Setari Cookie-uri

par gras...help:(

am parul lipsit total de volum. firele sunt f subtiri...nu mai stiu ce sa-i fac sa prinda volum... are careva vreun sfat?
Hellen1
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:02
De la: Hellen1, la data 2009-09-25 17:02:35 am parul lipsit total de volum. firele sunt f subtiri...nu mai stiu ce sa-i fac sa prinda volum... are careva vreun sfat?


si eu am par gras si se unge foarte repede dar ma spal des.iti recomand sa incerci pentru par gras sampon head & shoulders pentru toate tipurile de par ..unul albastru.pentru volum eu folosesc o masca pe care o folosesti dupa samponare si apoi dupa ce ti-aii pus-o pe cap stai un pic cu ea si dupaia clatesti bine.eu mi-am luat-o din mall din iulius.nush tu de unde esti da cauta o masca pentru volum care sti tu ca ii mai buna.succes!
iulia069834
Postat pe 2 Octombrie 2009 11:07
Cred ca este gresit sa folosesti sampon pentru par gras pentru ca un astfel de sampon iti va usca parul, ceea ce va duce din nou la exces de sebum. Incearca un sampon cu un PH neutru sau un sampon mai natural (daca exista asa ceva), de la palfar.
helenes
Postat pe 2 Octombrie 2009 18:47
Buna!
E prima data cand intru pe acest forum. Si asta doar din intamplare, caci cautam documentare despre 'otravurile' cu care ne dam zilnic pe corp: parabeni, SLS, Propilenglicol... Promovez o gama de cosmetice bio, care se pot gasi pe www.olivo.ro. Samponul pt par gras e foarte fain si fara aceste ingrediente nocive. Si la un pret ok. Sanatate!
olivo
Postat pe 11 Octombrie 2009 01:01
De la: olivo, la data 2009-10-11 01:01:10Buna!
E prima data cand intru pe acest forum. Si asta doar din intamplare, caci cautam documentare despre 'otravurile' cu care ne dam zilnic pe corp: parabeni, SLS, Propilenglicol... Promovez o gama de cosmetice bio, care se pot gasi pe www.olivo.ro. Samponul pt par gras e foarte fain si fara aceste ingrediente nocive. Si la un pret ok. Sanatate!



in final m-am tuns mult mai scurt si acum are alt aspect, mult volum.....
totusi daca o sa am nevoie de produse o sa le comand...macar sa le incerc sa vad ce-i cu ele
Hellen1
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:59
De la: Hellen1, la data 2009-09-25 17:02:35 am parul lipsit total de volum. firele sunt f subtiri...nu mai stiu ce sa-i fac sa prinda volum... are careva vreun sfat?


Electricianul recomanda: tensiune de 220~ / 380~ face un volum de zile mari
yneedlove
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:18
de un fond de ten la care sa nu fac alergie cunoasteti?
m-am saturat sa le tot schimb... de fiecare data cand ma dau cu fond de ten ma mananca fata si tb sa ma demachiez imediat... am avut de toate pana acum... nu vreau sa fac reclama...
ingeras_yella21
Postat pe 12 Octombrie 2009 23:43
De la: yneedlove, la data 2009-10-11 10:18:16
De la: Hellen1, la data 2009-09-25 17:02:35 am parul lipsit total de volum. firele sunt f subtiri...nu mai stiu ce sa-i fac sa prinda volum... are careva vreun sfat?


Electricianul recomanda: tensiune de 220~ / 380~ face un volum de zile mari
ingeras_yella21
Postat pe 12 Octombrie 2009 23:44
De la: Hellen1, la data 2009-10-11 09:59:50
De la: olivo, la data 2009-10-11 01:01:10Buna!
E prima data cand intru pe acest forum. Si asta doar din intamplare, caci cautam documentare despre 'otravurile' cu care ne dam zilnic pe corp: parabeni, SLS, Propilenglicol... Promovez o gama de cosmetice bio, care se pot gasi pe www.olivo.ro. Samponul pt par gras e foarte fain si fara aceste ingrediente nocive. Si la un pret ok. Sanatate!



in final m-am tuns mult mai scurt si acum are alt aspect, mult volum.....
totusi daca o sa am nevoie de produse o sa le comand...macar sa le incerc sa vad ce-i cu ele


voi n-ati auzit de promotii de craciun?
... intrebam si eu...
ingeras_yella21
Postat pe 12 Octombrie 2009 23:50
buna,incearca samponul solid galador,il gasesti la plafar,eu am parul f gras si lipsit de volum si m-a ajutat din prima zi.dupa ce te speli si se usuca parul,pulverizeaza bere pe el,il va intari si-i va da volum,daca te intereseaza cele mai noi informatii despre frumusete,produse cosmetice,ingrijirea naturala a pielii si review-uri produselor de machiaj,intra aici : http://camelcutza.blogspot.com/ .Te asteptam cu drag!
camelcutza
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:25
De la: Hellen1, la data 2009-09-25 17:02:35 am parul lipsit total de volum. firele sunt f subtiri...nu mai stiu ce sa-i fac sa prinda volum... are careva vreun sfat?


Buna,
te-as sfatui sa apelezi la remediile naturale, poti face diverse masti, in diferite combinatii.
Iti adaug un link unde poti gasi o multime de astfel de retete, trebuie doar sa ai rabdare sa le aplici.
Foarte utila este combinatia de lamaie cu aloe vera.


http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=47&sid=a94c4fa99e38740a657fe20f1eb77fd5
Monicamm85
Postat pe 8 Iulie 2010 17:20
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masca de par cu ulei de argan 1 De la: frenchiegirl 4 Mai 2011 11:11
Par despicat 6 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:14
Sa vorbim si de vopsitul parului... 16 De la: balrog 14 Martie 2011 14:08
Renuee gel de rstructurare postpartum 3 De la: little13edith 7 Mai 2012 14:39
sampoanele de la yves rocher? 10 De la: balrog 14 Martie 2011 14:45