Setari Cookie-uri

Oboseala...

Am si eu o curiozitate daca mai are cineva problema asta... In fiecare dimineata ma trezesc foarte greu sa merg la serviciu (desi incep de la 9.00) Cand suna ceasul as mai dormi cel putin o ora... Si dau telefonul pe snooze, pana nu se mai poate si tb sa ma trezesc. Desigur, nu mai apuc sa mananc. Si mentionez ca asta se intampla indiferent de ora la care ma culc... si de ceva vreme, de cateva luni bune, un an... Am un an jumatate de munca: in primele luni, nu se intampla asta, dar apoi s-a acumulat oboseala sau ceva de genul... Mentionez ca nu am un serviciu f solicitant. Si normal ca si la serviciu mi-e somn...

Vi se intampla si voua sa va treziti asa greu? Nu vreau neaparat explicatii, sunt mai mult curioasa daca sunt singura careia i se repeta povestea asta in fiecare dimineata... Sa ne impartasim din "somnolente"...

Cred ca voi recurge la vitamine, etc... Simt nevoia de o revitalizare.
cony24
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:36
De la: cony24, la data 2009-09-08 15:36:19Am si eu o curiozitate daca mai are cineva problema asta... In fiecare dimineata ma trezesc foarte greu sa merg la serviciu (desi incep de la 9.00) Cand suna ceasul as mai dormi cel putin o ora... Si dau telefonul pe snooze, pana nu se mai poate si tb sa ma trezesc. Desigur, nu mai apuc sa mananc. Si mentionez ca asta se intampla indiferent de ora la care ma culc... si de ceva vreme, de cateva luni bune, un an... Am un an jumatate de munca: in primele luni, nu se intampla asta, dar apoi s-a acumulat oboseala sau ceva de genul... Mentionez ca nu am un serviciu f solicitant. Si normal ca si la serviciu mi-e somn...

Vi se intampla si voua sa va treziti asa greu? Nu vreau neaparat explicatii, sunt mai mult curioasa daca sunt singura careia i se repeta povestea asta in fiecare dimineata... Sa ne impartasim din "somnolente"...

Cred ca voi recurge la vitamine, etc... Simt nevoia de o revitalizare.


esti de-a mea eu am programat ceasul sa sune mult mai devreme iar alarma sa se repete din 10 in 10 minute
anybody
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:52
Multa lume e ca tine.

Fierul si vitamina C sunt cele care te ajuta sa scapi de starea de somnolenta si oboseala.
Pastilele efervescente sunt perfecte.
10 zile iei, apoi 10 zile pauza, apoi iar iei 10zile si gata. Maxim de 2-3 ori pe an.
Pooop!
90701
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:55
De la: cony24, la data 2009-09-08 15:36:19Am si eu o curiozitate daca mai are cineva problema asta... In fiecare dimineata ma trezesc foarte greu sa merg la serviciu (desi incep de la 9.00) Cand suna ceasul as mai dormi cel putin o ora... Si dau telefonul pe snooze, pana nu se mai poate si tb sa ma trezesc. Desigur, nu mai apuc sa mananc. Si mentionez ca asta se intampla indiferent de ora la care ma culc... si de ceva vreme, de cateva luni bune, un an... Am un an jumatate de munca: in primele luni, nu se intampla asta, dar apoi s-a acumulat oboseala sau ceva de genul... Mentionez ca nu am un serviciu f solicitant. Si normal ca si la serviciu mi-e somn...

Vi se intampla si voua sa va treziti asa greu? Nu vreau neaparat explicatii, sunt mai mult curioasa daca sunt singura careia i se repeta povestea asta in fiecare dimineata... Sa ne impartasim din "somnolente"...

Cred ca voi recurge la vitamine, etc... Simt nevoia de o revitalizare.


Te sfatuiesc sa mergi oricum si la un medic sa faci niste teste.... sa nu te sperii, dar nu cumva sa ai ceva si sa nu stii.... daca te odihnesti cateodata si tot obosit esti, nu prea imi suna a bine..... sper sa fie ok. te poop
Lacra___
Postat pe 16 Septembrie 2009 20:45
Si eu am trecut prin starea asta si mi-am facut toate analizele, toate organele le-am luat pe rind "la control".
Deci cel mai bun rasp. : mergi la medic! Nu e normala starea ta. Poate mai ai si alte simptome.
Iar ne-mincatul nu poate duce la nimic bun. Macar bea lichide sa nu faci ceva la fiere, rinichi.
Sanatate!

niste ca, vit.C, fier poti lua fara probleme.
_iluzie_
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:32
Cred ca e o maladie raspandita printre romani. Si eu am avut aceeasi problema, nu i-am gasit solutie. Ma trezesc dim cu o ora mai devreme (adica pun ceasul) apoi mai zac 45 de min! :)
Maddy_moo
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cafeua decofeinizata contine cofeina ! 15 De la: fittnescoffe 15 Octombrie 2012 15:51
Buna sa-ti fie inima. 5 De la: anastasia_m 10 Aprilie 2010 12:29
candida 2 De la: kudika_19112 23 Octombrie 2012 15:55
Am nevoie de sfaturi.... 2 De la: Lexxya 29 Ianuarie 2009 21:25
Ajutati un copil!! 1 De la: lidiaolteanu 30 Martie 2009 11:06