Setari Cookie-uri

Pometi=Blush

Pomet=blush, cel putin la mine,Am pometii cam plati sii scot in evidenta doar cu blush.Problema mea este: cum Dumnezeu, reusesc alte tipe sa aplice blush-ul incat sa arate natural, sa scoate bine in evidenta pometii? Care tipuri sunt mai o.k: compacte sau cremoas? V-am pupat.Ajutati-ma va rog cu o tehnica de aplicare.Merci.
Queen_Alla
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:31
De la: Queen_Alla, la data 2009-11-06 13:31:19Pomet=blush, cel putin la mine,Am pometii cam plati sii scot in evidenta doar cu blush.Problema mea este: cum Dumnezeu, reusesc alte tipe sa aplice blush-ul incat sa arate natural, sa scoate bine in evidenta pometii? Care tipuri sunt mai o.k: compacte sau cremoas? V-am pupat.Ajutati-ma va rog cu o tehnica de aplicare.Merci.


Pasul 1

Curata tenul. Aplica crema hidratanta si apoi un fondul de ten. Foloseste o pudra pulbere cu un ton mai inchis decat nuanta naturata a tenului. Elimina excesul de blush aplicand mai intai pensula in palma.

Pasul 2

Zambeste pentru a vedea locul potrvit pentru aplicarea culorii.

Pasul 3

Aplica blush-ul prin miscari delicate, circulare, incepand de la baza pometilor si urcand spre lobul urechii.

Pasul 4

Poti repeta aplicarea daca iti doresti o nuanta mai intensa a blush-ului. Asigura-te in acelasi timp ca look-ul tau este cat se poate de natural iar machiajul nu devine mult prea evident.
iulia069834
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:33
ca o continuare la ce a spus Iulia...vezi sa ai grija sa estompezi putin dupa ce ai aplicat blushul...in asa fel incat sa nu para ca ai o pata pe fatza...pt ca....fii sigura ca se vede fff aiurea..am vazut destule tipe in metrou...si se vedea ca si cum ar fi avut doua pete pur si simplu si in felu astal vezi Doamne ce pometi are tipa...si mai ales la lumina zilei...se vede urat...hai k pe scena mai merge cum merge...ca tre sa vada publicul si la o distanta mai mare...pe scena totul e accentuat..dar asa de zi cu zi..trre sa se vada frumos..sa emane prospetime...si iei pur si simplu buretelul de pudra si estompezi usor blushul..
melina26
Postat pe 13 Martie 2010 10:48
Conteaza foarte mult pensula cu care aplici blush-ul: trebuie sa fie foarte moale dar extrem de deasa si sa atingi cu ea usor obrajii.
La cel tip crema (I love it!) se ia o catitate mica de tot pe deget, mai putin de o picatura si aplici circular pe pometi. Trebuie sa aibe o consitenta aerata, blush-ul crema ca sa fie bun.
too_glamorous
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ziua 2 De la: Shhh 25 Aprilie 2010 13:17
Fond de ten?? 83 De la: alexutzab 18 August 2014 20:37
Am nevoie de un SFAT URGENT !!! 9 De la: gabrellina 13 Noiembrie 2009 12:50
Machiaj profesional, preturi accesibile 3 De la: carina87 29 Mai 2014 12:14
am nevoie de putin ajutor,va rog.. 20 De la: albe_beea 21 August 2009 21:49