Setari Cookie-uri

Seful se da la mine !!! Ce ma fac?!

Dragii mei am o problema mare si urgenta...cel mai mare actionar al companiei unde lucrez,un personaj foarte important in oras se da la mine asa din senin.
Lucrez in firma lui de mai bine de 7 ani timp in care am avut o buna relatie profesioanla cu el.
Intr-o zi m-a intrebat din senin cum imi mai merge casnicia ,iar au in sinceritatea mea i-am marturisit ca nu e totul roz.
Au urmat cateva zile in care a fost foarte amabil cu mine si m-am trezit ieri chemata in birou de urgenta.
A venit spre mine cu o atitudine prieteneasca dupa care m-a prins de umeri si a inceput sa ma sarute cu foc.
Nici nu am stiut cum sa reactionez.Cert este ca mi-a facut cunoscute intentiile lui de a 'ma avea'.
Acum ce sa fac,imi efrica pentru cariera mea....
Si inca ceva,nu pot merge la alta companie pentru ca nu mai exista alta de acest profil ,am o meserie care nu imi ofera posibilitati de reorientare,decat daca renunt....iar eu nu vreau asta!
Of ce ma fac?
Precizez ca sefu este un barbat tanar cu o familie frumoasa,extrem de ambitios si orgolios!
JAQUELLINE
Postat pe 31 Iulie 2009 18:00
De la: JAQUELLINE, la data 2009-07-31 18:00:42Dragii mei am o problema mare si urgenta...cel mai mare actionar al companiei unde lucrez,un personaj foarte important in oras se da la mine asa din senin.
Lucrez in firma lui de mai bine de 7 ani timp in care am avut o buna relatie profesioanla cu el.
Intr-o zi m-a intrebat din senin cum imi mai merge casnicia ,iar au in sinceritatea mea i-am marturisit ca nu e totul roz.
Au urmat cateva zile in care a fost foarte amabil cu mine si m-am trezit ieri chemata in birou de urgenta.
A venit spre mine cu o atitudine prieteneasca dupa care m-a prins de umeri si a inceput sa ma sarute cu foc.
Nici nu am stiut cum sa reactionez.Cert este ca mi-a facut cunoscute intentiile lui de a 'ma avea'.
Acum ce sa fac,imi efrica pentru cariera mea....
Si inca ceva,nu pot merge la alta companie pentru ca nu mai exista alta de acest profil ,am o meserie care nu imi ofera posibilitati de reorientare,decat daca renunt....iar eu nu vreau asta!
Of ce ma fac?
Precizez ca sefu este un barbat tanar cu o familie frumoasa,extrem de ambitios si orgolios!


de ce nu il reclami !!!!!!!!! si iti asiguri si securitatea locului de munca!!!

el nu a auzit ca poate fi acuzat pentru astfel de lucruri"!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 31 Iulie 2009 18:03
iubita multumesc pentru idee...dar nu il pot reclama pentru are cea mai mare functie politica din orasul asta.
Iti dai seama ca e de neatins si o asemenea actiune din partea mea va insemna sfarsitul carierei mele.
Ar iesi un scandal foarte mare si ma tem ca am doar de pierdut....
JAQUELLINE
Postat pe 31 Iulie 2009 18:10
De la: JAQUELLINE, la data 2009-07-31 18:10:06iubita multumesc pentru idee...dar nu il pot reclama pentru are cea mai mare functie politica din orasul asta.
Iti dai seama ca e de neatins si o asemenea actiune din partea mea va insemna sfarsitul carierei mele.
Ar iesi un scandal foarte mare si ma tem ca am doar de pierdut....


se pare ca sti ce ai de facut !!!!!!!!!!!

ce sfaturi sa-ti dam noi

o faci cu voia ta!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 31 Iulie 2009 18:14
1.il reclami si pierzi postul
2.nu il reclami..si nu accepti avansurile..si pierzi postul
3.accepti avansurile..si castigi mai bine..poate pana gaseste pe alta!
Soransky
Postat pe 31 Iulie 2009 18:54
4. Inregistreaza actiunea si pune-o de-un santaj dintr-ala serios. SI nu cere sa-ti pastrezi functia, cere-i sa te avanseze si sa te lase in pace. In caz contrar, caseta ajunge la familie si la presa.
Kathara
Postat pe 31 Iulie 2009 18:57
De la: JAQUELLINE, la data 2009-07-31 18:00:42Dragii mei am o problema mare si urgenta...cel mai mare actionar al companiei unde lucrez,un personaj foarte important in oras se da la mine asa din senin.
Lucrez in firma lui de mai bine de 7 ani timp in care am avut o buna relatie profesioanla cu el.
Intr-o zi m-a intrebat din senin cum imi mai merge casnicia ,iar au in sinceritatea mea i-am marturisit ca nu e totul roz.
Au urmat cateva zile in care a fost foarte amabil cu mine si m-am trezit ieri chemata in birou de urgenta.
A venit spre mine cu o atitudine prieteneasca dupa care m-a prins de umeri si a inceput sa ma sarute cu foc.
Nici nu am stiut cum sa reactionez.Cert este ca mi-a facut cunoscute intentiile lui de a 'ma avea'.
Acum ce sa fac,imi efrica pentru cariera mea....
Si inca ceva,nu pot merge la alta companie pentru ca nu mai exista alta de acest profil ,am o meserie care nu imi ofera posibilitati de reorientare,decat daca renunt....iar eu nu vreau asta!
Of ce ma fac?
Precizez ca sefu este un barbat tanar cu o familie frumoasa,extrem de ambitios si orgolios!


Eu zic sa stai de vorba cu el sa stie omul ca nu- i vei accepta avansurile si ca relatia este strict profesionala ca doar nu este animal sa nu inteleaga atata timp cat spui ca are o familie frumoasa
si zic ca nu ar fi bine sa povestesti la colegi ca cine stie cum rasufla povestea iar atunci o sa-ti creeze probleme si o sa caute sa te dea afara . Incearca o discutie 7 ani de colaborare impun respect. Mult noroc
valivieru96
Postat pe 31 Iulie 2009 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ELENA GHEORGHE -ARE SANSE MARI SA CASTIGE EUROVISIONUL 2009 -SUSTINETI PIESA "THE BALKAN GIRLS" 431 De la: Luli2 20 Mai 2009 08:52
barbatul sagetator-femeia rac 6 De la: dandanaua_reloaded 1 Iulie 2009 22:52
oare il iubesc? 8 De la: Lorena26 5 August 2009 23:43
Caut costum de baie 2 De la: kudika_11780 11 Iulie 2012 16:29
Animalutele care ne fac viata mai frumoasa 3 De la: maryam_karroum 20 Aprilie 2009 15:10