Setari Cookie-uri

Avon

Hei...salut!
Sunt lider avon...Avon cauta cati mai multi reprezentanti si eu cred ca ar trebui sa i ne alturam,deoarece sunt foarte multe premii si concursuri frumoase.
Cei/cele care nu sunt reprezentanti/e si vor sa devina,ma puteti contacta pe id : szb_linda si cu siguranta nu vor regreta ca vor ajunge sus.Multumesc!
Linda_Giulia
Postat pe 13 Octombrie 2009 10:51
Pe bune ce premii????????? avon e o mare tzeapa
bebelusaruxi
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:37
Salutare,

Eu am fost reprezentant Avon un an si asta este parerea mea sincera despre produselor lor:

Nu am fost reprezentant pentru premii pentru ca sunt penibile...am castigat intr-un an o agenda cu avon , o geanta de plastic care a ajuns direct la gunoi ... ml-fighting0006: o esarfa care o poarta bunica ... si marunt... un pumn de bani maruntii... ml-confused0067:
Nu am fost reprezentant nici pentru bani ,ce bani ??? la o comanda de 250 lei castigai 15 lei ..
Eu initial am fost interesata de faptul ca beneficiam de reducere la produse ... si am inceput sa folosesc cam toate produsele lor... si SURPRIZA :
fardurile de ochi ba se intindeau ba se strangeau la ochi (
Parfumurile nu persista ... deloc...
Rimelul nu iti face genele minunate... si am facut si alergie de imi curgeau ochii..( mentionez ca era nou )
Cremele miros frumos dar nu sunt oricum bune de nimic...
Eu sunt foarte dezamagita ...
Dar cel mai mare soc nu l-am ajut cu produsele ci legat de comportamentul cordonatorilor de la sediul avon.
Am avut un Coordonator care nici macar o data can am avut o intrebare nu a stiut sa imi dea un raspuns concret sau sa ajute , noroc ca au departament de relatii clienti ...
Insa cand am vrut sa renunt am intampinat o groaza de probleme... cand am anunta ca nu mai vreau sa fiu reprezentant dintr-o data ma suna coordonatorul sa ma intrebe de ce si ce poate sa faca sa ma razgandesc ca doar ce ea pierdea bani..
Eu nu am mai inregistrat comenzi si daca nu inregistrezi nici o comanda timp de trei campanii teoretic iesi din sitem... dar m-am trezit ca s-a inregistrat o comanda pentru niste brosuri... tipa care imi era coordonator si cu accordul managerului zonal fara sa ma anunte nimeni... am primit doar confirmarea pe mail sa astept coletul si sa il si mai platesc... bafta !!!!
pana la urma sa ajuns sa fac reclamtie scrisa ...pentru ca daca le sunam ori imi repingeau apelul ori imi dadeau explicatii de gradinita... ca defapt nu au inteles ca eu nu mai vreau sa plasesz comenzi bla bla...
Aceasta situatie este inacceptabila din punct de vedere profesional.
Cred ca acesta este motivul pentru care foarte multa lume renunta de a colabora cu Avon, mai exact din cauza lipsei de profesionalism si neseriozitate.
Din acest motiv nu voi mai folosii produselor lor niciodata si mai am un singur lucru de adaugat :
Daca sunt asa de bune produsele lor de ce face atata publicitate ? Avon a ajuns ca sectele acelea care vin si sun la usa si incearca sa te convinga sa li te alaturi ... ml-fighting0006:

Sfatul meu : NUUUUUUUUU AVONNNNNNNNN!!!!! sunt produse mult mai bune de la alte firme !!!!
Nu suntem oi !!!! Si nu suntem atat de ieftine pentru un creion de ochi moca sa promovezi mizerii !!!
bebelusaruxi
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:48
Numai produse de proasta calitate sunt la Avon...Gandul de a fi reprezentant imi provoaca o senzatie de
Ramona_
Postat pe 22 Octombrie 2009 11:54
Ai zis : si cu siguranta nu vor regreta ca vor ajunge sus...
Unde sus ???
E atat de greu sa va abtineti sa facteti reclame mascate pentru diferite produse?

Daca vanzarile AVON din mediul urban reprezinta 20%, iar in mediul rural 40%, e clar ca aceste produse sunt mai apreciate de clientii neinformati in acest domeniu. In general, produsele oferite de AVON sunt de proasta calitate. In loc sa scoata pe piata o multitudine de produse ieftine si proaste sau accesorii de prost gust, mai bine s-ar axa pe imbunatatirea calitatii acestora. Mai bine putin si bun, decat mult si prost!
bebelusaruxi
Postat pe 23 Octombrie 2009 11:27
sunt si premii avon dar ac sa le acstigi te strofovi cam mult deci concluzia nu se merita
yumy
Postat pe 23 Octombrie 2009 12:15
Concret sms primit :
Comanzi in campania 15 parfumuri de 220 lei si stick-ul USB cod 72637 este al tau cu 15 lei .

Deci acum sincer ce premii se dau
mai platesti pe un stick obosit 15 lei ???? si mai trebuie sa le bagi pe gat si partfumuri de 220lei !!!!


bebelusaruxi
Postat pe 27 Octombrie 2009 11:11
am fost si eu reprezentant la avon vreo 2 ani si am fost si coordonator dar nu am vazut un ban plus ca era o gramada de munca si bani... ... marunti cum zicea cineva inainte... acum fac tot vanzare directa dar la o firma serioasa. daca va intereseaza - www.superafacere.webs.com numele poate parea aiurit un pic dar a fost prima idee pe kre am avut-o cand am facut site ul
claudiarebecca
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cosmetice naturale cu ulei esential de trandafiri 1 De la: rosevital 20 Noiembrie 2011 11:46
Produse cosmetice profesionale 9 De la: Milya 13 Noiembrie 2014 13:33
MLM NOU Produse cosmetice-Biohem cometice fara APA 6 De la: kudika226898 5 Mai 2011 20:29
Care sunt produsele cosmetice preferate? 28 De la: mikky09 7 Octombrie 2016 20:05
Ser tratament pentru refacere ºi lifting facial - oriflame 3 De la: kudika226898 20 Noiembrie 2010 13:48