Setari Cookie-uri

Concurs: Byron, intre comercial si meditativ

Vrei sa ai sansa de a-l descoase pe unul dintre cei mai interesanti artisti din industria muzicala romaneasca? Citeste in continuare si inscrie-te la concurs!

Trupa Byron isi lanseaza pe 23 octombrie cel mai recent album, al treilea material lansat de baieti din 2007 incoace. Pentru a marca ocazia, Kudika si trupa Byron te invita la un concurs care va avea ca premiu o cina cu solistul formatiei, Dan Byron.

Tot ce trebuie sa faci pentru a-ti incerca norocul este sa ne spui care piesa Byron, din intreaga discografie a trupei, te-a impresionat, si de ce. Intra pe site-ul trupei www.myspace.com/byronmusicspace pentru mai multa inspiratie, si fa-ti o idee despre cum se va derula cina ta cu Byron din interviul acordat de solist revistei noastre.

Durata concursului: 2 saptamani, in intervalul 22 oct – 5 nov 2009

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum
concursKudika
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:34
We Love You
Este un artist de prima clasa.
mysa20
Postat pe 22 Octombrie 2009 07:23
Broken But I'm Healed
Rar gasim asa talente, penru unii.. banii sa iasa
uka13
Postat pe 22 Octombrie 2009 07:25
Bai, sa caz de pe scaun, nu alta!

Iete ce-mi sorbeam io ceaiul verde cu menta proaspata si doua pastilute de indulcitor ( azi-noapte am avut un vis inacceptabil in care eram grasa ), uitandu-ma la ultimile subiecte de pe forum... Si ce vaz? sa nu-mi cred ochilor! Cineva voia sa vorbeasca despre Byron Titlul, cam tampitel (ca sa fiu sincera, "cam" e pus din pura politete, ca sa indulceasca putin afirmatia, dar nu va infuriati, ca va explic mai jos intreaga confuzie), da' ce conteza? Cineva voia sa vorbeasca despre Byron!!!! Unul din poetii mei preferati. Preferat nu numai ca poet, ci ca persoana. O minte libera si un rebel din spita rebelilor inteligenti, adica aia cu cauza.

Si deschid subiectul... si ce vad? SINGER-ul Byron! Si acum se explica puerilitatea titlului

Oricum, m-am amuzat strasnic!!

O zi buna si mult... comercial si meditativ!
( durere asta cu comercialu' si meditativu' )
Dor_a
Postat pe 22 Octombrie 2009 08:50
Si eu ma bucuram, uau, Byron - finally. Cand colo ...
Kathara
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:24
cine-s astia!!?
geo_xx
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:58
De la: uka13, la data 2009-10-22 07:25:24Broken But I'm Healed
Rar gasim asa talente, penru unii.. banii sa iasa


rar vad si io asemenea declaratii, referitor la unii de care n-am auzit in viata vietilor mele si in veci veciloooor...amiiin!
geo_xx
Postat pe 22 Octombrie 2009 10:17
De la: ciucurel_inmiresmat, la data 2009-10-22 10:17:41
De la: uka13, la data 2009-10-22 07:25:24Broken But I'm Healed
Rar gasim asa talente, penru unii.. banii sa iasa


rar vad si io asemenea declaratii, referitor la unii de care n-am auzit in viata vietilor mele si in veci veciloooor...amiiin!


Adeca cum, adeca? Pai ai auzit acum!

Si stii ca ie comercial si ie meditativ... sau la mil-joc... sau doar fuge de la una la alta... cand la comercial, cand la meditativ...

Dor_a
Postat pe 22 Octombrie 2009 14:19
Lime-mint = lime –menta
Pineapple-prosecco= ananas-proseco (vin spumos)
Lychee-vanilla = lychee(fruct tropical asemanator zmeurei )-vanilie
faghiurik
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:59
Piesa care ma impresioneaza cel mai mult de pe noul albul este "A Peacefull Mind" . Este o piesa prospata, numai buna de ascultat dimineata. Transmite o vibratie pozitiva care te face sa intri in priza instantaneu. Viorile au acel sound inaltator , iar impreuna cu vocea te poarta pentru o clipa in Rai. De fiecare data cand o ascult , am senzatia ca este scrisa special pentru mine.
Va urez mult succes voua byronilor. Sunteti singura trupa care face cu adevarat Muzica in Romania.
Aveti talent, feeling si mult bun-simt!! La mai mare!!
Vitruvian_woman
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:34
De la: Vitruvian_woman, la data 2009-10-23 16:34:29Piesa care ma impresioneaza cel mai mult de pe noul albul este "A Peacefull Mind" . Este o piesa prospata, numai buna de ascultat dimineata. Transmite o vibratie pozitiva care te face sa intri in priza instantaneu. Viorile au acel sound inaltator , iar impreuna cu vocea te poarta pentru o clipa in Rai. De fiecare data cand o ascult , am senzatia ca este scrisa special pentru mine.
Va urez mult succes voua byronilor. Sunteti singura trupa care face cu adevarat Muzica in Romania.
Aveti talent, feeling si mult bun-simt!! La mai mare!!



mai bine spuneai din prima, orgasm!!
geo_xx
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:43
The Dawn Of A Drunk Bum - my favorite song.... este melodia pe care o astept la fiecate concert...din cauza ritmului, a vesurilor...a tot....PS: Si noul album e fain...cel putin piesele pe care le-am ascultat la lansare....Dar sa nu uitam...Dan a fost foarte ok inca de pe vremea Kumm...ca sa nu mai vorbim de URMA.....
anda_green
Postat pe 31 Octombrie 2009 02:11
annoying detail - chiar daca reusim sa jucam rolul perfect in fata altora, in fata propriilor nostri ochi, nu ne iese, oricat de mult am incerca. superba piesa...
Ana_Ionela
Postat pe 31 Octombrie 2009 02:17
De la: Vitruvian_woman, la data 2009-10-23 16:34:29Piesa care ma impresioneaza cel mai mult de pe noul albul este "A Peacefull Mind" . Este o piesa prospata, numai buna de ascultat dimineata. Transmite o vibratie pozitiva care te face sa intri in priza instantaneu. Viorile au acel sound inaltator , iar impreuna cu vocea te poarta pentru o clipa in Rai. De fiecare data cand o ascult , am senzatia ca este scrisa special pentru mine.
Va urez mult succes voua byronilor. Sunteti singura trupa care face cu adevarat Muzica in Romania.
Aveti talent, feeling si mult bun-simt!! La mai mare!!


nu generaliza! muzica adevarata doar pt unii
adina_black
Postat pe 31 Octombrie 2009 03:01
Love to be Loved...


They have caressed my soul
Norma
Postat pe 31 Octombrie 2009 08:10
Si eu sunt compozitoare si pianista de jazz si rock, asa ca admiratia depaseste cumva nivelul "vaaaaaaaai, ca bine zice baiatul asta in cantecelul lui!". Piesa mea preferata este Loosing Control.Ma impresioneaza interventiile lui Six fingers la claviatura, dar si cele ale flautului. In Grecia Antica se considera ca instrumentele de suflat au un efect dionisiac asupra spiritului uman, ceea ce insemna ca puteau induce o stare euforie si pierderea controlului celui care asculta. De aceea, gasesc flautul foarte potrivit mai ales in aceasta piesa, atat ca simbolistica, cat si din punctul de vedere al expresivitatii interventiilor sale. Totusi, m-ar fi incantat si mai mult perspectiva unei cine cu Byron si cu Six Fingers....Acum lasand detaliile tehnice, Loosing control e piesa pe care o ascult cand vreau sa ma imbat dar nu am destul timp ca sa o fac.
ramonacojocaru
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:43
The Dawn Of A Drunk Bum

are un ritm aparte,
felicitari faceti muzica adevarata
vraluca
Postat pe 4 Noiembrie 2009 12:44
Fetelor, aseara am luat o cina reusita cu toti membrii formatiei Byron , in clubul Mojo din Iasi, unde si-au lansat ultimul lor album....Ne-am vazut fata in fata si m-am delectat cu un concert de zile mari. Bravoooo! Am fost cu iubitul meu, care prefera genurile mai dure, dar a fost impresionat....si mi-a dat voie sa iau cina cu danut. So, Dane, cand ne vedem?
ramonacojocaru
Postat pe 8 Noiembrie 2009 21:32
De la: faghiurik, la data 2009-10-22 16:59:43Lime-mint = lime –menta
Pineapple-prosecco= ananas-proseco (vin spumos)
Lychee-vanilla = lychee(fruct tropical asemanator zmeurei )-vanilie

adina_black
Postat pe 9 Noiembrie 2009 22:43
De la: ramonacojocaru, la data 2009-11-08 21:32:39Fetelor, aseara am luat o cina reusita cu toti membrii formatiei Byron , in clubul Mojo din Iasi, unde si-au lansat ultimul lor album....Ne-am vazut fata in fata si m-am delectat cu un concert de zile mari. Bravoooo! Am fost cu iubitul meu, care prefera genurile mai dure, dar a fost impresionat....si mi-a dat voie sa iau cina cu danut. So, Dane, cand ne vedem?


sperai ca Danut este prin zona si vede ce scrii? aduce putin (mai mult) a lauda mesajul tau, nu crezi?
hai sa ne laudam cu ce "vedete" mai iesim... si ... prietenul tau iti da voie sa incepi o aventura cu acest Danut?
adina_black
Postat pe 9 Noiembrie 2009 22:46
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga un dar de la Mos! 2494 De la: ggm 16 Decembrie 2009 16:13
Castiga 2 tinute office YOKKO 826 De la: concursKudika 23 Septembrie 2009 17:15
Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA 17 De la: concursKudika 28 Septembrie 2015 15:50
Concurs Charm.ro 1220 De la: concursKudika 22 Februarie 2010 14:03
Concurs Papucei.ro! 1694 De la: concursKudika 5 Octombrie 2009 17:07