Setari Cookie-uri

cine stie mai multe despre scorpioni??

am un scorpion mic...e pui...dar nu prea stu sa ma ocup de el...dak ma puteti ajuta va rog frumos...eu l'am gasit in baie...si mi'a fost mila sa il omor ca e foarte mic...bine pe langa asta am gasit si alti mai mari...dar de ei imi era frica si i'a omorat tata... dar pasta nu l'a m lasat sa il omoare..
ma puteti ajuta va rog..
khaoula
Postat pe 21 Noiembrie 2009 17:51
da' unde locuieºti tu de gãseºti atâþia scorpioni?
eu ºtiam cã în Ro existã numai Euscorpius Carpathicus, care sunt f.mici ºi nu prea veninoºi, de aceea mã întreb unde locuieºti tu dacã zici cã ãsta e doar un pui ºi ai gãsit ºi din aceia mari.
dacã vrei sã-l pãstrezi, trebuie sã-i amenajezi un terariu, la care trebuie sã þii cont de temperaturã ºi umiditate, de ex speciile deºertice au nevoie de o temperaturã mai mare ºi de umiditate mai scãzutã, dar în primul rând e bine sã ºtii ce specie este ca sã ai idee cât de veninos este. dar indiferent de specie, scorpionilor nu le plac soarele ºi lumina puternicã, se ascund de ele ºi pt ei pierderea de hemolimfã (sângele lor rudimentar) este fatalã.
în speranþa cã te-am putut ajuta, deºi probabil cã pânã acum ai gãsit deja rãspunsuri la întrebãrile tale
blussy
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:35
stiu ca se hranesc cu mici insecte... un acvariu mai mare ar fi ideal - la umbra asa
atentie la degete totusi ... da-i drumul in natura
adina_black
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:02
De la: khaoula, la data 2009-11-21 17:51:34am un scorpion mic...e pui...dar nu prea stu sa ma ocup de el...dak ma puteti ajuta va rog frumos...eu l'am gasit in baie...si mi'a fost mila sa il omor ca e foarte mic...bine pe langa asta am gasit si alti mai mari...dar de ei imi era frica si i'a omorat tata... dar pasta nu l'a m lasat sa il omoare..
ma puteti ajuta va rog..



Ai gasit un Scorpion in baie ??????? Da unde ai tu baia ?? In padure in Tahiti ????
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:04
Poate n-o fi facut curatenie prin casa Si are are o jungla acuma, balauri, scorpioni, serpi , paianjeni...Pe Tarzan l-o fi aruncat tatal ei in WC si a tras apa...Saraca fata
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:11

Dar tot nu inteleg. Trebuie sa mai postati cateva mesaje ca sa ma mai dezmeticesc
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMPORTANT!!!!!! 37 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 21:45
PT> CONSTANTENI!!!! Care stie ce se construieste pe Ferdinand ??? 1 De la: y0ana 22 August 2008 13:06
Am si eu o intrebare ... 4 De la: Hania 10 Iunie 2008 09:39
O Familie Cu 3 Copii Ramasa Pe Drumuri Dupa Ce Casa Lor A Luat Foc 2 De la: lumi27 4 Ianuarie 2015 13:56
In privinta unei colaborari eventuale 1 De la: kudika_5802 23 Aprilie 2012 16:10