Puterea cuvantului....

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

alina02 Avatarul lui alina02

397 mesaje
Oras: bucuresti

Stim ca..." la inceput a fost cuvantul"... Eu cred ca trebuie sa ne asumam responsabilitatea pentru ceea ce spunem, pentru influenta pe care cuvintele noastre o au asupra celorlati; Am gasit un mesaj superb al Sfantului Ioan Iacob de la Neamt despre puterea cuvantului; sper sa-l ascultati si sper ca mai apoi sa va si influenteze in bine; ro.florisvoice.de/2008/07/o-om/ ; Voi ce credeti?Numai bine
Raporteaza abuz de limbaj
Love is all around
mahy33 Avatarul lui mahy33

1695 mesaje

Din cate stiu eu , poezia e scrisa de Traian Dorz. Merita citita si recitita....pentru ca ajuta
If you love something , set it free . If it comes back , it's yours . If it doesn't , it never was .

397 mesaje

Am gasit si eu pe internet, Revista Atheneum , unde este poezia " O, om" de Traian Dorz; recunosc, nu am stiut; poate sa-mi spuna cineva care este legatura intre poezie si sfantul Ioan Iacob Hozevitul de la Neamt???
Love is all around
mahy33 Avatarul lui mahy33

1695 mesaje

eu nu stiu sa-ti raspund.....si eu as fi curioasa sa aflu....
If you love something , set it free . If it comes back , it's yours . If it doesn't , it never was .
anushkha Avatarul lui anushkha

419 mesaje

De la: alina02, la data 2009-08-16 17:42:33Am gasit si eu pe internet, Revista Atheneum , unde este poezia " O, om" de Traian Dorz; recunosc, nu am stiut; poate sa-mi spuna cineva care este legatura intre poezie si sfantul Ioan Iacob Hozevitul de la Neamt???

Legatura e ca "da bine", asa ca a folosit-o...
If you stare into the Abyss long enough the Abyss stares back at you.
kudika002139 Avatarul lui kudika002139

68 mesaje

De la: alina02, la data 2009-08-16 17:42:33Am gasit si eu pe internet, Revista Atheneum , unde este poezia " O, om" de Traian Dorz; recunosc, nu am stiut; poate sa-mi spuna cineva care este legatura intre poezie si sfantul Ioan Iacob Hozevitul de la Neamt???

Subiectul topicului deschis de tine e f interesant... Iți sugerez să-l citești pe Neale Donald Walsch cu: "Conversații cu Dumnezeu, e absolut exceptională... Le am in format electronic și le trimit cu drag oricui dorește.

397 mesaje

www.youtube.com/watch?v=iN-QvD-mkzc
Love is all around

397 mesaje

www.youtube.com/watch?v=-JfpacjZWyw&feature=related
Love is all around