Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac???

am cunoscut un baiat,,stiu de el ca a fost cu cineva 4 ani si ca nu mai sunt impreuna de 5luni,am vb cu el prin mes la 2 zile a venit sa ma vada la servici,toate bune,vorbeste frumos si intr-o seara mi-a trimis mes ca nu vrea sa ma faca sa sufar pt k nu e pregatit pt o rel serioasa vrea sa fie liber un timp si dak vreau sa tinem legatura sa vedem cum decurg lucrurile,am fost de acord mi-a placut ca era sincer si am mai vorbit inca o sapt pana cand intr-o zi i-am trm mes si nu mi-a ras si i-am trimis ca ramanem prieteni dak vrea ca eu am vb sincer dar nu am primit nimik in schimb dar nu mi-a ras si nici eu nu i-am mai scris de 2 zile ce sa fac?
clau_dia
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:19
De la: clau_dia, la data 2009-11-13 19:19:34 am cunoscut un baiat,,stiu de el ca a fost cu cineva 4 ani si ca nu mai sunt impreuna de 5luni,am vb cu el prin mes la 2 zile a venit sa ma vada la servici,toate bune,vorbeste frumos si intr-o seara mi-a trimis mes ca nu vrea sa ma faca sa sufar pt k nu e pregatit pt o rel serioasa vrea sa fie liber un timp si dak vreau sa tinem legatura sa vedem cum decurg lucrurile,am fost de acord mi-a placut ca era sincer si am mai vorbit inca o sapt pana cand intr-o zi i-am trm mes si nu mi-a ras si i-am trimis ca ramanem prieteni dak vrea ca eu am vb sincer dar nu am primit nimik in schimb dar nu mi-a ras si nici eu nu i-am mai scris de 2 zile ce sa fac?


Ei da, asta intr-adevar o problema cu adevarat existentiala!
Eu zic ca e la MODA, s-o lasi asa cum a cazut!
miss_darine
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:09
Draga mea, ideea e k e ori da ori ba.....nu exista poate sau vai domne nu pot s fiu intr-o relatie acum k inca mai sufar dupa cutarica......asta e vrajeala...dc te place o baga pe aia in ....... masii si se combina cu tine...cum e vb aia cui pe cui se scoate...asa k nu te mai chinui gaseste pe altu .....asta dc n am postat prea tarziu
kagome_kudika
Postat pe 1 Decembrie 2009 00:24
cat despre cui pe cui se scoate nu e asa intr-un fel il inteleg pe tip ai dau dreptate ca nu e pregatit,,,pt ca eu am vrut o data sa uit pe cineva prin alt baiat si stii ce ,,,de fiecare data este cel mai greist lucru pe care il poate face o femeie,,,niciodata nu ai cum sa uiti un barbat adevarat inlocuind-ul cu altcineva,,,vb din experienta,,,,,,,,,,,,si plus ca de fiecare data il vezi pe celalalt il compari cu el,,,,nu e metoda cea mai buna,,,ar trebui sa fii multumita ca ti-a zis ca nu e pregatit pt ca ai fi ajuns sa suferi mai mult te-ar fi comparat cu fosta si nu era de bine,,,,,,,,,,,,,cel putin a fost sincer
ghiuzelim
Postat pe 2 Decembrie 2009 02:09
De la: ghiuzelim, la data 2009-12-02 02:09:37cat despre cui pe cui se scoate nu e asa intr-un fel il inteleg pe tip ai dau dreptate ca nu e pregatit,,,pt ca eu am vrut o data sa uit pe cineva prin alt baiat si stii ce ,,,de fiecare data este cel mai greist lucru pe care il poate face o femeie,,,niciodata nu ai cum sa uiti un barbat adevarat inlocuind-ul cu altcineva,,,vb din experienta,,,,,,,,,,,,si plus ca de fiecare data il vezi pe celalalt il compari cu el,,,,nu e metoda cea mai buna,,,ar trebui sa fii multumita ca ti-a zis ca nu e pregatit pt ca ai fi ajuns sa suferi mai mult te-ar fi comparat cu fosta si nu era de bine,,,,,,,,,,,,,cel putin a fost sincer


Expresia "cui pe cui", dupa parerea mea, nu se refera la a uita, gata, de maine e ca si cum n-ar fi fost. Dupa o despartire, cand ni se dau papucii.. de regula, avem tendinta sa ne izolam complet de restul lumii, sa ne inchidem in noi si sa jelim.... Si, desigur sa speram ca e doar un vis urat si ca lucrurile revin la normal. Atata timp cat constientizezi ca GATA, s-a terminat... si ca vrei sa iesi din starea deplorabila la care te autocondamni.. "cui pe cui" functioneaza. Degeaba aplici metoda asta .. daca nu-ti eliberezi mintea (macar mintea) de prezenta celuilalt.
Cum sa poti vedea pe cel de langa tine.. cand tu nu ai in cap decat: Of, muica, da´l iubesc enorm, de ce m-a parasit?!..
rashela
Postat pe 2 Decembrie 2009 02:30
eu zic sa apreciezi sinceritatea- ca e foarte rara in aceste cazuri- si sa treci mai departe ca nu stii ce sentimente mai are fata de fosta, sau cat de decis e sa treaca el peste. succes
deea_kudika_05
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:28
te-ai gandit,ca poate atunci cand te-a vazut,a fost dezamagit?poate nu esti ceea ce se astepta el sa fi?!fara suparare...zi "merci"ca macar,a fost sincer..nu mai insista...s-ar putea sa te si raneasca...
stravaro
Postat pe 2 Ianuarie 2010 09:52
Va rog ajutati-ma sa strang voturi pentru a-mi afisa mesajul de dragoste la unirii: http://www.ilovemilka.ro/mesaj?msgid=296e36ced7686a93b1a664a34b895299
incerc cu disperare sa castig.Pentru k il iubesc mai mult decat viata mea si cred k este cel mai bun mod de a-i arata asta. va multumesc!
sasha_livia
Postat pe 4 Februarie 2010 17:42
De la: sasha_livia, la data 2010-02-04 17:42:20Va rog ajutati-ma sa strang voturi pentru a-mi afisa mesajul de dragoste la unirii: http://www.ilovemilka.ro/mesaj?msgid=296e36ced7686a93b1a664a34b895299
incerc cu disperare sa castig.Pentru k il iubesc mai mult decat viata mea si cred k este cel mai bun mod de a-i arata asta. va multumesc!


chiar esti disperata !
ai deschis un topic ca sa strangi voturi , acum iti postezi cererea oriunde chiar daca n-are legatura cu subiectul .
mahy33
Postat pe 4 Februarie 2010 18:12
In ce circumstante v-ati cunoscut?? Daca te-a cautat intr-o zi nu inseamna ca intr-adevar vrea o relatie cu tine. Si daca inca isi iubeste fosta, iti trebuie mult curaj ca sa incerci sa il faci sa o uite
kudika036062
Postat pe 18 Martie 2010 01:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Surpriza la nunti , botezuri , onomastici etc. 1 De la: BiancaBellyDance 1 Iunie 2010 06:15
CIME BEJ CULOAREA LEMNULUI DE CIRES, CU CE LE ASORTEZ ? 9 De la: valytina 18 Februarie 2010 21:44
Cum devin stewardesa? 14 De la: nicolette80 15 Octombrie 2013 19:46
casa 1 De la: niki4 27 August 2009 13:10
Bijuterii, accesorii 1 De la: andra_220891 25 Noiembrie 2012 23:57