Setari Cookie-uri

Un sfat?

Ce rochie ma avantajeaza daca sunt mai plinuta? ... si am picioarele mai groase... Nu obisnuiesc sa port rochii sau fuste dar in curand vine ziua mea si o sa fiu nevoita ... ms :)
kudiadri
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:58
la multi ani in primul rand!!
revenind la rochita... in primul rand, neaparat, va tb sa evidentiezi silueta clepsidra... asta e necesar indiferent de silueta pe care o ai. cu o curea lata in talie sau din croiala rochitei.... acum sa nu fie mai mica cu 2 nr ca sa fie talia mica. poate chiar rochita sa aiba un cordon, sau talia sa fie marcata prin cusaturi orizontale. pe urma tb sa analizezi bine de fel de silueta ai (mar, para etc). daca soldurile sunt mai late decat umerii, tb sa pui accent in partea de sus pt a distrage atentia de la solduri. daca Mama Natura te-a inzestrat si cu un bust generos cu atat mai bine. dar asta nu inseamna sa lasam 'bijuteriile' la vedere... prea multa piele descoperita nu e sexy... un decolt drept sau usor adanc si cu accesoriu care sa atraga atentia.. plus bratari sau bratara, in fuctie de cat de groasa este. daca esti mai lata in umeri decat in solduri... tb sa echilibezi silueta printr-o fusta mai larga gen cloch, care sa vina in valuri usoare... lungimea tb sa fie pana imediat sub genunchi sau mijlocul genunchiului. neaparat tocuri. tocul face piciorul mult mai frumos, il lungeste si il subtiaza.
depinde si ce fel de rochita vrei... de seara sau de zi... nu tb se asortezi pantofii cu rochita la modul daca am rochita al cu negru sper ex, tb ca pantofii sa fie negri. poti sa porti ceva colorat. e la moda albastrul electric. vine f frumos ca accesoriu, pantofi. sa incerci sa te feresti de alb... dupa cum se stie albul ingrasa si nu vrem asta... parul mai joace si el un rol important...
sa nu crezi ca sunt vreo maniaca a modei sau ceva de genul, dar imi place sa ma delectez cu lucruri de acest gen... sper ca am putut sa-ti fiu putin de ajutor.
anncutza86
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:16
Recomand accesarea acestui link: http://ro.netlog.com/Onyx_99 - - > chiar dak nu are legatura cu acest subiect, merita sa va uitati, sunt produse noi, frumoase si la preturi foarte convenabile! pentru luna decembrie, dar si ianuarie, comanda se va face oricand doriti. va pup si va doresc Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!
Dark
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:11
De la: kudiadri, la data 2009-12-04 10:58:39Ce rochie ma avantajeaza daca sunt mai plinuta? ... si am picioarele mai groase... Nu obisnuiesc sa port rochii sau fuste dar in curand vine ziua mea si o sa fiu nevoita ... ms :)


O rochie neagra, din dantela
iulia069834
Postat pe 14 Decembrie 2009 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
shopping apartamente. cele mai bune preturi la apartamente in zone high class 7 De la: mia_bela 10 Octombrie 2008 14:40
trebuie sa stiti si voi asta!!! 9 De la: sirghea 3 Mai 2010 08:21
CLAME,,,BENTITE,,,BROSE,,,BRATARI,,,ARUNCATI O PRIVIRE! 1 De la: andra_racing 25 Mai 2010 13:19
Un Bra - Sutien silicon 100% , Fara bretele. NUMAI 27 Ron 2 De la: yo_paintedgirl 12 Aprilie 2010 11:16
Bijuterii haute cuture 1 De la: alexandra777 26 Ianuarie 2010 15:14