Setari Cookie-uri

produse bio

Avantajele produselor Bio nr. 1 in Europa:
- gama de produse Bio formata din produse de ingrijire corporala, suplimente nutritive, detergenti, aromoterapie;
- castig intre 20-40%;
- bonusuri in produse si bani;
- efectuarea comenzii chiar de acasa ;
- livrare gratuita a produselor la orice adresa doriti.
Puteti sa ma contactati la adresa de email crisvo@gmail.com pentru a va da mai multe detalii.
delia_mary
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:19
De la: kudika079730, la data 2009-11-05 15:34:44Cei care doresc sa-si mareasca veniturile lunare, au ocazia sa o faca prin inscrierea in marea echipa Life Care..Inscriu reprezentanto life care.In luna noiembrie beneficiati de cadouri la inscriere.DEtalii pe email annamarya04@yahoo.com


aveti life care?sunt produse bio ...si siint foarte bune......am fost reprezentanta;;; acum sunt la avon..dar recomaND LIFECARE...
iulia069834
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:08
Incepand cu data de 1 decembrie , la palatul copiilor din Bucuresti , in fiecare marti seara de la orele 19.00 se va face o prezentare a unei oportunitati de afacere cu care puteti realiza :

Venituri suplimentare
O afacere proprie in regum part time
Va puteti asigura o sanatate mai buna dumneavoastra si membrilor familiei
Puteti intalni oameni noi
Puteti ajuta alti oameni sa aiba o sanatate mai buna sau o situatie financiara mai buna
Puteti sa va realizati independenta financiara
Va puteti planifica pensionarea ( cu o pensie mai multe decat decenta )


Puteti rezerva locuri la prezentarile de oportunitati la adresa de emali:
4life.romania@gmail.com

Nu necesita investitii materiale ,nu veti avea SEF si nici subalterni.Puteti lucra alaturi de noi cand doriti si unde doriti.Asiguram sprijin si scolarizare gratuita.
Veniti si alaturati-va echipei INTERNATIONAL NETWORKERS TEAM si va veti putea indeplini visurile, o echipa ce la nivel mondial activeaza in peste 25 tari si numara peste 50.000 membrii activi !!!

p.s. cautam colaboratori si in alte localitati ale Romaniei.
International_Networkers_Team
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:00
Daca sunteti din Cluj va pot oferi si eu mai multe informatii despre compania Life Care.Inscriu consultanti si va ajut in tot sa aveti venituri cat mai mari.Imi puteti scrie pe email la:kerzsy@yahoo.com
kudika133973
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:39
Am o rugaminte la tine.. Poti sa imi dai ingredientele de pe unul din produsele de la LifeCare? De exemplu de pe un fond de ten sau un fard de ochi.
monica_s23
Postat pe 29 Mai 2010 14:22
Daca vrei, iti insir eu cele 20 de chimicale din cremele Krauter...si toti parabenii....
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 17:15
Din pacate trebuie sa te contrazic,deoarece produsele din gama Krauter sunt 100% BIO iar parabenii care se gasesc in unele produse sunt tot bio,deci nu sunt la fel ca in produsele obisnuite.Verisoara mea a lucrat la un laborator unde putea face teste si i-am dat mostre din gama Krauter si a reiesit ca sunt bio.A luat 10 la proiect deci cred ca si asta conteaza.Oricum,fiecare avem preferintele noastre si din fericire avem de unde alege produsele care ne plac fie ca sunt ele bio sau nu.O seara placuta tuturor.
kudika133973
Postat pe 19 Iulie 2010 21:46
Pe cine crezi tu ca prostesti?
Sa-ti insir "compusii naturali" de pe ambalajul cremei cu extract de vita de vie si castane Krauter:
aqua, paraffinum liquidum, gliceryl srearate, glycerin, cetyl alcohol, isopropyl myristate, ceteareth-20, panthenol, vitis vinifera, aesculus hipocastanus, dimethicone, parfum, sorbitol, acid lactic, sodium carbomer, disodium EDTA, sodium benzoate, potassium sorbate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, CI16255...
Pune mana pe chimie, inainte de a insira enormitati... ..
Si vezi ce inseamna termenul BIO...pe ambalaj nu scrie nici un bio...ca n-are cum...sunt 2 compusi naturali intre o groaza de chimicale...
Sa-ti dau eu exemplu de conservanti naturali...extractul de ceai rosu roooibos, fermentul de ridiche, extractul de clorofila, etc......
kudika226898
Postat pe 20 Iulie 2010 14:17
Puteti intra pe site-ul life care: www.life-care.com si sa vedeti ingredientele fiecarui produs in parte.
Dupa ce intrati pe site, la detalii, la fiecare produs este o rubrica : Ingrediente si info nutritionale.
In catalogul lor nici nu spune ca toate produsele sunt bio. De exemplu, la gama Krauter se precizeaza ca produsele contin plante bio, nu spune ca toate ingredinetele sunt bio. In schimb, gama Logona este bio si exista si organisme autorizate care certifica acest lucru. Logona este certificata de BDIH, puteti vedea aici: http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/e/producer_natural_cosmetics.htm. Pe acelasi site puteti vedea si care sunt criteriile ca sa primeasca o astfel de certificare.
Oricum, daca va uitati pe site-ul lor, sau in catalog, puteti vedea la fiecare produs in parte detaliile despre produsul respectiv. Majoritatea chiar sunt certificate bio.
Deasemenea, mai exista o revista germana care califica produsele Logona printre cele mai bune produse.Oko test se numeste. Ei cumpara mai multe produse cosmetice si spun nu daca produsul face ce promite, ci cat de mult poate sa dauneze in timp organismului folosirea acelui produs. Aproape toate produsele Logona sunt calificate la foarte bine(nu dauneaza organismului) si doar cateva la bine. Daca aveti curiozitatea sa cautati, o sa gasiti. O sa vedeti ca cele mai populare marci apar la produse care nu sunt recomandate.

O zi buna va doresc!
lavynia_healthy
Postat pe 30 August 2010 16:25
Nu stiu pe cine incalzeste faptil ca un produs Krauter are in compozitie 0.00001% ingrediente naturale (nu mai mult de 2), iar restule de 20 de ingrediente sunt chimicale...in plus, pe minunatul site, parabenii, care in gama Krauter sunt in numar de 5-6 per produs, nici nu sunt mentionati in lista componentelor nocive...asa ca, fix-pic e LifeCare...o mare gogoasa umflata....
kudika226898
Postat pe 30 August 2010 16:45
Life Care nu inseamna doar gama Krauter!
lavynia_healthy
Postat pe 30 August 2010 17:14
Nu a zis nimeni ca gama Krauter e bio (cel putin reprezentantii pe care eu ii cunosc nu spun asta).
Ceea ce au zis asa si e.
Gama exista in portofoliul lor deoarece chiar este foarte solicitata, mai ales produsele antireumatice, sunt unele din cele mai vandute produse, asta spune ceva, zic eu. Eu cunosc foarte multe persoane care o cumpara si sunt multumite. Chiar si bunica mea o foloseste.

Cine vrea bio insa, are alternativa la Life Care.
Cum spuneam, nu eu zic, ci se poate vedea in catalog ce certificare are fiecare produs in parte si ce criterii trebuie sa indeplinasca ca sa primeasca certificarea respectiva.

Pe langa certificari, argument pentru Logona, mai exista si revista germana OKO test(gama Logona e testata de ei).

La un search pe google poti verifica tot ce am scris!
lavynia_healthy
Postat pe 30 August 2010 17:27
Pai e cazul sa mai studiezi catalogul cu minciuna BIO...toate produsele Krauter au in denumire cuvantul BIO, desi nici naturale nu pot fi numite...asta inseamna inselatorie prin etichetare care induce in eroare consumatorul...gama Logona are produse cu ingrediente naturale si cam atat...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 02:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bioptron - Sanatate si Frumusete ( trateaza si previne) 1 De la: ralucuta_bm89 24 August 2009 12:51
Produse cosmetice Hegron fabricate exclusiv in Olanda si produse 100% naturale www.atshopping.ro 5 De la: kudika226898 14 Noiembrie 2010 16:59
Deodorante naturale minerale 11 De la: perfect_woman 27 Noiembrie 2010 16:22
colagenul marin,alternativa naturala a implantului cu botox 5 De la: deutsa 6 Martie 2017 23:04
produse cosmetice organice la preturi accesibile 3 De la: monica_s23 29 Mai 2010 14:20