Setari Cookie-uri

SEDINTE DE MASAJ ANTICELULITIC

Cam cate sedinte de masaj sunt necesare unui bun rezultat?si care e durata unei singure sedinte.Sunt intr-o stare sa zicem incipienta si as avea nevoie de aceste informatii.THANKS!
kika25
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:57
:) buna! pai depinde de persoana care iti face masajul..dak respecta miscarile pt ca si asta conteaza ...si crema pe care o sa o folosesti si in principiu dak te apuci cel mai bine faci 10-15 sedinte una dupa alta...dupa care le raresti.eu una cand ma apuc d masaje asa fac...10 sedinte 15..in fiecare zi dak nu o data la 2 zile ceva d genu oricum cat mai legate..dupa care le raresc de 2 ori pe sapt sau o data depinde de rezultate...rezultate mereu sunt...dar cum ti`am spus in functie de pers care iti face si crema...cat d rapide sunt rezultatele.trebuie facute asa pt ca o data inceput celulita incepe sa se "rupa" si o sa se vada din ce in ce mai mult si trebuie sa te ocupi d ea cat e "desprinsa" ca dupa..iar...eu am devenit dependenta d masaje...pt ca o data ce te apuci...s te lasi...definitiv ....imediat apare celulita...oricum ea nu dispare dar nu mai este atat d vizibila..succes!
kudika021776
Postat pe 4 Octombrie 2009 21:05
Buna uite aici gasesti generalitati despre aparatura de masaj anticelulitic http://www.sfatulmedicului.ro/ si cauti adio kilograme
Ely80
Postat pe 5 Octombrie 2009 12:26
De la: kudika021776, la data 2009-10-04 21:05:15:) buna! pai depinde de persoana care iti face masajul..dak respecta miscarile pt ca si asta conteaza ...si crema pe care o sa o folosesti si in principiu dak te apuci cel mai bine faci 10-15 sedinte una dupa alta...dupa care le raresti.eu una cand ma apuc d masaje asa fac...10 sedinte 15..in fiecare zi dak nu o data la 2 zile ceva d genu oricum cat mai legate..dupa care le raresc de 2 ori pe sapt sau o data depinde de rezultate...rezultate mereu sunt...dar cum ti`am spus in functie de pers care iti face si crema...cat d rapide sunt rezultatele.trebuie facute asa pt ca o data inceput celulita incepe sa se "rupa" si o sa se vada din ce in ce mai mult si trebuie sa te ocupi d ea cat e "desprinsa" ca dupa..iar...eu am devenit dependenta d masaje...pt ca o data ce te apuci...s te lasi...definitiv ....imediat apare celulita...oricum ea nu dispare dar nu mai este atat d vizibila..succes!


MERSI FRUMOS...asa ma gandeam si eu-creaza dependenta ,acum imi fac si singura ,sa vedem ce iese.
kika25
Postat pe 8 Octombrie 2009 19:02
Eu fac masaj anticelulitic imbinat cu masaj de relaxare de doua ori pe saptamana .Nu am celulita insa am 2 ani de cand fac si nu mananc orice .Masajul fara un regim alimentar corespunzator si fara un pic de sport nu da roade
kudikao1
Postat pe 8 Octombrie 2009 19:13
De la: kudikao1, la data 2009-10-08 19:13:39Eu fac masaj anticelulitic imbinat cu masaj de relaxare de doua ori pe saptamana .Nu am celulita insa am 2 ani de cand fac si nu mananc orice .Masajul fara un regim alimentar corespunzator si fara un pic de sport nu da roade



clar!!1sportul e esential!
kika25
Postat pe 9 Octombrie 2009 14:08
De la: kudikao1, la data 2009-10-08 19:13:39Eu fac masaj anticelulitic imbinat cu masaj de relaxare de doua ori pe saptamana .Nu am celulita insa am 2 ani de cand fac si nu mananc orice .Masajul fara un regim alimentar corespunzator si fara un pic de sport nu da roade



care e media de durata a unei sedinte?..eu am inceput cu 15 min/zi.
kika25
Postat pe 12 Octombrie 2009 01:39
De la: kika25, la data 2009-10-12 01:39:52
De la: kudikao1, la data 2009-10-08 19:13:39Eu fac masaj anticelulitic imbinat cu masaj de relaxare de doua ori pe saptamana .Nu am celulita insa am 2 ani de cand fac si nu mananc orice .Masajul fara un regim alimentar corespunzator si fara un pic de sport nu da roade



care e media de durata a unei sedinte?..eu am inceput cu 15 min/zi.
6



60 de minute
kudikao1
Postat pe 12 Octombrie 2009 12:53
De la: kudikao1, la data 2009-10-12 12:53:24
De la: kika25, la data 2009-10-12 01:39:52
De la: kudikao1, la data 2009-10-08 19:13:39Eu fac masaj anticelulitic imbinat cu masaj de relaxare de doua ori pe saptamana .Nu am celulita insa am 2 ani de cand fac si nu mananc orice .Masajul fara un regim alimentar corespunzator si fara un pic de sport nu da roade



care e media de durata a unei sedinte?..eu am inceput cu 15 min/zi.
6



60 de minute



60????si mie de ce numai 15 minute....?????
kika25
Postat pe 12 Octombrie 2009 13:27
buna,
masajele anticelulitice sunt foarte bune,am facut si eu,sedinta tine 1 h,poate tie ti-a facut 15 min k esti la inceput si sunt dureroase,dar eu am inceput tot cu 1 h sedinta,sunt cam dureroase,eu m-am si invinetit,dar sunt eficiente.si impachetarile sunt eficiente,eu am facut impachetari cu cafea,am facut alternativ,si masaje si impachetari si rezultatele sunt vizibile.
stelyyy
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:46
a incercat cineva LPG? ce e mai bun? lipomasajaul sau mezoterapia?
Adriancicm
Postat pe 28 Noiembrie 2009 19:56

Buna

Cine doreste si e interesat sa apeleze la un maseur bun, va pot oferi eu pe cineva care lucreaza la salon de infrumusetare si practica masaj anticelulitic, de relaxare, aromoterapie, terapeutic, reflexoterapie si masaj cu miere de albine.
Cine e interesat si vrea sa afle mai multe informatii despre aceste tipuri de masaj si chiar sa faca imi poate lasa un mesaj privat, iar va las apoi nr de contact.

Cu drag Georgia.
Georgya7
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:54
De la: kika25, la data 2009-09-27 11:57:34 Cam cate sedinte de masaj sunt necesare unui bun rezultat?si care e durata unei singure sedinte.Sunt intr-o stare sa zicem incipienta si as avea nevoie de aceste informatii.THANKS!


Buna, iti recomand cu caldura: http://www.okazii.ro/catalog/38146089/CREMA-PROFESIONALA-ANTICELULITICA-ANESI.html#galerie si ai sa simti efectul cremei din momentul in care o aplici!
Inna30
Postat pe 26 Februarie 2010 17:21
Eu zic sa incerci tratamentele anticelulitioce de la YONKA, produsele sunt profesionale din Franta, preferate de vedete de la HOLYWOOD , vei fi foarte multumita!Successs
zanadiana
Postat pe 4 Martie 2010 15:30
De la: kika25, la data 2009-09-27 11:57:34 Cam cate sedinte de masaj sunt necesare unui bun rezultat?si care e durata unei singure sedinte.Sunt intr-o stare sa zicem incipienta si as avea nevoie de aceste informatii.THANKS!
pai daca ai celulita de gradul 1,2 poti si de trrei ori pe saptamana si iti garantez ca in 10 sedinte se vad efectele daca ai de gradul 3,4 in 15 sedinte tot asa de trei ori pe saptamana 1. daca faci in fiecare zi sar putea sa faci febra musculara.............depinde de organismul tau cum reactioneaza..........pt un f bun rezultat cam in trei luni scapi de celulita......
lavynnyalavynnya
Postat pe 30 Martie 2010 11:46
Bine ca isi face barbi reclama ca face ea cu 40 de lei pe sedinta :) m-am lamurit ce fel de maseur te poti numi...pentru inceput, pentru toate cititoarele, vreau sa ma credeti pe cuvant, ca doar acele femei pe care le vedeti pe la nu stiu ce fel de reclame la nu stiu ce fel de aparate, care nu au pic de grasime pe corp, chipurile, un corp de invidiat pentru voi, sunt singurele femei de pe planeta, care nu au celulita...ea apare din diferite motive, in special la voi, pentru ca sunteti lasate de "seful" cu o misiune pe lumea asta...cea de a perpetua specia...acum, depinde de voi cat de mult vreti sa o perpetuati...eu unul nu bat apropouri...revin...celulita, nu vreau sa intru in termeni foarte grei de digerat pentru majoritate, nu va disparea la femei, decat intr-o singura situatie...si anume, in cea in care acea femeie, nu isi mai doreste sa fie femeie, se apuca de sport, face regulat, face o pasiune pentru acel sport, il face de performanta, foloseste fel si fel de suplimente, proteine, etc, se drogheaza in termeni mai plastici cu fel si fel de stimulenti si sustinatori ai nivelului la care a ajuns, se dedica numai sportului respectiv, in genere un sport destul de dificil chiar si pentru multi barbati...credeti-ma, nu va doriti asa ceva...din momentul in care, fereasca seful, nu mai poate face sport, o perioada, femeiea aia, cu greu isi va mai atinge forma fizica de invidiat...cum va spuneam, ati fost insarcinate de seful, sa aduceti pe lume, o alta fiinta, asemeni voua si sefului, sau invers...cum vrea fiecare sa o ia...din acest motiv, acea zona, a coapselor, fundului, soldurilor, este predominant predispusa depozitarii unui strat adiacent celui normal, in cazul barbatilor in acea zona, tocmai pentru a preveni aparitia vizitatorului...ocazional, v-am spus, pentru cele ce se accepta femei, nu pentru acele bruce lee-iste, care nu au nicio treaba cu feminitatea...pentru a mentine un echilibru si pentru a putea avea la orice ora corpul pregatit pentru o astfel de transformare, organismul depune acolo ceva mai mult ca la barbati, o idee numai, nu exagerat...faptul ca aveti o dieta dezechilibrata, si aici ma refer strict la un program haotic, ca nu cunoasteti care va sunt carentele si care va sunt surplusurile pentru a echilibra oarecum lipsurile si adaosurile in corpurile voastre (si barbati si femei, nu ma leg special doar de voi ca si la noi e la fel...n-ati vazut ce burti imense facem :)) ce-i drept, cam tot din aceleasi cauze, ca sa nu zic identic aceleasi cauze...revin , ies din paranteza :D )faptul ca nu faceti sport regulat, iar aici ma refer la cel putin 3 4 sedinte de miscare a cate o ora, o ora jumate in acele sedinte, in fiecare sedinta in parte ( acum nu impartiti o ora in 3 sau 4 ca nu ati facut nimic :)) ma intorc, ies din paranteza...cred ca o sa obosesc cu parantezele, dar sper sa aiba roade acest mesaj :) ) faptul ca nu consumati cei 2litri si jumatate pe zi, care, sunt minimum suficienti in cazul unui om care are pretentia de se simti bine si de a imbatrani usor, frumos, sanatos va duc spre acumularea de tesut adipos in acele zone...mai apar pe la brate, dar asta in cazurile mai rare...ideea e clara...miscare, eu as pune-o pe primul plan...din dieta, as scoate pe cat posibil mancatul la ore tarzii, as pune 3 litri de apa media de consum pe o zi, minim 20 de litri pe saptamana, adica doua bidoane de apa de 10 l ca tot sunt la moda, sa ii dati gata intr-o saptamana...cumparati aparat de pompat apa din bidon si o sa fie si distractiv...mai faceti o miscare in plus ;) ...mai radem, mai glumim...e buna si aceasta buna dispozitie, poate o sa spuneti ca aberez si nu are nicio legatura...celulita, o sa radeti, apare si pe motive legate de sistemul neuro al individului...deci cu cat mai multa multumire de sine si incredere in fortele proprii, cu atat mai bine...un suport il au si partenerii sau maseurii...masajul il las la urma...nu recomand creme de tot felul, ci creme preparate in casa...deja spun prea multe secrete :P nu cred ca sunt secrete pentru multe dar, pentru cine nu stia pana acum, zatul face minuni...combinatia lui cu un alt liant, face ca pielea dvs sa capete elasticitatea, tonusul, culoarea, finetea mult dorita si asteptata...de vergeturi, nu ma intrebati, la alea chiar nu se mai poate face nimic, o data instalate si netratate in prima faza, adica cand sunt rozalii...atunci le puteti reduce la simple linii ca si cum ar fi niste vechi taieturi fine...deci...masajul e la sfarsit...impachetarile, doar pentru vip-uri...da roade, dar nu e sanatos...e bombardare a organismului ce nu isi are sensul, dar pe cele ce le vedeti luna asta cu celulita si in doua luni fara, asta a fost metoda...impachetari o data la doua zile cel mult, nu zilnic...eh...cred ca v-am cam taiat elanul...desi ar trebui sa fie invers...ce ar trebui sa stiti, in termen de 4 6 luni, o sa vedeti rezultate bune, ale dietei, miscarii si masajului...combinate, toate trei, fac minuni normale, durabile, sanatoase...la noi, se practica vanataiel, duritatea...ca asa s-a impamantenit de la inceput..e total gresit...aparate care reduc celulita, porcarii...aceste trei unelte, mergand pas la pas, de-a lungul vietii, dau roadele maxime, durabile, sanatoase...fac masaje si vad diferentele la persoanele care isi dau silinta si la cele care lasa totul in seama mea...cu masaje si creme nu scapati deloc de ea...imbunatatiti aspectul pielii...care pana la urma e ultima afectata...ganditi-va la circulatia defectuasa a sangelui, a limfei, sangele si limfa fac transportul acelor lucruri nedorite in acele zone...daca nu lucrati la dieta si la miscare...imi pare rau sa va anunt, dar nu prea faceti mare lucru...si cu cat va apucati mai tarziu, cu atat mai nasol...iar ca si o contra oferta la pretul de 40 de lei anticeluliticul oferit de barbi, cu tot cu cursurile ei si cu toata stima, eu declar pe forum, si lansez super oferta de 30 :D , dar am pretentia ca voi sa faceti sport si sa aveti grija de stilul de viata alimentar pentru ca de mine sa scapati cat mai repede, sa ma vedeti cat mai rar, doar pentru intretinere...un masaj la saptamana, poate chiar si la doua, daca o sa vedeti ca va puteti mentine...eu zic ca se poate...e realizabil...depinde mult de voi...altfel, vizite mai dese la maseuri, la doctori si mai stiu eu pe la ce magazine cu produse de doi lei care va promit marea cu sarea si care vor aparea o data pe an, sub o alta forma si o alta denumire...boala e aceeasi de cand e femeia si barbatul pe lume...cei din trecut cu ce credeti ca se tratau...ganditi-va bine
adi_maseur
Postat pe 7 Octombrie 2010 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produsele naturale, curate, ecologice, frumos mirositoare 1 De la: kudika183387 16 Mai 2010 08:38
LUMINA PULSATA SAU CEARA???????? 10 De la: sweetgirll 3 Decembrie 2009 13:35
creme anticelulitice 59 De la: kudika_11779 19 Iulie 2012 00:10
Botox si acid hialuronic 2 De la: Dor_a 7 Iunie 2009 20:00
20 de proceduri ptr un corp armonios si sanatos 1 De la: Vanda_Jianu_1 18 August 2012 14:22