Setari Cookie-uri

M-AM INDRAGOSTIT

M - AM INDRAGOSTIT DE SEFUL MEU, CE SA FAC? PROBLEMA ESTE CA AM O RELATIE DE CATIVA ANI SI PE DEASUPARA MAI SI LOCUIM IMPREUNA. POVESTEA MEA A INCEPUT ACUM UN AN CAND M-AM ANGAJAT LA EL. AVEAM PROBLEME IN RELATIA ACTUALA SI INCA MAI AM, SEFUL MEU ESTE SINGUR DE CATVA TIMP, LA INCEPUT TOUL MERGEA BINE MAI MULT DECAT O RELATIE SEF- ANGAJAT, IESEAM IMPREUNA CAND ERAM IN TIMPUL PROGRAMULUI NE POVESTEAM PROBLEMELE, PARCA EREAM CEI MAI BUNI PRIETENI . AVEA GESTURI CARE MA FACEAU SA CRED CA MA PLACE, SI CRED CA ASA ERA. BA, CHIAR L-AM MINTIT CA AM TERMINAT RELATIA CU ACTUALUL DIN CAUZA PROBLEMELOR PE CARE LE AVEAM SI RELATIA NOASTRA MERGEA DIN CE IN CE MAI BINE. VENEA SI MA LUA DE ACASA CA SA MERGEM IMPREUNA LA MUNCA, AL MEU ERA ACASA SI ACEST LUCRU NU-L DERANJA CHIAR DELOC PT. CA ZICEA CA EL ERA SEFUL MEU SI FIIND TRANSLATORUL LUI (EL NECUNOSCAND FOARTE BINE LIMBA ROMANA) ERA NORMAL SA-L INSOTESC PRETUTINDENI , PANA CAND INTR-O DIMINEATA EU CU ACTUALUL AM COBORAT AMANDOI INCAT A TERBUIT SA-I SPUN SEFULUI MEU CA AM HOTARAT SA NE DAM O SANSA. DE ATUNCI RELATIA S-A SCHIMBAT ( CU TOATE CA INTRE NOI NU FUSESE NIMIC, NICI MACAR O STRANGERE DE MANA SAU UN SARUT). DAR, IL IUBESC, INCA LUCREZ PENTRU EL, II DUC DORUL , MA GANDESC TOT TIMPUL LA EL, BA CHIAR AM SENZATIA CA UNEORI MA RANESTE INTENTIONAT, PLANG DE DURERE, NU MAI POT, NU STIU CE SA FAC SA-L RECUPEREZ. PANA SI ACTUALUL MI-A ZIS CA M-AM SCHIMBAT, NU POT SA RUP RELATIA NICI CU EL PENTRU CA NE LEAGA ATATEA LUCRURI, AM FACUT ATATEA IMPREUNA, AM UITAT SA MENTIONEZ CA EL ESTE PRIMUL MEU PRIETEN SI PRIMUL DIN VIATA MEA, AM MAI AVUT DOUA RELATII FARA CA EL SA STIE, DAR SEFUL MA DA PESTE CAP , IL DORESC, IL VISEZ. VERAU SA FIM CUM ERAM INAINTE, SPUNETI-MI CE SA FAC ? DATI - MI UN SFAT VA ROG
kudika050680
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:18
In primul rand.....RENUNTA LA CAPS LOCK.....ca nu imi place cand cineva striga
andreea1976
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:21
Nu ne-ai zis varsta ta...asta ca sa incerc sa inteleg la ce ne raportam..ca daca ai 50 de ani...las-o moarta cu seful...
Daca esti mai tanara sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa-i spui in fatza ce simti!
creatzacreatza
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:23
De la: andreea1976, la data 2009-10-07 17:21:13In primul rand.....RENUNTA LA CAPS LOCK.....ca nu imi place cand cineva striga

pai..vrea sa se faca auzita
cantafabule
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:24
De la: cantafabule, la data 2009-10-07 17:24:04
De la: andreea1976, la data 2009-10-07 17:21:13In primul rand.....RENUNTA LA CAPS LOCK.....ca nu imi place cand cineva striga

pai..vrea sa se faca auzita

o fi vrand......dar nici chiar asa
andreea1976
Postat pe 7 Octombrie 2009 17:25
De la: kudika050680, la data 2009-10-07 17:18:13M - AM INDRAGOSTIT DE SEFUL MEU, CE SA FAC? PROBLEMA ESTE CA AM O RELATIE DE CATIVA ANI SI PE DEASUPARA MAI SI LOCUIM IMPREUNA. POVESTEA MEA A INCEPUT ACUM UN AN CAND M-AM ANGAJAT LA EL. AVEAM PROBLEME IN RELATIA ACTUALA SI INCA MAI AM, SEFUL MEU ESTE SINGUR DE CATVA TIMP, LA INCEPUT TOUL MERGEA BINE MAI MULT DECAT O RELATIE SEF- ANGAJAT, IESEAM IMPREUNA CAND ERAM IN TIMPUL PROGRAMULUI NE POVESTEAM PROBLEMELE, PARCA EREAM CEI MAI BUNI PRIETENI . AVEA GESTURI CARE MA FACEAU SA CRED CA MA PLACE, SI CRED CA ASA ERA. BA, CHIAR L-AM MINTIT CA AM TERMINAT RELATIA CU ACTUALUL DIN CAUZA PROBLEMELOR PE CARE LE AVEAM SI RELATIA NOASTRA MERGEA DIN CE IN CE MAI BINE. VENEA SI MA LUA DE ACASA CA SA MERGEM IMPREUNA LA MUNCA, AL MEU ERA ACASA SI ACEST LUCRU NU-L DERANJA CHIAR DELOC PT. CA ZICEA CA EL ERA SEFUL MEU SI FIIND TRANSLATORUL LUI (EL NECUNOSCAND FOARTE BINE LIMBA ROMANA) ERA NORMAL SA-L INSOTESC PRETUTINDENI , PANA CAND INTR-O DIMINEATA EU CU ACTUALUL AM COBORAT AMANDOI INCAT A TERBUIT SA-I SPUN SEFULUI MEU CA AM HOTARAT SA NE DAM O SANSA. DE ATUNCI RELATIA S-A SCHIMBAT ( CU TOATE CA INTRE NOI NU FUSESE NIMIC, NICI MACAR O STRANGERE DE MANA SAU UN SARUT). DAR, IL IUBESC, INCA LUCREZ PENTRU EL, II DUC DORUL , MA GANDESC TOT TIMPUL LA EL, BA CHIAR AM SENZATIA CA UNEORI MA RANESTE INTENTIONAT, PLANG DE DURERE, NU MAI POT, NU STIU CE SA FAC SA-L RECUPEREZ. PANA SI ACTUALUL MI-A ZIS CA M-AM SCHIMBAT, NU POT SA RUP RELATIA NICI CU EL PENTRU CA NE LEAGA ATATEA LUCRURI, AM FACUT ATATEA IMPREUNA, AM UITAT SA MENTIONEZ CA EL ESTE PRIMUL MEU PRIETEN SI PRIMUL DIN VIATA MEA, AM MAI AVUT DOUA RELATII FARA CA EL SA STIE, DAR SEFUL MA DA PESTE CAP , IL DORESC, IL VISEZ. VERAU SA FIM CUM ERAM INAINTE, SPUNETI-MI CE SA FAC ? DATI - MI UN SFAT VA ROG


Ce dracu sfat vrei.Paraseste-l pe actualul si tregeti-o cu sefu si mai lasa-ne cu obsesia pentru sef ,ca deja ni s-a facu greata.

Postat pe 7 Octombrie 2009 19:06
Si io ce sa fac daca-s indragostita de toti sefii mei (numa' vreo 3 la numar...), plus medicul meu ginecolog, plus medicul meu ORL-ist, plus veterinarul cainelui meu? Oooffffff, vai de viata mea!!!!!
Lucia38
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:11
De la: Lucia38, la data 2009-10-07 19:11:58Si io ce sa fac daca-s indragostita de toti sefii mei (numa' vreo 3 la numar...), plus medicul meu ginecolog, plus medicul meu ORL-ist, plus veterinarul cainelui meu? Oooffffff, vai de viata mea!!!!!


io zic sa le dai numar de ordine sa stea cuminti la rand.

Postat pe 7 Octombrie 2009 21:00
De la: scorpio67, la data 2009-10-07 21:00:26
De la: Lucia38, la data 2009-10-07 19:11:58Si io ce sa fac daca-s indragostita de toti sefii mei (numa' vreo 3 la numar...), plus medicul meu ginecolog, plus medicul meu ORL-ist, plus veterinarul cainelui meu? Oooffffff, vai de viata mea!!!!!


io zic sa le dai numar de ordine sa stea cuminti la rand.

Nu se poate... ca nu stiu cui sa-i dau numaru' 1...
Lucia38
Postat pe 8 Octombrie 2009 13:31
De la: Lucia38, la data 2009-10-08 13:31:39
De la: scorpio67, la data 2009-10-07 21:00:26
De la: Lucia38, la data 2009-10-07 19:11:58Si io ce sa fac daca-s indragostita de toti sefii mei (numa' vreo 3 la numar...), plus medicul meu ginecolog, plus medicul meu ORL-ist, plus veterinarul cainelui meu? Oooffffff, vai de viata mea!!!!!


io zic sa le dai numar de ordine sa stea cuminti la rand.

Nu se poate... ca nu stiu cui sa-i dau numaru' 1...


Io zic sa incepi cu seful al mare,dupa aia cu gincologul,ca e greu de gasit unul bun,apoi cu veterinaru.au am uitat orl-istul.Frate,m-am incurcat in ei.....HELP!......HELP!

Postat pe 8 Octombrie 2009 13:42
Am 24 de ani, problema este ca relatia mea actuala nu merge deloc, a ramas in stand by. Nici macar nu-l mai doresc pe iubitul meu. Si nici macar nu am curaj sa vorbesc cu seful meu, am incercat de atataea ori. Astazi i-am spus ca-mi dau demisia.
kudika050680
Postat pe 8 Octombrie 2009 17:01
pai si ti-a acceptat demisia????????
creatzacreatza
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:49
In primul rand dac relatia ta nu merge cum trebuie de mai bine de un an de ce mai esti cu el? Si sefului, daca esti hotarata sa incepi ceva cu el, mai bine ii spui ce simti decat sa iti prezinti demisia. Dar sa stii ca o relatie la locul de munca, si mai ales cu seful poate fi tricky.
aleena83
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:54
De la: aleena83, la data 2009-10-09 08:54:11In primul rand dac relatia ta nu merge cum trebuie de mai bine de un an de ce mai esti cu el? Si sefului, daca esti hotarata sa incepi ceva cu el, mai bine ii spui ce simti decat sa iti prezinti demisia. Dar sa stii ca o relatie la locul de munca, si mai ales cu seful poate fi tricky.
kudika050680
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:24
De la: creatzacreatza, la data 2009-10-09 08:49:12pai si ti-a acceptat demisia????????



referitor la demisie, a zis sa fac ce vreau, dar el nu vrea sa plec. Mai sun cu iubitulmeu pentru ca ne leaga prea multe si imi este mila de el. Ma doare sa-l las, si mai ales nu sunt sigura ce simte seful pt. mine. As vera sa-l pun la o proba ca sa vad ce simte el, si in caz ca nu simte ceva sa nu pic de fariera, ceva mai subtil. Problema este ca nu stiu ce proba? Puteti sa-mi sugerati ceva?
kudika050680
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:31
De la: kudika050680, la data 2009-10-08 17:01:42Am 24 de ani, problema este ca relatia mea actuala nu merge deloc, a ramas in stand by. Nici macar nu-l mai doresc pe iubitul meu. Si nici macar nu am curaj sa vorbesc cu seful meu, am incercat de atataea ori. Astazi i-am spus ca-mi dau demisia.



doamne !!!!!!!!!! pai de ce mai stai cu baiatul ala daca nu iti este drag?????? nu ineteg!!!! nu sta cu el fata daca nu vrei. zici ca va leaga atatea lucruri.pai si ce ? daca nu mai are nici un farmec si mai si scartaiti.eeeee dracie!!!! ai toata viata inainte si tu te cramponezi de faptul ca va lega multe chestii!!!!!hai curaj ca mai gasesti flacai cu care sa ai aceleasi lucruri in comun.si nu trebuia sa iti dai demisia. trebuia sa vorbesti cu sefu tau , sa il intrebi de ce e atat de schimbat.
sirra
Postat pe 13 Octombrie 2009 12:38
Pai tu-l vrei si pe sefu si pe actualu......cam grele.....nu stiai ca ce e prea mult strica?
catalina_82
Postat pe 13 Octombrie 2009 12:45
in loc sa-l pui la probe.....mai bine ai discuta direct cu el......
catalina_82
Postat pe 13 Octombrie 2009 12:47
Merci pt. sfat, stiti care-i problema mea ca de cate ori incerc sa vorbesc cu seful si am ocazia , nu pot vorbi de unde sa incep cu ce? parca mi se termina cuvintele. De multe ori i-am zis ca trebuie sa vorbesc cu el si - i spun altceva. Nu,nu pot. Am vrut sa-l sarut direct, mi-a fost frica de reactia lui. Cred ca a devenit o obsesie pentru mine Trebuie sa scap de ea, niciodata nu mi s*a mai intamplat asta. Ma doare cand nu-l vad, ma doare cand stiu ca-i plecat, ca nu ma suna
kudika050680
Postat pe 15 Octombrie 2009 19:02
De la: kudika050680, la data 2009-10-15 19:02:53Merci pt. sfat, stiti care-i problema mea ca de cate ori incerc sa vorbesc cu seful si am ocazia , nu pot vorbi de unde sa incep cu ce? parca mi se termina cuvintele. De multe ori i-am zis ca trebuie sa vorbesc cu el si - i spun altceva. Nu,nu pot. Am vrut sa-l sarut direct, mi-a fost frica de reactia lui. Cred ca a devenit o obsesie pentru mine Trebuie sa scap de ea, niciodata nu mi s*a mai intamplat asta. Ma doare cand nu-l vad, ma doare cand stiu ca-i plecat, ca nu ma suna


pot sa te intreb daca e arab? si ce varsta are? conteaza ca ei au o anumita atitudine si te provoaca si mi-e ca nu e dragoste ci altceva........si te-a zapacit de tot.
danatisianu
Postat pe 15 Octombrie 2009 19:09
De la: danatisianu, la data 2009-10-15 19:09:05
De la: kudika050680, la data 2009-10-15 19:02:53Merci pt. sfat, stiti care-i problema mea ca de cate ori incerc sa vorbesc cu seful si am ocazia , nu pot vorbi de unde sa incep cu ce? parca mi se termina cuvintele. De multe ori i-am zis ca trebuie sa vorbesc cu el si - i spun altceva. Nu,nu pot. Am vrut sa-l sarut direct, mi-a fost frica de reactia lui. Cred ca a devenit o obsesie pentru mine Trebuie sa scap de ea, niciodata nu mi s*a mai intamplat asta. Ma doare cand nu-l vad, ma doare cand stiu ca-i plecat, ca nu ma suna


pot sa te intreb daca e arab? si ce varsta are? conteaza ca ei au o anumita atitudine si te provoaca si mi-e ca nu e dragoste ci altceva........si te-a zapacit de tot.



Ii spaniol si are 29 ani, dar nu mai conteaza mi-am dat demisia. Joi i-am spus ca sa-si caute pe altcineva si vineri nu mai m-am dus la munca pt. k nu mai puream continua asa stiam ca ma place si dintr-o data s-a schimbat brusc, si pe deasupra este si singur de ceva vreme. S-a terminat , trebuie sa-l iut si sa vad dak mai pot salva relatia pe care o am. Tot ce verau este ca timpul sa siba rabdare cu mine . Oricum stiu ca pe prietenul meu nu-l mai iubesc, si k este doar obisnuinta. Acum ca am ramas si fara serviciu si toata lumea ma intreaba de ce? si nici macar nu stiu sa-i mint, dar nici adevarul nu pot sa-l spun. Poate majoritatea dintre voi nici nu ma inteleg si se intreaba ce-i si cu nebuna asta? dar, nu doresc nimanui sa iubeasca, sau mai bine zis sa treaca prin ce trec io. Sunt tanara, 24 ani, am toata viata inainte, dar ce imi pare rau este ca nu am avut curajul sa vb cu el, sunt o lasa, imi era frica ca sa nu ma respinga. Nu au trecut decat 2 zile si deja imi este dor de el, ieri am tercut pe la el pe strada numa ca sa-l mai vad o data. Voi pleca un timp la tara, singura poate imi voi aranja gandurile si planurile ce voi face, de acum incolo. Ma gandesc ca sa plec din nou, din tara, dar iar imi voi distruge parintii, iubituui meu ce sa-i spun, dar cred ca numa asa pot sa-l uit. Am venit in tara pt. parinti cum sunt unicul copil pe care-l au. Mi-am reluat facultatea si acum cand mai am un an sa o las balta? Nu stiu ce sa fac? parca nimeni nu ma intelege?il vreau, dar nu stiu cum sa-l am? nici macar nu banuieste ce simt pt. el. Am plecat fara ca macar sa-i pot da vreun motiv plauzibil. Dumnezeule, unde Esti? Daca este cineva care ma poate intelege? pt. k nici macar io nu pot intelege ce se intampla cu mine. Mame mele i-am spus mi-a zis ca mi se pare, ca sunt confuza cum relatia pe care o am nu functioneaza, tot ma pune sa incerc, sa continui cu actualul. Vai, de sufletul meu. Tot ma uit la telefon sa vad dak ma suna, dar...in zadar. Niciodata nu am mai trecut prin asta. Il vreau pe el....nu am curaj sa vb cu el, ce sa-i spun? cum sa incep? cum va reactiona? mi-e frica ? nu voi sti cum va reactiona daca nu vb cu el. Dar, cum sa incep? unde sa-l duc ca sa fie linste si sa fim doar noi? Cred ca pana la urma voi pleca, spre durerea parintilor mei si spre haosul care va fi in viata mea.
kudika050680
Postat pe 17 Octombrie 2009 15:26
daca nu ai curajul sa-i spui in fatza..suna-l sau mai bine trimite-i un mesaj.Ce ai de pierdut?????
Ii scrii in mesaj ce simti ptr el si daca iti raspunde..foarte bine,daca nu..ramai in situatia in care esti.
Vrei ca toata viata ta sa regreti ptr ca nici macar nu ai incercat???

Asa am facut si eu ca tine.Am fost cu un tip,si ne-am despartit.Mi-a fost rusine sa-i zic ca inca tin la el,si asa ca am tacut..si ne-am vazut de viata noastra.Fiecare cu ale lui.Sunt 3 ani de atunci.Desi am fost cu altcineva in acest timp..niciodata nu putea sa-l egaleze...
In fiecare zi ma gandeam la fostul..il iubeam in secret,il divinizam...pana cand actualul m-a cerut in casatorie.Si atunci m-am dus frumusel la fostul..i-am zis ca il iubesc si am fost impreuna cateva zile.Rezultatul??Total dezamagita.3 ani de zile traisem cu o iluzie!!! Acum?Imi iubesc sotul..sunt fericita..iar pe fostul il cred patetic...nu stiu ce-a fost in capul meu.

Daca nu ma hotaram sa-l infrunt si sa-i zic ce simt...o viata intreaga aveam sa traiesc in tristete si nefericire.
creatzacreatza
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:44
De la: kudika050680, la data 2009-10-07 17:18:13M - AM INDRAGOSTIT DE SEFUL MEU, CE SA FAC? PROBLEMA ESTE CA AM O RELATIE DE CATIVA ANI SI PE DEASUPARA MAI SI LOCUIM IMPREUNA. POVESTEA MEA A INCEPUT ACUM UN AN CAND M-AM ANGAJAT LA EL. AVEAM PROBLEME IN RELATIA ACTUALA SI INCA MAI AM, SEFUL MEU ESTE SINGUR DE CATVA TIMP, LA INCEPUT TOUL MERGEA BINE MAI MULT DECAT O RELATIE SEF- ANGAJAT, IESEAM IMPREUNA CAND ERAM IN TIMPUL PROGRAMULUI NE POVESTEAM PROBLEMELE, PARCA EREAM CEI MAI BUNI PRIETENI . AVEA GESTURI CARE MA FACEAU SA CRED CA MA PLACE, SI CRED CA ASA ERA. BA, CHIAR L-AM MINTIT CA AM TERMINAT RELATIA CU ACTUALUL DIN CAUZA PROBLEMELOR PE CARE LE AVEAM SI RELATIA NOASTRA MERGEA DIN CE IN CE MAI BINE. VENEA SI MA LUA DE ACASA CA SA MERGEM IMPREUNA LA MUNCA, AL MEU ERA ACASA SI ACEST LUCRU NU-L DERANJA CHIAR DELOC PT. CA ZICEA CA EL ERA SEFUL MEU SI FIIND TRANSLATORUL LUI (EL NECUNOSCAND FOARTE BINE LIMBA ROMANA) ERA NORMAL SA-L INSOTESC PRETUTINDENI , PANA CAND INTR-O DIMINEATA EU CU ACTUALUL AM COBORAT AMANDOI INCAT A TERBUIT SA-I SPUN SEFULUI MEU CA AM HOTARAT SA NE DAM O SANSA. DE ATUNCI RELATIA S-A SCHIMBAT ( CU TOATE CA INTRE NOI NU FUSESE NIMIC, NICI MACAR O STRANGERE DE MANA SAU UN SARUT). DAR, IL IUBESC, INCA LUCREZ PENTRU EL, II DUC DORUL , MA GANDESC TOT TIMPUL LA EL, BA CHIAR AM SENZATIA CA UNEORI MA RANESTE INTENTIONAT, PLANG DE DURERE, NU MAI POT, NU STIU CE SA FAC SA-L RECUPEREZ. PANA SI ACTUALUL MI-A ZIS CA M-AM SCHIMBAT, NU POT SA RUP RELATIA NICI CU EL PENTRU CA NE LEAGA ATATEA LUCRURI, AM FACUT ATATEA IMPREUNA, AM UITAT SA MENTIONEZ CA EL ESTE PRIMUL MEU PRIETEN SI PRIMUL DIN VIATA MEA, AM MAI AVUT DOUA RELATII FARA CA EL SA STIE, DAR SEFUL MA DA PESTE CAP , IL DORESC, IL VISEZ. VERAU SA FIM CUM ERAM INAINTE, SPUNETI-MI CE SA FAC ? DATI - MI UN SFAT VA ROG
esti dependenta de sex incearca sa fii sincera cu tine, nu-ti mai arde de prietenul tau, spune-i sau lasa-l liber daca nu-l mai iubesti ...fidelitatea, pentru tine e doar ca o nuca in perete incearca sa consolezi cu seful tau si nu mai face ca o maimuta in calduri
laramira
Postat pe 18 Ianuarie 2010 08:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 1 De la: AgachiBianca 1 Noiembrie 2009 08:20
barbatul taur si femeia scorpion ce parere aveti??? 2 De la: dafffne 27 Septembrie 2008 03:12
compatibilitate 10 De la: geo_sh 28 Martie 2009 14:23
Video chat 8 De la: elena39 28 Aprilie 2010 19:00
Lungimea pantalonului 1 De la: kudika323007 20 Octombrie 2010 08:59