Setari Cookie-uri

pielea dupa epilare

As dori sa aud ceva sfaturi sau metode care le folositi in legatura cu epilarea. Cam de un an folosesc epilator si speram ca rezultatele sa fie mai bune decat cele ale raderii dar din pacate sunt putin dezamagita. Deci in zona inghinala dupa epilare majoritatea porilor devin iritati si se transforma in acele puncte rosii si niciodata nu reusesc sa obtin un aspect curat si neted al piellii. In general am observat ca mai ales pana noul paa iese porii sunt si mai urati pentru ca au aspectul ala ca de cos. Poate ar trebui sa mentionez si ca ma epilez cam de fiecare data cand fac dus pentru a nu fi dureros si nu a da parului sansa sa creasca prea mult.

Va rog daca aveti vre-un sfat as vrea sa aud, ca imi cam strica si increderea sexuala gandindu-ma la aspect si felul in care se simte.

Multumesc mult!
kerigan_ro
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:26
Eu merg la un salon si ma epilez cu ceara inghinal...mi se pare cea mai potrivita metoda pentru ca imi smulge toate firele, prima saptmana sunt ca un bec.:)) apoi ma tine aproapeo luna pana merg iar. Si tipa imi ia doar 8 lei, pai nu se merita?! Ma fac si eu cu aparatul dar numai pe picioare...eu cred ca depinde de fiecare persoana in parte. De exemplu am o prietena care se face cu aparatul si are o piele foarte neteda...eu dupa ce ma fac, nu ma irit dar intr-adevar mai imi ies fire in piele...Deci parerea mea e ca depinde de fiecare persoana in parte...oricum eu cel mai mult as recomanda epilarea cu ceara, tine mai mult si aspectul e mult mai frumos.
helenne22
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:31
De la: kerigan_ro, la data 2009-10-24 19:26:03As dori sa aud ceva sfaturi sau metode care le folositi in legatura cu epilarea. Cam de un an folosesc epilator si speram ca rezultatele sa fie mai bune decat cele ale raderii dar din pacate sunt putin dezamagita. Deci in zona inghinala dupa epilare majoritatea porilor devin iritati si se transforma in acele puncte rosii si niciodata nu reusesc sa obtin un aspect curat si neted al piellii. In general am observat ca mai ales pana noul paa iese porii sunt si mai urati pentru ca au aspectul ala ca de cos. Poate ar trebui sa mentionez si ca ma epilez cam de fiecare data cand fac dus pentru a nu fi dureros si nu a da parului sansa sa creasca prea mult.

Va rog daca aveti vre-un sfat as vrea sa aud, ca imi cam strica si increderea sexuala gandindu-ma la aspect si felul in care se simte.

Multumesc mult!


mergi la salonul cosmetic pentru a te epila inghinal.
franziska_eu
Postat pe 5 Noiembrie 2009 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am dezvirginat. 23 De la: Baiat_virgin 23 Decembrie 2012 19:28
help 7 De la: one_size 27 Aprilie 2010 13:02
dragoste sau sex? 13 De la: yumalai 12 Octombrie 2009 09:23
FBF? FBFB?BFB? care cedeti ca e cea mai buna ? 11 De la: marco918 23 Iulie 2010 00:47
durerea la pierderea virginitatii 206 De la: FairLight 5 Noiembrie 2014 22:26