Setari Cookie-uri

nu mai inteleg nimic :| e chiar asa de important sexul?

buna.tot citesc topicuri pe aici si ma tot intreb: e chiar asa de important sexul intr`o relatie? sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni si imi propune de vreo 4 luni sa o facem. eu am 17 ani si ceva si mi se pare foarte devreme.. nu inteleg de ce se grabesc baietii asa tare.asta nu inseamna ca tin neaparat sa raman virgina pana ma casatoresc, dar pasul asta totusi trebuie facut mai tarziu. daca nici nu avem nici bine un an si deja incepem mai incolo cand o sa vina momentul potrivit ce mai facem? o sa intervina plictiseala. el tine mult la mine si mi`a dovedit`o de multe ori. in general ne intelegem foarte bine nu avem alte probleme.. dar de fiecare data cand vine vorba despre sex incepe cearta.el imi zice ca o sa ma astepte cat e nevoie,dar ca ar trebui sa incep si eu sa ma gandesc la asta pt ca avem un an si indata si ca asta nu va schimba cu nimic relatia noastra,iar eu ii zic ca nu sunt pregatita.imi zice ca ma intelege si ma asteapta dar sa incerc si eu sa`l inteleg pe el si cand ii zic ca m`am saturat de subiectul asta incepe sa planga si`mi zice sa nu ma despart de el ca o sa vedem noi mai incolo ce facem.eu vreau sa mai astept cel putin un an iar el imi zice ca i se pare mult,dar pana acum n`a murit nimeni de prea mult asteptat.daca ma iubeste ma asteapta oricat nu?
kudika039492
Postat pe 10 August 2009 15:31
De la: kudika039492, la data 2009-08-10 15:31:45buna.tot citesc topicuri pe aici si ma tot intreb: e chiar asa de important sexul intr`o relatie? sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni si imi propune de vreo 4 luni sa o facem. eu am 17 ani si ceva si mi se pare foarte devreme.. nu inteleg de ce se grabesc baietii asa tare.asta nu inseamna ca tin neaparat sa raman virgina pana ma casatoresc, dar pasul asta totusi trebuie facut mai tarziu. daca nici nu avem nici bine un an si deja incepem mai incolo cand o sa vina momentul potrivit ce mai facem? o sa intervina plictiseala. el tine mult la mine si mi`a dovedit`o de multe ori. in general ne intelegem foarte bine nu avem alte probleme.. dar de fiecare data cand vine vorba despre sex incepe cearta.el imi zice ca o sa ma astepte cat e nevoie,dar ca ar trebui sa incep si eu sa ma gandesc la asta pt ca avem un an si indata si ca asta nu va schimba cu nimic relatia noastra,iar eu ii zic ca nu sunt pregatita.imi zice ca ma intelege si ma asteapta dar sa incerc si eu sa`l inteleg pe el si cand ii zic ca m`am saturat de subiectul asta incepe sa planga si`mi zice sa nu ma despart de el ca o sa vedem noi mai incolo ce facem.eu vreau sa mai astept cel putin un an iar el imi zice ca i se pare mult,dar pana acum n`a murit nimeni de prea mult asteptat.daca ma iubeste ma asteapta oricat nu?


asa zic si eu....................dar deh in ultimul timp tare incurcate mai sunt caile domnului
anybody
Postat pe 10 August 2009 15:35
De la: kudika039492, la data 2009-08-10 15:31:45buna.tot citesc topicuri pe aici si ma tot intreb: e chiar asa de important sexul intr`o relatie? sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni si imi propune de vreo 4 luni sa o facem. eu am 17 ani si ceva si mi se pare foarte devreme.. nu inteleg de ce se grabesc baietii asa tare.asta nu inseamna ca tin neaparat sa raman virgina pana ma casatoresc, dar pasul asta totusi trebuie facut mai tarziu. daca nici nu avem nici bine un an si deja incepem mai incolo cand o sa vina momentul potrivit ce mai facem? o sa intervina plictiseala. el tine mult la mine si mi`a dovedit`o de multe ori. in general ne intelegem foarte bine nu avem alte probleme.. dar de fiecare data cand vine vorba despre sex incepe cearta.el imi zice ca o sa ma astepte cat e nevoie,dar ca ar trebui sa incep si eu sa ma gandesc la asta pt ca avem un an si indata si ca asta nu va schimba cu nimic relatia noastra,iar eu ii zic ca nu sunt pregatita.imi zice ca ma intelege si ma asteapta dar sa incerc si eu sa`l inteleg pe el si cand ii zic ca m`am saturat de subiectul asta incepe sa planga si`mi zice sa nu ma despart de el ca o sa vedem noi mai incolo ce facem.eu vreau sa mai astept cel putin un an iar el imi zice ca i se pare mult,dar pana acum n`a murit nimeni de prea mult asteptat.daca ma iubeste ma asteapta oricat nu?


Daca nu simti nu o fa, nu esti nici majora, ai mai avea timp...macar pana la 18 ani ...sau pana cand simti tu ...daca tu simti asta la 25 de ani, e alegerea ta, insa sa stii ca un barbat daca te iubeste te asteapta, insa depinde de varsta si de experienta lui sexuala anterioara ..pana la urma o sa caute ce nu i oferi tu ...e aproape imposibil sa-i ceri sa nu te doreasca daca tine la tine ...pentru cineva care a avut experiente e aproape o tortura, gandeste-te la tine dar trebuie sa te gandesti si la el ...sau la ce fel de relatie vrei ...daca vrei o relatie platonica asa cum o ai akum, e ok ..insa nu-i cere sa fie trup si suflet pentru tine ...ca nu e corect..ori iti traiesti adolescenta cum simti ...ori treci la etapa urmatoare ....unde totul ar trebui sa se imbine armonios ...ai spus ca daca o faci akum o sa intervina plictiseala ..aia oricum intervine si akum si la 20 de ani si la 30 ..important e sa stii tu ce vrei si daca exista vointa se gasesc solutii ......!

Sexul este mai mult de jumatate dintr-o relatie matura, stabila, serioasa, de ce sa ne ascundem dupa deget, nu e atractie, nu e chimie, nu e implicare, pasiune, inovatie, se duce totul de rapa ...ajungi sa stai cu cel mai bun prieten in casa si sa-ti iei animal de companie ...e mult ede povestit ...ai grija de tine si nu uita ...fa exact ceea ce simti ...sa nu ai mai tarziu nici un regret ..si s-ar putea ca dupa ce o faci sa fi regretat ca n-ai facut-o mai devreme...dar asta depinde de persoana ta si cea de langa tine ...numai tu stii ...!!!


Bafta !
___LL___
Postat pe 10 August 2009 15:53
el e mai mare cu 1 an jumate.. si a mai avut o singura experienta acum vreo 2 ani.si eu ziceam sa am macar 18 ani,dar nu`mi place cum reactioneaza cand ii zic sa mai astepte desi stiu ca ma iubeste
kudika039492
Postat pe 10 August 2009 15:59
De la: kudika039492, la data 2009-08-10 15:59:51el e mai mare cu 1 an jumate.. si a mai avut o singura experienta acum vreo 2 ani.si eu ziceam sa am macar 18 ani,dar nu`mi place cum reactioneaza cand ii zic sa mai astepte desi stiu ca ma iubeste



Reactioneaza exact ca un copil cand i se refuza ceva ce el isi doreste nespus, daca reactioneaza nepotrivit, atunci ar trebui sa discutati serios si sa-i spui lucrul asta, pentru cineva care nu mai este virgin si ''a gustat'' din fructul ''oprit '' este mult mai greu sa se abtina, tu ca virgina nu ai de unde sa simti lucrul asta desi poate si tu ai momente in care te lasi purtata de val si il doresti, e uman, nu ai de ce sa ti fie rusine, e bine ca tu vorbesti despre ast, ca tu constientizezi si judeci totul rational ca sa nu te trezesti cu vreun copil din flori la nici 18 ani.

Nici el nu e foarte matur, un barbat matur face ca femeia sa vrea ea, sa simta, ii da siguranta aceea, o face sa se simta iubita ( sexul este bun atata timp cat cei doi nu-si bat joc si nu si ranesc sentimentele) nu-i cere el asta raspicat, deci din punctul asta de vedere nu stiu cum sa interpretez, ori ca este prea disperat, te iubeste la nebunie si nu mai are rabdare ori ca are vreun gand ascuns ...si te vrea cu orice pret... dar tu spui ca te iubeste...ca tu asta simti , ei bine eu nu pot sa ti spun din afara exact ce simte el pentru tine, tu stii cel mai bine, exact cum ti-am spus si mai sus ...


Ca esti majora sau nu asta mai putin conteaza ...si eu am zis ca astept sa implinesc o varsta rotunda( peste 20 de ani ) dar s-a intamplat cu 9 zile mai devreme de ziua mea ...eu imi planuisem sa se intample dupa ziua mea ...sa se faca 1 an in cap si in coada de cand eram cu el ...si uite ca planul de acasa nu se potriveste cu ala din targ...asa am simtit, mi-am dorit, s a intamplat si nu am regretat deloc... ...dimpotriva...am regretat ca am asteptat 1 an ...dar ne iubeam si ne era bine ...si apoi ne era si mai bine :P
___LL___
Postat pe 10 August 2009 16:16
ma mai puteti ajuta cu niste pareri?
kudika039492
Postat pe 11 August 2009 18:58
Ce pareri mai vrei draguta? e foarte bine ca vrei sa mai astepti iar individul daca mai insista insemna ca nu te iubeste .Nu e clara chestia asta?

Postat pe 12 August 2009 11:41
si la 18 ani cat are el crezi ca isi doreste vreo relatie serioasa?
vrea si el sa faca sex!
da ia intreaba-l daca ramai gravida ce se intampla?
si spunei daca mai insista va despariti!
redline
Postat pe 12 August 2009 11:49
De la: kudika039492, la data 2009-08-10 15:31:45buna.tot citesc topicuri pe aici si ma tot intreb: e chiar asa de important sexul intr`o relatie? sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni si imi propune de vreo 4 luni sa o facem. eu am 17 ani si ceva si mi se pare foarte devreme.. nu inteleg de ce se grabesc baietii asa tare.asta nu inseamna ca tin neaparat sa raman virgina pana ma casatoresc, dar pasul asta totusi trebuie facut mai tarziu. daca nici nu avem nici bine un an si deja incepem mai incolo cand o sa vina momentul potrivit ce mai facem? o sa intervina plictiseala. el tine mult la mine si mi`a dovedit`o de multe ori. in general ne intelegem foarte bine nu avem alte probleme.. dar de fiecare data cand vine vorba despre sex incepe cearta.el imi zice ca o sa ma astepte cat e nevoie,dar ca ar trebui sa incep si eu sa ma gandesc la asta pt ca avem un an si indata si ca asta nu va schimba cu nimic relatia noastra,iar eu ii zic ca nu sunt pregatita.imi zice ca ma intelege si ma asteapta dar sa incerc si eu sa`l inteleg pe el si cand ii zic ca m`am saturat de subiectul asta incepe sa planga si`mi zice sa nu ma despart de el ca o sa vedem noi mai incolo ce facem.eu vreau sa mai astept cel putin un an iar el imi zice ca i se pare mult,dar pana acum n`a murit nimeni de prea mult asteptat.daca ma iubeste ma asteapta oricat nu?

in primul rand faza cu "daca ma iubeste ma asteapta oricat,nu?!" este o dovada de egoism, nu spun sa faci sex cu el, dar acest fel de gandire nu este corect, e ca si cum tu il injuri de fiecare data cand te certi cu el si el trebuie sa te ierte over and over again.
da, e mai greu sa fi abstinent odata ce ai gustat din acest fruct al pasiunii, ma refer la a fi abstinent langa persoana pe care o iubesti, ca sunt altii care inseala rpd asta e alta treaba.
sa fiu sincer, eu daca as fi cu tine de 9 luni si ar mai trebui sa mai astept inca un an, nu as astepta, dar nu de disperat ce sunt ci pt ca sunt de parere ca sexul este ceva normal si necesar intr'o relatie, nu pot concepe o relatie durabila cu o persoana cu care nu stiu cum ma potrivesc in pat.
sfatul meu e sa mai scazi niste luni din acel an cam vreo 6 chiar, pt ca virgina sau nu, tot respiri, tot mananci, toti esti in stare sa mergi si sa muncesti, nu mori stai tu calma.
felixcat
Postat pe 12 August 2009 12:10
De la: kudika039492, la data 2009-08-10 15:31:45buna.tot citesc topicuri pe aici si ma tot intreb: e chiar asa de important sexul intr`o relatie? sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni si imi propune de vreo 4 luni sa o facem. eu am 17 ani si ceva si mi se pare foarte devreme.. nu inteleg de ce se grabesc baietii asa tare.asta nu inseamna ca tin neaparat sa raman virgina pana ma casatoresc, dar pasul asta totusi trebuie facut mai tarziu. daca nici nu avem nici bine un an si deja incepem mai incolo cand o sa vina momentul potrivit ce mai facem? o sa intervina plictiseala. el tine mult la mine si mi`a dovedit`o de multe ori. in general ne intelegem foarte bine nu avem alte probleme.. dar de fiecare data cand vine vorba despre sex incepe cearta.el imi zice ca o sa ma astepte cat e nevoie,dar ca ar trebui sa incep si eu sa ma gandesc la asta pt ca avem un an si indata si ca asta nu va schimba cu nimic relatia noastra,iar eu ii zic ca nu sunt pregatita.imi zice ca ma intelege si ma asteapta dar sa incerc si eu sa`l inteleg pe el si cand ii zic ca m`am saturat de subiectul asta incepe sa planga si`mi zice sa nu ma despart de el ca o sa vedem noi mai incolo ce facem.eu vreau sa mai astept cel putin un an iar el imi zice ca i se pare mult,dar pana acum n`a murit nimeni de prea mult asteptat.daca ma iubeste ma asteapta oricat nu?


dragut faci un lucru foarte bun de a ramane virgina pana in ziua nunti mar rar asa ceva in ziua de azi
el daca vrea sa inteleaga bine daca nu asta este dar nui da apa la moara spunei clar ca atunci cand ai sa fi mireasa o sa facidragoste cu el si vezi ce reactie are dar nu lasa sa se apropie de puritatea ta ,,,,,sunt barbat si stiu cum decurg lucrurile dupa asa ca ai grija
DON_LUCIANO
Postat pe 12 August 2009 12:18
si eu sunt virgina inca . astept sa zburam batman
cristiana_cris
Postat pe 12 August 2009 12:32
De la: kudika039492, la data 2009-08-10 15:31:45buna.tot citesc topicuri pe aici si ma tot intreb: e chiar asa de important sexul intr`o relatie? sunt cu prietenul meu de aproape 9 luni si imi propune de vreo 4 luni sa o facem. eu am 17 ani si ceva si mi se pare foarte devreme.. nu inteleg de ce se grabesc baietii asa tare.asta nu inseamna ca tin neaparat sa raman virgina pana ma casatoresc, dar pasul asta totusi trebuie facut mai tarziu. daca nici nu avem nici bine un an si deja incepem mai incolo cand o sa vina momentul potrivit ce mai facem? o sa intervina plictiseala. el tine mult la mine si mi`a dovedit`o de multe ori. in general ne intelegem foarte bine nu avem alte probleme.. dar de fiecare data cand vine vorba despre sex incepe cearta.el imi zice ca o sa ma astepte cat e nevoie,dar ca ar trebui sa incep si eu sa ma gandesc la asta pt ca avem un an si indata si ca asta nu va schimba cu nimic relatia noastra,iar eu ii zic ca nu sunt pregatita.imi zice ca ma intelege si ma asteapta dar sa incerc si eu sa`l inteleg pe el si cand ii zic ca m`am saturat de subiectul asta incepe sa planga si`mi zice sa nu ma despart de el ca o sa vedem noi mai incolo ce facem.eu vreau sa mai astept cel putin un an iar el imi zice ca i se pare mult,dar pana acum n`a murit nimeni de prea mult asteptat.daca ma iubeste ma asteapta oricat nu?


Dragalasa ,cine te vrea chiar te va astepta si tu nu fa prostia sa accepti doar de amoru artei.Asteapta momentul potrivit si omul cu care chiar simti ca vrei s-o faci.Sexul e important in masura in care ii dai tu importanta.

Postat pe 12 August 2009 15:15
asa zic si eu.. el a zis ca la un an ar fi numai bine , iar daca ii zic ca nu vreau atunci si mai bine sa ne despartim incepe sa planga si ma roaga sa nu ma despart de el din cauza asta.si ca`i pare rau ca`i asa insistent
kudika039492
Postat pe 12 August 2009 15:38
dar ca lui i se pare normal asta si ma iubeste.
kudika039492
Postat pe 12 August 2009 15:39
Te iubeste dar trebuie sa-l iubesti si tu atat de mult incat sa te poti darui fara retinere.daca inca nu poti cu el eu as zice ca nu e alesul.Daca o faci o faci instinctiv nu gandit.Asta chiar se face asa.Eu cel putin nu o vad altfel.

Postat pe 12 August 2009 16:11
Incetati sa mai planificati lucruri, mai ales sexul pentru prima data. Eu am facut greseala asta si mi-a fost foarte rau. Rabdare si tutun, lucrurile vin de la sine daca nu te vei mai gandi la chestia asta. Ideea e sa inteleaga si el acest lucru. Eu am facut dragoste cu prietena mea (care nu era virgina-ma rog are ea niste probleme) dupa 7 luni si uite ca si acum la 2 luni dupa avansam foarte greu in aspectul sexual al relatiei noastre. Dar o iubesc si asta imi da rabdare si incredere ca soparele va rasari si pe strada noastra. Parerea mea este ca e un pusti cordit de 18 ani ahtiat dupa p..da scuzati limbajul. Ti as recomnda sa incerci sa ii testezi dragostea fata de tine si sa faci o analiza la rece a relatiei voastre de pana acum. Si-a schimbat atitudinea fata de tine dupa prima discutie despre sex? Iar cu plictiseala, asa cum s-a mentionat mai devreme, la un moment dat este inevitabula, indiferent daca o faceti sau nu. Vezi si tu si...tine-ne la curent :P
Masarion
Postat pe 12 August 2009 16:34
nu si`a schimbat deloc atitudinea.. noi ne intelegem din ce in ce mai bine.nu vorbim toata ziua despre asta,dar cand vine vorba e imposibil sa cadem amandoi de acord.. mereu ii zic ca nu o sa ne intelegem niciodata,el incepe sa planga,si apoi ne impacam si inchidem subiectu si tot asa..
kudika039492
Postat pe 12 August 2009 22:36
De la: kudika039492, la data 2009-08-12 22:36:28nu si`a schimbat deloc atitudinea.. noi ne intelegem din ce in ce mai bine.nu vorbim toata ziua despre asta,dar cand vine vorba e imposibil sa cadem amandoi de acord.. mereu ii zic ca nu o sa ne intelegem niciodata,el incepe sa planga,si apoi ne impacam si inchidem subiectu si tot asa..


Exact ce spuneam si ce spunea si altcineva aici.Sexul nu se planifica,il faci cand iti vine cheful sa-l faci.

Postat pe 13 August 2009 07:32
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-12 12:32:38si eu sunt virgina inca . astept sa zburam batman


esti virgina imi dai de gandit domnisoara SALMA sar parea ca am mult de munca
DON_LUCIANO
Postat pe 13 August 2009 08:21

luciano m-am rusinat
cristiana_cris
Postat pe 13 August 2009 10:31
De la: Masarion, la data 2009-08-12 16:34:45Incetati sa mai planificati lucruri, mai ales sexul pentru prima data. Eu am facut greseala asta si mi-a fost foarte rau. Rabdare si tutun, lucrurile vin de la sine daca nu te vei mai gandi la chestia asta. Ideea e sa inteleaga si el acest lucru. Eu am facut dragoste cu prietena mea (care nu era virgina-ma rog are ea niste probleme) dupa 7 luni si uite ca si acum la 2 luni dupa avansam foarte greu in aspectul sexual al relatiei noastre. Dar o iubesc si asta imi da rabdare si incredere ca soparele va rasari si pe strada noastra. Parerea mea este ca e un pusti cordit de 18 ani ahtiat dupa p..da scuzati limbajul. Ti as recomnda sa incerci sa ii testezi dragostea fata de tine si sa faci o analiza la rece a relatiei voastre de pana acum. Si-a schimbat atitudinea fata de tine dupa prima discutie despre sex? Iar cu plictiseala, asa cum s-a mentionat mai devreme, la un moment dat este inevitabula, indiferent daca o faceti sau nu. Vezi si tu si...tine-ne la curent :P

vad ca te cam roade ca iubita ta nu a fost virgina, dar gandeste la rece.. chiar conteaza?
felixcat
Postat pe 13 August 2009 16:16
pt tine inka ii prea devreme sa-ti dai seama cat de important e sexul intr-o relatie,dupa parerea mea 89% reprezinta sexul intr-o relatie si apoi restul,dar la tine inca nu se pune problema de asta,mai ai timp nu te grabi cu nimik si daka te iubeste si vrea sa fie k tine mai asteapta inka 9 luni daka nu sa nu-ti para rau o sa fie altcineva care o sa te pretuiasca mai mult de atat.iar dupa ce o sa fii un pic mai mare si o sa ai o relatie din toate pct de vedere o sa vezi k si pt tine sexul o sa fie important,dar pana atunci alege cu grija ceea ce vrei
ANGY27
Postat pe 14 August 2009 15:24
mai dati`mi niste sfaturi va rog :(
kudika039492
Postat pe 23 August 2009 13:18
Si la mine a fost cam la fel, numai ca s-a terminat cam urat..i-am promis(mai mult ca sa scap de el) ca in ziua in care vom implini 1 an voi face dragoste cu el, dar atunci nu am mai vrut..am plans, ne-am certat, ne-am impacat, dar dupa o saptamana mi-a dat papucii fara nici o explicatie logica. Dar asta a fost de mult, nu aveam nici 16 ani, deci intelegi de ce nu am putut sa o fac. Acum sunt cu un tip de 1 an si 3 luni, am facut dragoste cu el dupa 6 luni fara sa planificam nimic..pur si simplu s-a intamplat, dar am fost sigura de asta pt ca el niciodata nu m-a facut sa ma simt obligata. In concluzie, important este sa nu regreti ceea ce ai facut.
Pumpkin_Head
Postat pe 23 August 2009 13:39
dupa 9 luni impreuna nu ai chef sa faci sex 17 nu e devreme si crezi k dak o faci peste 1 an va fii mai bn ..... eu nu cred k o sa te mai astepte inca un an e foarte mult timp (fara sa te insele )
ho7princess
Postat pe 23 August 2009 14:54
Nu trebuie sa faci pasul daca nu te simti pregatita si daca n-a reusit sa-ti castige increderea astfel incat sa-ti doresti si tu asta!Poti sa mai astepti cat simti tu ca e nevoie,dar trebuie sa ai in vedere si faptul ca la un mom dat probabil te vei decide sa-ti incepi viata sexuala si poate vei fii dezamagita pt ca ai anumite asteptari si nu o sa fie cum speri sau cum visezi tu!Daca-l iubesti si esti sigura de ceea ce simti si de ceea ce aveti impreuna,nu conteaza de cat timp sunteti sau faptul ca ai doar 17.Nu trebuie sa te grabesti,faci ce simti tu,cand simti tu si cu cine simti :)!
La intrebarea ta-raspund DA ,sexul e ffff important intr-o relatie.Nici pt mine n-a fost imp pana l-am intalnit pe iubitul meu,in sensul ca habar n-aveam ce inseamana asta,eram ca si tine.Acum simt altfel,sunt si f indragostita ,deci e extrem de importanta chimia dintre cei doi.Si inca ceva-cand nu ai o relatie totala cu iubitul (totusi nu sunteti copii) nu poti avea pretentia ca el sa-ti fie fidel,e f dificil pt un barbat sa stea langa o femeie frumoasa,atragatoare ,pe care s-o atinga si ea sa spuna "pas",deci e destul de dificil pt iubitul tau si cred ca e frustrat de aceea se mai supara.Nu trebuie sa va programati chestia asta,adica el sa spere si tu sa te simti presata-va venii de la sine daca o sa va iubiti suficient!
Succes!
luyyzz
Postat pe 23 August 2009 15:07
De la: ho7princess, la data 2009-08-23 14:54:54dupa 9 luni impreuna nu ai chef sa faci sex 17 nu e devreme si crezi k dak o faci peste 1 an va fii mai bn ..... eu nu cred k o sa te mai astepte inca un an e foarte mult timp (fara sa te insele )

"adevarul" e ca la 17 ani nu e devreme sa faca sex...ar fi trebuit pe la 12!!!dar ce spun eu 12???la 10 ani era perfect!!!cum a putut trai pana acum???
Draga mea, nu exista o varsta anume ca sa o faci, dar asa cum ti-a mai spus un antescriitor ar fi bine sa astepti pana la 18 ca organismul tau sa se implineasca biologic. El daca te iubeste ,mai asteapta cateva luni cum a asteptat pana acum.Ce m-a frapat pe mine din ce povestesti tu este faza cu plansul: ce fel de barbat e asta de plange una-doua???
euLaura
Postat pe 23 August 2009 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot face sex decat cu un singur barbat.de ce? 49 De la: concordia 21 Noiembrie 2009 19:53
Aveti orgasm? 1 De la: kudika_12958 11 August 2012 09:36
Nu stiu ce sa mai cred: ma insala sau nu 10 De la: doridor 13 Decembrie 2010 21:44
nu vrea sa se culce cu mine 118 De la: mickyyo_parintele 19 Mai 2009 23:27
faceti sex anal pentru fete? 145 De la: mama_omida 10 Noiembrie 2009 11:15