Setari Cookie-uri

Munca la domiciuliu, hotie curata

Dragelor,
Deschid acest topic ca un avertisment pentru amatorii de munca la domiciliu.
Eu am fost una dintre pagubitele unei firme fantoma SC INFO JOBS SRL care promitea castiguri enorme contra diverselor munci la domiciliu.
vreau sa zic ca am ales domeniul in care sa le fac lor publicitate, eu am investit cam 350 RON, le-am atras aproximativ 150 potentiali clienti, si nu am vazut nici un ban.
Am auzit de la alte persoane care au facut lucru manual (insirat margele, confectionat plicuri si felicitari) care tot asa, au facut prima tura de proba si nu au vazut nici un ban!

Oamenii astia se folosesc de munca ta si nu vezi un leut!

Doresc sa va atentionati toate cunsotintele, prietenii, rudele sa nu cada in plasa.
vreau sa le fac publicitate negativa acestor omanei, pentru ca am vazut ca le respund anunturilor mai ales oameni simpli de la sat, someri, oameni cu situatii materiale critice, oameni care ar dori sa obtina un ban, muncind cinstit acasa.

Va rog sa postati daca ati avut experiente similare sau daca cunaosteti pe cineva in cauza si ahideti ca impreuna sa punem capat acestei hotii numita MUNCA LA DOMICILIU!!!!
pisicuta_trista
Postat pe 19 August 2009 16:05
CE faza de rahat... Sa le fie rusine
totusi, ma indoiesc ca toate firmele care-ti cer sa lucrezi acasa sunt asa, nu?
Dor_a
Postat pe 19 August 2009 16:23
De la: Dor_a, la data 2009-08-19 16:23:45CE faza de rahat... Sa le fie rusine
totusi, ma indoiesc ca toate firmele care-ti cer sa lucrezi acasa sunt asa, nu?


Nu stiu ce sa zic, eu doar de astia am auzit, cu ei am avut de-a face si vreau sa spun la toata lumea ca sa se fereasca de ei.
Nasol este ca intr-un anunt de munca la domiciliu nu este specificata firma, ei lucreaza cu intermediari (eu am fost unul), deci nu ai de unde sa stii de la inceput de firma.
De aceea spun la toti sa se fereasca, ca e pacat sa runci niste bani ca sa se imbogateasca niste excroci
pisicuta_trista
Postat pe 19 August 2009 16:50
Hey, chiar eu am fost singura pagubita de pe aici? Nimeni nu a mai patit-o ca sa ma sustina impotriva astora???
pisicuta_trista
Postat pe 19 August 2009 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine vrea sa faca sex ? 21 De la: 15 August 2014 13:50
:) 3 De la: DiavolytaTa 27 Martie 2009 19:06
o mica problema... 16 De la: kudika067708 14 Septembrie 2009 22:59
Jupaneasa tine casa si jupanul tine drumul???!!!! adevar sau doar expresie 237 De la: baltaruclaudia 23 Noiembrie 2009 23:41
Director web gratuit si Anunturi Gratuite 1 De la: UniversulGentilor 17 August 2010 13:07