Setari Cookie-uri

pastila de a2a zi dupa avort?

buna tuturor...vreau sa va povestesc ce mi s'a intamplat pt a primi niste sfaturi...
am 22 de ani si pe 13 octombrie am facut o intrerupere de sarcina..a decurs totul bine,dupa 2 sapt am fost la control si este totul ok..pe biletul de externare scrie repaus total de la activitatile sexule timp de 2 sapt...si asa am si facut,mai mult dupa 2 zile de la avort am inceput sa iau anticonceptionale yaz..doctorita mi'a spus ca voi fi protejata abia dupa 2 sapt dupa ce le iau...ei bine,au trevut si acele 2 sapt..si aseara am avut prima relatie sexuala dupa avort....dar acuma am un dubiu..pot sa stau linistita,adica e ok nu risc nimik dat fiind faptul ca au trecut 2 sapt de la avort si 2 sapt de cand am inceput pastilele cum mi'a zis doctorita,sau ar fi bine sa iau pastila de a2A zi just in case?
kriss_piss86
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:21
tocmai ai avut parerea unui medic! si daca voiai sa fii linistita foloseai prezervativul!
si crezi ca pastila de a 2 a zi este precum bomboana?
one_size
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:41
nu cred chiar deloc ca pastila de a2a zi este ca o bomboana dimpotriva...sunt constienta ca nu face bine organismului si poate avea consecinte grave..
kriss_piss86
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:45
am impresia ca nu prea constientizezi ce transformari sufera organismul la o sarcina si brusc la un chiuretaj!
si in general se recomanda pauza pana la urmatorul ciclu menstrual! dar mai sunt si medici incompetenti!
one_size
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:47
De la: kriss_piss86, la data 2009-10-30 11:45:19nu cred chiar deloc ca pastila de a2a zi este ca o bomboana dimpotriva...sunt constienta ca nu face bine organismului si poate avea consecinte grave..

dar te mananca grav de tot...
Te inteleg ca ai avortat, e corpul tau, viata ta si psihicul tau cu care te joci, si de care iti bati joc. La atata naivitate este un avort preferabil decat inmultirea...Nu te judec, o fac altii, DAR cum naiba nu inveti dintr-o greseala? Si habar nu ai de protectie? Si detii tupeul sa intrebi pe un forum, in loc sa mergi frumusel la medic
Full_Metal_Jacket
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:04
bine ca esti tu pe lumea asta sa ne iluminezi...ce ne'am face fara tine oare??
kriss_piss86
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:05
povestesi atat de deschis si fara pic de regeret despre avort ! parca ar fi ceva normal! ai cazut in cap cand erai mica?!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:08
mie tot nu mi-e clar
dc pastila de a doua zi nu e ciunga???
sa rezolve mai multe probleme odata
_curly
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:10
De la: _curly, la data 2009-10-30 12:10:21 mie tot nu mi-e clar
dc pastila de a doua zi nu e ciunga???
sa rezolve mai multe probleme odata

Din partea mea s-o intrebuinteze in fiecare zi...Dar s-ar putea sa nu aibe nevoie atata timp cat foloseste AC corect, ca pe alea le-a primit dupa avort.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:14
De la: kriss_piss86, la data 2009-10-30 11:21:35buna tuturor...vreau sa va povestesc ce mi s'a intamplat pt a primi niste sfaturi...
am 22 de ani si pe 13 octombrie am facut o intrerupere de sarcina..a decurs totul bine,dupa 2 sapt am fost la control si este totul ok..pe biletul de externare scrie repaus total de la activitatile sexule timp de 2 sapt...si asa am si facut,mai mult dupa 2 zile de la avort am inceput sa iau anticonceptionale yaz..doctorita mi'a spus ca voi fi protejata abia dupa 2 sapt dupa ce le iau...ei bine,au trevut si acele 2 sapt..si aseara am avut prima relatie sexuala dupa avort....dar acuma am un dubiu..pot sa stau linistita,adica e ok nu risc nimik dat fiind faptul ca au trecut 2 sapt de la avort si 2 sapt de cand am inceput pastilele cum mi'a zis doctorita,sau ar fi bine sa iau pastila de a2A zi just in case?


fata,nu intzeleg de ce te stresezi asa tare......e mai mare bataia de cap sa nu ramai gravida ca si faptul ca ai facut avort.
cat a durat?
cateva minute?...plus ca nu te mustra constiintzae,ba mai mult potzi sa faci...asa fara numar......
baga mare.......si baga la cap,mai bine faceai sex oral,poate insa doar poate nu ramaneai bortzoasa
_curly
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:19
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-10-30 12:08:47povestesi atat de deschis si fara pic de regeret despre avort ! parca ar fi ceva normal! ai cazut in cap cand erai mica?!


pai si ce ai vrea sa isi smulga parul din cap ca ia placut sa faca sex neprotejat?inconstienta este la nivel ridicat!si cu cat esti mai inconstienta cu atat ai tupeu si mai mare!

one_size
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:22
De la: one_size, la data 2009-10-30 12:22:12
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-10-30 12:08:47povestesi atat de deschis si fara pic de regeret despre avort ! parca ar fi ceva normal! ai cazut in cap cand erai mica?!


pai si ce ai vrea sa isi smulga parul din cap ca ia placut sa faca sex neprotejat?inconstienta este la nivel ridicat!si cu cat esti mai inconstienta cu atat ai tupeu si mai mare!



ca a facut sex neprotejat nu e bai,asta facem majoritatea.......necazul e ca a facut o intrerupere de sarcina iar pt ea e ca si cum i-ar fi picat cateva fire de par din capul ala sec.....
_curly
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:24
De la: _curly, la data 2009-10-30 12:24:58
De la: one_size, la data 2009-10-30 12:22:12
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-10-30 12:08:47povestesi atat de deschis si fara pic de regeret despre avort ! parca ar fi ceva normal! ai cazut in cap cand erai mica?!


pai si ce ai vrea sa isi smulga parul din cap ca ia placut sa faca sex neprotejat?inconstienta este la nivel ridicat!si cu cat esti mai inconstienta cu atat ai tupeu si mai mare!



ca a facut sex neprotejat nu e bai,asta facem majoritatea.......necazul e ca a facut o intrerupere de sarcina iar pt ea e ca si cum i-ar fi picat cateva fire de par din capul ala sec.....


eu pe una dintre multele inconstiente de genul asta as dori sa le vad cand or vrea sa faca un copil si sa nu poata sa tina sarcina!atunci sa vada ea durere!
one_size
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:28
De la: one_size, la data 2009-10-30 12:28:53
De la: _curly, la data 2009-10-30 12:24:58
De la: one_size, la data 2009-10-30 12:22:12
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-10-30 12:08:47povestesi atat de deschis si fara pic de regeret despre avort ! parca ar fi ceva normal! ai cazut in cap cand erai mica?!


pai si ce ai vrea sa isi smulga parul din cap ca ia placut sa faca sex neprotejat?inconstienta este la nivel ridicat!si cu cat esti mai inconstienta cu atat ai tupeu si mai mare!



ca a facut sex neprotejat nu e bai,asta facem majoritatea.......necazul e ca a facut o intrerupere de sarcina iar pt ea e ca si cum i-ar fi picat cateva fire de par din capul ala sec.....


eu pe una dintre multele inconstiente de genul asta as dori sa le vad cand or vrea sa faca un copil si sa nu poata sa tina sarcina!atunci sa vada ea durere!


toate la timpul lor......va plati ea cu varf si indesat
oare cheizi pe unde e? sa pun io o vorba buna.......
_curly
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:30
De la: _curly, la data 2009-10-30 12:30:16
De la: one_size, la data 2009-10-30 12:28:53
De la: _curly, la data 2009-10-30 12:24:58
De la: one_size, la data 2009-10-30 12:22:12
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-10-30 12:08:47povestesi atat de deschis si fara pic de regeret despre avort ! parca ar fi ceva normal! ai cazut in cap cand erai mica?!


pai si ce ai vrea sa isi smulga parul din cap ca ia placut sa faca sex neprotejat?inconstienta este la nivel ridicat!si cu cat esti mai inconstienta cu atat ai tupeu si mai mare!



ca a facut sex neprotejat nu e bai,asta facem majoritatea.......necazul e ca a facut o intrerupere de sarcina iar pt ea e ca si cum i-ar fi picat cateva fire de par din capul ala sec.....


eu pe una dintre multele inconstiente de genul asta as dori sa le vad cand or vrea sa faca un copil si sa nu poata sa tina sarcina!atunci sa vada ea durere!


toate la timpul lor......va plati ea cu varf si indesat
oare cheizi pe unde e? sa pun io o vorba buna.......

asta clar!
asa este viata asta unele nu pot face copii si altele ii avorteaza pe banda rulanta!
one_size
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:32
De la: kriss_piss86, la data 2009-10-30 12:05:21bine ca esti tu pe lumea asta sa ne iluminezi...ce ne'am face fara tine oare??


Probabil ca la mine te referi, si te "iluminez" mai departe.

Pe langa calitatile de femeie pe care le ai si le stii tu mai bine ca mine, esti lenesa sa mergi la medic, esti needucata sexual, nu stii sau nu vrei sa cauti informatii pe o pagina specializata de sanatate si nici macar amaratul ala de mod de intrebuintare a preparatului Yasmin nu ai fost in stare sa-l citesti, suferi si de personalitate dubla. Altfel nu-mi explic de ce imi raspunzi in pluralis majestatis. Eu ti-am scris tie, nu vorbeam cu toate care avorteaza, deci era cazul sa raspunzi doar in numele tau...
IIn cazul in care ai vrut sa fii "ironica" si ai vrut sa ai ultimul cuvant, ca un copil in plina pubertate si sa-mi dai peste nas, impertinenta dovedita nu te avantajeaza in cazul de fata
Full_Metal_Jacket
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:54
esti constienta ca nick'ul tau in lb romana se traduce : kriss_pisat ?
felixcat
Postat pe 30 Octombrie 2009 19:03
kika25
Postat pe 30 Octombrie 2009 19:10
De la: kriss_piss86, la data 2009-10-30 11:21:35buna tuturor...vreau sa va povestesc ce mi s'a intamplat pt a primi niste sfaturi...
am 22 de ani si pe 13 octombrie am facut o intrerupere de sarcina..a decurs totul bine,dupa 2 sapt am fost la control si este totul ok..pe biletul de externare scrie repaus total de la activitatile sexule timp de 2 sapt...si asa am si facut,mai mult dupa 2 zile de la avort am inceput sa iau anticonceptionale yaz..doctorita mi'a spus ca voi fi protejata abia dupa 2 sapt dupa ce le iau...ei bine,au trevut si acele 2 sapt..si aseara am avut prima relatie sexuala dupa avort....dar acuma am un dubiu..pot sa stau linistita,adica e ok nu risc nimik dat fiind faptul ca au trecut 2 sapt de la avort si 2 sapt de cand am inceput pastilele cum mi'a zis doctorita,sau ar fi bine sa iau pastila de a2A zi just in case?


Just in case ca nu stii iti spun eu ceva nu o lua gresit dar nu ai pic de demnitate de self respect si rusine.

And again just in case...nu ma omor sa-ti explic de ce...oamenii ca tine nu pricep oricum...nu de doctoritze ai nevoie...de rugaciuni....daca ajuta la dracoasele ca tine...
Heavenly_angel
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:34
De la: Heavenly_angel, la data 2009-11-15 22:34:22
De la: kriss_piss86, la data 2009-10-30 11:21:35buna tuturor...vreau sa va povestesc ce mi s'a intamplat pt a primi niste sfaturi...
am 22 de ani si pe 13 octombrie am facut o intrerupere de sarcina..a decurs totul bine,dupa 2 sapt am fost la control si este totul ok..pe biletul de externare scrie repaus total de la activitatile sexule timp de 2 sapt...si asa am si facut,mai mult dupa 2 zile de la avort am inceput sa iau anticonceptionale yaz..doctorita mi'a spus ca voi fi protejata abia dupa 2 sapt dupa ce le iau...ei bine,au trevut si acele 2 sapt..si aseara am avut prima relatie sexuala dupa avort....dar acuma am un dubiu..pot sa stau linistita,adica e ok nu risc nimik dat fiind faptul ca au trecut 2 sapt de la avort si 2 sapt de cand am inceput pastilele cum mi'a zis doctorita,sau ar fi bine sa iau pastila de a2A zi just in case?


Just in case ca nu stii iti spun eu ceva nu o lua gresit dar nu ai pic de demnitate de self respect si rusine.

And again just in case...nu ma omor sa-ti explic de ce...oamenii ca tine nu pricep oricum...nu de doctoritze ai nevoie...de rugaciuni....daca ajuta la dracoasele ca tine...


Cu ce drept judecati saraca fata?? Acum pe bune. Uitati-va in curtea voastra, E decizia fiecaruia ce face cu organismul sau si cu viata sa. Nici eu nu sunt de acord cu avortul, dar nu mai suntem in perioada inchizitiei ca sa ne comportam ca atare .
V-a trecut prin cap ca poate nu a avut posibilitatea de a creste acel copil?
danyelica
Postat pe 17 Noiembrie 2009 23:48
De la: danyelica, la data 2009-11-17 23:48:04
De la: Heavenly_angel, la data 2009-11-15 22:34:22
De la: kriss_piss86, la data 2009-10-30 11:21:35buna tuturor...vreau sa va povestesc ce mi s'a intamplat pt a primi niste sfaturi...
am 22 de ani si pe 13 octombrie am facut o intrerupere de sarcina..a decurs totul bine,dupa 2 sapt am fost la control si este totul ok..pe biletul de externare scrie repaus total de la activitatile sexule timp de 2 sapt...si asa am si facut,mai mult dupa 2 zile de la avort am inceput sa iau anticonceptionale yaz..doctorita mi'a spus ca voi fi protejata abia dupa 2 sapt dupa ce le iau...ei bine,au trevut si acele 2 sapt..si aseara am avut prima relatie sexuala dupa avort....dar acuma am un dubiu..pot sa stau linistita,adica e ok nu risc nimik dat fiind faptul ca au trecut 2 sapt de la avort si 2 sapt de cand am inceput pastilele cum mi'a zis doctorita,sau ar fi bine sa iau pastila de a2A zi just in case?


Just in case ca nu stii iti spun eu ceva nu o lua gresit dar nu ai pic de demnitate de self respect si rusine.

And again just in case...nu ma omor sa-ti explic de ce...oamenii ca tine nu pricep oricum...nu de doctoritze ai nevoie...de rugaciuni....daca ajuta la dracoasele ca tine...


Cu ce drept judecati saraca fata?? Acum pe bune. Uitati-va in curtea voastra, E decizia fiecaruia ce face cu organismul sau si cu viata sa. Nici eu nu sunt de acord cu avortul, dar nu mai suntem in perioada inchizitiei ca sa ne comportam ca atare .


Poate am fost mai directa in exprimarea opiniei mele, dar in nici un caz nu am judecat si nu judec. Dar tin sa iti dau un sfat si tu faci ce vrei si crezi ce vrei oricum: zici ca nu suntem sau nu mai suntem in perioada echizitiei dar avortul a fost candva si nu mai e un pacat??? Fata face intrun fel bine ca se fereste ca o "mananca" si nu poate sta pe uscat, dar e pacat si asta...DAR e mai bine decat un avort. Se numeste criminala se auto distruge si daca nu poate creste copilul sunt altii care pot...de asta s-au inventat orfelinatul...Mai bine decat omorat.
Heavenly_angel
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:52
nu mai e in curtea ei din moment ce a postat pe kudika.. asa ca nu mai are nici un rost sa continuam discutia.
felixcat
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:11
N-are sens. Fiecare cu parerea lui! Dar nu vad de ce trebuie sa o jigniti. E decizia ei. Tu zici ca nu judeci pe nimeni, dar din cuvintele tale reiese altceva. ;) Hai, bafta. Si nu mai fiti asa carcotase.

Ps: avortul e pacat poate din punctul de vedere al celor care cred ca embrionul e o viata si are ganduri!
danyelica
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:17
De la: felixcat, la data 2009-11-18 20:11:56nu mai e in curtea ei din moment ce a postat pe kudika.. asa ca nu mai are nici un rost sa continuam discutia.

A postat pe kudika pentru alta chestie. Nu pentru avort ;)
danyelica
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
curiozitati 15 De la: panduru88 15 Februarie 2010 22:00
Parul din nas 8 De la: wella 1 Mai 2009 12:38
PSIHOTERAPIE 2 De la: andreea1976 15 August 2009 23:38
blonda sau bruneta??? 44 De la: kudika_22361 29 Noiembrie 2012 23:19
sotia mea ma refuza cind vine vorba de sex 117 De la: Barbie39 24 Februarie 2010 12:20