Setari Cookie-uri

Ce parere aveti de tatuaje?Sunt sanatoase?

De mult timp vreau sa-mi fac un tatuaj..Bine,eu vreau ceva nesemnificativ pe langa ce-si fac altii..As vrea 3 stelute pe gat ,mai exact pe ceafa,intr-o parte asa.Ma jucam intr-o zi cu photoshopul si..mi-am desenat stelute acolo.Mi-a placut ff mult.DAr toti ma descurajeaza,spunand k fac cancer de piele,k dau exemple proaste altora,mai ales peste cativa ani buni..dk am un copil, ce va crede despre mama lui?..Chiar nu stiu ce sa fac..ma ajutati cu pareri?:D..Si inca ceva,am auzit k doare rau.iar mie imi e frica de seringa..daramite de ala:))..
iRinuTzZza
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:13
poi sunt la moda.......e tare sa ai un tatuaj...cel putzin asa cred:P
diutza10
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:32


Salut! Mie mi se pare ok atata timp cat nu vrei sa iti fac ceva badaran! Ceva micut mi se pare misto!! Faina ideea cu 3 stelute, nu am mai auzit la nimeni! Insa iti spun sigur ca doare; acuma cat, nu as sti sa iti spun! Si este drept, poti sa faci si un cancer mai incolo.... pentru ca nu sunt sanatoase deloc, asta este clar! poop!
Lacra___
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:02
de ce vrei sa iti faci permanent? mai bine dealea cu apa .cand ti se duce mai pune-ti dealea cu apa si tot mai pune.ca nu doare .e mai ok asa mai ales ca daca iti pui pe maini se duce foarte usor fiindca te speli des pe maini dar daca ti-l pui la gat nu se duce asa repede ca baie nu faci tot timpu numa o data sau de doua ori pe saptamana ..nu?eu asa zic niciodata nu am fost deacord cu alea permanente fiindca dor si fiindca poti face cancer.si mai ii ceva...daca tu cand o sa fii la 40 ani o sa fii satula de el?ce faci atunci?eu asta te sfatuiesc sa faci.pana la urma ramane la decizia ta daca iti faci tatuaj sau nu?daca iti faci permanent sau nu?
iulia069834
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:30
Buna,

Eu am un tatuaj facut in studentie, de mai bine de 10 ani. Nu sunt mandra de el, dar nici nu am avut "probleme". Este intr-un loc unde se vede doar in costum de baie, deci te-as sfatui sa ti-l faci undeva unde sa nu se vada: sa nu ai probleme la locul de munca, etc...De cancer de piele din cauza asta nu am auzit pana acum si nici nu prea cred in asta. Dureros este, insa nu insuportabil, depinde de zona in care il faci - locurile sesibile sunt cele pe care le vede soarele mai greu, interiorul bratului, gat etc.
Am si copil si nu vad de ce ar fi un exemplu rau...l-a vazut si ii place, zice ca e desenul lui mami :)
Ca o concluzie, pot sa zic ca nu sunt nici pro nici contra, daca simtit sa ti-l faci, fa-ti-l, luand in considerare ca intr-adevar o sa vina o vreme cand o sa iti doresti sa nu il fi avut. Insa nu e o tragedie...
Your choice!
dreamsetter
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:24
De la: iRinuTzZza, la data 2009-09-15 17:13:40De mult timp vreau sa-mi fac un tatuaj..Bine,eu vreau ceva nesemnificativ pe langa ce-si fac altii..As vrea 3 stelute pe gat ,mai exact pe ceafa,intr-o parte asa.Ma jucam intr-o zi cu photoshopul si..mi-am desenat stelute acolo.Mi-a placut ff mult.DAr toti ma descurajeaza,spunand k fac cancer de piele,k dau exemple proaste altora,mai ales peste cativa ani buni..dk am un copil, ce va crede despre mama lui?..Chiar nu stiu ce sa fac..ma ajutati cu pareri?:D..Si inca ceva,am auzit k doare rau.iar mie imi e frica de seringa..daramite de ala:))..


si pe mine ma foaaarte tenteaza sa-mi fac unul mic si dragutz...nu are ce sa afecteze sanatatea...cred:D Oricum ma bate gaaaandul Sunt frumoase cele mici si elegante Iar la modelul si locul unde sa-l fac....nu m-am gandit inca!Sa ne anunti cum arata dupa ce-l faci
AlexandraDAlly
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:29
si eu as vrea sa-mi fac un tatuaj micutz si dragutz, da' nu ma lasa consortuuuuuuuuuuuul
Lucia38
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:33
eu am unul....si e super tare.....si nu....nu doare asa tare cum spune lumea....depinde de pielea ta...si de tine cat esti de rezistenta....al meu e pe coloana intre omoplati....si nu m-a durut...chiar daca a fo batut pe os....curaj....si succes...
monaq
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:40
Ce ma enerveaza pe mine gandirea asta tipic a la romanica.....
sa nu iti faci un tatuaj ca vezi doamne....ce o sa zica lumea
ce porcarie
in alte tari nici nu le pasa de gura lumii.....fiecare face ce doreste cu corpul sau.....dar in fine.....
oare cam cati ani ar trebui sa treaca....sa se mai destepte lumea la minte?

aaaa....si referitor la tatuaje......daca nu va trebuie unul permanent.....incercati cu henna....arata la fel ...diferenta e ca tine doar 2-3 saptamani.
andreea1976
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:53
as vrea si eu un tatuaj..........da' nu ma lasa izbitu'!!!!!!!!!
greierash_is_back
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:22
si eu as vrea sa mi fac un tatuaj

andreiutza
blue07scorpion
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:03
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-04 13:03:17si eu as vrea sa mi fac un tatuaj

andreiutza


andreea1976
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:23
si eu mi`am facut cam acum o sapt jumate` un tatuaj mai exact 3 stelute la incheietura mainii si spre surprinderea mea nu m`a durut mai deloccc si de obicei chiar nu suport nicun fel de durere .am mai citit pe forumuri vai ca doare ca nush ce si m`am dus cu frica dar credeti`ma nu doare rau decat niste intepeaturi asa mici dar cu care dupa ce te obinuiesti nu le mai simti mie una mi`a placut durerea accea si acum ma mai gandesc la unu
kudika073549
Postat pe 9 Octombrie 2009 11:21
daca vrei sa iti faci un tatuaj,nu mai conteaza durerea..oricum nu este o durere constanta,doar atunci pe moment.Nu cred ca are importanta ce vor zice alti despre tatuajul tau si ce fel de exemplu ai da,daca u te simti comod.
Am 2tatuaje si nu imi este jena...este ceva la moda si va fi mereu
ceva finut sau semnificativ intr-un loc discret este sfatul meu.....
de tine depinde totul,daca nu etji hotarata,nu face pasul ca mai tarziu sa nu iti para rau
kudika071053
Postat pe 9 Octombrie 2009 16:56
va recomand 2nd face tattoo & body piercing - langa club twice www.2ndface.info
kudika225054
Postat pe 13 Iulie 2010 17:45
De la: iRinuTzZza, la data 2009-09-15 17:13:40De mult timp vreau sa-mi fac un tatuaj..Bine,eu vreau ceva nesemnificativ pe langa ce-si fac altii..As vrea 3 stelute pe gat ,mai exact pe ceafa,intr-o parte asa.Ma jucam intr-o zi cu photoshopul si..mi-am desenat stelute acolo.Mi-a placut ff mult.DAr toti ma descurajeaza,spunand k fac cancer de piele,k dau exemple proaste altora,mai ales peste cativa ani buni..dk am un copil, ce va crede despre mama lui?..Chiar nu stiu ce sa fac..ma ajutati cu pareri?:D..Si inca ceva,am auzit k doare rau.iar mie imi e frica de seringa..daramite de ala:))..


Ador tatuajele cu stelute pe ceafa!Sunt prea tari!
In schimb,la cat de controversat e acest subiect,mi s-a parut ca esti putin in 4 intreband daca sunt sanatoase...trecand peste...
"K dau exemple proaste altora" .Este fix problema ta ce faci [in cazul in care esti majora] si nimeni n-are dreptul sa-ti ceara socoteala(doar parintii).Totodata,nu esti tu responsabila de ce decizii vor lua altii[ma refer la faptul ca "dai exemple proaste]
"Daca am un copil,ce va crede despre mama lui"Hai sa fim seriosi,doar n-o sa creada ca esti vreo fosta detinuta care si-a facut atatea stelute cati ani a stat la "racoare".

Prin urmare,tatuajele in mod clar nu sunt sanatoase,sunt dureroase si e nasol cateva zile/saptamani ca se umfla locul.
Daca tu consideri ca iti plac,vrei si esti pregatita sa induri acele,do it!

Sper ca nu te-am luat prea tare,nu am nimic cu tine dar asta e opinia mea..imi cer scuze daca e un pic cam dura...

te-am pupat!
ameelia
Postat pe 13 August 2010 16:47
Eu am 2 tatuaje ..printre care unul pe tot spatele si pana acum nu mi s`a intamplat nimik...a fost totul ok dupa c mi l`am facut(mama ei durere )..si in legatura cu ''societatea''...,se accepta am evluat ceva ceva nu mai sunt asa tabu plus k se imputzineaza comunistii .Mai departe depinde si de ce vrei u sa faci mai incolo..politie.armata sau mai stiu eu ce unde nu ai voie cu tatoo`s .In rest ok parerea mea
helen_of_troy
Postat pe 1 Septembrie 2010 02:30
De la: iulia069834, la data 2009-10-03 17:30:21de ce vrei sa iti faci permanent? mai bine dealea cu apa .cand ti se duce mai pune-ti dealea cu apa si tot mai pune.ca nu doare .e mai ok asa mai ales ca daca iti pui pe maini se duce foarte usor fiindca te speli des pe maini dar daca ti-l pui la gat nu se duce asa repede ca baie nu faci tot timpu numa o data sau de doua ori pe saptamana ..nu?eu asa zic niciodata nu am fost deacord cu alea permanente fiindca dor si fiindca poti face cancer.si mai ii ceva...daca tu cand o sa fii la 40 ani o sa fii satula de el?ce faci atunci?eu asta te sfatuiesc sa faci.pana la urma ramane la decizia ta daca iti faci tatuaj sau nu?daca iti faci permanent sau nu?


helen_of_troy
Postat pe 1 Septembrie 2010 02:33
De la: helen_of_troy, la data 2010-09-01 02:33:53
De la: iulia069834, la data 2009-10-03 17:30:21de ce vrei sa iti faci permanent? mai bine dealea cu apa .cand ti se duce mai pune-ti dealea cu apa si tot mai pune.ca nu doare .e mai ok asa mai ales ca daca iti pui pe maini se duce foarte usor fiindca te speli des pe maini dar daca ti-l pui la gat nu se duce asa repede ca baie nu faci tot timpu numa o data sau de doua ori pe saptamana ..nu?eu asa zic niciodata nu am fost deacord cu alea permanente fiindca dor si fiindca poti face cancer.si mai ii ceva...daca tu cand o sa fii la 40 ani o sa fii satula de el?ce faci atunci?eu asta te sfatuiesc sa faci.pana la urma ramane la decizia ta daca iti faci tatuaj sau nu?daca iti faci permanent sau nu?


helen_of_troy
Postat pe 1 Septembrie 2010 02:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rochitza 5 De la: lumylyvy 6 Septembrie 2010 10:52
cum fac sa-mi iasa? 10 De la: matzu 31 Iulie 2008 19:51
inregistrati-va si castigati 500 euro 2 De la: Issabel 8 August 2008 12:10
Cu sa-l fac sa fie al meu? 73 De la: springface1 29 Octombrie 2009 17:01
sampon Hemel 2 De la: wanda_love_you 23 Iulie 2009 09:25