il deranja ca am iesit fara el.....iar eu poate ma simteam chiar usurata ca el incepuse cu discutiile....

Am ajuns sa petrec sarbatorile din iarna 2008-2009 singura...nu mai aveam iubit desi am incercat disperata sa ne impacam (l-am iubit mult) si colegul de servici aflase prea multe incat...nu stiu ce credea despre mine....

la inceputul anului EL a fost plecat din tara vreo 2 luni, cu munca. intre timp eu nu ma impacasem cu iubitul meu....Intors in tara, EL a inceput sa-mi arate simpatia iar - chiar in prima lui zi in tara m-a sunat si am vorbit aproape 2 ore la telefon...au urmat apoi momente foarte dragute intre noi, flirtam iar, desi feriti de ochii colegilor - telefoane, mailuri, sms-uri, messenger...etc...Imi placea.. Am mai iesit iar cu colegii - placere reciproca - dar EL nu mai era la fel de hotarat si sigur pe el ca la inceput... Eu sunt din fire foarte timida si.....prin urmare, nu s-a mai intamplat nimic.

Ironia sortii a facut sa ma impac iar cu prietenul meu chiar dupa paste (2009), chiar m-am mutat inapoi la el - nu stiu ce a fost in capul meu...oricum cert e m-a impresionat si m-a induiosat, inca il iubeam...

Am incercat sa nu se afle, desi...nu stiu daca am reusit. M-am sismtit de multe ori testata de catre EL, voia sa afle foarte multe despre mine. EL arata foarte bine, e foarte elegant si foarte mandru. A urmat o delagatie in alt oras cu cativa colegi printre care si EL. In sinea mea ersam foarte bucuroasa, dar ma incercau niste sentimente groaznice - imi doaream sa fi fost singura si ma tot intrebam de ce ma impacasem iar...

Delegatia a fost luna aceasta si tocmai s-a incheiat. Desi a flirtat tot timpul cu mine (priviri lungi si profunde, messenger, complimente pe furis, confidente foarte personale-lucru pe care nu il mai facuse pana acum, etc) iar eu am fost cat de cat receptiva (atat cat poate fi o timida...nu ma prea pricep la priviri...si mai ales remuscarile pentru faptul ca aveam prieten acasa), nu s-a intamplat nimic, nici macar un sarut. EL a facut cateva aluzii..dar nu am intrat in joc...nu stiu ce credea despre mine sau cat stia din viata mea din bucuresti, insa acum o saptamana mi-a spus ca are prietena... Intre timp, eu ma despartisem iar de iubitul meu - in prezent sunt singura....

2 zile nu am mai comunicat deloc - eu am creat impresia ca nu-mi pasa desi...ma durea sufletul...si am reusit intr-ul final sa zambim iar unul altuia. Acum El are concediu 2 saptamani si deci ne vom vedea abia peste 2 sapt...Peste o sapt este insa ziua lui s as vreau sa-i dau un cadou - un memory stick care sunt sigura ca ii va placea, dar nu stiu cum sa fac.

Imi place foarte mult de EL si nu vreau sa ma mai impac cu fostul. Cum sa-l fac sa vada lucrurile astea? oare mai am vreo sansa, mai ales acum cand spune ca are prietena? Voi ce credeti?

pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 10:03
Probabil ca te-a placut, dar din cauza nehotararii tale, s-a orientat in alta parte. Ai avut un prieten cu care ai locuit o perioada. Omul s-a hotarat sa nu se amestece in relatia ta. NIci tu nu stii, probabil, daca te vei mai impaca sau nu cu fostul tau prieten! E multa imaturitate in ceea ce relatezi tu.
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 10:37
chiar sunt imatura....fostul a fost primul si singurul meu iubit pe bune. Am aproape 26 de ani si relatia a durat 3 ani...aproape 3 ani, avand in vedere ce am facut eu...

as vrea totusi sa mai pot face ceva... fostul imi ofera un viitor sigur, casa, masina, copii - chiar stabilisem si data nuntii....dar nu a fost o relatie de vis, de foarte multe ori m-a imbrancit sau m-a injurat...si nu era nicidecum cazul de gelozie sau inselat...sau macar o suspiciune in ceea ce ma priveste...i-am fost foarte fidela... nu ma mai atrage fizic, nu as putea sa am copii cu fostul...

in schimb, gandindu-ma la viitorul cu EL, nu vad decat prezentul, clipa, placerea....vreau sa adaug ca cu fostul nu am inceput din placere relatia sau din cine stie de indragosteala nebuna...pur si simplu din comoditate sau mai bine zis dintr-o slabiciune a mea.... era mereu alaturi de mine si imi facea toate poftele...am facut liceul impreuna si ne stiam destul de bine...

vreau sa-mi spuneti totusi daca ar fi bine sa-i dau un cadou de ziua LUI....si daca are vreun rost...cum ar trebui sa ma port cu EL de acum inainte? suntem in continuare colegi....desi ma tot gandesc sa-mi schimb locul de munca ...
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 10:52
valita76
Postat pe 26 Iulie 2009 10:58
Ai nevoie de multe experiente pentru a sti cu adevarat ce iti doresti de la un barbat. Aceasta e una dintre ele!
Poti sa-i dai cadoul, in conditiile in care crezi ca s-ar bucura de el. Dar sa nu ai asteptari prea mari de la acest gest. Dupa comportamentul lui, cu siguranta ca nu ar fi un fapt hotarator. Daca o faci ca sa-i atragi atentia, nu iti indic. Mai bine vezi mai intai ce fel de relatie are acum, cat e de avansata si daca e cazul sa-i faci cdouri!
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 11:01
Inca ceva: sper ca nu vrei sa-ti schimbi locul de munca din cauza lui!
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 11:02
tu stii ce vrei ?
_oktober_
Postat pe 26 Iulie 2009 11:06
Chiar daca ai 26 de ni, e bine sa mai vezi si alte tipologii masculine, ai avut un singur iubit, crede-ma ca trebuie sa-ti traiesti viata, altfel vei ajunge la 40 de ani sa umbli cu pushtani si nu ar fi deloc elegant si normal, penibilul trebuie evitat, lasa-l pe baiat sa -si traiasca viata iar tu vei cunoaste pe altcineva, poate chiar mai bun decat cei doi ...nu privi partea goala a paharului ...zilele bune sunt inainte !

Bafta !
___LL___
Postat pe 26 Iulie 2009 11:28
deocamdata nu am cum sa aflu ce fel de relatie are....nici nu am de la cine de fapt....iar el tocmai urmeaza sa dea examenul de doctorat....as vrea totusi sa stie ca ma gandesc la el... dar nu as vrea sa-l deranjez in nici un fel zilele astea....sper sa ma pot abtine....
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 11:32
ba tocmai din cauza lui vreu sa-mi schimb locul e munca....desi poate asa risc sa nu-l mai vad niciodata....dar macar asa voi stii: ori e alba ori e neagra.... bineinteles nu voi pleca oriunde, ci voi alege un job cel putin la fel de bun...
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 11:34
cred ca astea 2 saptamani au venit cum nu se putea mai bine......acum ai timp sa meditezi.
Chiar daca fostul iti poate asigura un viitor sigur.......gandeste-te cu ce pret? Nu-i deloc o solutie sa ramai cu fostu, hai sa zicem ca-l vei uita pe colegul tau, insa gandeste-te ca poate sa apara alt coleg, vecin....etc, e clar ca nu-l mai iubesti pe fostul....si ar trebui sa excluzi orice ideea de-a te mai impaca cu el, dealtfel trebuia sa faci de prima data asta, poate acum ai fi fost fericita.

Am inteles eu bine, sau fostul te-a injurat si te-a brancit......?, de ce i-ai permis?????, pentru ca el este barbat si tu esti femeie, pentru ca el se poate bucura de-o forta fizica mai mare decat a ta? Pai la naiba, chiar daca nu aparea acest coleg, aveai oricum toate motivele sa-l parasesti, sau vrei sa astepti sa se foloseasca mai mult de acea forta fizica.

Oricum e ok ca nu mai esti cu el, si e o idee buna sa-i dai acel cadou....ma gandesc ca ai putea face un prim pas, si ai putea incerca sa ai o relatie cu acest coleg, daca asta iti doresti, si primul pas, ar fi sa fii sincera cu el........
Ai nr lui suna-l cu o zi inainte (inainte de ziua lui de nastere), si spune-i ca ai ceva pt el.....si gandeste-te bine inainte, daca nu esti in stare sa fii sincera cu el fata in fata, scrie-i in mare intr-un document word, si salvearal in acel memory stick.
Sper sa nu te fi indrumat prost....insa eu cred ca asa as face.....si nu uita fii sincera, ca poate din cauza asta este rece cu tine, pentru ca se simte mintit! Multa Bafta! si pupici
gargaritamica
Postat pe 26 Iulie 2009 11:45
nu sunt foarte sigura ce vreau...pe de o parte as vreau sa am o relatie serioasa cu el....pe de alta, cred ca nu sunt deloc pregatita....mi-a descris de atat de multe ori femeia pe care o cauta (si de fiecare data ma regaseam in descriere, mai putin partea cu "cuminte rau" - care nu prea mi se potrivea avand in vedere ca eu zambeam mai multor colegi si partea cu "nu vreau sa o iau de la alt barbat, vreau sa o gasesc singura...") incat ma intreb daca as avea vreo sansa...

altceva ce nu inteleg este de ce mi-ar descrie-o pe fata pe care si-o doreste, punctand exact calitatile mele si exact ce il deranjeaza la mine in urma cu o sapt, daca nu ar vrea sa-mi demonstreze ceva? parca ar vrea sa ma schimb cumva...adica sa ma hotarasc odata si sa nu ma mai impac cu fostul si bineinteles sa nu mai zambesc altora care imi acorda atentie....

in plus, acum o sapt, eu regasindu-ma atat de mult in descrierile lui, am indraznit sa-i propun o plimbare insa m-a refuzat atat de categoric, spunandu-mi chiar ca are prietena.....ce rost mai avea sa-mi spuna ce-si doreste de la o fata? poate voia doar sa-mi dea o explicatie si sa inteleg ca de fapt nu ne potrivim??....
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 11:48
De la: pink_lipi, la data 2009-07-26 11:34:48ba tocmai din cauza lui vreu sa-mi schimb locul e munca....desi poate asa risc sa nu-l mai vad niciodata....dar macar asa voi stii: ori e alba ori e neagra.... bineinteles nu voi pleca oriunde, ci voi alege un job cel putin la fel de bun...



de ce sa-ti schimbi locul de munca?.....il iubesti, ar trebui sa te gandesti la asta, daca vei pleca de la acest loc de munca, o sa te gandesti si mai mult....sau sa zicem ca-l vai uita, si parca vad ca vei fi iar tentata sa te impaci cu fostul.......ceea ce nu este o solutie! crede-ma!

trimite-i un mail, si spune-i ca vrei sa-i dai ceva......acel memory stick, imreuna cu sinceritatea ta, creed ca va stii sa aprecieze!
gargaritamica
Postat pe 26 Iulie 2009 11:48
De la: pink_lipi, la data 2009-07-26 11:48:09nu sunt foarte sigura ce vreau...pe de o parte as vreau sa am o relatie serioasa cu el....pe de alta, cred ca nu sunt deloc pregatita....mi-a descris de atat de multe ori femeia pe care o cauta (si de fiecare data ma regaseam in descriere, mai putin partea cu "cuminte rau" - care nu prea mi se potrivea avand in vedere ca eu zambeam mai multor colegi si partea cu "nu vreau sa o iau de la alt barbat, vreau sa o gasesc singura...") incat ma intreb daca as avea vreo sansa...

altceva ce nu inteleg este de ce mi-ar descrie-o pe fata pe care si-o doreste, punctand exact calitatile mele si exact ce il deranjeaza la mine in urma cu o sapt, daca nu ar vrea sa-mi demonstreze ceva? parca ar vrea sa ma schimb cumva...adica sa ma hotarasc odata si sa nu ma mai impac cu fostul si bineinteles sa nu mai zambesc altora care imi acorda atentie....

in plus, acum o sapt, eu regasindu-ma atat de mult in descrierile lui, am indraznit sa-i propun o plimbare insa m-a refuzat atat de categoric, spunandu-mi chiar ca are prietena.....ce rost mai avea sa-mi spuna ce-si doreste de la o fata? poate voia doar sa-mi dea o explicatie si sa inteleg ca de fapt nu ne potrivim??....



nu-i adevarat, daca nu mai vroia nimic de la tine, nici nu mai statea la discutii, practic e posibil sa-l fi dezamagit prin faptul ca n-ai fost sincera, si lui ii este teama, se gandeste ca din moment ce l-ai inselat pe fostul, de ce n-ai face acelasi lucru si cu el.........daca nu esti sigura de ceea ce vrei, profita de perioada asta, nu-l cauta si vezi exact ce simti pt el.

Iti spune ca nu vrea s-o ia de la alt barbat, in ideea ca el vrea ca tu sa te desparti singura de fostul, sa-ti clarifici singura situatia, si apoi sa incepi o relatie cu el, clar el nu vrea sa te influenteze in ceea ce vei decide.....si daca-ti puncteaza calitatile tie....completate de aceste 2 obiectii pe care tu inca nu le respecti.....poate ca el asta si vrea sa-ti dai seama ca el mai are 2 conditii pentru a putea fii cu tine, 1 sa-ti lamuresti situatia cu fostul, si 2 sa incerci sa fii sincera cu el......

Privind din afara asa pare....sper sa nu ma insel, oricum incearca sa te linistesti si sa-ti pui sentimentele in ordine.....inainte de-a mai lua o decizie pripita! Mult succes!
gargaritamica
Postat pe 26 Iulie 2009 11:54
draga mea, m-ai ghicit perfect! chiar inainte de acea lunga discutie in care el imi tot descria ce-si doreste de la o fata (vreau sa accentuez ca nu l-am intrebat absolut niciodata nimic pe aceasta tema, nici macar indirect - pur si simplu se mai trezea el sa deschid subiectul) incepuse sa-mi tot zica ca nu mai sunt la fel de deschisa, sincera.....voia sa stie tot ce fac....si ma tachina spunandu-mi "esti foarte secretoasa in ultima vreme si tu stii foarte bine la ce ma refer..."

wow! am ramas masca! nu stiam la ce se refera si oricat am incercat sa aflu nu am reusit...eu ma gandesc decat la faptul ca inainte stia foarte din viata mea personala (intr-o noapte de imbranceala cu fostul, chiar l-am sunat plangand sa-i povestesc...) iar acum nu i-am mai povestit nimic....dar nici nu ma m-ai intrebat direct....doar la modul general sau dand exemple de colegi draguti, cu masini sau cu bani....

referitor la fostul, da, asa a fost....chiar m-a impins de nenumarate ori, de injuraturi nu mai zic.,..si in plus nu o suporta pe mama si nici pe fratele meu in ultima vreme....fara motive juste....

ma gandesc poate ca ar fi mai bine sa-i dau cadoul abia cand se intoarce din concediu....mi-e teama ca va refuza sa ne vedem doar noi...poate il voi suna doar sa-i zc la multi ani (27 ani) si in functie de ce toane are.....
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 12:03
De la: pink_lipi, la data 2009-07-26 12:03:04draga mea, m-ai ghicit perfect! chiar inainte de acea lunga discutie in care el imi tot descria ce-si doreste de la o fata (vreau sa accentuez ca nu l-am intrebat absolut niciodata nimic pe aceasta tema, nici macar indirect - pur si simplu se mai trezea el sa deschid subiectul) incepuse sa-mi tot zica ca nu mai sunt la fel de deschisa, sincera.....voia sa stie tot ce fac....si ma tachina spunandu-mi "esti foarte secretoasa in ultima vreme si tu stii foarte bine la ce ma refer..."

wow! am ramas masca! nu stiam la ce se refera si oricat am incercat sa aflu nu am reusit...eu ma gandesc decat la faptul ca inainte stia foarte din viata mea personala (intr-o noapte de imbranceala cu fostul, chiar l-am sunat plangand sa-i povestesc...) iar acum nu i-am mai povestit nimic....dar nici nu ma m-ai intrebat direct....doar la modul general sau dand exemple de colegi draguti, cu masini sau cu bani....

referitor la fostul, da, asa a fost....chiar m-a impins de nenumarate ori, de injuraturi nu mai zic.,..si in plus nu o suporta pe mama si nici pe fratele meu in ultima vreme....fara motive juste....

ma gandesc poate ca ar fi mai bine sa-i dau cadoul abia cand se intoarce din concediu....mi-e teama ca va refuza sa ne vedem doar noi...poate il voi suna doar sa-i zc la multi ani (27 ani) si in functie de ce toane are.....



deci vreau sa hotarasti un lucru, cu fostul gata sa terminat.....nu cred ca vrei la 35 de ani sa fii cu 2 copiii, sa nu-l mai suporti si totusi sa nu poti face nimic.

Si apooi gandeste-te.....e normal sa fie si el orgolios, se gandeste probabil ca daca nu mai esti deschisa cu el....poaste nu-l mai vrei, cine naiba stie......

Cred ca tre sa-ti faci "ordine" in viata......ori lasi sa treaca o perioada in care sa te linistesti, dara nici-o alta potentiala relatie, ori daca iti place asa mult colegul, incearca sa faci acel prim pas, nu-l grabi, pentru ca sigur e confuz.
Asa cum spui tu, crede-ma nu enumera calitatile pe care le vrea la o femeie, pentru ca ar fi cu altcineva, e pozibil nici sa nu fie, de unde stii tu? ai vazut-o? asa ca poate nici nu are vre-o relatie.

Toata chestia este sa nu te grabesti......si nu uita cel mai important ar fi sa te hotarasti mai intai ce vrei cu adevarat, in ceea ce-l priveste nu prea-ti mai permiti sa faci greseli, pentru ca sigur este destul de ranit oarecum ne increderea pe care probabil a pierdut-o vizavi de tine, asa ca incearca s-o recuperezi, incet, fara graba, si cu muuulta sinceritate!
gargaritamica
Postat pe 26 Iulie 2009 12:17
barbatii astia....ii inteleg foarte greu....ma gandesc uneori ca poate chiar exista specimene carora le place sa aiba admiratoare, au arta flirtului in sange si fac din asta un "modus vivendi"...si poate ca EL face parte din aceasta categorie.... Eu, spre exemplu, daca as placea pe cineva si acel cineva ar fi la randu-i interesat de mine, nu as putea in veci, oricata mandrie si orgoliu as avea, sa-i spun ca am pe altcineva...m-as gandi ca asa as putea pierde cel mai repede acea persoana....

mukumesc mult de sfaturi! intr-adevar cu sinceritatea am cam busit-o iar cu rabdarea...tre sa invat cum se face....
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 12:54
Eu zic sa-ti vezI de viata ta. Sa nu-i mai arati ca esti atat de interesata de el. Si pana la urma vei afla cu siguranta daca are sau nu ceva cu tine. Mai ales ca te-a refuzat o data!
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 13:05
ma gandesc si la varianta ca poate nu are nici un rost....poate ca reactiile lui provin pur si simplu din felul lui de a fi - seduce si abandoneaza - si poate nu au nicidecum de-a face cu ceea ce am facut eu....

poate pur si simplu el e genul cuceritor, ii place sa fie admirat si...atat...iar eu am cazut in plasa lui....oare e posibil asa ceva? ? el este admirat de multe colege, si ii place postura....
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 13:56
bineinteles ca e o varianta de luat in seama. Multi fac asa.
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 14:00
De la: pink_lipi, la data 2009-07-26 13:56:19ma gandesc si la varianta ca poate nu are nici un rost....poate ca reactiile lui provin pur si simplu din felul lui de a fi - seduce si abandoneaza - si poate nu au nicidecum de-a face cu ceea ce am facut eu....

poate pur si simplu el e genul cuceritor, ii place sa fie admirat si...atat...iar eu am cazut in plasa lui....oare e posibil asa ceva? ? el este admirat de multe colege, si ii place postura....


vezi....tu esti siongura care-ri poti da un raspuns mai corect......pentru ca tu il cunosti cel mai bine......orice ai face, nu-ti pierde demnitatea, si nu te injosi in fata lui.....cu buna stiinta!

Daca esti nesigura....ai face mai bine, zic eu sa astepti, acu pe deoparte gandeste-te ca poate se simte ranit din cauza nesinceritatii tale, si din cauza asta este rece.....lasa-i timp, in orice caz nu te impaca cu fostul, si pur si simplu profita de perioada asta singura....pune-ti gandurile si sentimentele in ordine, lasa sa treaca timpul, pentru ca el este singurul care poate vindeca. Si sigur vei avea ocazia sa vb cu el.....toata chestia este sa fii sincera cu el, si in felul asta si el va fi sincer cu tine!
gargaritamica
Postat pe 26 Iulie 2009 14:44
chiar asa mi-a spus el : "in ultima vreme esti foarte secretoasa, asa ca nu te astepta sa fiu sincer cu tine. nu mai esti la fel de sincera cum erai odata, si tu stii prea bine la ce ma refer..."...

din momemt ce eu nu am discutat cu el nimic legat de viata mea personala, daca am sau nu pe cineva, el de unde a aflat ce-o fi aflat? nu avea de unde decat de la unele colege/ unii colegi de munca......iar eu in timpul asta ma prezentam ca si cum as fi singura....

oricum el a avut un loc special in inima mea....nu vreau sa-l pierd...
pink_lipi
Postat pe 26 Iulie 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Atentie fetelor la retelele de proxeneti care activeaza pe astfel de forumuri 18 De la: inocica 1 August 2008 20:36
Un barbat indragostit poate face sex cu o fosta amanta????? 11 De la: Katty03 8 Iulie 2010 21:22
hmmmm 2 De la: SPOTYYY 23 Octombrie 2009 16:58
cadou 30 De la: mitura 30 Noiembrie 2009 00:15
Sa dureze 1 an ...sa te plictisesti ...De Dragoste!? :( 17 De la: silionsteluta 12 Aprilie 2010 20:42